1353سالگرد جشن قهرمانی تاج در جام تخت جمشید

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
100003475.jpg

تبریک بی پایان , بمناسبت فرا سیدن 27 آذر ماه :

چهل و سومین سالگرد قهرمانی آبی های محبوب

از استاد علی*** جباری اجازه گرفتم تا کمی*** از خاطرات خود و همچنین خاطره خود را در باره باشگاه تاج بنویسم.خود استاد ارادت من و عشق من را به ناصر حجازی میداند،و هر وقت از با ایشان صحبت می***کنم،میداند که من یک زیر آبی*** میروم،تا از ناصر صحبت کنم.طوری که ایشان را به خنده واا میدارم،استاد عکسی*** از ناصر حجازی را برای من فرستاده که مربوط میشود به بازی با مجارستان زمانی*** که در تیم*** جوانان در برابر زسکا قرار می***گیرد درست دو روز بعد از بازی با زسکا که من آن*** را برای شما میفرستم.زمان مربوط به سال ۱۳۴۸ زمانی*** که ناصر هنوز پیرا***هن تیم*** ملی*** را نپوشیده بود.این عکس مربوط میشود به بازی جوانان ایران با مجارستان.

علی*** جباری از خصوصیات ناصر گفته که در هیچ جایی از آن*** صحبت نشده.که من کم کم آن*** را بازگو می***کنم.درود بر سلطان آبیها من را یاری می***کند تا نا***گفته***هایی*** از رایکف و عشق رایکف به قورمه سبزی و علی*** جباری کاپیتان ابیها تا رقابت رشیدی و حجازی را بیان کنم.من سعی*** می***کنم کم کم این ترید مخصوص را ادامه بدهم که بسیار جالب خواهد بود.راستی*** تا یادم نرفته به نظر سلطان ابیها،حسین حسینی جای ناصر حجازی را خواهد گرفت.ایشون اعتقاد دارد که هر وقت این جوان ۲۵ سال را میبینم،به یاد ناصر میفتم،عجیب با استعداد است،و درست همون اشکالاتی را دارد که ناصر در اولین سال ورودش به تاج داشت و رایکف علی*** جباری را مامور می***کند که به همراه مظلومی روی توپ***های هوایی با حجازی کار کنند،که خود این هم داستان جالبی*** دارد.تا بازی با کرزیرو برزیل در سال ۱۳۵۱ میشود که ناصر در درون دروازه می***ایستد،و من به عنوان کاپیتان تیم*** ملی*** از یکطرف باید تیم*** را جمع می***کردم و از طرفی*** باید ناصر حجازی را زیر چشمان تیز***بین خود مراقبت می***کردم.

این عکس تقدیم به طرفداران حجازی.

Last edited:

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
nasser hejazi 31.jpg

عکسی*** تقدیمی از سلطان ابیها سلطان علی*** جباری به تاجیها.سال ۱۳۴۸ است ،بازی دوم با مجارستان.بعد از بازی شاهکار حجازی با زسکا که حجازی یک قهرمان شد،دومین بازیش با مجارستان بود .در این بازی ایران ۲-۰ بازی را واگذار می***کند،چهره ناصر در عنفوان جوانی*** که هنوز وارد تیم*** ملی*** نشده است،اما این عکس هم داستان عجیبی*** دارد که برای شما به نقل از سلطان ابیها آن*** را برای شما تعریف خواهم کرد.به نظر استاد جباری تنها کسی*** که میتواند جای حجازی در دروازه ایران را بگیرد حسین حسینی است،چرا که شفر راهی*** را دارد میرود که رایکف ۵۰ سال پیش با حجازی رفت.

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
100003459.jpg

درود بر استاد علی*** کاوه که ۵۰ سال پیش این عکس را از ناصر حجازی گرفت تا سلطان ابیها آن*** را در اختیار من قرار دهد.این عکس زمانی*** گرفته شده است که ناصر دو گکل را خورده است و این چنین غمگین و مغمون ایستاده است،اما اونطرفتر در نیمکت ایران،مربی*** بزرگی*** به نام رایکف نشسته است که دروازبان جوان خود را روحیه میدهد.

