Embryology and Miracle

Status
Not open for further replies.

Natural

IPL Player
May 18, 2003
2,559
3
گر من ز سر بریده می ترسیدم
در مجلس عاشقان نمی رقصیدم
من نگفتم که حقیقت نزد من است این شما هستید که می خواهید از یک نظریه یک حقیقت محض بسازید
And there goes nothing... No one said you know the truth.. we all know you dont know the difference between AN and Koosht koobide...

We have theories to explain the big question based on evidence and science. We explained our theory and you tried to, unsuccessfully, discredit it. but when it comes to your theory, and when I asked you abou it, you dont want to lay it out and explain it, instead "SHER MIAY MIGI" That tells me you are either a coward, or that you are nothing but a troll. in both cases you are a big waste of time.

Halla boro ba takoml haye 2 zarit baazi kon.... looooool

I'm done wasting my time on this thread.

Last edited:

Behrooz_C

Elite Member
Dec 10, 2005
16,651
1,566
A small island west of Africa
جالب تر از همه این هاست كه کسانی كه علم و پژوهش های علمی رو به مسخره میکشند و در آن شک میکنند به کتاب های مذهبی و به پیغمبری كه حتا یک عکس ازش موجود نیست ایمان دارند. همین آدم ها با هزار دروغ و بهانه همه کارهای کثیف این آدم را توجیه میکنند. برای همین هم حرفشون ۲ زار اینجا ارزش نداره.

May 9, 2004
15,167
179
bebin ghorban, goftam, aslan baram arzeshi nadare shoma chi migin, chi mikhayn, manzooretoon chie, va baghiash. hoseleye oon video ham nadaram. be andezeye kafi adamhayi dar donya hastan ke hazioon migan, dige yeki dige tu internet ham nemikhaym eyne shoma.

ezzat ziad..
قربان
مگر اسلحه گذاشتند پس گردن مبارکتون و گفتن بروید جواب بدهید ؟
خوب تو که نمی خونی دیگه چرا جواب می دهد ؟
هی می گه برام ارزش نداره که تو چی می گی هی میاد جواب می ده
:--biggrin

May 9, 2004
15,167
179
I have a couple of issues with your arguments. Lets ASSUME that there are flaws in the theory of evolution. As a logical person, you have to agree that it is still a better answer to the questions of life on earth than any other holy scripture out there.
.
ایا موضوع این است که تئوری تکامل بهترین است ؟
اگر این است من می گویم از نظر علمی می توان گفت منطقی ترین است
حرفی در ان نیست
ولی موضوع این بود که من امد و چند سئوال کردم دوستان بجای اینکه بگویند حداقل هنوز جوابی برای سئوالات شما نیست امدند واز سیب و پرتقال نوشتند و اینکه تئوری تکامل یک حقیقت علمی محض است
ایا به نظر شما جواب این عده درست است ؟
شما بروید و انتقادات دانشمندان بر تئوری تکامل را ببینید
خوب اگر انتقاد نداشت و یک حقیقت علمی بود که دیگر کسی بحثی روی ان نمی کرد

yet you believe in quran and not the theory of evolution. It just doesn't make sense.
what I'm saying is that I'd have a easier time understanding if you had problems with the theory of evolution than you believing in a book like quran.

.
کی گفته تئوری تکامل با قران در تضاد است ؟
من که همان اول ترید اگر توجه کنید گفتم در تضاد نیست
و سئوالات من سئوالاتی علمی بود و ربطی به باور های من نداشت خود قران می فرماید
اذ قال ربک للملائکه انی جاعل فی الارض خلیفه قالوا اتجعل فیها من یفسد فیها و یسفک الدما ......ا
ترجمه : و انگه که خداوند به فرشتگان فرمود من در زمین نماینده ای قرار خواهم داد فرشتگان گفتند ایا قرار می دهی که فساد و خونریزی کند ......!ا
باز ایه دیگر ی که می فرماید
ان یشا یذهبکم و یستخلف من بعدکم ما یشا کما انشاکم من من ذریه قوم اخرین
ترجمه : اگر بخواهد شما را از بین می برد و نماینده دیگری بعد از شما قرار می دهد همان گونه که شما را از قومی دیگری افرید بوجود اورد
که کلمه انشاکم
در عربی به معنای تکامل به سوی گونه ای بهتر را می دهد !!آ
که این دو ایه و ایات دیگری در این مورد نه تنها تضادی با تکامل ندارد بلکه می توان روی ان بحث کرد که ایا تکامل را تایید می کند !!!آ
and the second thing is that, when darwin published his book on the theory of evolution, he could not have possibly known about molecular biology and genetics. Obviously, his confidence in his theory was not as strong as biologist of our time.
الان هم بیولوژی جوابی ندارد
و نمی تواند این تئوری را یک حقیقت علمی بداند

May 9, 2004
15,167
179
Intelligent design is not science, there is no observable, empirical and mesaurable evidence for it, period.

