Carlos Queiroz the mastermind Chess player

Guys, the Asian Cup is around the corner so please keep the conversation clean and stick to the point. No need to get emotional and force your opinion on others. Having different judgments define the forum and this is the beauty of it.

کاملا نظر آقا پویا و فریبرز درست است.باید باز جلوی اسپانیا بازی می کردیم تا همچون که 3 تا گل به پرتقال با اون دفاع مستحکم داشت بما هم شش تا گل میزد تا این بار این آقایون به ریش ما می خندیدند که بابا شما که می گرفتید ایران این تیم که شش تابی شد.این بود بهترین دفاع.نه متاسفم که ارزوی فریبرز بر ملا نشد و ما مثل پرتقال با رونالدو و دیگران 3 گل نخوردیم.
.
.
.

خندیدن به ریش ایران اگر ۶ تا میخورد کار بچهای ۵-۶ سال است . فکر نکنم ما اینجا همچین سنی داشته باشیم. اگر داریم در مورد فوتبال حرف می‌زنیم که هیچی اگر هم که مسخره بازی پس ترد رو ببندیم بریم جک بگیم برا هم دیگه.

و بله من از روز اول از کیروش خوشان نمیومد، چون اون ترسو ، چون کیروش مربی تورنمنت نیست ، مربی رفت و برگشتی چون خیلی محتاط. حالا تو ۲ سال ۱۰-۱۲ تا بازی کردی و به جام جهانی رسیدی تا ۳ تا بازی کنی و بتونی بری دوره بعد.

خوب حالا بذار یه مرور کنیم :

آیا کیروش فوتبال ایران رو عوض کرد و بهش نظم داد ؟ بله %۱۰۰

آیا از تمام دانشش برای جذب بازیکن استفاده کرد ؟ بله %۱۰۰

آیا اومدنش تو جام جهانی به عنوانه دومین تیم کاری سخت و در خور تحسین بود ؟ بله %۱۰۰

آیا کیروش دستش برا بازیهای تدارکاتی باز بود ؟ نه

آیا کیروش در جام جهانی موفق بود ؟نه ، چرا ؟ به این خاطر که ۳ تا بازی یه جور کرد، درست همون اشتباهی که تو برزیل ۲۰۱۴ کرد. درست همون بازی که جلو آرژانتین کرد که عالی هم بود جلو نیجریه هم کرد جلو بوسنی هم کرد که خوب دیدی چی شد، پس واسه همینه که میگم این که ما تو گروه مرگ بودیم و این حرفها هیچ فرقی نمیکرد.اگر تو گروه ژاپن بودیم همین بود تو گروه کره هم همین بود. حالا ما اینا رو گفتیم باز بیا بگو فوتبال ایران رو زیر و رو کرد. ببین ایران ۱۰۰ تا بازی دیگه با اسپانیا و پرتغال و مراکش بازی کنه بازم همینه چون نگاه کیروش به فوتبال همینه. یه مربی باید گاهی جسارت داشته باشه باید قمار کنه، کی فکر میکرد کره آلمان رو از جام حذف کنه ؟ من قول بهت میدم اگر ایران جلو آلمان بعضی میکرد ۹ نفر دفاع میکرد بعدشم با ۱ ٔگل خورده میگفت آبرو مون نرفت خدارو شکر.

سال ۱۹۹۸ یادته که مهدوی کیا از کجای زمین ٔگل زد ؟ اصلا اون طرفه زمین چی کار میکرد ؟ ولی جلال طالبی قمار کرد و کشیدش یهو از راست به چپ . نه اینکه من بخوام آمریکا رو با اسپانیا و پرتغال مقایسه کنن یا جلال طالبی رو با کیروش ولی می‌خوام بهت بگم اگر ریسک نکنی هی باید بری جام جهانی و جام ملتها بیای بگی خوب بازی کردیما آبرومن نرفت .
.

Last edited:
Nov 24, 2002
27,860
1,466
I don't think anyone is getting emotional or forcing their opinion. I can speak about myself i mentioned some facts whether some people like it or not, that is not my problem...

