Embryology and Miracle

Status
Not open for further replies.
May 9, 2004
15,166
179
ببین بیسواد, مطمئن باش اونی که اندازه گنجشک هم مغز داشته باشه, به مغز ناسالم و نارس تو میخنده. باز صفحه پر کردی ولی فقط کس و شر بی معنی گفتی. فقط تو اینکارو نمیکنی ها, اصلا مسلمون جماعت همین لجنه. چون زورش نه تو حرف, نه تو صحبت و منطق میرسه, همیشه با روده درازی و مغلطه حرف و به خاکی میکشونه که مردم گه گیجه بگیرن. ولی بیسواد من هیچوقت نزاشتم و نمیزارم. ببین باز اومدی قرآن رو ول کردی, از خودت چیز اضافه کردی و تعبیر کردی. قرآن هیچ جا نگفته که ابو لهب به خاطر اینکه ایمان نیاورده به جهنم میره. هیچ جا. توی رمال ولی باز اومدی واسط شدی, حرف الله رو داری بهش کس و شر اضافه میکنی. آخه احمق, الله مگه خودش بی دست و پا بوده؟ عربی حالیش نبوده؟ خوب خیلی راحت میتونست بگه این ابو لهب به خاطر ایمان نیاوردن به اسلام باید بره جهنم اونجا بسوزه. این جمله رو هر عرب بی سر و پایی خیلی راحت میتونه بنویسه, الله تو نمیتونست؟

نه رمال, چنین نیست. این آیه رو ممد از رو دشمنی شخصی با این بابا به قرآن اضاف کرده هیچ ربطی هم به ایمان آوردن یا نیاوردن طرف نداشته چون اگه قرار بود هر کسی که ایمان نمیآوره بره جهنم تو اونجا بسوزه, ابوطالب عموی ممد باید اولین کسی میبود که اونجا میسوخت چون اون بدبخت هم هیچوقت این بیماری رو قبول نکرد ولی واسه اون تو قرآن آیه نیومده که ابوطالب بی ایمون هم باید بره جهنم تو ماهی تابه. اونجا دیگه ممد به عموی خودش آوانس داد ولی این ابو لهب باید به خاطر بی ایمونی میرفت جهنم؟ چقدر عقل شما ها ناقص آخه؟

خلاصه اینکه دوباره حرف الله و قرآن رو تغییر نده, اگه قرآن گفته که ابو لهب به خاطر ایمان نیاوردن باید بره جهنم, بیار نشون بده, اگه نگفته, زر زر بیخود نکن وقت مردم رو نگیر. حالا معجزه بعدی رو بیار بالا بیشتر بخندیم.
:)
عمو جان لطف کن و بدون فحاشی و توهیتن عقیده خودت رو بیان کن
من میگم این ایه ده سال قبل از فوت کردن ابولهب نازل شده و کاملا مشخصه چی داره میگه به بیراهه نرو خواهشا
شما می فرمایید خوب الله میگفت ابولهب میرود به جهنم به خاطر اینکه مسلمان نمشود !!!ا
خوب
مگر ایه چیز غیر از این گفته با وفا ؟!!!!!ا
خواهش میکنم بیا و بدون فحاشی حرف خودت رو بزن به سر مبارکت حضرتعالی ما بدون فحاشی هم میفهمیم چی میخواهی بگی
همانطورکه گفتم ایه کاملا روشن است چه می خواهد بگوید
همچنین اشخاص دیگری رو نام بردم که از ابولهب بدتر بودند و مسلمان شدند و برای هیچکدام ایه ای نازل نشد
حتی برای هند و ابو سفیان و ووحشی که جگر عموی پیامبر را خوردند
باز دوباره استدعا میکنم بیا و درست و کوتاه عقید ه خودت را بیان کن فحشش نده
تو عمدا می خواهی موضوع را به فحش و فحاشی وتوهین بکشی که موضوع عوض بشه
به معجزه ای بعدی نمیپردازم تا اینکه کاملا در اینمورد بحث شود از طرف جنابعالی و دیگران
منتظر جواب شما هستم
متشکر

May 9, 2004
15,166
179
به هیچ وجه

اگر ما این نوشتار رو به عنوان یک مرجع قبول کنیم که انسانهای که در مورد اون نمیدونن رو آگاه کنه، این طریق نوشتن کاملا مبهم می‌باشد.