The unequivocal consensus in the scientific community is that intelligent design is not science.

scientists know what science is, you don't seem to know what science is General, and on that note, I will have to stop wasting my time.
کلونینگ ساینس نیست؟
امکان وجود زندگی در کرات دیگر ساینس نیست ؟
اگر نیست پس وقت خودتان را صرف من نکنید

May 9, 2004
15,167
179
You first said:

Then you said in another post:

You are nothing but a big hypocrite who has no dignity. You ridicule people when they refer you to read certain books and then you do the EXACT same thing..

But for the first time I agree with you...

شما جوابی ندارید بدهید بگویید ندارم :D
خوب من که از همان اول هم گفتم
من جوابی ندارم
به همین خاطر بود که سئوال کردم
اگر جوابی داشتم که دیگر از شما سئوال نمی کردم جانم
:confused-

May 9, 2004
15,167
179
And there goes nothing... No one said you know the truth.. we all know you dont know the difference between AN and Koosht koobide...

We have theories to explain the big question based on evidence and science..
کدام اویدنس و ساینس ؟
لطف کنید برای من ان اویدنسها را بزنید ؟
اگر اویدنس ها را زدید گردن من از مو باریکتر و شما درست می فرمایید
منتطر اویدنس های شما هستم

متشکرم

May 9, 2004
15,167
179
جالب تر از همه این هاست كه کسانی كه علم و پژوهش های علمی رو به مسخره میکشند و در آن شک میکنند به کتاب های مذهبی و به پیغمبری كه حتا یک عکس ازش موجود نیست ایمان دارند. همین آدم ها با هزار دروغ و بهانه همه کارهای کثیف این آدم را توجیه میکنند. برای همین هم حرفشون ۲ زار اینجا ارزش نداره.
شما بیا از اون علمی که می گویید و تکامل را بر مبنای ان ثابت می کنید
برای من پست کنید ؟
همینطوری یک چیزی شنیدی فکر می کنی تکامل یک حقیقت علمیه ؟
می گی ما از یک کتاب و یک پیغمبر که ندیدم پیروی می کنیم و می گوییم خدا ادم را افریده
خوب شما مگر چه می گویید ؟
بیا برای من شرح بده موجودات چگونه بوجود امدند
اگر از حرف من خنده دار تر نبود هر چی دلت خواست بگو

منتظر جوابت هستم

khodam

Bench Warmer
Oct 18, 2002
2,458
88
Atlanta
برای ان دسته از رفقا که می گویند
چون تعدا کرموزومزهای انسان ها 46 است
وتعداد کرموزمهای شامپانزه 48 و از این نتیجه می گیرند که پس رابطه نزدیکی داریم و ازیک سلاله هستیم
باید بگویم که چرا مثلا از سلاله تنباکو و توتون نباشیم
و شاید به خاطر همین هست که انسانها از سیگار و قلیون خوششان می ایدو حال می کنند
:1:

چون تعداد کرموزمهای توتون هم 48 است
به قول یک از دوستان

EVOLUTION IS AN ABSOLUTE SCIENTIFIC FACT
:rolleyes:
What a load of $#%^!!! I really didn't want to get into this discussion mainly because it was started by you and by default it's useless, and secondly because I don't know much about natural selection and biology. But you spew so much nonsense that even I with such little knowledge of the subject understand that you're such a nAdan person.

What is this about number of chromosomes of humans and chimps and tobacco? Akheh jAhel, gooz beh shaghigheh cheh rabti dareh? When evolution science was first established there was no genetic component to it. When scientists speculated that apes are our ancestors, they did not know about chromosomes. However, it is generally regraded as one of the great victories of the evolution theory that genetics could later corroborate what evolution had predicted. An excellent example is this 46-48 chromosome number between humans and chimps.

Which scietist has said that we and chimps are close relatives only because they have 48 and we have 46 chromosomes? NAdan, it is not the proximity of the number chromosomes, but the close match between the sequence of genes between every single chromosome in humans and chimps that supports common ancestor theory. If anything, the fact that they have 48 and we have 46 was a significant hole in the theory in early stages of genetics. Creationists often cited that difference as a proof that we are not from common ancestors until geneticists where able to show that a long chromosome (chromosome 2) in humans is actually a fusion of two shorter chromosomes from chimps. There is overwhelming genetic evidence for this. Further, every other chromosome between human and chimp is a very close match. So if anything, the relationship between human and chimp chromosome structure provides very strong support for the evolution.

Now on to tobacco. It is obviously stupid to say that tobacco and chimps should be similar because they both have 24 pairs of chromosomes. What matters is not the number but the structure of chromosomes, i.e. the genes and their sequence on each chromosome. Those of humans and chimps match closely, not so much so for humans and tobacco!!

So Mr IQ, next time before you open your mouth and gargle out a bunch of nonsense with this attitude of I-know-it-all, think twice. And if you behave and show the guts to come back and say you were wrong and what you posted was nonsense, then I will answer your first question about why humans are the only beings as intelligent.