Nov 24, 2002
27,860
1,466
ایران یه بار جلوی بوسنی بازی رو باز کرد چوبشو خورد.
حالا ما هر چی بگیم بابا این اسپانیا مالی نبود پرتغال هم حذف شد. وقتی ایرانی و بدون ۲ تا بازی دوستانه درست حسابی وارد همچین تورنمتی میشی نا خودآگاه ترس تو وجودت هست. از پورعلی کنجی پرسیدن چرا ۲۵ دقیقه اول جلوی مرکش اینطوری بازی کردیم. گفت من که ۳ ساله تیم ملی هستم حسابی اولش ترسده بودم وای بحال یه سری که زیاد بازی ملی نداشتن. این تیم ۹۰ درصدش تجربه جام جهانی نداشت. یه بحث دیگه راجب روش بازی تیم ملی بر میگرده به اینکه چند تا از باشگاه های ما هافبک طراح دارن؟ انگشت شمار.
تیم ملی هم جای پروش بازیکن نیست. وقتی کیروش دست به دامن شجاعی ۳۴ ساله میشه که روز خوشش هم صدای طرفدار رو در می آوردو فقط جلوی مراکش بازی کرد این یعنی جی؟
با زبون بی زبونی داره میگه بازی دیرکت تنها راه برای این تیم هست که وینگر های سر یع و فورواردهای خوب داره.

Last edited:

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,867
1,364
Guys, the Asian Cup is around the corner so please keep the conversation clean and stick to the point. No need to get emotional and force your opinion on others. Having different judgments define the forum and this is the beauty of it.

.
.
.

خندیدن به ریش ایران اگر ۶ تا میخورد کار بچهای ۵-۶ سال است . فکر نکنم ما اینجا همچین سنی داشته باشیم. اگر داریم در مورد فوتبال حرف می‌زنیم که هیچی اگر هم که مسخره بازی پس ترد رو ببندیم بریم جک بگیم برا هم دیگه.

و بله من از روز اول از کیروش خوشان نمیومد، چون اون ترسو ، چون کیروش مربی تورنمنت نیست ، مربی رفت و برگشتی چون خیلی محتاط. حالا تو ۲ سال ۱۰-۱۲ تا بازی کردی و به جام جهانی رسیدی تا ۳ تا بازی کنی و بتونی بری دوره بعد.

خوب حالا بذار یه مرور کنیم :

آیا کیروش فوتبال ایران رو عوض کرد و بهش نظم داد ؟ بله %۱۰۰

آیا از تمام دانشش برای جذب بازیکن استفاده کرد ؟ بله %۱۰۰

آیا اومدنش تو جام جهانی به عنوانه دومین تیم کاری سخت و در خور تحسین بود ؟ بله %۱۰۰

آیا کیروش دستش برا بازیهای تدارکاتی باز بود ؟ نه

آیا کیروش در جام جهانی موفق بود ؟نه ، چرا ؟ به این خاطر که ۳ تا بازی یه جور کرد، درست همون اشتباهی که تو برزیل ۲۰۱۴ کرد. درست همون بازی که جلو آرژانتین کرد که عالی هم بود جلو نیجریه هم کرد جلو بوسنی هم کرد که خوب دیدی چی شد، پس واسه همینه که میگم این که ما تو گروه مرگ بودیم و این حرفها هیچ فرقی نمیکرد.اگر تو گروه ژاپن بودیم همین بود تو گروه کره هم همین بود. حالا ما اینا رو گفتیم باز بیا بگو فوتبال ایران رو زیر و رو کرد. ببین ایران ۱۰۰ تا بازی دیگه با اسپانیا و پرتغال و مراکش بازی کنه بازم همینه چون نگاه کیروش به فوتبال همینه. یه مربی باید گاهی جسارت داشته باشه باید قمار کنه، کی فکر میکرد کره آلمان رو از جام حذف کنه ؟ من قول بهت میدم اگر ایران جلو آلمان بعضی میکرد ۹ نفر دفاع میکرد بعدشم با ۱ ٔگل خورده میگفت آبرو مون نرفت خدارو شکر.