یعنی اگر حتا یکتا نبود پس میشود آنرو به صورت موزون و مرتب دوباره خلق کرد.

از یک طرف میگی‌ اعراب اینرو نمیدونستن یا اینرو میدونستن. هر کتابی که برایه همهٔ انسانها با هوش و دانش مختلف و برایه آینده نوشته شده، باید خیلی‌ از این شفاف تر باشه.

دوست عزیز
کتاب قران کتابی نیست که خواست باشد در مورد علم مثلا همین موضوع سرانگشتان صحبت کرده باشد که
بخواهد مفهوم یا مبهم باشد
یک کتاب شریعت است
در بین ان میتوان با ایاتی برخورد کرد که اعجاز باشد مثل این ایه یا ایه ای که ما در مورد ان بحث میکنیم (تبت ید ابی لهب ) و همین و بس
متشکرم

May 9, 2004
15,166
179
GP, come and explain this in one sentence.
دوست عزیر همانطور رکه من در جواب پاینسکی گفتم
ایه می گوید ابولهب به دورخ خواهد افتاد
شما از این چه نتیجه میگیرید؟
ایه اشکارا اسم ابولهب را می اورد مشخص میسازد که او به محمد ایمان نخواهد اورد
بعد از ان ابولهب ده سال عمر میکند و ایمان نمیاورد
می توانید به من بگویید اگر ابولهب مثل ابوسفیان و بقیه ایمان میاورد تکلیف این ایه چه میشد ؟
ایه ای که روز و شب حداقل 700 تن از حافظان قران انرا میخوانند و صدها هزار نفر ان را می شنیدند
فرض را بر این بگیر که ابولهب ایمان می اورد و در کنار مسلمانان کشته میشد
یا مانند بقیه حداقل ظاهرا اسلام را قبول میکرد
در اینمورد عمیقا فکر کن و به من جواب بده که وضعیت محمد و مسلمانا ایبن ایه چه میشد اگر ابولهب در طی این ده سال مانند بقیه عقیده اش را عوض میکرد ؟

May 9, 2004
15,166
179
خوب مغز کوچیکه مذهبیون همینقدر کشش داره دیگه.

دیروز دانشمندان غربی برای اولین بار از سیاهچال عکس گرفتن اونوقت آخوند که از تو قرآن معجزه در میاره رفته خاک کربلاه ریخته تو رود خونه تا سیل بند بیاد.

بابا این چکار به اون داره
ما داریم در مورد یک ایه بحث میکنیم میگه دیروز اولین عکس سیاهچال رو گرفتند
خوب دیروز هم رونالدو گل زد امروز عمر البشیر هم سقوط کرد
چند روز پیش یک دانشمندان هم ثابت کرد که غذاهای اروگانیک روی بدن تاثیر خوبی میگذارد
در مورد انها هم می توان بحث کرد
بسیاری از علوم کنونی را مسلمانان پایه گذاشتند
از علم ستاره شناسی تا علم الاجتماع تئوری تکامل زیست شناسی همه و همه را مسلمانا پایه گذاشتند
حالا ما بگیم دیروز عکس سیاهچال رو گرفتند خلاص همه موضوعات سیاسی و علمی تاریخی و ورزشی را ول کنیم

چه طرز فکر تخمی داری !!!ا

May 9, 2004
15,166
179

در اخر لطفا فقط به موضوع بپردازید
تنها این ایه
در مورد سیاهچال و سفید چال و نمیدانم کربلا و مشهد رو بگذارید بعدا
بیایید و در این مورد منطقی بحث کنید که بابا اینی که ژنرال میگی به این جهت اشتباه هست
والا یکی بیاد و بگخ من از این ترید خندیدم و بلانسبت گوزیدم و شاشیدم و ریدم و عکس سیاهچال گرفتند جواب من نمیشه
چاینسکی هم که ما گفتیم میاد جواب میده یا فحش میده یا ایه ای که کاملا واضح است رو یا واقعا درک نمیکنه یا برای اینکه نگویند چاینی پیداش نشد میاد
و همینطوری یه چیزی پست میکنه و هربار تکرار میکنه
حالا هرکسی جواب بهتر از چاینسکی داره بفرماید این گوی و این میدان
خود چاینسکی هم اگر بتونه بدون توهین سعی کنه بحث کنه باز هم به ایشان خوش امد می گویم
منتظرم

