Carlos Queiroz the mastermind Chess player

OSTAD POOYA

National Team Player
Jan 26, 2004
4,678
426
کیروش: رویایم حضور در فینال جام ملت‌ها است/ احساس می‌کنم ۱۰۲ ساله هستم!

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: وقتی به ایران آمدم یکی از سئوالات این بود که آیا توانایی شکست دادن کشورهای حاشیه خلیج فارس را دارم؟

به گزارش خبرنگار مهر، کارلوس کی روش با اشاره به روزهای اول حضورش در تیم ملی فوتبال ایران، گفت: با کمک رسانه ها بود که من به جامعه فوتبال ایران شناخته شدم. به خوبی به یاد دارم که سالهای سختی را داشتیم. یکی از سئوالات این بود که آقای کی روش! آیا شما مطمئن هستید بتوانید تیم ملی را به جام جهانی ببرید؟
وی افزود: یک سئوال را هم به خوبی به یاد دارم. آنروز این سئوال را درک نمی کردم. آن سئوال این بود که آیا شما علم و دانش لازم را برای شکست حریفان منطقه بخصوص کشورهای عربی دارید؟ نمی دانستم تقابل با کشورهای همسایه اینقدر زیاد است.
سرمربی تیم ملی گفت: الان هشت سال گذشته است و با تمام بالا و پایین ها و زیبایی ها، اینجا هستیم. امروز خواستم اینجا جمع شویم تا این جشن را کنار هم باشیم و با یکدیگر صحبت کنیم و از زحمات شما در هشت سال گذشته تشکر کنم. تاکید می کنم مهمترین مطلب این است امروز شما اینجا دعوت شوید چون رفتار محترمانه از جانب شما حس شده است. مهمترین مطلب برای من این است که یاد بگیریم چطور بر سر مسائلی که بر سر آن اتفاق نظر نداریم، احترام بگذاریم.

کی روش ادامه داد: هشت سال پیش که آن سئوالات از من پرسیده می شد، جواب آنرا نمی دانستم ولی امروز سعی می کنم پاسخ آن سئوالات را روی یک پیراهن سمبلیک که مطالبی روی آن درج شده است، بدهم. این پیراهن، لوح فشرده ای از تمام صحبت های بنده برای شما است. این یک تقدیر خاضعانه از شما است. از دوستان رسانه ای، اعضای کادر فنی، بازیکنان و خانواده ام و کسانی که به بنده اعتماد کردم چون بدون این اعتماد الان اینجا نبودم.
سرمربی تیم ملی یادآور شد: پشت هر نتیجه ای که به دست می آید، از خودگذشتگی و مسائل پنهان و پیدای زیادی هست که می خواهم آنرا با شما قسمت کنم. این مثل یک جشن تولد خصوصی کنار یکدیگر بود. در جهان فوتبال هفت مربی هستند که به بیش از صد برد ملی رسیده اند. پشت این صد برد، خانواده، بازیکنان، مربیان، مسئولان، اصحاب رسانه و مردمی که به من اعتماد داشتند، حضور داشتند. من کارلوس کی روش از تک تک آنها تشکر می کنم. با این اتفاقات و با ۱۰۲ بردی که در رده ملی به دست آوردم، احساس می کنم ۱۰۲ ساله هستم!

