Thread dedicated to the great "Nasser Hejazi"

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
kalani5.jpg

this picture is from keyhan varzeshi 1340,I scan it for you guys.

to have a better view please click on the picture

Dec 30, 2014
899
355
Yek Donya mamnoon Kasra jan. I had a few of these pictures in my room in my youth. Good to see them again. Damet garm. Kolli haal kardam.

Happy new year and GO TM.

Dec 30, 2014
899
355
Kasra jan:

Can I ask for a favor? You said you have Keyhan Varzeshi and Donyayeh Varzesh back issues from pre-Revolution days. Except the picture of Kalani, there is another issue I am looking for. This issue would be either from late 1354 or early 1355. I believe it is Keyhan Varzeshi, but not quite sure. On the back cover there is a full page ad for Canada Dry. On the inside back cover, there is a picture of some kids playing basketball.

I do not want to impose on your time. We all have a lot of other issues to deal with on a daily basis. But if you get time, or if you are looking over the issues for some other reasons and come across this issue, I would very much appreciate it if you let me know. This is of great personal interest to me.

Regardless, thanks again for your efforts.

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
Kasra jan:

Can I ask for a favor? You said you have Keyhan Varzeshi and Donyayeh Varzesh back issues from pre-Revolution days. Except the picture of Kalani, there is another issue I am looking for. This issue would be either from late 1354 or early 1355. I believe it is Keyhan Varzeshi, but not quite sure. On the back cover there is a full page ad for Canada Dry. On the inside back cover, there is a picture of some kids playing basketball.

I do not want to impose on your time. We all have a lot of other issues to deal with on a daily basis. But if you get time, or if you are looking over the issues for some other reasons and come across this issue, I would very much appreciate it if you let me know. This is of great personal interest to me.

Regardless, thanks again for your efforts.

گینز عزیز منظورتان را بدرستی متوجه نشدم،این عکس کانادا درای روی جلد کیهان ورزشی سال***های دههٔ ۵۰ است که براتتان میفرستم.آیا عکسی*** می***خواهید تا برایتان بفرستم؟

canada dry.jpg

Dec 30, 2014
899
355

گینز عزیز منظورتان را بدرستی متوجه نشدم،این عکس کانادا درای روی جلد کیهان ورزشی سال***های دههٔ ۵۰ است که براتتان میفرستم.آیا عکسی*** می***خواهید تا برایتان بفرستم؟

View attachment 37893
Kasra jan: As the sheriff said in the movie Cool Hand Luke, "What we have here is a failure to communicate". And I am afraid it is my fault. Let me start again.

There is an issue of Keyhan Varseshi that I am looking for. It is either from the latter part of 1354 or early 1355. This particular issue has a Canada Dry ad on the back cover, though not the one you have pasted here, a different one. This Ad has a picture of two Canada Dry bottles, two glasses filled with Canada Dry (one of the glasses is a stem glass) with the words "Canada Dry Haal Miyareh" (in Farsi of course). On the inside of the back cover (i.e. on the reverse side of the Canada Dry ad), there is a full page picture of a few kids playing basketball. This is the issue of Keyhan Varzeshi I am looking for. If you have this issue, I would very much appreciate it if you let me know.

Thanks.

Last edited:

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
Kasra jan: As the sheriff said in the movie Cool Hand Luke, "What we have here is a failure to communicate". And I am afraid it is my fault. Let me start again.

There is an issue of Keyhan Varseshi that I am looking for. It is either from the latter part of 1354 or early 1355. This particular issue has a Canada Dry ad on the back cover, though not the one you have pasted here, a different one. This Ad has a picture of two Canada Dry bottles, two glasses filled with Canada Dry (one of the glasses is a stem glass) with the words "Canada Dry Haal Miyareh" (in Farsi of course). On the inside of the back cover (i.e. on the reverse side of the Canada Dry ad), there is a full page picture of a few kids playing basketball. This is the issue of Keyhan Varzeshi I am looking for. If you have this issue, I would very much appreciate it if you let me know.

Thanks.

اره عزیز،یکی*** است عین همین که شما گفتید.مربوط به سال ۱۳۵۵ شنبه ۱۴ فروردین.،شمارهٔ ۱۱۳۹،.