IEI

Administrator
Staff member
Nov 10, 2002
14,500
3,336
دوست عزیر همانطور رکه من در جواب پاینسکی گفتم
ایه می گوید ابولهب به دورخ خواهد افتاد
شما از این چه نتیجه میگیرید؟
ایه اشکارا اسم ابولهب را می اورد مشخص میسازد که او به محمد ایمان نخواهد اورد
بعد از ان ابولهب ده سال عمر میکند و ایمان نمیاورد
می توانید به من بگویید اگر ابولهب مثل ابوسفیان و بقیه ایمان میاورد تکلیف این ایه چه میشد ؟
ایه ای که روز و شب حداقل 700 تن از حافظان قران انرا میخوانند و صدها هزار نفر ان را می شنیدند
فرض را بر این بگیر که ابولهب ایمان می اورد و در کنار مسلمانان کشته میشد
یا مانند بقیه حداقل ظاهرا اسلام را قبول میکرد
در اینمورد عمیقا فکر کن و به من جواب بده که وضعیت محمد و مسلمانا ایبن ایه چه میشد اگر ابولهب در طی این ده سال مانند بقیه عقیده اش را عوض میکرد ؟

جنرال عزیز،

این که کاملا داره به اونکه که حتا خوده شما اعتقاد داری مغایرت میکنه

از یک طرف میگی‌ خدا انسان هارو آفریده و تمام تصمیم اونها با خودشون هست و بر اساس رفتارشون جهنم و بهشت میروند. یعنی

رفتار انسان‌ها قابل پیش بینی‌ نیست. یعنی کسی‌ میتونه آدم بدی باشه و بعدا خوب بشه. یا کسی‌ ایمان نداشته باشه بعدا ایمان دار بشه

از یک طرفی‌ میگی‌ خدا میدونسته که این طرف مسلمون نمی‌شه و ایمان نمیاره

خوب اگر میدونسته پس آینده همهٔ انسان هارو میدونه

منظورم رو می‌فهمی ؟​

IEI

Administrator
Staff member
Nov 10, 2002
14,500
3,336
دوست عزیز
کتاب قران کتابی نیست که خواست باشد در مورد علم مثلا همین موضوع سرانگشتان صحبت کرده باشد که
بخواهد مفهوم یا مبهم باشد
یک کتاب شریعت است
در بین ان میتوان با ایاتی برخورد کرد که اعجاز باشد مثل این ایه یا ایه ای که ما در مورد ان بحث میکنیم (تبت ید ابی لهب ) و همین و بس
متشکرم

من اگر بگی‌ این کتاب شریعت هست باهاش مشکلی‌ ندارم

اگر چه در مورد زندگی‌ درست کردن هم می‌شه بحث کرد که چیزه جدیدی در این کتاب نیست

یعنی قبل از اون هم انسانها میدونستن کشتن و دزدی و زنا و و کاره درستی‌ نیست

ولی‌ وقت در مورد معجزه صحبت می‌کنیم یعنی چیزی که ما انسانها اون رو نمیدونیم

یعنی مثلا زندگی‌ چطوری شروع شده و به کجا میره

یعنی اینکه آیا زندگی‌ در جاهیه دیگه هست یا نه

نه اینکه ابو لهب دین در بود یا نه

یعنی اینا چیزی که من دنبالشم

اگر یکی‌ میتونست اینارو به من توضیح بدهد من می‌گفتم بابا دمت گرم

پس خدای هم وجود داره و حرفاش رو به تو تلقین کرده

وگر نه من نمیتونم اینرو قبول کنم چون که وقتی‌ به دنیا اومدم بهم گفتن اینارو باور کن​

