عکسی کمیاب از تیم فوتبال ایران

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
دوست عزیز تا سال ۱۳۳۰ را درست نوشتی***.در سال ۱۳۳۰.شاهین قهرمان تهران میشود مسابقات قهرماني باشگاههاي تهران که در دو دسته انجام گرفت با صعود تيم هاي تاج و شرق از يک گروه و شاهين و تهرانجوان از گروه ديگر همراه بود و در نهايت تيم شاهين با غلبه 1-2 بر تاج به مقام قهرماني باشگاههاي تهران دست يافت

سال 1331

تيم جديد الورود نادر در مسابقات قهرماني باشگاههاي تهران در بخش دوره اي و هم حذفي به مقام قهرماني دست يافت در حاليکه تيم خوش ترکيب نيروي هوائي در جاي دوم قرار گرفت و ديدار تيم هاي تاج و شاهين نيز در اين سال 1-1 مساوي خاتمه يافت اما هيچيک از اين دو تيم موفق به صدر نسيني نشدند.

بقیه*** غلط***ها و اشتباهات را در روز***های آینده به اطلاع شما می***رسانم.

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
اولین تیم فوتبال ایران! ()

iran24.jpg

فوتبال برای اولین بار در بوشهر بازی شد یا نفت مسجد سلیمان؟

، بوشهری ها مدعی هستند اولین چاه نفت تو ایران در شهر دالکی بوشهر حفاری شده و چون نتیجه خوبی به همراه نداشته شهر مسجد سلیمان برای حفاری انتخاب شد. صنعت نفت در سال 1301 در کشورمان شکل گرفت و در سال 1329 توسط دکتر مصدق ملی شد.

با این حال بوشهری ها می گویند فوتبال پیش از پیدایش صنعت نفت در ایران و شهر مسجد سلیمان وارد ایران شده و برای اولین بار کشتی های باری پرتغالی و انگلیسی که وارد بوشهر شدند فوتبال را به ایران آوردند و تاریخ ورود فوتبال به ایران را به سال 1285 برآورد می کنند.

1305 اولین تیم بوشهر به طور رسمی با نام نادری تشکیل شد که برای محله امامزاده بوشهر بود. یکی از قدیمی های بوشهر روایت می کند در همان زمان تیمی از انگلیس به نام منچستر به بوشهر می آید و بعد از سفر تهران و بازی با تیم شاهین در بازگشت به بوشهر مسابقه ای با تیم نادری انجام می دهد و نتیجه را یک بر صفر واگذار می کند. به گفته بوشهری ها نادری اولین باشگاه رسمی در فوتبال ایران بوده که تا همین چند سال پیش در لیگ سه حضور داشت. بعد از این تیم شاهد تشکیل تیم هایی چون خلیج، شاهین و ایرانجوان بودیم که از تاریخ تاسیس این تیم ها هم بیش از هفت دهه می گذرد.

ورود دوربین عکاسی به ایران به سال 1290 برمی گردد. عکسی که الان نگاه می کنید متعلق به سال 1314 است. دوازده بازیکنی که در عکس مشاهده می کنید همه در محله امامزاده بوشهر دفن شده اند. جالب اینکه همه اشان در مدرسه سالاریه جزء شاگردان ممتاز بوده اند. البته باید به این نکته اشاره کرد که تیم نادری بوشهر در سال 1319 ثبت رسمی شد و این به خاطر این بود که پیشتر امکان انجام این کار به طور رسمی وجود نداشت.

Payandeh Iran

Elite Member
Feb 4, 2005
25,246
5,458

تيم جديد الورود جناب آقای نادر در مسابقات قهرماني باشگاههاي تهران در بخش دوره اي و هم حذفي به مقام قهرماني دست يافت در حاليکه تيم خوش ترکيب نيروي هوائي در جاي دوم قرار گرفت و ديدار تيم هاي تاج و شاهين نيز در اين سال 1-1 مساوي خاتمه يافت اما هيچيک از اين دو تيم موفق به صدر نسيني نشدند.

بقیه*** غلط***ها و اشتباهات را در روز***های آینده به اطلاع شما می***رسانم.
دکتر جان اطفا اسم تیمها رو درست بنویس

rahim

Elite Member
Oct 23, 2003
3,151
2,674
behbahan
ostad, what do you think about mavadat record?