کی روش درباره اینکه کدام بردهایش در تیم ملی در ذهنش می ماند، تاکید کرد: در فوتبال پیروزی بهترین دارو است. همیشه بردها شیرین است.هر بردی ارزش خاص خودش را دارد ولی باتوجه به اتفاقات چند سال گذشته، بازی با قطر در دوحه در سال ۲۰۱۴ و بازی با کره جنوبی در اولسان همیشه در ذهنم می ماند. نه تنها به خاطر صعودمان به جام جهانی، بلکه به این خاطر که پشت این دو بازی داستان های زیادی وجود داشت. همه بردها همیشه خوب هستند.
وی همچنین در پاسخ به این سئوال که کدام باخت ها با تیم ملی ایران در ذهنش ثبت شده است، گفت: باخت مقابل لبنان در لبنان و باخت به ازبکستان در تهران هنوز برایم تلخ است. فوتبال بدی بازی کردیم و استحقاق برد هم در این دو بازی نداشتیم.
سرمربی تیم ملی در خصوص اینکه کدام مسابقه با ایران برایش حسرت بار بوده است و اینکه آیا بازی با اسپانیا و آرژانتین در این فهرست قرار دارد؟ یادآور شد: این احساس فرق می کند چون بعد از باخت از خودمان راضی بودیم و می دانستیم کار خوبی انجام دادیم. فوتبال به جزئیات کوچک بر می گردد. وقتی شما یک اشتباه کوچک انجام می دهید، تمام کارهای خوبتان خراب می شود. برای همین در شغل ما فضایی برای اشتباه کردن وجود ندارد.
کی روش تاکید کرد: آرزو، تعهد و رویایی که در ذهنم دارم و آنرا پنهان نمی کنم این است که در فینال جام ملتهای آسیا حاضر شوم.

OSTAD POOYA

National Team Player
Jan 26, 2004
4,678
426
Carlos Queuiroz celebrates surpassing 100 wins in international matches
  1. Sports
November 26, 2018

TEHRAN – Iran national football team head coach Carlos Queiroz celebrated his success as a coach who has surpassed a hundred wins in the international matches.
Queiroz has reached the milestone in the accumulated of the four main selections that he has represented throughout his career: Portugal, the United Arab Emirates, South Africa and Iran.
The 100th win was achieved in the match against Bolivia (2-1 in Tehran) on Oct. 16. The Portuguese coach reached the 101st victory against Trinidad and Tobago, also in Tehran on Nov. 15.
“In football, win is the best medicine. We defeated South Korea in Ulsan in the 2014 World Cup qualification which was the best victory because it was a turning point for us. We also remember the 11 defeats we suffered with Team Melli,” Queiroz said in the news conference held on Monday.
Iran are preparing for the 2019 AFC Asian Cup where Team Melli have been drawn with Iraq, Yemen and Vietnam in Group D.
Iran’s bid to win the AFC Asian Cup for the first time since 1976 will be led by Queiroz, who has been in charge of Team Melli since 2011 and having led them to two FIFA World Cups.
“I have yet to forget our defeat against Iran in the 2015 AFC Asian Cup in penalty shootout. We want to book a place in the competition’s final match,” the Portuguese added.
“I have already qualified for the World Cup four times and I have a dream of being at the prestigious event for the fifth time. I will try to make my dream come true,” Queiroz concluded.

https://www.tehrantimes.com/news/42...lebrates-surpassing-100-wins-in-international

PS: I am looking for the stats to post the numbers but CQ became 1 of 7 coaches in the world that has reached 100+ victories at the international level.

Pooya

Administrator
Staff member
Sep 23, 2004
35,398
1,454
Vancouver, Canada
www.IranSportsPress.com
Colombian Football Federation Officials Meet Carlos Queiroz

TEHRAN (Tasnim) - Directors of the Colombian Football Federation held a meeting with Carlos Queiroz during the Libertadores final match between River Plate and Boca Juniors.

According to 'Blu Radio' correspondent Julio Bolanos, the Colombian officials talked about future of their teams with the experienced Portuguese coach.

Former Brazil coach Luiz Felipe Scolari has recently confirmed he has been contacted by the Colombian Football Federation over the national team's vacant manager role.

Jose Pekerman left his role as coach of Colombia after the 2018 World Cup, where the Cafeteros lost to England on penalties in the round of 16, and has since been under the guidance of under-20 boss Arturo Reyes on an interim basis.

Queiroz currently is coach of Iran national football team and his contract will run until the 2019 AFC Asian Cup.

Source: https://www.tasnimnews.com/en/news/...ball-federation-officials-meet-carlos-queiroz

OSTAD POOYA

National Team Player
Jan 26, 2004
4,678
426
https://www.fifa.com/fifa-world-ranking/ranking-table/men/

New Fifa ranking and still on top of Asia.. Iran is in the 29th place.