Behrooz_C

Elite Member
Dec 10, 2005
16,650
1,566
A small island west of Africa
بابا این چکار به اون داره
ما داریم در مورد یک ایه بحث میکنیم میگه دیروز اولین عکس سیاهچال رو گرفتند
خوب دیروز هم رونالدو گل زد امروز عمر البشیر هم سقوط کرد
چند روز پیش یک دانشمندان هم ثابت کرد که غذاهای اروگانیک روی بدن تاثیر خوبی میگذارد
در مورد انها هم می توان بحث کرد
بسیاری از علوم کنونی را مسلمانان پایه گذاشتند
از علم ستاره شناسی تا علم الاجتماع تئوری تکامل زیست شناسی همه و همه را مسلمانا پایه گذاشتند
حالا ما بگیم دیروز عکس سیاهچال رو گرفتند خلاص همه موضوعات سیاسی و علمی تاریخی و ورزشی را ول کنیم

چه طرز فکر تخمی داری !!!ا

منظور کاملا واضحه.

عالم هستی خیلی پیچیده تر و شگفت آور تر از اونیه که انسان وقتش رو صرف مزخرفات قرآن کنه. فقط یه عقب مونده ذهنی و بیسواد این کتاب رو معجزه میدونه وقتی این همه شگفتی تو دنیا هست. مخصوصا وقتی شگرف کتاب امریه که هزار سال قبلش انسان‌ها بهش واقف بودن.

siavash_8

Elite Member
Mar 26, 2006
3,605
4,764
روزی یه شکارچی میره جنگل برای شکار
یه شیر میبینه میخواد بزنتش تیرش خطا میره. خلاصه شیره یارو رو میگیره
میگه: بخورمت یا بکنمت؟
میگه بکن
شیرم میکنه

چند روز بعد شکارچی دوباره میاد میبینه باز شیره اونجاس. میخواد بازم بزنتش دوباره تیرش خطا میره
شیره میگیره میگه بخورمت یا بکنمت؟
میگه بکن. اونم میکنه

چند روز بعد بازم میادو شیرو باز میبینه میخواد با تیر بزنتش بازم نمیتونه
شیره میگه بخورمت یا بکنمت؟
شکارچی میگه بکن

شیر میگه : ناموسا تو برای شکار اومدی یا کونی هستی؟؟

جنرال ما هم هر چند وقت یه بار برای سرگرمی و شوخی میاد و درباره قرآن و معجزات نداشته اون کتاب صحبت میکنه با اینکه خودش هم میدونه اون یک کتاب ساده بیش نیست

Behrooz_C

Elite Member
Dec 10, 2005
16,650
1,566
A small island west of Africa
میگه بکن
شیرم میکنه

چند روز بعد شکارچی دوباره میاد میبینه باز شیره اونجاس. میخواد بازم بزنتش دوباره تیرش خطا میره
میگه بکن. اونم میکنه

شکارچی میگه بکن

جنرال ما هم هر چند وقت یه بار برای سرگرمی و شوخی میاد و درباره قرآن و معجزات نداشته اون کتاب صحبت میکنه با اینکه خودش هم میدونه اون یک کتاب ساده بیش نیست
یعنی میگی ژنرال کونیه؟
:D

May 9, 2004
15,166
179

جنرال عزیز،

این که کاملا داره به اونکه که حتا خوده شما اعتقاد داری مغایرت میکنه

از یک طرف میگی‌ خدا انسان هارو آفریده و تمام تصمیم اونها با خودشون هست و بر اساس رفتارشون جهنم و بهشت میروند. یعنی

رفتار انسان‌ها قابل پیش بینی‌ نیست. یعنی کسی‌ میتونه آدم بدی باشه و بعدا خوب بشه. یا کسی‌ ایمان نداشته باشه بعدا ایمان دار بشه

از یک طرفی‌ میگی‌ خدا میدونسته که این طرف مسلمون نمی‌شه و ایمان نمیاره

خوب اگر میدونسته پس آینده همهٔ انسان هارو میدونه

منظورم رو می‌فهمی ؟​
ایران جان
در اینمورد یعنی
جبر و اختیار چند سال پیش ترید بود که با یکی از دوستان بحث شد
که احتیاج به توضیحات زیادی دارد
همچنین دانایی و توانایی خداوند که از نظر این فلسفه در تناقض است

