Thoughts on Beiranvand

Sly

Elite Member
Oct 18, 2002
28,748
878
Good to hear from you old friend. I hope all is well with you and your family. You have been missed...
Thanks bro. All is well. Have been pretty busy at work. Miss you and some other members here too.

Just hope for a win in the AC so we can keep CQ or at least give the sports minister and the people involved in his departure, a big slap in the face.

Go Iran!

May 9, 2004
15,166
179
Beiranvand is great but this record keeping against china, vietnam, iraq etc, is like Daei scoring hundreds against Sri Lanka, Maldives, Butan and other shitty soccer power houses.

I mean many of these games were decided by a sole goal anyway. Odds of Beiranvand not getting scored on has been high. Again not to minimize the effort..
فراموش نکنید که بیرانوند توی جام جهانی دو تا گل بیشتر نخورد
یکی دفاع خودمون اشتباهی زد تو دروازه که هیچ دروازبانی نمیتونست او نرو مهار کنه
و مهار گردن پنالتی در بازی عمان یا برزیل هر دو یکی است
هرچند که دفاع ایران هم موثر بوده رو گل نخوردن بیرانوند ولی دروازبانه خوبیه
در مورد علی دایی من تعجب میکنم وقتی کسی میگه علی دایی گل هاش رو به سریلانکا و مالدیف و بوتان زده !!ا
علی دایی 109 گل برای تیم ملی زده که از این 109 گل تنها 29 یا 30 گل ان به تیمهای ضعیفی مثل مالدیف و بوتان و تایوان این جور تیمها بوده
در صورتی که بیش از 40 گل از این گلها رو به تیمهای ملی مثل اوکراین مکزیک ژاپن بوسنی کره جنوبی عربستان اکوادورمصرمقدونیه
پاراگوئه کاستاریکا عراق زده
و بقیه هم به تیمهای مانند عمان امارات قطر کره شمالی ازبکستان پاناما سوریه لیبی بحرین و اینجور کشورها زده
یعنی اگر درصد بگیریم می بینیم که اکثر گلهای علی دایی به رقیب های قدر تیم ملی ایران زده شده و تنها کمتر از سی در صد ان به حریف های مانند مالدیف و بوتان
زده شده
همچنین فراموش نکنیم که به تیمهای درجه یک جهان مثل میلان و چلسی هم گل زده
مثلا ازمون که به نظر من از بعد از دایی یکی بهترین مهاجم تیم می بوده
نزدیک به 26 تا گل زده که از این 26 گل تقریبا نیمی از انها را به تیمهای ملی مثل گوام و یمن و قرقیزستان و هند و ویتنام زده

Hooshmand

Elite Member
Oct 12, 2011
8,762
1,008
UK
در مورد علی دایی من تعجب میکنم وقتی کسی میگه علی دایی گل هاش رو به سریلانکا و مالدیف و بوتان زده !!ا
علی دایی 109 گل برای تیم ملی زده که از این 109 گل تنها 29 یا 30 گل ان به تیمهای ضعیفی مثل مالدیف و بوتان و تایوان این جور تیمها بوده
در صورتی که بیش از 40 گل از این گلها رو به تیمهای ملی مثل اوکراین مکزیک ژاپن بوسنی کره جنوبی عربستان اکوادورمصرمقدونیه
و بقیه هم به تیمهای مانند عمان امارات قطر کره شمالی ازبکستان پاناما سوریه لیبی بحرین و اینجور کشورها زده
یعنی اگر درصد بگیریم می بینیم که اکثر گلهای علی دایی به رقیب های قدر تیم ملی ایران زده شده و تنها کمتر از سی در صد ان به حریف های مانند مالدیف و بوتان
زده شده
نزدیک به 26 تا گل زده که از این 26 گل تقریبا نیمی از انها را به تیمهای ملی مثل گوام و یمن و قرقیزستان و هند و ویتنام زده
Daei scored over 45 goals against rubbish Asian teams(Maldivies, Nepal, Sri Lanka, Laos, Guam ...etc)
& Its already been discussed in the legionnaire thread :)

A8K

Elite Member
Oct 22, 2016
3,036
520
fuck.ir
yEAH DON'T forget we didn't have one goalie had practically a half dozen goalie and the rest defending in WC. Tight game makes scoring hard.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_international_goals_scored_by_Ali_Daei
re: Daei per wiki, 28 goals against the teams you mentioned.. looks your math was other way around.