ورزش > لیگ برتر - در مورد رکوردی که به مودت نسبت می***دهند، حرف و حدیث زیاد است.

روزنامه خبرورزشی نوشت: سیدحسین حسینی وقتی مقابل تراکتورسازی هم دروازه استقلال را بسته نگه داشت و به رکورد ۷۸۸ دقیقه گل نخوردن رسید، در برخی سایت***ها فقط ۵۶ دقیقه با رکورد تأیید نشده بهرام مودت فاصله داشت. اما حالا ناگهان رکورد دروازه***بان سابق پرسپولیس در برخی سایت***ها از ۸۴۴ دقیقه به ۸۴۷ دقیقه رسیده است؛ یعنی حسینی باید ۶۰ دقیقه دروازه***اش را مقابل سایپا بسته نگه دارد تا با ۸۴۸ دقیقه رکورددار جدید ایران شود.

رکورد تأیید نشده مودت
البته در مورد رکوردی که به مودت نسبت می***دهند، حرف و حدیث زیاد است. می***گویند مودت سال ۱۳۵۴ از دقیقه پانزدهم و به روایتی هم دقیقه نوزدهم بازی با ذوب***آهن در هفته نهم تا دقیقه ۵۲ بازی با ملوان در هفته هجدهم همان فصل که لیگ سراسری به نام تخت جمشید برگزار می***شد، گل نخورده است اما هیچ سند و مدرک معتبری برای اثبات این رکورد ارائه نمی***شود.

پرسپولیس با دو دروازه***بان گل نخورد
این در حالی است که برخی فوتبالیست***های قدیمی ادعا می***کنند پرسپولیس در این حد فاصل گل نخورد ولی در تمام بازی***ها مودت درون دروازه نبود و در چند بازی حسین قره***خانلو از دروازه این تیم دفاع می***کرد. این دقیقاً همان فصلی است که پرسپولیس بازی***ها را با قره***خانلو شروع کرد، فصلی که همایون بهزادی سرمربی پرسپولیس بود و در ادامه جای خود را به بیوک وطنخواه داد و سرخپوشان با سرمربی جدید قهرمان لیگ تخت جمشید شدند.

قره***خانلو: من یادم نیست!
دیروز با حسین قره***خانلو تماس گرفتیم تا کمبود مدارک معتبر را از طریق حافظه دروازه***بان دهه ۵۰ پرسپولیس جبران کنیم. قره***خانلو اما گفت: «من حضور ذهن ندارم، آن موقع اصلاً بحث کلین***شیت مطرح نبود و کسی دقایق گل نخوردن ما را شمارش نمی***کرد. البته رسانه***ها موضوع را داغ می***کردند. مثلاً خودم ۴ بازی گل نخوردم و بعد از ۴ بازی، مقابل هما که بازی داشتیم، نورایی به من گل زد و یکی از مجله***ها که قبلش تیتر زده بود دروازه پرسپولیس طلسم شده است، نوشت نورایی طلسم را شکست. ولی یادم نمی***آید در آن فصل مودت ۱۰ بازی متوالی دروازه***بان پرسپولیس بوده باشد. آن فصل ما قهرمان شدیم و خیلی هم کم گل خوردیم اما شک دارم تمام بازی***ها را مودت درون دروازه بوده باشد.»

بهزادی از لج قره***خانلو، مودت را بازی داد
این حرف را یکی دیگر از قدیمی***های پرسپولیس هم به خبرورزشی می***گوید... پیشکسوتی که دوست ندارد وارد دعوای آمار شود، وقتی به او قول می***دهیم اسمش را در گزارش نیاوریم، می***گوید: «قره***خانلو دروازه***بان اصلی ما بود، یک بازی روی او خطا کردند و گل بدی خورد و همایون بهزادی که از دست او عصبانی شده بود، مصاحبه کرد و گفت دروازه***بانی می***آورم که وقتی از دروازه بیرون می***آید، لال نباشد و فریاد بزند منم و با فریادش تن و بدن حریف بلرزد. بعد هم مودت را که سرباز شده بود، برگرداند و چند هفته پشت سر هم از او استفاده کرد و در مصاحبه***هایش هم می***گفت فاصله مودت و قره***خانلو زیاد است اما خود بهزادی برکنار شد و بعد که وطنخواه آمد، من یادم نمی***آید ۱۰ بازی پشت سر هم مودت از دروازه ما دفاع کرده باشد. آن فصل ما ۸ بازی پشت سر هم گل نخوردیم ولی در هر ۸ بازی که مودت دروازه***بان نبود. فصل بعد هم که اصلاً این دروازه***بان رفت و وازگن صفریان آمد.»