This is for Asian only...

https://www.fifa.com/fifa-world-ranking/ranking-table/men/#AFC

Iran has truly done a marvelous job compared to all the other Asian teams in terms of rankings. Over 5 years as the top team of Asia. Some people down play the rankings but its a precise measurement for consistency and very close on how we can get to an actual number to be placed on the way a team has been performing over time. This is a great accomplishment which has been going on now for I think 5 years or so which we take for granted. TM has done a fantastic job under CQ maintaining a consistent style of play day in and day out and being the top Asian team.

OSTAD POOYA

National Team Player
Jan 26, 2004
4,678
426
تیم ملی فوتبال ایران همچنان برترین تیم آسیایی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در جدیدترین رده بندی اعلام شده از سوی فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) که آخرین رنکینگ در سال ۲۰۱۸ هم هست، تیم ملی ایران با ۱۴۸۱ امتیاز و بدون تغییر جایگاه، در رده ۲۹ جهان و اول آسیا قرار گرفته است.
در این جدول، تیم های بلژیک،فرانسه و برزیل جایگاه اول تا سوم را در اختیار دارند

http://footballitarin.com/link_page.php?id=427869

A8K

Elite Member
Oct 22, 2016
3,036
520
fuck.ir
Carlos Queuiroz celebrates surpassing 100 wins in international matches
  1. Sports
November 26, 2018

TEHRAN – Iran national football team head coach Carlos Queiroz celebrated his success as a coach who has surpassed a hundred wins in the international matches.
Queiroz has reached the milestone in the accumulated of the four main selections that he has represented throughout his career: Portugal, the United Arab Emirates, South Africa and Iran.
The 100th win was achieved in the match against Bolivia (2-1 in Tehran) on Oct. 16. The Portuguese coach reached the 101st victory against Trinidad and Tobago, also in Tehran on Nov. 15.
“In football, win is the best medicine. We defeated South Korea in Ulsan in the 2014 World Cup qualification which was the best victory because it was a turning point for us. We also remember the 11 defeats we suffered with Team Melli,” Queiroz said in the news conference held on Monday.
Iran are preparing for the 2019 AFC Asian Cup where Team Melli have been drawn with Iraq, Yemen and Vietnam in Group D.
Iran’s bid to win the AFC Asian Cup for the first time since 1976 will be led by Queiroz, who has been in charge of Team Melli since 2011 and having led them to two FIFA World Cups.
“I have yet to forget our defeat against Iran in the 2015 AFC Asian Cup in penalty shootout. We want to book a place in the competition’s final match,” the Portuguese added.
“I have already qualified for the World Cup four times and I have a dream of being at the prestigious event for the fifth time. I will try to make my dream come true,” Queiroz concluded.

https://www.tehrantimes.com/news/42...lebrates-surpassing-100-wins-in-international

PS: I am looking for the stats to post the numbers but CQ became 1 of 7 coaches in the world that has reached 100+ victories at the international level.
That tee is a collectable item not because of mediocre acheivements but the typ-o on the back.