3 اوکراین 1 مکزیک 1 ژاپن 4 بوسنی 3 کره جنوبی 4 عربستان 4اکوادور 1 مصر1 مقدونیه
پاراگوئه1 کاستاریکا1 عراق 4 زده

زده شده
زده شده

May 9, 2004
15,166
179
Daei scored over 45 goals against rubbish Asian teams(Maldivies, Nepal, Sri Lanka, Laos, Guam ...etc)
& Its already been discussed in the legionnaire thread :)
این امار رو از کجا اوردی ؟
گلهای دائی به تیمهای تخمی فقط و فقط در حدود 30 تا 35 گل بیشتر نیست یعنی همانطور که گفتم سی درصد
الان همه گلهای دایی رو با اسم تیمها این جا می نویسم تا دفعه دیگه کسی نیاد و بگه دائی بیشتر گلهاش رو به تیمهای تخمی زده
از 109 گل که زده
ژاپن و کره جنوبی وچین تایلند کره شمالی 16 گل
عربستان قطر امارات عمان کویت بحرین 21 گل
عراق سوریه اردن لبنان 17 گل
ازبکستان تاجیکستان قرقیزستان 7 گل
مصر لیبی توگو کاستاریکا 4 گل
مقدونی بوسنی اوکراین 5 گل
مکزیک اکوادور پاناما پاراگوئه 4 گل
همانطورکه می بینید 74 گل از 109 گل را به تیمهای زده که یا از ما قدرتمند تر بوده اند یا هم سطح تیم ملی
یا حداقل ان بازیها با فرق یکی دو گل تمام شده
دائی به همه حریفهای قدرتمند ما در بازیهای مهم و حساس بجز امریکا و استرالیا گل زده
و در ان دو بازی فکر کنم یادتان هست که روی پاس حکاملا حرفه ای او بود که عزیزی و مهدی کیا به استرالیا و امریکا گل زدند
و گلهای علی دایی در پیروزی یا تساوی تیم ملی بسیار موثر بوده
بقیه گلها که به تیمهای ضعیف زده 30 تا 35 گل هست که حکما وقتی تیم ملی با یتم ضعیفی بازی میکند خطه حمله در گلهایی زده ده سهمین می باشد
وقتی بازیکین به تیمهای قدری مثل کره جنوبی در یک بازی 4 گل میزند انصاف نیست که بگوییم او بخاط زدن گل به تیمهای ضعیف رکورد زده
چناکه می بینید هیچ قاره ای نیست که علی دایی به یکی از تیمهای ان گل نزده
کانادا
مکزیک
پاراگوئه
اوکراین
ژاپن
و همانطور که امار را نوشتم 70 درصد گلهای او به تیمهای قدرتمند بوده و همه سرنوشت ساز
مصر
به تیمهایی همچون لاوس و نپال و مالدیف و گوام این تیمها تنها 32 گل زده
سوپر هاتریک او در برابر کره جنوبی که با چهار گل او ما توانستیم بازی باخته را از 2-1 به 6-2 تبدیل کنیم
نشانه قدرت گلزنی اوست و گفتن اینکه اواکثر گلها را به تیمهای ضعیف زده حقیقت ندارد

May 9, 2004
15,166
179
yEAH DON'T forget we didn't have one goalie had practically a half dozen goalie and the rest defending in WC. Tight game makes scoring hard.

re: Daei per wiki, 28 goals against the teams you mentioned.. looks your math was other way around.

به پست بالا رجوع کن تا ببینی این حقیقت نداره
شما تیمهایی مانند کویت امارات قطر ازبکستان عمان بحرین سوریه کره شمالی تایلند اردن و تیمهای دیگری رو که من نام بردم را از قلم انداختی
یا انها را مثل مالدیف و گوام می دانی ؟
تیمی مثل کره شمالی در ان سالها به جام جهانی راه یافت و عربستان را در زمین عربستان برد
ازبکستان تیم قدری یوده و هست تایلند و قطر و امارات و بحرین را از قلم انداختی ؟
اینها را با مالدیف و گوام حساب کردی ؟
بعد از ان مگه ما با چه تیمهایی در اسیا بازی میکنیم که مثلا دایی به انها گل نزده و به تیمهای ضعیف زده ؟
برعکس می بینیم تقریبا در هیچ بازی حساسی بجز ان دو بازی که باز پاسهای سرنوشت ساز داده نبوده که گل نزده باشد
هر مهاجم قدرتمند رو که در جهان بیاری هم به تیمهای ضعیف گل زده هم به قوی
مثلا ازمون به یمن گل زده به هند و گوام گل زده و همانطور که نوشتم درصد گلهای او به تیمهای ضعیف بیشتر از دایی بوده
ایا می توان گفت او مهاجم خوبی نیست چون به یمن و هندو گوام گل زده ؟
وقتی مهاجمی در 4 بازی با ژاپن قدرت اول اسیا چهار بار گل می زند
یا به کره جنوبی سوپر هاتریک میزند یا به تیمهایی که تنها فقط یک بار با انها روبرو شده و تیمهای قدری هستند گل میزند
مثل اوکراین و مکزیک و پاراگوئه اکوادور
چون به مالدیف چهار پنج گل زده خلاص خوب مهاجمی نیست ؟
مثلا باید گل نمیزد تا بگه ببینید من 74 گل به تیمهای قدرتمند زدم و هیچ گلی به تیمهای ضعیف نردم؟
این چه منطیقه

May 9, 2004
15,166
179

نه جانم خطرهای ایران روی پرتقال و اسپانیا دسته کمی از انها نداشت
برو بازی را نگاه کن که ببینی ایران در مقابل پرتقال و اسپانیا فقط در لاک دفاعی فرو نرفته بود
و اگر وار نبود ما ایران از گروه خودش صعود میکرد
یک تیم دسته و پا بسته دفاعی نبود

Hooshmand

Elite Member
Oct 12, 2011
8,762
1,008
UK
Aval gofty 29 ya 30 hala migi 30 ta 35?