حدادپور: رکورد مودت درست است
با این وجود، مهدی حدادپور که یکی از مرجع***های اصلی آمار در فوتبال ایران است، می***گوید با سند و مدرک می***تواند ثابت کند در تمام آن بازی***ها، مودت دروازه***بان پرسپولیس بوده است. حدادپور که سابقه همکاری با خبرورزشی را هم دارد، می***گوید: می***توانم آرشیو کیهان ورزشی و دنیای ورزش را در اختیارتان بگذارم تا خودتان ببینید در آن هفته***ها کدام دروازه***بان برای پرسپولیس بازی کرد. شما من را هم به شک انداختید، حتماً امروز دوباره آرشیوم را مرور می***کنم اما تا جایی که حضور ذهن دارم، مودت ۸۴۴ دقیقه دروازه پرسپولیس را بسته نگه داشت و در تمام بازی***های آن فصل از هفته نهم تا هجدهم که این رکورد ثبت شد، او دروازه***بان پرسپولیس بود.

یک مدعی جدید؛ نادر فریادشیران
در حالی که مهدی حدادپور قرار است امروز آرشیو هفته***نامه***های آن زمان را در اختیار خبرورزشی بگذارد تا این ابهام برای همیشه برطرف شود، نادر فریادشیران هم مدعی است ۸۳۳ دقیقه رکورد گل نخوردن دارد. یعنی اگر ثابت شود مودت ۸ بازی پشت سر هم دروازه***بان پرسپولیس نبوده و رکورددار گل*** نخوردن نیست، ناصر حجازی با ۸۳۷ دقیقه، نادر فریادشیران با ۸۳۳ دقیقه و احمدرضا عابدزاده با ۸۰۲ دقیقه جلوتر از سیدحسین حسینی هستند.

رکورد حجازی و عابدزاده
البته در مورد ناصر حجازی هم باید آرشیو مجله***های سال ۵۴ را مرور کرد؛ آن سال که حجازی دروازه***بان تاج سابق و استقلال فعلی بود. در مورد عابدزاده اما همه اتفاق نظر دارند؛ سال ۷۴ همه دیدند احمدرضا ۸۰۲ دقیقه درون دروازه پرسپولیس گل نخورد.

فریادشیران: روشن به من گل زد
اما نادر فریادشیران چه می***گوید؟ فریاد شیران که در لیگ تخت جمشید دروازه***بان برق شیراز بود، به خبرورزشی گفت: در لیگ پنجم تخت جمشید من دروازه***بان برق شیراز بودم و ۹ هفته متوالی گل نخوردم. هفته دهم در شیراز با استقلال (تاج) بازی داشتیم که ۲ بر یک بازی را بردیم و دقیقه ۲۳ آن بازی، حسن روشن از روی نقطه پنالتی به من گل زد. یعنی ۸۳۳ دقیقه گل نخورده بودم. حالا بماند که هفته بعدش هم در آزادی به پرسپولیس باختیم. یعنی مغرور شده بودیم و ۲ بر صفر شکست خوردیم که محمد مایلی***کهن و آلن ویتل به من گل زدند. البته اگر دقایق هفته پایانی لیگ چهارم تخت جمشید را هم به این دقایق اضافه کنید، دقایق گل نخوردن من از ۸۳۳ بیشتر می***شود.

خبرورزشی تمام آمارها را بازبینی می***کند
اما حدادپور مدعی است نادر فریادشیران اشتباه می***کند. او می***گوید در همان لیگ پنجم تخت جمشید، فریادشیران هفته چهارم دو گل از تراکتورسازی تبریز خورد. به هر حال در شرایطی که سیدحسین حسینی در تقابل با سایپا می***تواند تا دقیقه ۶۰ دروازه استقلال را بسته نگه دارد و به تمام این آمارهای مطمئن و غیرمطمئن پایان بدهد،

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
ostad, what do you think about mavadat record?

ورزش > لیگ برتر - در مورد رکوردی که به مودت نسبت می***دهند، حرف و حدیث زیاد است.