جبر یعنی همان رباعی معروف خیام
که می فرماید

ایزد چو گل وجود ما می اراست
دانست ز فعل ما چه بر خواهد خواست

بی حکمتش نیست هر گناهی که مراست
پس سوختن روز قیامت ز کجاست

که در رد ان مولانا اختیار را قبول دارد ومی فرماید

ان یکی می رفت بالای درخت
می فشادن ان میوه را دزدانه سخت

صاحب باغ امد و گفت ای دنی
از خدا شرمیت کو چه میکنی

گفت از باغ خدا بنده خدا
گر خورد خرما که حق کردش عطا

عامیانه چه ملامت میکنی
بخل بر خوان خداوند غنی

کفت ایبک بیاور ان رسن
تا بگویم من جواب بوالحسن

پس ببستش سخت ان دم بر درخت
می زد او بر پشت و ساقش چوب سخت

گفت اخر از خدا شرمی بدار
می کشی این بی گنه را زار زار

گفت از چوب خدا این بنده اش
می زند بر پشت دیگر بنده اش

چوب حق و پشت و پهلو ان او
من غلام و الت فرمان او

گفت توبه کردم از جبر ای عیار
اختیار است اختیار است اختیار

البته موضوع ما در اینمورد نیست و چنانکه گفتم موضوع همان یک ایه و بحث بر روی ان است
ولی چون جنابعالی در مورد علم توانایی و دانایی خداوند که از نظر این فلسفه ای که بیان می شود و شما هم بیان کردید تناقض دارد
این جواب را دادم
اگر دوست داشتید در مورد این موضوع بحثی عمیق کنیم هرچند که موضوع از هزاران سال پیش مطرح شده بهتر است ترید جدیدی باز شود
متشکرم

May 9, 2004
15,166
179

من اگر بگی‌ این کتاب شریعت هست باهاش مشکلی‌ ندارم

اگر چه در مورد زندگی‌ درست کردن هم می‌شه بحث کرد که چیزه جدیدی در این کتاب نیست

یعنی قبل از اون هم انسانها میدونستن کشتن و دزدی و زنا و و کاره درستی‌ نیست

ولی‌ وقت در مورد معجزه صحبت می‌کنیم یعنی چیزی که ما انسانها اون رو نمیدونیم

یعنی مثلا زندگی‌ چطوری شروع شده و به کجا میره

یعنی اینکه آیا زندگی‌ در جاهیه دیگه هست یا نه

نه اینکه ابو لهب دین در بود یا نه

یعنی اینا چیزی که من دنبالشم

اگر یکی‌ میتونست اینارو به من توضیح بدهد من می‌گفتم بابا دمت گرم

پس خدای هم وجود داره و حرفاش رو به تو تلقین کرده

وگر نه من نمیتونم اینرو قبول کنم چون که وقتی‌ به دنیا اومدم بهم گفتن اینارو باور کن​
حرف شما را کاملا می فهمم
و تا حدود زیادی با شما موافق هستم
البته قران یک کتاب شریعت هست و خود پیامبر فرموده که من امده ام که مکارم اخلاق را به یاد شما بیاورم
چون خوبی وبدی در ذات انسان است و یک معلم تنها کارش یاداوری است
در مورد سئول شما که ایا زندگی در جاهای دیگر است من شخصا می توانم از ایات زیر استنباط کنم که بله هست
ایه می گوید : شکر میکنند مخلوقاتی که در زمین و اسمان هستند خداوند را
ایه 44 سوره اسرا
این ایه کاملا به مخلوقات در اسمان اشاره میکند
همچنین ایه 29 سوره شوری
ایه میگوید : از نشانه های او خلق مخلوقات چون خود شما در زمین و اسمانهاست
همچنین ایات زیادی هست که اگر دوست داشتید برایتان می نویسم که اثبات میکند مخلوقات دیگری در فضا وجود دارند که مثل خود انسانها بلکه بسیاری از انها
از انسانها مهم تر هستند ( که این مخلوقات شامل ملائکه نمی شوند ) ا
در مورد سئوال دوم که چگونه شروع شده
ایاتی هست که برای شما انرا اینجا می نویسم
مثل ایه 30 سوره انبيا : كه مي فرماید
ایا کافران ندیدند که زمین و اسمانها دریک نقطه جمع بودند و ما انرا گستراندیم
و دوباره انرا باز خواهیم گرداند
که خود این ایه اشاره ای به انفجار اولیه و تئوری بیگ بنگ و در ادامه به بازگشت به همان نقطه دارد

راجع به توضیح است که تا چند دهه پیش ازلی و ابدی بودن جهان یک تئوری علمی بود که کاملا با این ایه مغایرت داشت
و انزمان اگر کسی میگفت که جهان شروعی داشته علم انرا رد میکرد !!ا

May 9, 2004
15,166
179
منظور کاملا واضحه.