Lets not forget Daei scored many goals against Chinese Taipei one of the worst national teams in Asia.

Az key tahala Kygyzestan(In the past & they are still poor), Tajikistan, Lebanon ghodratmand shodand ma nemidoonestim?

Last edited:
May 9, 2004
15,166
179
Aval gofty 29 ya 30 hala migi 30 ta 35?

Lets not forget Daei scored many goals against Chinese Taipei one of the worst national teams in Asia.

Az key tahala Kygyzestan(In the past & they are still poor), Tajikistan, Lebanon ghodratmand shodand ma nemidoonestim?
بابا به تایوان 4 تا گل بیشتر نزده
خوب در یک نیمه به کره جنوبی هم 4 گل زده
وقتی من گفتم سی گل به این خاطر بود که این چهار گل رو از قلم انداختم
و 30 تا35 زیاد فرق نمیکنه ان هم در مقابل 109 گل
من نگفتم قدرت لبنان تاجیکستان یا قرقیزستان مثل ژاپن و کره است خیر
ولی نمیشه گفت که تیمهای ضعیفی هستند
چرا؟
الان میگم چرا
همین لبنانی که شما میگی از کی تا حالا قدرتمند شده
از ایران عراق عربستان کره جنوبی در سالهای اخیر چندین بار برده
بله درست شنیدید تاجیکستان دو بار سوریه رو که ما باهاش دو تساوی داشتیم برده
قرقیزستان بازی با چین و کره تنها با فرق یک گل باخت و همچنین جلوی امارات حقش نبود ببازه و خیلی بهتر از اماراتی که الان در نیمه نهایی است ظاهر شد
خوب این تیمها رو شما با مالدیف و گوام مقایسه میکنی ؟ تیمی که از ایران و کره جنوبی و عربستان چندین بار برده و تساوی کرده رو جزو تیمهای
گوام و مالدیف قرار میدید ؟
نمیدونم اگر شما لبنان رو جزو تیمهایی مثل گوام میدونید پس ژاپن و استرالیا و عربستان کره هم می بایستی در ردیف تیمهایی مثل هند و بنگلادش قرار داد
پس با این حساب دایی فقط 9 گل به تیمهای قدرتمند زده
مکزیک اوکراین پاراگوئه بوسنی اکوادور

May 9, 2004
15,166
179
بحث در مورد دایی به درازا کشید
ولی همین رو بگم که گفتم اینکه او به تیمهای ضعیف گل زده معنی نداره
چون هم به تیمهای قوی گل زده هم به تیمهای ضعیف
یعنی تقریبا به هر تیمی گل زده
از مالدیف گرفته تا مکزیک و اوکراین
همینطور گلزنی او در باشگاهش
به تیم هایی مانند میلان و چلسی در جام اروپا

زدن 20 گل در بوندسلیگا نشان میده که مهاجم بزرگی بود
حالا چون ایران با مالدیف بازی کرده و اون هم گل زده شد بد ؟
خوب اگر با این منطق پیش برویم
من هم میگویم تیم ملی ایران ضعیفه
چرا؟
چون بازی هاش رو از تیمهای ضعیف مانند گوام مالدیف سریلانکا بنگلادش تایوان هند برده !!!ا
البته این حرف منطقی نیست
ولی درست همون منطقی است که برخی ها در مورد گلهای دایی استفاده میکنند

oghabealborz

Elite Member
Feb 18, 2005
15,113
2,590
Strawberry field

چرا؟
چون بازی هاش رو از تیمهای ضعیف مانند گوام مالدیف سریلانکا بنگلادش تایوان هند برده !!!ا
البته این حرف منطقی نیست
Ali Daei was a tremendous player, he could score against anyone.
Only thing is he overstayed his welcome and should have retired from team melli about 2003-4.
He was a heavy burden to carry in the field after that time.
If Carlos Q was his coach he would have had to retire or he wouldn't pick him, same thing he did with The likes of Teymourian, Jalal and others.

Sly

Elite Member
Oct 18, 2002
28,748
878

چرا؟
البته این حرف منطقی نیست
As Ali Daei himself said very well once:

If scoring against weak teams like Maldives is the cause of my record, why no one else in Asia could do it?!

There is one thing no one can take away from Ali Daei and that is his tremendous scoring ability. He came once and we can only dream of seeing another in our life time. Let's see if Azmoun can make that dream come true.

oghabealborz

Elite Member
Feb 18, 2005
15,113
2,590
Strawberry field
Sardar is great and has naturally better touches than Daei, Sardar has also developed physically and can hold his own now.
One aspect he needs to improve and learn from Daei is his tenasiuos and spirited attitude of not giving up and not allowing any bullshit or critisicm overwhelm him, in fact it made him more determined.

Karim Bagheri was 10 times the player and scorer than Daei was but lacked the kind of spirit that Daei had.