روزنامه خبرورزشی نوشت: سیدحسین حسینی وقتی مقابل تراکتورسازی هم دروازه استقلال را بسته نگه داشت و به رکورد ۷۸۸ دقیقه گل نخوردن رسید، در برخی سایت***ها فقط ۵۶ دقیقه با رکورد تأیید نشده بهرام مودت فاصله داشت. اما حالا ناگهان رکورد دروازه***بان سابق پرسپولیس در برخی سایت***ها از ۸۴۴ دقیقه به ۸۴۷ دقیقه رسیده است؛ یعنی حسینی باید ۶۰ دقیقه دروازه***اش را مقابل سایپا بسته نگه دارد تا با ۸۴۸ دقیقه رکورددار جدید ایران شود.

رکورد تأیید نشده مودت
البته در مورد رکوردی که به مودت نسبت می***دهند، حرف و حدیث زیاد است. می***گویند مودت سال ۱۳۵۴ از دقیقه پانزدهم و به روایتی هم دقیقه نوزدهم بازی با ذوب***آهن در هفته نهم تا دقیقه ۵۲ بازی با ملوان در هفته هجدهم همان فصل که لیگ سراسری به نام تخت جمشید برگزار می***شد، گل نخورده است اما هیچ سند و مدرک معتبری برای اثبات این رکورد ارائه نمی***شود.

پرسپولیس با دو دروازه***بان گل نخورد
این در حالی است که برخی فوتبالیست***های قدیمی ادعا می***کنند پرسپولیس در این حد فاصل گل نخورد ولی در تمام بازی***ها مودت درون دروازه نبود و در چند بازی حسین قره***خانلو از دروازه این تیم دفاع می***کرد. این دقیقاً همان فصلی است که پرسپولیس بازی***ها را با قره***خانلو شروع کرد، فصلی که همایون بهزادی سرمربی پرسپولیس بود و در ادامه جای خود را به بیوک وطنخواه داد و سرخپوشان با سرمربی جدید قهرمان لیگ تخت جمشید شدند.

قره***خانلو: من یادم نیست!
دیروز با حسین قره***خانلو تماس گرفتیم تا کمبود مدارک معتبر را از طریق حافظه دروازه***بان دهه ۵۰ پرسپولیس جبران کنیم. قره***خانلو اما گفت: «من حضور ذهن ندارم، آن موقع اصلاً بحث کلین***شیت مطرح نبود و کسی دقایق گل نخوردن ما را شمارش نمی***کرد. البته رسانه***ها موضوع را داغ می***کردند. مثلاً خودم ۴ بازی گل نخوردم و بعد از ۴ بازی، مقابل هما که بازی داشتیم، نورایی به من گل زد و یکی از مجله***ها که قبلش تیتر زده بود دروازه پرسپولیس طلسم شده است، نوشت نورایی طلسم را شکست. ولی یادم نمی***آید در آن فصل مودت ۱۰ بازی متوالی دروازه***بان پرسپولیس بوده باشد. آن فصل ما قهرمان شدیم و خیلی هم کم گل خوردیم اما شک دارم تمام بازی***ها را مودت درون دروازه بوده باشد.»

بهزادی از لج قره***خانلو، مودت را بازی داد
این حرف را یکی دیگر از قدیمی***های پرسپولیس هم به خبرورزشی می***گوید... پیشکسوتی که دوست ندارد وارد دعوای آمار شود، وقتی به او قول می***دهیم اسمش را در گزارش نیاوریم، می***گوید: «قره***خانلو دروازه***بان اصلی ما بود، یک بازی روی او خطا کردند و گل بدی خورد و همایون بهزادی که از دست او عصبانی شده بود، مصاحبه کرد و گفت دروازه***بانی می***آورم که وقتی از دروازه بیرون می***آید، لال نباشد و فریاد بزند منم و با فریادش تن و بدن حریف بلرزد. بعد هم مودت را که سرباز شده بود، برگرداند و چند هفته پشت سر هم از او استفاده کرد و در مصاحبه***هایش هم می***گفت فاصله مودت و قره***خانلو زیاد است اما خود بهزادی برکنار شد و بعد که وطنخواه آمد، من یادم نمی***آید ۱۰ بازی پشت سر هم مودت از دروازه ما دفاع کرده باشد. آن فصل ما ۸ بازی پشت سر هم گل نخوردیم ولی در هر ۸ بازی که مودت دروازه***بان نبود. فصل بعد هم که اصلاً این دروازه***بان رفت و وازگن صفریان آمد.»