سال ۱۹۹۸ یادته که مهدوی کیا از کجای زمین ٔگل زد ؟ اصلا اون طرفه زمین چی کار میکرد ؟ ولی جلال طالبی قمار کرد و کشیدش یهو از راست به چپ . نه اینکه من بخوام آمریکا رو با اسپانیا و پرتغال مقایسه کنن یا جلال طالبی رو با کیروش ولی می‌خوام بهت بگم اگر ریسک نکنی هی باید بری جام جهانی و جام ملتها بیای بگی خوب بازی کردیما آبرومن نرفت .
.
کره آلمان را حذف کرد.چرا که کره برد و باخت براش مطرح نبود.چه ۶ تا میخورد چه ۶ تا میزد.پس محتاط بودن را گذاشت کنار و بازی کرد.اما مطمئن باش اگر براش یک امتیاز مطرح بود اینطور بازی نمیکرد،اونقدر محتاط عمل میکرد که نگو و نپرس.

دوم این همان کره ایست که ۴ بار پشت سر هم به ایران باخت.پس قدرت تیم ملی‌ ما و کیروش را ببین که همین کره‌ای را که به آلمان ۲ ٔگل زد را ۴ بار شکستش داد.

کیروش فوتبال ایران را متحول کرد.در این شکی نکنید.با همون دلایلی که در اول اشاره کردم.

شما که میگید ایران با یک پنالتی ٔگل زد و در برابر مراکش دفاع مراکش به خودشون ٔگل زد،چرا نمیگین پس ٔگل اسپانیا به ایران هم باطل بود چرا که خود رامین رضا ئیان به ما ٔگل زد.پس این به اون در.

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,867
1,364

بیا نظر علی‌ پروین را در مورد گرفتن امتیاز در جام جهانی‌ بپرس.از دقیقه ۱۹.۴۰ ببینید.

فردوسی‌ پور:علی‌ آقا ۴ امتیاز میگیریم یعنی‌؟نه من فکر نمیکنم.

علی‌ پروین؛ما فقط ۲ امتیاز میگیریم.

ساعت ۵،۲۵:علی‌ پروین: آقای فردوسی‌ پور من از شما گله دارم؟چرا؟برای اینکه توقع مردم را بالا بردید؟شما چرا گفتید ایران چند امتیاز میگیره؟ایران حد اکثر ۱ یا ۲ امتیاز میگیره.خاطرتون جمع باشه.

اونوقت این آقا میگه چرا از گروهمان بالا نرفتیم!!!

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,867
1,364
@kasra1930 I have a question for you, What is your expectation in Asian cup ?

Also, Just wondering, we call Costa goal "Tokhmi and lucky" and yet we say Morocco OWN goal was planned? and happened because of the way we played? interesting !

.
شرایط ما در جام آسیا مشکلتر از جام جهانی‌ است.من به هیچوجه شانس ایران را قهرمانی نمیدانم،چرا که اگر ایران قهرمان جام شود یک جای کار عیب دارد.علتش هم مربوط به کیروش نیست،علت عدم مدیریت،نداشتن بازیهای دوستانه،و هزاران عامل دیگر است.

برای قهرمانی در جام آسیا،شرایط جداگانه یی از جام جهانی‌ حاکم است.اولا اینکه تیمها با انگیزه بیشتری وارد میدان میشوند،عربستان،سکاندار ‌ای اف سی‌ است،وضعیت سیاسی مملکت در آن تاریخ روی تورنمنت،نحوه داوری،و خیلی‌ چیزهای دیگر توی روحیه بازیکنان تاثیر می‌گذرد.

من مقام سومی‌ را برای تیم ملی‌ پیشبینی‌ می‌کنم،و به نظر من اگر تیم ایران بین ۳ تیم اول آسیا باشد ،باید این را به کیروش تبریک گفت.اگر هم که اول شویم معجزه نامیده میشود.

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,867
1,364
روی سخن با دوستان و منتقدین تیم ملی است. لطفا برای سی ثانیه به این جدول نگاه کنید!
در سمت راست تدارکات(بعد از جام جهانی) تیمهای همگروه ایران و در سمت چپ تداركات رقبای سنتی ایران به اضافه استرالیا را میبینید. و در پایین صفحه هم تدرکات تیم ایران را!!
فکر میکنم این جدول خود به اندازه کافی گویاست که ما چگونه وارد معتبرترین تورنمنت آسیا میشویم که حتی بازی های تدرکاتی ملی ما (نه با تشتک سازی آفریقای جنوبی )کمتر از فلسطین میباشد.