عالم هستی خیلی پیچیده تر و شگفت آور تر از اونیه که انسان وقتش رو صرف مزخرفات قرآن کنه. فقط یه عقب مونده ذهنی و بیسواد این کتاب رو معجزه میدونه وقتی این همه شگفتی تو دنیا هست. مخصوصا وقتی شگرف کتاب امریه که هزار سال قبلش انسان‌ها بهش واقف بودن.
به این میگویند سفسطه گرایی
عالم هستی خیلی چیچیده تر است که ما مثلا در مورد چگونگی ساخت لانه های موریانه بحث کنیم
عالم هستی خیلی پیچیده تر است که ما در مورد اخلاقیات بحث کنیم
علم خیلی پیچیده تر است که انسان وقت خودش را صرف چگونگی ساخت نیمرو با گوجه فرنگی کند
خلاصه عالم انقدر پیچیده است که ما باید بشینیم و ساکت فقط به ان فکر کنیم و اگر حتی دست به اب هم داشتیم بلانسبت زیر پای خودمان بشاشیم
که عالم خیلی پیچیده تر از ان است که ما افتابه به دست شویم
اخه این هم شد حرف؟
ما داریم در مورد یک ایه که یکی مثل تو انرا خرافات و دروغ میداند و من انرا از طرف نیرویی بالاتر می دانم بحث میکنیم
حالا چون عالم خیلی پیچیده تر است خلاص اصلا این سایت ورزشی را هم ببنییدیم که عالم پیچیده تر از این است
که ما وقت خودمان را صرف کنیم که داور چرا پنالتی نگرفت و ایا رونالدو باید کارت قرمز میگرفت یا نه
کس نگو عمو یا بیا در همین مورد بحث کن یا برو بالای کوه فقط نگاه کن ببین عالم چقدر پیچیده است زن و بچه رو هم ول کن

حرفی برای گفتن نداری پست نکن

May 9, 2004
15,166
179
میگه بکن
شیرم میکنه

میگه بکن. اونم میکنه

شکارچی میگه بکن

جناب سیاوش
دوست عزیز
این برای سرگرمی نیست من این ترید را سالها پیش باز کردم بروید و صفحه صفحه بخوانید
چاینی امد دوباره انرا اورد بالا من هم به همین خاطر دوباره پست کردم و سئوالاتی که در اینجا مطرح شد جوابهای ابکی گرفته
یکی از انها همین ایه تبت ید ابی لهب که من انرا اعجاز میدانم
شما اگر در مورد ان نظری مخالف با بنده دارید این گوی و این میدان
و اگر ندارید باز به این ترید خوش امدید

May 9, 2004
15,166
179
یعنی میگی ژنرال کونیه؟
بفرما
حالا این جواب نمیتونه بده توهین میکنه که من هم بیام توهین کنم
از موضوع دور بشیم چون نمیتونه بحث کنه
بعد خود همین یا چاینسکی شش ماه بعد میگه یادت رفته ترید معجزات قران نتونستی جواب بدی
و ساکت شدی و دهنت سرویس شد

Chinaski

Elite Member
Jun 14, 2005
12,269
352
خوب حالا ۴پا این عر عر ها رو بزار کنار, معجزه بعدی رو بیار بالا, باز هوس کردم بخندم

May 9, 2004
15,166
179
خوب حالا ۴پا این عر عر ها رو بزار کنار, معجزه بعدی رو بیار بالا, باز هوس کردم بخندم
نه جانم تا این موضوع روش درست بحث نشه سر معجزه دیگری نمیرویم
تو گفتی که معجزه بعدی را پست کن من هم پست کردم بیا و جرات داشته باش درست روش بحث کن
منتظرم
اگر هم حرفی نداری ساکت باش سنگین تری

ashtar

National Team Player
Aug 17, 2003
5,448
19
General,

Have you heard of Göbekli Tepe in Turkey? I wonder if this is the location of the A'd (عَاد‎) and what Quran refers to as إِرَم ذَات الـعِـمَـاد

This archeologic city is dated 10-8th millennium BCE. This is important because it predates Abraham and is sometime after Noah (based on Judeo-Christian and other historical timelines). This is around the same timeline as Prophet Hud who is mentioned only in Quran and not mentioned in any Jewish or Christian texts.