حدادپور: رکورد مودت درست است
با این وجود، مهدی حدادپور که یکی از مرجع***های اصلی آمار در فوتبال ایران است، می***گوید با سند و مدرک می***تواند ثابت کند در تمام آن بازی***ها، مودت دروازه***بان پرسپولیس بوده است. حدادپور که سابقه همکاری با خبرورزشی را هم دارد، می***گوید: می***توانم آرشیو کیهان ورزشی و دنیای ورزش را در اختیارتان بگذارم تا خودتان ببینید در آن هفته***ها کدام دروازه***بان برای پرسپولیس بازی کرد. شما من را هم به شک انداختید، حتماً امروز دوباره آرشیوم را مرور می***کنم اما تا جایی که حضور ذهن دارم، مودت ۸۴۴ دقیقه دروازه پرسپولیس را بسته نگه داشت و در تمام بازی***های آن فصل از هفته نهم تا هجدهم که این رکورد ثبت شد، او دروازه***بان پرسپولیس بود.

یک مدعی جدید؛ نادر فریادشیران
در حالی که مهدی حدادپور قرار است امروز آرشیو هفته***نامه***های آن زمان را در اختیار خبرورزشی بگذارد تا این ابهام برای همیشه برطرف شود، نادر فریادشیران هم مدعی است ۸۳۳ دقیقه رکورد گل نخوردن دارد. یعنی اگر ثابت شود مودت ۸ بازی پشت سر هم دروازه***بان پرسپولیس نبوده و رکورددار گل*** نخوردن نیست، ناصر حجازی با ۸۳۷ دقیقه، نادر فریادشیران با ۸۳۳ دقیقه و احمدرضا عابدزاده با ۸۰۲ دقیقه جلوتر از سیدحسین حسینی هستند.

رکورد حجازی و عابدزاده
البته در مورد ناصر حجازی هم باید آرشیو مجله***های سال ۵۴ را مرور کرد؛ آن سال که حجازی دروازه***بان تاج سابق و استقلال فعلی بود. در مورد عابدزاده اما همه اتفاق نظر دارند؛ سال ۷۴ همه دیدند احمدرضا ۸۰۲ دقیقه درون دروازه پرسپولیس گل نخورد.

فریادشیران: روشن به من گل زد
اما نادر فریادشیران چه می***گوید؟ فریاد شیران که در لیگ تخت جمشید دروازه***بان برق شیراز بود، به خبرورزشی گفت: در لیگ پنجم تخت جمشید من دروازه***بان برق شیراز بودم و ۹ هفته متوالی گل نخوردم. هفته دهم در شیراز با استقلال (تاج) بازی داشتیم که ۲ بر یک بازی را بردیم و دقیقه ۲۳ آن بازی، حسن روشن از روی نقطه پنالتی به من گل زد. یعنی ۸۳۳ دقیقه گل نخورده بودم. حالا بماند که هفته بعدش هم در آزادی به پرسپولیس باختیم. یعنی مغرور شده بودیم و ۲ بر صفر شکست خوردیم که محمد مایلی***کهن و آلن ویتل به من گل زدند. البته اگر دقایق هفته پایانی لیگ چهارم تخت جمشید را هم به این دقایق اضافه کنید، دقایق گل نخوردن من از ۸۳۳ بیشتر می***شود.

خبرورزشی تمام آمارها را بازبینی می***کند
اما حدادپور مدعی است نادر فریادشیران اشتباه می***کند. او می***گوید در همان لیگ پنجم تخت جمشید، فریادشیران هفته چهارم دو گل از تراکتورسازی تبریز خورد. به هر حال در شرایطی که سیدحسین حسینی در تقابل با سایپا می***تواند تا دقیقه ۶۰ دروازه استقلال را بسته نگه دارد و به تمام این آمارهای مطمئن و غیرمطمئن پایان بدهد،

آقا رحیم عزیز سرور گرامی***،رکورد گکل نخوردن دروازبانی متعلق به بهرام مودت است با زمان ۸۴۷ دقیقه گکل نخوردن.پس اینجا که نوشته شده ۸۴۴ دقیقه کاملا اشتباه است.