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
چهل و سه سال از عصر چهارشنبه , 27 آذر 1353 گذشت ....... روزی بیاد ماندنی برای باشگاه تاج ( استقلال ) و هواداران پر شمارش , ایستادن بر قله فوتبال باشگاهی و سپس برپایی جشن قهرمانی با دریافت محبوترین کاپ فوتبال باشگاهی ایران ........طی ادوار مختلف آبی ها , بارها و بارها فاتح جامهای باشگاهی بوده اند اما , بی تردید جام تخت جمشید جایگاهی ویژه دارد . حضوری تعدادی از چهره های ماندگار تاریخ فوتبال ایران و باشگاه تاج , برگزاری یک لیگ پر ستاره و منسجم , بازی در امجدیه ای که سرشار از نوستالژی بود و احساس ..... و انتظار بی پایان , اما لذت بخش عصر شنبه ها , مقابل کیوسک مطبوعات برای خرید کیهان ورزشی و دنیای ورزش .........

تاج سال 1353 , با تمام تیمهای سالهای قبل و بعد خود , تفاوت داشت . آنها " نتیجه گرا " ترین تاج تاریخ فوتبال باشگاهی بودند که نمونه آن را , بدشواری می توان یافت . شاهد این مدعا , رکورد دست نیافتنی آنها طی نیمفصل نخست بود . کسب 10 برد و 1 تساوی از یازده بازی و ثبت یک آمار خیره کننده در نیمفصل اول برای لیگ فوتبال ایران ( 1/91 صدم امتیاز به ازای هر بازی ) که هرگز تکرار نشد . آماری که از رکورد پرسپولیسی ها که در دومین دوره لیگ منطقه ای بدست اورده بودند نیز , بهتر بود .

بهترین شروع در تاریخ لیگ ایران

------------------------------------

* تاج 1353 ( نیمفصل اول ) 1/902 امتیاز برای هر بازی ( 10 برد و 1 تساوی )

*
پرسپولیس 1350 ( نیمفصل اول ) 1/714 امتیاز برای هر بازی ( 6 برد و 1 باخت )

to be continued....

oghabealborz

Elite Member
Feb 18, 2005
15,113
2,590
Strawberry field
View attachment 39850

تبریک بی پایان , بمناسبت فرا سیدن 27 آذر ماه :

چهل و سومین سالگرد قهرمانی آبی های محبوب

از استاد علی*** جباری اجازه گرفتم تا کمی*** از خاطرات خود و همچنین خاطره خود را در باره باشگاه تاج بنویسم.خود استاد ارادت من و عشق من را به ناصر حجازی میداند،و هر وقت از با ایشان صحبت می***کنم،میداند که من یک زیر آبی*** میروم،تا از ناصر صحبت کنم.طوری که ایشان را به خنده واا میدارم،استاد عکسی*** از ناصر حجازی را برای من فرستاده که مربوط میشود به بازی با مجارستان زمانی*** که در تیم*** جوانان در برابر زسکا قرار می***گیرد درست دو روز بعد از بازی با زسکا که من آن*** را برای شما میفرستم.زمان مربوط به سال ۱۳۴۸ زمانی*** که ناصر هنوز پیرا***هن تیم*** ملی*** را نپوشیده بود.این عکس مربوط میشود به بازی جوانان ایران با مجارستان.

علی*** جباری از خصوصیات ناصر گفته که در هیچ جایی از آن*** صحبت نشده.که من کم کم آن*** را بازگو می***کنم.درود بر سلطان آبیها من را یاری می***کند تا نا***گفته***هایی*** از رایکف و عشق رایکف به قورمه سبزی و علی*** جباری کاپیتان ابیها تا رقابت رشیدی و حجازی را بیان کنم.من سعی*** می***کنم کم کم این ترید مخصوص را ادامه بدهم که بسیار جالب خواهد بود.راستی*** تا یادم نرفته به نظر سلطان ابیها،حسین حسینی جای ناصر حجازی را خواهد گرفت.ایشون اعتقاد دارد که هر وقت این جوان ۲۵ سال را میبینم،به یاد ناصر میفتم،عجیب با استعداد است،و درست همون اشکالاتی را دارد که ناصر در اولین سال ورودش به تاج داشت و رایکف علی*** جباری را مامور می***کند که به همراه مظلومی روی توپ***های هوایی با حجازی کار کنند،که خود این هم داستان جالبی*** دارد.تا بازی با کرزیرو برزیل در سال ۱۳۵۱ میشود که ناصر در درون دروازه می***ایستد،و من به عنوان کاپیتان تیم*** ملی*** از یکطرف باید تیم*** را جمع می***کردم و از طرفی*** باید ناصر حجازی را زیر چشمان تیز***بین خود مراقبت می***کردم.