The city has more than 200 pillars each about 6 meters tall and weighing about 10 tons. The city was buried under dirt without any remains of humans found to date.

The Quran, Surah 89 (Al-Fajr), ayah 6–8:
6: Have you not considered how your Lord dealt with ‘Aad -
7: [With] Iram – who had lofty pillars, 8: The likes of whom had never been created in the lands

The Quran gives the location of ʿĀd as being Al-Aḥqāf (Arabic: الأَحـقَـاف‎, "The Sandy Plains," or "the Wind-curved Sand-hills").

The destruction of the ʿĀd is described in the Quran Surah 46 (Al-Ahqaf), ayah 24-25:
So when they saw it as a cloud advancing towards their valleys, they said: "This is just a passing cloud that will bring us rain." "No. It is what you were trying to hasten: The wind which carries the grievous punishment!
It will destroy everything at the bidding of its Lord." So in the morning there was nothing but their empty dwellings to be seen. That is how We requite the sinners.

May 9, 2004
15,166
179
General,

Have you heard of Göbekli Tepe in Turkey? I wonder if this is the location of the A'd (عَاد‎) and what Quran refers to as إِرَم ذَات الـعِـمَـاد

This archeologic city is dated 10-8th millennium BCE. This is important because it predates Abraham and is sometime after Noah (based on Judeo-Christian and other historical timelines). This is around the same timeline as Prophet Hud who is mentioned only in Quran and not mentioned in any Jewish or Christian texts.

The city has more than 200 pillars each about 6 meters tall and weighing about 10 tons. The city was buried under dirt without any remains of humans found to date.

The Quran, Surah 89 (Al-Fajr), ayah 6–8:
6: Have you not considered how your Lord dealt with ‘Aad -
7: [With] Iram – who had lofty pillars, 8: The likes of whom had never been created in the lands

The Quran gives the location of ʿĀd as being Al-Aḥqāf (Arabic: الأَحـقَـاف‎, "The Sandy Plains," or "the Wind-curved Sand-hills").

The destruction of the ʿĀd is described in the Quran Surah 46 (Al-Ahqaf), ayah 24-25:
So when they saw it as a cloud advancing towards their valleys, they said: "This is just a passing cloud that will bring us rain." "No. It is what you were trying to hasten: The wind which carries the grievous punishment!
It will destroy everything at the bidding of its Lord." So in the morning there was nothing but their empty dwellings to be seen. That is how We requite the sinners.

اشتر جان
من دارم به ایاتی که بسیار بسیار مشخص است اشاره میکنم
مثل همین ایه تبت ید ابی لهب
که کسی نمی تواند با هیچ منطقی انرا رد کند
یکی مثل چاینی و بهروز می ایند و قبول نمیکنند
دیگه اگر ایاتی باشه که در مورد تاریخ باشه موضوع را منشعب میکنند و از ان ایه نه تنها به فحاشی بلکه
به کتب تاریخی که بدون هیچ سندی نوشته شده ما را می برند
مثلا یک کتاب هست که می گوید اصل قبیله قریش از فرزندان کورش کبیر هستند
و قریش همان معرب کورش است !!!!ا
خوب با این گونه اشخاص که به این شکل فکر میکنند ایا می توان بحث تاریخی و جغرافیایی کرد ؟
بسیاری از ایات هست که اگر اینجا به شکل درستی بحث میشد انها را پست میکردم
ولی به همین خاطر به ایاتی مانند تبت ید ابی لهب فعلا بسنده کرده ام
در اخر متشکر از پست گرامی و باارزش جنابعالی

Status
Not open for further replies.