۲-یک مشت حسود و بدبخت گفته اند که حسین قرخانلو در بعضی*** از بازیها بجای مودت توی دروازه بود،و اون باعث شده که مودت به این رکورد برسد.این کاملا اشتباه است و در تمام بازیها این مودت بود که درون دروازه بود.وقتی*** بهرام مودت در دیدار با ملوان گکل می***خورد و رکورد ۸۴۷ دقیقه یی او شکسته میشود،از بازی بعد یعنی*** دیدار با تیم*** پاس که پرسپولیس بازی را ۱-۰ میبرد حسین قرخانلو توی دروازه می***ایستد.یسنی از جمعه ۴ مهر ۱۳۵۴.این عکسی*** را که در آواتر ***عقاب البرز می***بینید مربوط به بازی تاج و پرسپولیس در ۲۵ مهر همان سال است که حسین قرخانلو دروازبان پرسپولیس بود.

۳-اما دلیلی*** برای اثبات اینکه ۸۴۷ دقیقه درست است و نه*** ۸۴۴ دقیقه.بهرام مودت در جمعه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۵۴ در ورزشگاه امجدیه با شوتی که توسط علیرضا شوقی در دقیقه ۱۵ از ذوب آهن می***خورد دروازه ا***ش باز میشود،و از اون زمان تا جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۵۴ دروازه ا***ش بسته میماند.یعنی*** چیزی حدود ۴ ماه.در این بین پرسپولیس ۹ بازی انجام میدهد که به شرح ذیل میباشد.

پرسپولیس بانک ملی*** را ۳-۰ میزند،با پاس ۰-۰ می***کند،سپاهان را ۱-۰ شکست میدهد،صنعت نفت را ۱-۰ شکست میدهد،با راه آهن ۰-۰ می***کند،نیروی اهواز را ۱-۰ میزند،و با هما ۰-۰ می***کند،و آرارات را ۱-۰ میزند،و بالاخره در دیدار با ملوان در تاریخ پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۵۴ در دقیقه ۵۲ توسط علی*** نیاکانی دروازهش باز میشود.اون هم به این ترتیب که توپی*** را که جاوید ویشگاهی سانتر می***کند علی*** نیاکانی و بهرام مودت روی توپ میروند و ضربه سر نیاکانی بعد از اینکه به انگشتان بحرام مودت می***خورد و انگشت دستش را می***شکند وارد دروازه پرسپولیس میشود.

۴-خوب حالا حساب کنید،از دقیقه ۱۵ بازی با ذوب آهن بگیرید میشود ۷۵ دقیقه،۸ بازی هم که اصلا گکل نخورد میشود ۷۲۰ دقیقه،بازی با ملوان تا ۵۲ دقیقه گکل نخورد .پس میشود ۷۵ دقیقه به اضافه ۷۲۰ به اضافه ۵۲ جمع آن*** میشود ۸۴۷ دقیقه.

۵-باز هم می***گویم در تمام بازیها بهرام مودت در درون دروازه پرسپولیس بود و نه قراخانلو.

۶-نادر فریاد شیران هم غلط کرده که میگه من اینقدر دقیقه گکل نخوردم.دیده کسی*** آمار را نمیدونه یک زری زده.

۷-بهرام مودت یک ورزشکار به تمام با اخلاق و تحصیل***کرده***.ایشون دکترای روانشناسی*** از آلمان هستند.دوست صمیمی*** ناصر حجازی.

oghabealborz

Elite Member
Feb 18, 2005
15,113
2,590
Strawberry field

آقا رحیم عزیز سرور گرامی***،رکورد گکل نخوردن دروازبانی متعلق به بهرام مودت است با زمان ۸۴۷ دقیقه گکل نخوردن.پس اینجا که نوشته شده ۸۴۴ دقیقه کاملا اشتباه است.

۲-یک مشت حسود و بدبخت گفته اند که حسین قرخانلو در بعضی*** از بازیها بجای مودت توی دروازه بود،و اون باعث شده که مودت به این رکورد برسد.این کاملا اشتباه است و در تمام بازیها این مودت بود که درون دروازه بود.وقتی*** بهرام مودت در دیدار با ملوان گکل می***خورد و رکورد ۸۴۷ دقیقه یی او شکسته میشود،از بازی بعد یعنی*** دیدار با تیم*** پاس که پرسپولیس بازی را ۱-۰ میبرد حسین قرخانلو توی دروازه می***ایستد.یسنی از جمعه ۴ مهر ۱۳۵۴.این عکسی*** را که در آواتر ***عقاب البرز می***بینید مربوط به بازی تاج و پرسپولیس در ۲۵ مهر همان سال است که حسین قرخانلو دروازبان پرسپولیس بود.