حال بماند که منتقدین با برای برگزاری همین اردوهای فکستنی با بازیکنان نصفه و نیمه خود محروم کرده به کیروش بینوا خرده میگرفتند که چرا لیگ را در نیم فصل! تعطیل میکنی؟

اصلاً مگر در آسیا جام ملتها برگزار میشود؟ که نیاز به اردو باشد!

حالا انتظار ما از تیمی که به اندازه یک تیم لیگ برتری تداركات داشته چیست؟ انتظار داریم مربی محبوب تیم با عصای جادویی تیم را به فینال و قهرمانی برسونه؟ اصلا ما قهرمان شدیم آیا با این تدارکاتی که ما داشتیم و رقبای ما، لیاقت این قهرمانی احتمالی را داریم؟

در آخر منتقد عزیز! وقتی آخرین بازی تیم ملی را دیدی(امیدوارم فینال باشد اون هم فقط به خاطر حس ناسیونالیستی خودم) خواستی بد و خوب احتمالی تیم ملی و کیروش رو بنویسی، نگو میلیاردی پول دادیم به مربی که قهرمان بشیم که نشدیم . بگو میلیاردی پول دادیم ولی چه بستری را آماده کردیم که بیشترین سود را از این سرمایه‌گذاری ببریم. بگو کیروش یا اصلا هر مربی دیگر چگونه این تیم را آماده و وارد این جام کرد. خلاصه رعایت انصاف رو داشته باش.

just an example of ASIAN TEAMS FRIENDLY GAMES IN 2014 AND IRAN

tadarok.jpg

byebyenow

Elite Member
Jun 3, 2006
4,962
175
یک ٔگل به خودی و یک پنالتی نتیجهٔ کار کیروش بود بعد از ۷ سال. اگر کیروش ۵ بار دیگه هم با ایران برجام جهانی باز هم همین نتیجه میگیره. اگر کیروش بجای ژاپن با بلژیک بعضی میکرد ۱۰ نفره ۹۰ دقیقه دفاع میکرد چون مربی ترسو هستش، برایه همین ترسشم هیچگاه با هیچ تیمی نتیجه نخواهد گرفت.

دوما ما ترد مخصوص کیروش داریم

http://forums.iransportspress.com/threads/carlos-queiroz-the-mastermind-chess-player.۸۶۰۲۲/
Masalan Japan hamleh kard chi shod? Bakhtan raftan beedroom, kash ye khorde defa mikardan ta Belgium ro mibordand. I rather see TM organize and disipline than an attacking team with no game plans, I rather have someone in charge who injects professionalism and is in complete control than some idiot who don't even know how to respect players. The tactics and technical abilities won't do much if you don't know how to be a good manager, CQ is exactly that, he is not Conte or Allegri but he is the boss, not an idiot like Brangoh or QN. We just don't have anybody better than CQ to be in charge.

oghabealborz

Elite Member
Feb 18, 2005
15,121
2,600
Strawberry field
نه اتفاقا درست میگی‌.منتها مشگل ما بازیکنان نبود،مشگل ما مربی‌ بود به نام حشمت مهاجرانی که در سطح جهانی‌ نبود.اگر مربی‌ مثل کیروش در آن زمان داشتیم،با اون بازیکنان مطمئن باش که به دور دوم رفته بودیم.وگرنه ما در برابر پرو بهترین بازی را کردیم،ولی‌ مربی‌ نادان بود یعنی‌ مهاجرانی که باز بازی کرد.در برابر بهترین تیم امریکای جنوبی اون زمان که اسکتلند را ۳-۱ زده بود و با هلند ۰-۰ کرده بود،کدوم احمقی باز بازی میکنه،کوبیلاس ایران را داغون کرد،چرا برای اینکه کادر فنی‌ داغون بود.

در جام جهانی‌ باید مربی‌ در سطح بین‌الملل داشته باشید،وگرنه همین آاش و همین کاسه.

تیم ایران ۷۸ را اگر همین کیروش مربیش بود مطمئن باش به دور دوم رفته بودیم.