عکس ۳ بسکتبالیست به نام***های نادر کاشانی(کاپیتان سابق تیمی ملی*** بسکتبال،ایران)شمارهٔ ۱۲،عبدالرضا قنبری شمارهٔ ۵،و حسین سلیمی شمارهٔ ۱۵.بازی پاس با دخانیات که دارند بر سر توپ جدال میکنند

آیا شما قهرمان بسکتبال ایران بودید؟

Dec 30, 2014
899
355
^^
No Kasra jan. I am old, but not that old. This picture of basketball players are a bunch of kids. Someone sent it to me after I left Iran, but the years have been very unkind to it. It is barely visible. The page is so brittle it can hardly be handled. And I cannot really see the picture anymore..

Would you mind looking some more. I believe the shirts where yellow for one team and green from the other. But they are kids, about 12-14 years old. Thanks again.

Last edited:

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
^^
No Kasra jan. I am old, but not that old. This picture of basketball players are a bunch of kids. Someone sent it to me after I left Iran, but the years have been very unkind to it. It is barely visible. The page is so brittle it can hardly be handled. And I cannot really see the picture anymore..

Would you mind looking some more. I believe the shirts where yellow for one team and green from the other. But they are kids, about 12-14 years old. Thanks again.
گینز عزیز،در تمامی مجلّات سال های۱۳۵۵ گشتم پیدا نکردم،حالا مجلات ۱۳۵۴ را می***گردم،روی این اصل کمی بیشتر وقت می***خواهم،آن را برایت پیدا می***کنم می***فرستمش

Dec 30, 2014
899
355
گینز عزیز،در تمامی مجلّات سال های۱۳۵۵ گشتم پیدا نکردم،حالا مجلات ۱۳۵۴ را می***گردم،روی این اصل کمی بیشتر وقت می***خواهم،آن را برایت پیدا می***کنم می***فرستمش
Much obliged. I hate to impose on you, so please only do it if you are looking at them for some other reason. To be honest, I am amazed that you have access to this treasure trove of back issues. It just goes to show that even in the middle of emotional events of 1979, there were some people, such as your uncle and his friends, who were thinking clearly and decided to save a slice of Iranian history. Kudos to them and to you who have safeguarded it.

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
Much obliged. I hate to impose on you, so please only do it if you are looking at them for some other reason. To be honest, I am amazed that you have access to this treasure trove of back issues. It just goes to show that even in the middle of emotional events of 1979, there were some people, such as your uncle and his friends, who were thinking clearly and decided to save a slice of Iranian history. Kudos to them and to you who have safeguarded it.

گینز عزیز ممنونم از بزرگواریه شما.چقدر خوب است که انسان***هایی*** چون شما را در این سایت داریم

IEI

Administrator
Staff member
Nov 10, 2002
14,500
3,336
When he was alive, nobody did anything for him ... now that he is dead, they make a movie for him ... ke chi ?

Chinaski

Elite Member
Jun 14, 2005
12,269
352
این آقا مرده, هرچی خاک ایشونه عمره عزیزانش باشه. این از اینش. یعنی تعارفات ایرونی رو به جا آوردیم. حالا بیایم روحیات حجازی رو از یه طرف دیگه هم بررسی کنیم. اینجا تو این سایت حجازی شده خدا. هیشکی هم دقیقا نمیدونه چرا. یکی میگه خوشتیپ بوده, خوب آره بوده. یکی میگه دروازه بان خوبی بوده, آره بوده. میگن عکس خمینی رو رد کرده نگرفته دستش, بله اینکارو کرده. منتها ایشون در تی تمام سال های ورزشی و زندگیش انسان آسونی نبوده, راحت نمیشد باهاش کنار اومد که حتی اونشم بد نیست چون تو ایران و جامعه ایرونی, انقدر هرزه گو وجود داره که اگه بخوای با تمام اینا کنار بیای خودتو گم میکنی و میای پایین در حد همونا. منم منم زیاد میکرد حجازی, حتی منم منم هم تا موقعی که بتونی خودت رو ثابت کنی, من کاملا قبول دارم. محمد علی میگفت من بهترین دنیام ولی میومد ثابت میکرد, از کوچیک و بزرگ همرو خوابوند کف رینگ. متاسفانه حجازی چون از ایران در نرفت, برای ادامه به کار مجبور شد تا حدودی کنار منم منم بیخود, هرزه گویی هم بکنه, با ریشو پشمم کنار بیاد, فلان حاج آقا رو بیخود ببره بالا هندونه زیر بغلش بزاره....مرتب هم میگفت من به کسی احتیاج ندارم, فلانی عددی نیست که بهم کمک کنه, بساری رقمی نیست که بعد عیادت من. خوب, من فکر میکنم روحیات حجازی به درد ایران نمیخورد. چرا, تا حدودی مذهبی بود, از اون نظر جاش تو ایران درست بود ولی چون سیم خاردار بود, مرتب درگیر این و اون بود و متاسفانه همیشه هم حق نداشت. خلاصه اینکه واسه مطرح بودن تو فوتبال جمهوری اسلامی آدم چه بخواد چه نخواد تنش به تن یه مشت انگل بی سرو پا میخوره و باید باهاشون بسازه و هندونه زیر بغلشون بزاره.