۳-اما دلیلی*** برای اثبات اینکه ۸۴۷ دقیقه درست است و نه*** ۸۴۴ دقیقه.بهرام مودت در جمعه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۵۴ در ورزشگاه امجدیه با شوتی که توسط علیرضا شوقی در دقیقه ۱۵ از ذوب آهن می***خورد دروازه ا***ش باز میشود،و از اون زمان تا جمعه ۲۸ شهریور ۱۳۵۴ دروازه ا***ش بسته میماند.یعنی*** چیزی حدود ۴ ماه.در این بین پرسپولیس ۹ بازی انجام میدهد که به شرح ذیل میباشد.

پرسپولیس بانک ملی*** را ۳-۰ میزند،با پاس ۰-۰ می***کند،سپاهان را ۱-۰ شکست میدهد،صنعت نفت را ۱-۰ شکست میدهد،با راه آهن ۰-۰ می***کند،نیروی اهواز را ۱-۰ میزند،و با هما ۰-۰ می***کند،و آرارات را ۱-۰ میزند،و بالاخره در دیدار با ملوان در تاریخ پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۵۴ در دقیقه ۵۲ توسط علی*** نیاکانی دروازهش باز میشود.اون هم به این ترتیب که توپی*** را که جاوید ویشگاهی سانتر می***کند علی*** نیاکانی و بهرام مودت روی توپ میروند و ضربه سر نیاکانی بعد از اینکه به انگشتان بحرام مودت می***خورد و انگشت دستش را می***شکند وارد دروازه پرسپولیس میشود.

۴-خوب حالا حساب کنید،از دقیقه ۱۵ بازی با ذوب آهن بگیرید میشود ۷۵ دقیقه،۸ بازی هم که اصلا گکل نخورد میشود ۷۲۰ دقیقه،بازی با ملوان تا ۵۲ دقیقه گکل نخورد .پس میشود ۷۵ دقیقه به اضافه ۷۲۰ به اضافه ۵۲ جمع آن*** میشود ۸۴۷ دقیقه.

۵-باز هم می***گویم در تمام بازیها بهرام مودت در درون دروازه پرسپولیس بود و نه قراخانلو.

۶-نادر فریاد شیران هم غلط کرده که میگه من اینقدر دقیقه گکل نخوردم.دیده کسی*** آمار را نمیدونه یک زری زده.

۷-بهرام مودت یک ورزشکار به تمام با اخلاق و تحصیل***کرده***.ایشون دکترای روانشناسی*** از آلمان هستند.دوست صمیمی*** ناصر حجازی.
So precise...! I was in Amjadieh when pers beat Nirooyeh Ahvaz 1_0....

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343

فرزندان ایران و باشگاه آرارات , استاد ارجمند گارنیک مهرابیان عزیز و شاگردان بسیار شایسته اش , عزیزان : آرشاویر ملکی , هاملت آصفیان , کارو حقوردیان , آندرانیک اسکندریان , گارنیک شهبندری , وازگن صفریان , آبو امیریان , ویگن زینعلی و .... و .....
100003457.jpg

Last edited:

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
100003449.jpg

* جاودانه فوتبال آرارات , مهاجم تراز اول فوتبال ایران , آرشاویر ملکی ............ او محبوب ترین فوتبالیست تاریخ باشگاه آرارات بود آنچنانکه هواداران , لقب اساطیری " داوید سانسونی " را به او هدیه دادند . داوید سانسونی یکی از سرداران ملی ارامنه است که در رشادت و جنگندگی , همپای رستم در ادبیات فارسی بود . مضاف بر ویژگی های فنی و اخلاقی , از دیگر عوامل در کسب محبوبیت برای آرشاویر , تعلق خاطر و وفاداری او به پیراهن باشگاه آرارات , ضمن پیشنهادات متعدد از سوی باشگاه های متمول تهرانی بود .

oghabealborz

Elite Member
Feb 18, 2005
15,113
2,590
Strawberry field

فرزندان ایران و باشگاه آرارات , استاد ارجمند گارنیک مهرابیان عزیز و شاگردان بسیار شایسته اش , عزیزان : آرشاویر ملکی , هاملت آصفیان , کارو حقوردیان , آندرانیک اسکندریان , گارنیک شهبندری , وازگن صفریان , آبو امیریان , ویگن زینعلی و .... و .....
View attachment 39873
Great picture , Karo was one of my favourites ,so was Eskandaryan ,but I can't find him in this photo ,Arshavir Maleki looks in great shape ,he was a top forward and well respected .