Exactly right , those players with all the resources available to them at the time with this coach would have done wonders ……...

the thing is people like babr who may not have been around or old enough at the time still ridicule the results of those days like losing 3-0 to Holland and 4-1 to Peru without pointing to other details

…..so say in 40 years time from now people will remember the results like a 1-0 loss to Argentina and Messi and 1-1 draw with Portugal and Ronaldo

.
شرایط ما در جام آسیا مشکلتر از جام جهانی‌ است.من به هیچوجه شانس ایران را قهرمانی نمیدانم،چرا که اگر ایران قهرمان جام شود یک جای کار عیب دارد.علتش هم مربوط به کیروش نیست،علت عدم مدیریت،نداشتن بازیهای دوستانه،و هزاران عامل دیگر است.

برای قهرمانی در جام آسیا،شرایط جداگانه یی از جام جهانی‌ حاکم است.اولا اینکه تیمها با انگیزه بیشتری وارد میدان میشوند،عربستان،سکاندار ‌ای اف سی‌ است،وضعیت سیاسی مملکت در آن تاریخ روی تورنمنت،نحوه داوری،و خیلی‌ چیزهای دیگر توی روحیه بازیکنان تاثیر می‌گذرد.

من مقام سومی‌ را برای تیم ملی‌ پیشبینی‌ می‌کنم،و به نظر من اگر تیم ایران بین ۳ تیم اول آسیا باشد ،باید این را به کیروش تبریک گفت.اگر هم که اول شویم معجزه نامیده میشود.

.
.

.
خوب این نشون میده که بحث کردن با کسری فقط اتلاف وقت. یعنی اینکه اصلا این همه چیزایی که دیگران گفتن و نوشتن رو نه خوندی نه سعی کردی بخونی همین فقط از صبح پا میشی چشمتو میبندی با یک جملهٔ کلیشه ای، کیروش فوتبال ایران رو عوض کرد. ولی خوب فکر کنم داریم به یه نتیجه هایی میرسیم.

- شرایط ما در آسیا به مراتب از جام جهانی سخت تره، خوب این که درسته، لامصب شانس که نداریم هم تو روسیه به گروه مرگ خردیم هم تو آسیا ولی خوب اون گروه مرگ کجا این کجا ! بابا اون فقط اسپانیا و پرتغال بود اینجا الان عراق، ویتنام، یمن رو بگو اوه اوه اوه دهنمون سرویس می‌شه

- خوب، از این‌ها هم که بگذریم عربستان کنفدرسیون آسیا دستشه حالا چرا خود این عربستان ۲۵ سال جام آسیا رو نبرد فکر کنم اشتباهی خزانه داری این کشور پول رو تو حساب کنفدراسیون آمریکای شمالی میریخته، خرن واقعا

- خوب، اون سال هم که عراق قهرمان شد و دفعهٔ پیش هم که خیلی معمولی بود ، عراق در اوج موفقیت‌های اقتصادی بود و فدرسیون عراق فقط ۴۰ میلیون دلار خرج بازیهای تدارکاتی کرده بود که اصلا قبل از مسابقات عراق ۷-۸ تا بازی با کشورهای آمریکای جنوبی و اروپا کرده بود.

- الان هم چون ما تو گروه مرگ آسیا افتادیم اگر به ۵-۶ کشور درجه یک بازی نکنیم که اصلا به نهایی که هیچ به نیمه نهائی هم نمیرسیم، چون تغیره تاکتیکی تیم خیلی سخته باید ۶-۷ تا بعضی دوستان انجام بعدی اولش

- انقلاب ۵۷ هم که کارتر رفت با ۲-۳ تا موشک از مریخ آدم فضایی ریخت تو ایران انقلاب شد بعدشم روز ۲۳ بهمن برگشتن سیاره خودشون، اصلا ما نبودیم که

- نوه خالهٔ بیچارهٔ من هم یک ازدواج ناا موفق داشت که ما اول فکر کردیم کار روسیه هستش ولی بد معلوم شد کار انگلیس کثافت بوده

.
.یعنی این هم شد داستان حجازی ، اگر کیروش با کادر فنی تیمش بیان بگن ما در مواردی اشتباه داشتیم ایران سپرتس پرس به رهبری کسری بیانیه میده که نه کیروش تو اشتباه مکینی

Nov 24, 2002
27,860
1,466
Kasra actually bring up some very valid points. I don't think by not being easy to play in Asian cup he meant advancing from the group stage. We all know it will happen. We saw the same Japan losing to UAE 4 years a go. So once in elimination round anything can happen.