به نظر من آدمی مثل مجید جلالی بسیار انسان محترمی بود و هست. یکی از باسواد ترین مربی های ایرانه ولی تا اومد طرف تیم های بزرگ لیگ و کثافت کاری هارو دید, نتونست بسازه. رفت تیم های کوچکتر رو تمرین داد, جوانان رو تمرین داد , نوجوانان رو تمرین داد ولی خودش رو از هیاهوی فوتبال بیمار ایران دور نگه داشت. این آدم از نظر دانش فوتبال در ایران همتا نداره ولی ببین گرگ های کون دریده ای مثل پروین و قلعه نویی و دایی و...امثال اینا به کجا ها رسیدن, چه تیم هایی رو سال های سال تمرین دادن, چه پول هایی رو اینا پارو کردن, در صورتی که پشم مجید جلالی هم نبودن ولی جلالی رو سالی یه بار هم تو تلویزیون نمیدیدی. یعنی اینکه برای سالم موندن, یا باید ایران رو ترک کرد, یا باید تو فوتبال ایران گوشه گیری و عقب نشینی کرد و از هیاهو دوری کرد. حجازی ولی نه ایران رو ترک کرد, نه عقب نشینی کرد, نه گوشه گیری.
یه مدت محمدان بنگلادش رو تمرین میداد, یه مدت هم تو سلوواکی بود ولی از اونجا هم تو حرفاش مرتب میگفت من با این تیم این کارو کردم, اونکارو کردم, جایی که من تمرین میدم فلانه, جایی که فلانی تمرین میده اصلا فوتبالش به سطح فوتبال تیمی که من تمرین میدم نیست ...و خلاصه از تو خارج هم آدم احساس میکرد فقط برای کوبیدن یک سری دیگه رفته خارج, برای ثابت کردن اینکه حجازی رفته جایی که شما ها نتونستید...من خیلی وقتا به خودم میگفتم بابا بیخیال. برو خارج مربی گرییتو بکن, ول کن تو ایران کی چی میگه.

Last edited by a moderator:

Chinaski

Elite Member
Jun 14, 2005
12,269
352
ke een ke this is the iranian way, more like the muslim way embedded in iranian culture. bot parasti, bot saazi va morde parasti.
بابا ایرونی ها خیلی خرافاتی تر و مرده پرست تر از اعراب مسلمون هستند. لااقل سنی هاشون اصلا مرده پرستی و بت پرستی رو قبول ندارن. حالا بگذریم که الله و ممد خودشون هم بت بودند, ولی بابا اونا یه الله و یه ممد دارن و بس. واسه خود ممدشم یه قطره اشک نمیریزن. متاسفانه این جریان شیعه هست که با روحیات و فرهنگ قدیمیه خودمون قاطی شده, چنین بلایی سرمون آورده. بلاخره یکی رو پیدا میکنیم که بکنیمش بت, سینه چاکش شیم, واسش آب غوره بگیریم, گنده تر از اونی که بوده بکنیمش ...داستان و حدیث درست کنیم...تو فرهنگ ما بت پرستی و خرافات و گریه زاری و مرده پرستی و دروغ و جفنگ سازی اصلا جایگاه خاصی داره. از الف تا یا تمومی هم نداره.