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
100003448.jpg

100008849.jpg

آندرانیک اسکندریان , ستاره خط دفاع تیم ملی و باشگاههای آرارات , تاج و کاسموس ......... با کارنامه ای پر بار از سه تورنمنت معتبر , جام ملتهای اسیا , المپیک مونترال و جام چهانی آرژانتین و سرانجام عضویت در تیم منتخب جهان و حضور موثر در رقابتهای لیگ حرفه ای ایالات متحده , بهمراه باشگاه کاسموس

بیوگرافی

نام آندرانیک اسکندریان با نام مستعار ( مه مر- meh mer )

تولد 9 دیماه 1330 - تهران محدوده خیابان نادر شاه

رشته فوتبال

پست مدافع

باشگاه آرارات - تاج - کاسموس

سابقه ملی جوانان و بزرگسالان ( 57 - 1351 )

آندرانیک اسکندریان عزیز , فوتبال را از رقابتهای محلات , با حضور در تیم محلی آرمین اغاز نمود . از همدوره های ان دوره او , میتوان به برادران میناسیان ( آریس و مائیس ) و همچنین سبو بازیک مدافع شایسته سالهای بعد باشگاه ارارات اشاره کرد آنها رقیب اصلی تیم برادران مژدهی ( سه ستاره ) متشکل از عباس , محسن و مسعود بودند . سپس دوران فوتبال آموزشگاهی فرا رسید و و همان جا , مورد توجه استاد گارنیک مهرابیان ( مربی شایسته و سازنده فوتبال ایران ) قرار گرفت .

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
100008437.jpg

* تیم فوتبال دبیرستان تاج پویش 1345 - قهرمان مسابقات سیکل اول منطقه 14 تهران .......... با حضور دو چهره ملیپوش , آندرانیک اسکندریان و مسعود مژدهی

doostaan oon aadam ba kot o shalvaar niz naaser hejaazi ast.saal 1345,hanooz be naader ham nayaamadeh bood,yek gomnaam.

the one with suit is Nasser hejazi,an unknown fellow who took the picture with them.

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
سال 1346 گارنیک مهرابیان او را به تیم پولاد برد و الفبای فوتبال را به او آموزش داد . سپس در نخستین بازی او را در پست دفاع چپ قرار داد سپس او را به مرکز خط دفاع منتقل نمود او برای دوسال در تیم پولاد توپ زد و سپس توسط استاد مهرابیان , به زنده یاد منصور امیر آصفی ( مربی وقت باشگاه ارارات ) معرفی شد تا از این پس فوتبال را در باشگاه محبوب ارامنه , پیگیری کند . .

100008429.jpg

----------------------------------------------

* آرارات .............

حضور آندرانیک اسکندریان در باشگاه ارارات با موفقیت همراه شد ......... رهنمود های زنده یاد منصور امیر آصفی , بر توانایی های آندرانیک بسیار افزود . او به همراه چند جوان دیگر در جام باشگاههای تهران خوش درخشیدند و در فصل 1349 با کسب رتبه پنجم , بار دیگر نام آرارات را بر سر زبانها انداختند که پیش در آمدی بود برای یک فصل طلایی در سال 1350 ...

فصل 1350 , بازی برابر آرارات برای هر تیمی هراس آور بود ترکیب بزرگانی چون هاملت آصفیان - آرشاویر ملکی - وازگن آوانسیان همراه با جوانانی چون آندرانیک اسکندریان و آریس میناسیان ........ براستی که یک ترکیب دلپذیر بود و ثمره ان بازیهای درخشان و کسب هشت پیروزی متوالی , که در نوع خود یک بیلان کم نظیر بود .

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
1709309_726.jpg

آندرانیک اسکندریان بازیکن سال***های دور فوتبال ایران 5 سال در کاسموس نیویورک بازی کرد و همبازی بزرگانی چون پله، فرانتس بکن***باوئر، نیسکنز و... بود.