این عکس تقدیم به طرفداران حجازی.
Young Hosseini is very lucky a legend like Ali Jabbari is taking care of him and share his experiences with Hejazi with him ....

Absolutly spot on by Soltan Jabbari ,he needs to work on crosses ......if you could mention something to Soltan Jabbari to share with Hossieni ...about his foot work and speed of his footwork ,something that Hejazi was extremely good at was the speed of his foot work that enabled him to get out of his goal line fast or step across his goal very fast before he dived .

Hosseini should get a couple of players like Khosro Heydari to cross the ball from left and right side of his goal at different heights and work him till his jersey is drenched with his sweat .:)

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
Young Hosseini is very lucky a legend like Ali Jabbari is taking care of him and share his experiences with Hejazi with him ....

Absolutly spot on by Soltan Jabbari ,he needs to work on crosses ......if you could mention something to Soltan Jabbari to share with Hossieni ...about his foot work and speed of his footwork ,something that Hejazi was extremely good at was the speed of his foot work that enabled him to get out of his goal line fast or step across his goal very fast before he dived .

Hosseini should get a couple of players like Khosro Heydari to cross the ball from left and right side of his goal at different heights and work him till his jersey is drenched with his sweat .:)
http://footballitarin.com/video_page.php?id=46037

***عقاب جان،حتما به علی*** آقا میگم.در ضمن به دایو***های حسینی*** هم نگاه کن.در اول برنامه.دوم،به برنامه نود هم دعوت کردند.دارند زمینه را برای ورود ***عقاب جدید جانشین شایسته ناصر خان فراهم میکنند.علی*** جباری می***گوید این بهترین دروازبان ایران میشود،البته اگر گوش به مربی*** بدهد که خداییش هم میدهد
ایشان میگویند،حسینی*** بسیار با اراده است و شب و روز تمرین می***کند.هدفش دروازبانی شماره یک تیم*** ملی*** است.

بازی در جام باشگاه***های آسیا،میتواند عیار حسینی*** را معلوم کند.عین ناصر خان در سال ۱۳۴۹ در بازیهای جام آسیا.این بازیها تجربه عالی*** برای حسینی*** خواهد بود،و میتواند خودش را نشون دهد.بغل سلطان الان باید یک رشیدی دیگر برای حسینی*** پیدا کرد تا روز به روز قویتر شود.

البته شفر رحمتی را برای این نگاه داشته.

.

Last edited:

oghabealborz

Elite Member
Feb 18, 2005
15,113
2,590
Strawberry field
Thanks for the link , Ferdosipoor and his usual rants and cheap questions ....90% of his topics are none technical ...you would expect someone like him with many years of broadcasting would become a bit more mature with his questions and concentrate less on khaleh zanaki question ...though I like Ferrypoor as he is the best there is ....

but he can't help not to piss you off once or twice during his programme .

Damesh garm Hosseini , he put in a lot of effort and worked very hard to get here despite all his difficulties and obstacles and also having a tough competition with Rahmati .

oghabealborz

Elite Member
Feb 18, 2005
15,113
2,590
Strawberry field
این حرف همان سلطان علی*** جباری است که به من زد.

http://footballitarin.com/link_page.php?id=385305
I like Behtash , he is a lovely guy and was a great player with a good shot on him , he was one of the youngest players in the world cup 78 squad .

I hope he is right about Hosseini , Behtash was around the best keepers in Iran history so he knows what he is talking about .