OSTAD POOYA

National Team Player
Jan 26, 2004
4,678
426
Guys a tournament and winning it or going far requires a number of factors including luck to get there. You must play great and many conditions need to be met to win it all. I personally think Semis or the final is where Iran should be or else it will definitely be disappointing. We at least know the team will be very disciplined and organized and has meshed together so that will be a positive indeed.

Going back to Iran's group being the toughest group of the last tournament I have to say it was the only group that had 2 top seeded teams in there. And one being the ex world champions and one being the current European champions. And Morocco who played beautifully and could have beaten both Portugal and Spain. Iran has never had teams in this caliber in her group with current ranking and title holders of such. The Moroccan own goal was result of Iran's relentless style of play and defense and pressure at the end. Yes one person can call it lucky but needs to keep in mind its the Iran pressure and resilience which pushed Morocco to that particular play which resulted in the goal. The issue we are having in our debates is that simply one action or goal is looked at without having a look at the overall way the game was going and who actually the opponent was. This is one sided. CQ has said many times that he breaks up games into 6 sections of 15 minutes and has a plan for each. That's what he says to us to keep it simple but I am sure for every second and minute there is a particular plan that is being implemented.

If Iran had opened up against Portugal or Spain we would have been scored on. This is a tactical move by the coach and we can just come and say we should have been all attack. These are ifs and buts and don't really make sense in the realm of the coaches tactics as he is implementing them and knows our strengths and our opponents strengths the most. When dear members here (Pooya, Real Madrid) say we should have beaten Spain or Portugal its just testimony to how good Iran has become under CQ that some expect them to actually do that. So step by step CQ has brought Iran to a place where some think we are capable of beating such teams. Now is it logical to question this mans tactics? Say now we should have been much more offensive. This is something that he has done and accomplished and knows better than anyone right now in the world how to proceed and what tactic to implement to be more successful in the next one. That's my two cents!

Last edited:

OSTAD POOYA

National Team Player
Jan 26, 2004
4,678
426
What you ask is not black and white. As I said there are many factors involved which will determine this outcome. In playoffs anything can go and you can play your best and still lose. Like the red card that was not given to China against Iran in the Semi's when Karimi was taken down by the last defender and the shit chip penalty Golmohammadi did in 2004 Asian Cup semis that made us lose. Obviously I want Iran to win it all but I can't say if its ok or not until it actually happens and how it happens. For me the least is to be at Semis with a good showing and hopefully going to the finals and winning it. Last time Iran won was in 1976 so its been 43 years since!

What would be an acceptable achievement for you? What are your thoughts on how far they are suppose to go?

Dec 30, 2014
899
356

Ahem.......Just to refresh your memory, this is the post of our moderator when the Iranian Women Futsal team won its first Asian Championship. Whether he is a 5-6 year old kid, or just has the brain of one, is open to debate.

حالا از این حرفا که بگذریم به نظر شما پیام تبریکی که روی اون پارچه بزرگها مینویسند چی باید باشه؟ مثلا

حضور قدرتمند و قهرمانی بانوان کیرطلایی ایران اسلامی بر امت شهیدپرور و رهبر فرزانه انقلاب مبارک باد

A8K

Elite Member
Oct 22, 2016
3,036
520
fuck.ir
^ I see some positively-orchestrated humor in that.. but maybe I am 6 ..

sort of goes against ali daei's wish.. shsshssiashshsato ba football ghati nakonin.

Nov 24, 2002
27,860
1,466
I bet you there are few people here on this site, whether among staffs or members that are actually happy when TM doesn't get result. Call it 5-10-15 yrs old kid, adult whatever, but it actually exist..

What would be an acceptable achievement for you? What are your thoughts on how far they are suppose to go?
.
.
.
Achievement and to make difference for me is ;

1- to win the Asian Cup ( something no other coaches were able to achieve since the Revolution )
2- to go through the second round in World-cup ( something no other coaches were never ever able to accomplish )

Will CQ be able to do this? then I will shut the fuck up and will change my avatar to CQ for a full year, other than that talk is cheap and he achieved what both Branko and Jala talebi did with 10 times better Salary.

Disclaimer: I am talking trophies here, so don't hit me back with how many players he found and sent to Europe.