OSTAD POOYA

National Team Player
Jan 26, 2004
4,678
426

سایت تلگراف استرالیا از تیم ملی فوتبال ایران و سردار آزمون به عنوان شانس های نخست قهرمانی و آقای گلی در جام ملت های آسیا یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ به میزبانی امارات برگزار خواهد شد و تا آغاز این رقابت بزرگ تنها ۲ هفته دیگر باقی مانده است. سایت تلگراف درباره مدعیان این رقابت ها نوشت: تیم ملی استرالیا مدافع عنوان قهرمانی کار سختی برای دفاع از عنوان قهرمانی خود دارد و باید با تیم هایی چون ایران، کره جنوبی و ژاپن در این راه رقابت کند که مدعیان اول قهرمانی هستند.
در این دوره از رقابت ها مربیان بزرگ زیادی حضور دارند. کارلوس کی روش و پائولو بنتو پرتغالی در کنار اریکسون و لیپی و زاکرونی از جمله مربیان بزرگی هستند که در این دوره از رقابت ها حضور دارند. همچنین بازیکنان بزرگ زیادی هم در این دوره هستند. شاید بتوان سون هیونگ مین را ستاره ای بدانیم که با جدایی از تاتنهام تیمش را در جام ملت ها همراهی می کند. در کنار او، علیرضا جهانبخش و متئو رایان از برایتون که برای ایران و استرالیا بازی می کنند و مایا یوشیدا ژاپنی که در ساوت همپتون بازی می کنند نیز حضور دارند.
شانس های آقای گلی
۱- سردار آزمون
مهاجم ۲۳ ساله تیم ملی فوتبال ایران توانسته است ۲۳ گل ملی نیز در کارنامه خود داشته است و از شانس های اصلی آقای گلی در این دوره از رقابت ها محسوب می شود. او در شرایط خوبی تیم ملی ایران را همراهی می کند و اگر ایران به مراحل پایانی جام برسد، باید منتظر درخشش آزمون بود.
۲- وو لی از چین
۳- جی دونگ وون از کره جنوبی

http://footballitarin.com/link_page.php?id=427915

OSTAD POOYA

National Team Player
Jan 26, 2004
4,678
426
سرمربی تیم ملی ایران از انگیزه‌های خود برای کسب افزایش محبوبیت این تیم برای فوتبال دوستان ایران و اهمیت زیرساخت‌های ایجاد شده برای پیشرفت این تیم در آینده سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در آستانه آغاز رقابت‌های جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در گزارشی تحت عنوان «جام ملت‌های ۲۰۱۹ امارات در انتظار نبرد غول‌های مربیگری»، چند مربی از مربیان تیم‌هایی که در این دوره جام ملت‌های قاره کهن حضور خواهد داشت را زیر ذره‌بین برده که کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران هم یکی از آنهاست.
AFC درباره کی‌روش نوشته است: دومین تورنمنت قاره‌ای باقدمت دنیا، پذیرای گروهی از ستاره‌های سرمربیگری دنیا خواهد بود که برخی از آنها افتخارآفرینی در بزرگ‌ترین صحنه‌های دنیای فوتبال را تجربه کرده‌اند. سرمربی تیم ملی ایران، کارلوس کی‌روش یکی دیگر از این سرمربیان است که افتخار رساندن سه تیم به جام جهانی را دارد. اولین آنها آفریقای جنوبی، دومی کشور خودش پرتغال و پس از آنها ایران است که دو بار در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ با آن به جام جهانی صعود کرد.
سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در ادامه به نقل از کی‌روش آورده است: هشت سال پیش زمانی که من به ایران آمدم، ما با چالش‌ها و مسائلی مواجه بودیم. حالا هشت سال پس از آن روز، ما عازم امارات هستیم تا در جام ملت‌های آسیا شرکت کنیم و مهمترین میراثی که بر جا می‌گذاریم، ایجاد زیرساخت برای نسل‌های آتی است.
کی‌روش همچنین خاطر نشان کرده است: مهمترین چیز برای تیم ملی این است که قلب مردم را تسخیر و رضایت اکثریت آنهایی که واقعاً عاشق تیم ملی هستند را جلب کند. من باور دارم که تمام بازیکنانم دارند تمام تلاش‌شان را انجام می‌دهند و با کمک خدا، من امیدوارم که در جام ملت‌های ۲۰۱۹ آسیا بهترین عملکرد را داشته باشیم.

IEI

Administrator
Staff member
Nov 10, 2002
14,500
3,336
100% supporting him, but if we dont make the final the very minimum , I am done with him. He cant be riding on the success of these rankings, at some point we need to win something !
For me -- Even if he gets into semi-final and gets the thirds spot, I respect him. Cause I understand you can not perform in one game. We shall see.