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
واقعا جای تاسف است.این آقایانی که در این فیلم در بارهٔ دروازبان دوم قرن بیستم صحبت میکردند یک مشت دست مال به دست ،خرافاتی،لمپن و خلاصه هرچی*** که میگویید هستند.ملتی مرده پرست،که در زمانی*** که حجازی زنده بود به او پشت کردند،حالا دست مال به دستی*** این دروازبان بزرگ ایران را میکنند.

دوستان عزیز یک سال قبل از فوت رایکف در ونکور من به اتفاق یکی*** از دوستان به نام افشین دلدار که فکر کنم کیوان پارس و فریبرز که در مونترال هستند او را میشناسند به وانکور البته حومهٔ ونکور که رایکف با خانومش زندگی میکرد رفتیم مصاحبیی را با رایکف انجام دادیم که آن را ضبط کردیم،من می***خواستم که این مصاحبه را انتشار دهم ولی*** افشین به من گفت حالا زود است البته حدود یک ربع از مصاحبه را برای داریوش ذهاب فرستادیم که ایشان آن را نمایش داد،سپس ایشان خواستار همهٔ فیلم بود که افشین با آن*** مخالفت کرد و بجایش فیلم فوتبال ایران در زمان قبل از انقلاب را برای کانال منو تو فرستادیم که من در اینجا نمایش دادم.

در اون مصاحبه با رایکف من از نتیجهٔ ۶-۰ سوال کردم،همین منصور رشیدی که گفت من و ناصر هیچوقت با هم مشکلی*** نداشتیم و یک مشت دروغ و اراجیف بافت،رایکف در باره ا***ش گفت که همیشه بین ناصر حجازی و منصور رشیدی رقابت سنگینی*** بود و من این رقابت را ایجاد کرده بودم،تا هردو را خوب ادب کنم،در این بازی نوبت منصور رشیدی بود که در درون دروازه به ایستاد ولی*** من حجازی را ترجیح دادم چرا که بسیار آماده بود،درست وقتی*** ترکیب تیم*** لوو رفت،رشیدی که فهمید حجازی در درون دروازه است شروع به داد و بیداد کرد کار به جایی*** رسید که با مشت به در کوبید،حجازی هم که این را دید در گیر با رشیدی شد کار به درگیری فیزیکی*** رسید ،یعنی*** مشت و لگد بین این دو اسطوره.رایکف که این را دید برای اینکه غائله را بخواباند رشیدی را در درون دروازه گذاشت.

بعد که رشیدی ۴ گًل خورد ریکف به حجازی دستور ورود به زمین را میدهد،حجازی مخالفت می***کند ،چرا که اعصابش خورد شده بود،رایکف به من در اون مصاحبه گفت وقتی*** این را دیدم در همان نیمکت گوش حجازی را گرفتم و پیچوندم،و سرش داد زدم که من اعصاب ندارم اگر نروی با اردنگی جلوی ۵۰ هزار تمشاگر با اردنگی به رختکن میفرستم که البته حجازی گوش کرد و وارد زمین شد ولی*** چون اعصابش خورد بود در همون ۸ دقیقه که به زمین آماده بود ۲ گًل خورد.بعد از بازی هم قهر کرد و رفت،و اگر پا در میانی جباری نبود من حجازی را اخراج می***کردم.

خوب حالا این آقا به دروغ می***گوید من و ناصر هیچوقت با هم مشکل نداشتیم ،و بعد همهٔ تقصیر***ها را گردن الاه وردی بدبخت انداختند،تمام این افرادی که باهاشان مصاحبه شده یک مشت دروغگو و شارلاتان هستند البته به استثنای بعضی*** از آنها.

من از رایکف عکسی*** از اون زمان تیم*** تاج و ناصر حجازی را گرفتم که در دبیرستان هخامنش تحصیل میکرد که زمزمهٔ ورودش به نادر بود که بعدا برای شما عزیزان چاپ خواهم کر
د.