Feb 4, 2005
25,248
5,460
For me -- Even if he gets into semi-final and gets the thirds spot, I respect him. Cause I understand you can not perform in one game. We shall see.
CQ has done more for our football (at very least fundamentally) than almost any other coach. The only thing missing is a trophy. I know it comes down to single elimination games (4 of them) but I am very confident that we will make it to the final and hopefully win it this time.

IEI

Administrator
Staff member
Nov 10, 2002
14,500
3,336
CQ has done more for our football (at very least fundamentally) than almost any other coach. The only thing missing is a trophy. I know it comes down to single elimination games (4 of them) but I am very confident that we will make it to the final and hopefully win it this time.
Yes but he has also been in the position for a long time. I am asking a Asian accomplishment and I think that is not too much to ask. If he doesn't get it, it doesn't decrease his values but still you have to do something more than people before you. (i.e. he hasn't been to second round of world cup so this is a must).

Feb 4, 2005
25,248
5,460
Yes but he has also been in the position for a long time. I am asking a Asian accomplishment and I think that is not too much to ask. If he doesn't get it, it doesn't decrease his values but still you have to do something more than people before you. (i.e. he hasn't been to second round of world cup so this is a must).
Yes I agree. I won’t bash him if he fails but yes he needs (we need) to make it to final now.

oghabealborz

Elite Member
Feb 18, 2005
15,113
2,590
Strawberry field
I agree with you.

The very sad thing is in all the 50 years of following team melli I have never seen such a bunch of lowlives rooting against their own national team orchestrated by bunch of dallals and their puppets such as that snake brandgoh.

It is really disgusting bunch of sheeps following hyenas.... Sickening.

A8K

Elite Member
Oct 22, 2016
3,036
520
fuck.ir
بعد از توقف ناباورانه تيم ملي برابر فلسطين در يك بازي دوستانه، كارلوس كي‌روش گفته: «حالا ديديد فتح جام ملتها به آساني خوردن چيز كيك نيست؟»

و اگر توگو و سيرالئون را هم ببرد، پز آمار بالاي بردهايش را مي‌دهد و به افتخار صد و اندي پيروزي‌اش در مسابقات ملي تي‌شرت يادبود تهيه مي‌كند، اگر هم مقابل همين تيم‌ها برنده نباشد، از اين در وارد مي‌شود كه: «ديديد من راست مي‌گفتم و ديگر هيج حريف آساني در فوتبال وجود ندارد؟

چگونه مي‌توان از دوستي‌ها سخن گفت، وقتي زبان تحقيركننده او يك دم از حركت باز نمي‌ماند؟ بعد از همين بازي با فلسطين كي‌روش با لحن تمسخرآميز گفته: «40 سال است داريد قهرمان آسيا مي‌شويد، چرا امسال نبايد اين عنوان را تكرار كنيد.» 40 هزار بار داستان اين حسرت را گفتي، آيا ديگر كافي نيست؟

فوتبال ايران طي هفت سال گذشته، در حد بضاعتش هر چه امكانات داشته در اختيار كي‌روش قرار داده؛ از ثبات جايگاه و مرخصي نامحدود و حقوق ساعتي پنج ميليون توماني تا تغيير قانون خدمت سربازي ورزشكاران و تعطيلي 55 روزه ليگ به خاطر تيم ملي و البته پاداش نقدي پيروزي‌هاي حماسي برابر بوليوي و ترينداد و توباگو! ديگر چه بايد بكنيم كه حداقل سرمربي خودمان، گران‌ترين مربي حاضر در جام ملتهاي آسيا اينقدر تحقيرمان نكند و نمك بر زخم نپاشد؟ چطور مي‌شود از همدلي و صميميت صحبت كرد، وقتي يك طرف ماجرا شمشيرش را پر شالش بسته و دهانش را جز براي طعنه و ناله و شكوه باز نمي‌كند؟

آفتاب اين همكاري غروب كرد و حسرت اينكه فدراسيون پنج ستاره فوتبال يك بار يك تذكر خشك و خالي به كارمند پرتغالي‌اش بدهد بر دل‌مان ماند. كاش اين دم آخري را با هم مي‌ساختيم.