Behrooz_C

Elite Member
Dec 10, 2005
16,651
1,566
A small island west of Africa
جناب پارسیان بنده از تکامل دفاع نمیکنم بلکه حرف من این است كه با ید با علم به جواب سوال خود در مورد بوجود آمدن انسان و این دنیا برسیم .فرق حرف من با شمادر این است كه شما به جای اینکه دلیل منطقی بیاری در بست قبول کردی كه چیزی هست به نام خدا كه انسان را طراحی کرده آفریده و روی این زمین قرار داده. حال این خدا کجا هست و چه شکلی خودتان هم نمیدانید. و این جوابی منطقی ندارد به جز داستان هایی كه از بچگی به خور ما دادند. اگر این توضیح شما را راضی میکند كه خوب خوش به حالتون كه اینقدر زود راضی میشوید. ولی باید قبول کنید كه خیلی حا این توضیح را قبول نمیکنند و به جای اینکه درمانده شوند و آنچه را بدون هیچ مدرکی بهشون گفتن قبول کنند ترجیح میدهند همواره از طریقه علم ریشه یابی کنند. شما از آن دسته افراد هستید كه خیلی وقت است کتاب این موضوع را بسته اید. خوب بسلامتی خوش باشید .

Natural

IPL Player
May 18, 2003
2,559
3
کدام اویدنس و ساینس ؟
لطف کنید برای من ان اویدنسها را بزنید ؟
اگر اویدنس ها را زدید گردن من از مو باریکتر و شما درست می فرمایید
منتطر اویدنس های شما هستم

متشکرم

I wont waste my time on you... Go read books on evolution.. when you are educated enough come back and we'll discuss. ;)

HYPOCRITE
دوست عزیز
شما می گوید مدل علمی خوب بروید اون کتاب ها را بخوانید و ببیند علمی است یا نه و بحث کنیم

متشکرم

May 9, 2004
15,167
179
What a load of $#%^!!! I really didn't want to get into this discussion mainly because it was started by you and by default it's useless, and secondly because I don't know much about natural selection and biology. But you spew so much nonsense that even I with such little knowledge of the subject understand that you're such a nAdan person.

What is this about number of chromosomes of humans and chimps and tobacco? Akheh jAhel, gooz beh shaghigheh cheh rabti dareh? When evolution science was first established there was no genetic component to it. When scientists speculated that apes are our ancestors, they did not know about chromosomes. However, it is generally regraded as one of the great victories of the evolution theory that genetics could later corroborate what evolution had predicted. An excellent example is this 46-48 chromosome number between humans and chimps.

Which scietist has said that we and chimps are close relatives only because they have 48 and we have 46 chromosomes? NAdan, it is not the proximity of the number chromosomes, but the close match between the sequence of genes between every single chromosome in humans and chimps that supports common ancestor theory. If anything, the fact that they have 48 and we have 46 was a significant hole in the theory in early stages of genetics. Creationists often cited that difference as a proof that we are not from common ancestors until geneticists where able to show that a long chromosome (chromosome 2) in humans is actually a fusion of two shorter chromosomes from chimps. There is overwhelming genetic evidence for this. Further, every other chromosome between human and chimp is a very close match. So if anything, the relationship between human and chimp chromosome structure provides very strong support for the evolution.

Now on to tobacco. It is obviously stupid to say that tobacco and chimps should be similar because they both have 24 pairs of chromosomes. What matters is not the number but the structure of chromosomes, i.e. the genes and their sequence on each chromosome. Those of humans and chimps match closely, not so much so for humans and tobacco!!

So Mr IQ, next time before you open your mouth and gargle out a bunch of nonsense with this attitude of I-know-it-all, think twice. And if you behave and show the guts to come back and say you were wrong and what you posted was nonsense, then I will answer your first question about why humans are the only beings as intelligent.
وقتی یک مثل تو می اید و این همه می نویسد و اخر کار نمی داند که استراکچر کروموزمها حتی در موش هم تشابهه زیادی به انسان دارد و می اید دم از علم و معلومات می زند
چه بگویم
من می گویم تشابه در تعدا کروموزمها و همچنین استراکچر انها چنانکه در موش هم تشابهه با انسان هست دلیل این نمی شود که ما با میمونها از یک سلاله هستیم
مگر نمی دانی نقشه ژنتیکی کانگاروها خیلی شبیه به نقشه ژنتیکی انسانها است حتی ترتیب مشابهی دارند
بعد می ایی دم از شبیهه بودن نقشه ژنتیک شامپانزه و انسان می زنی
پس حتما ما و کانگروها و موشها هم از یک سلاله هستیم

ای کو پرتوپرت بوتور یمه

Last edited:
May 9, 2004
15,167
179
جناب پارسیان بنده از تکامل دفاع نمیکنم بلکه حرف من این است كه با ید با علم به جواب سوال خود در مورد بوجود آمدن انسان و این دنیا برسیم .فرق حرف من با شمادر این است كه شما به جای اینکه دلیل منطقی بیاری در بست قبول کردی كه چیزی هست به نام خدا كه انسان را طراحی کرده آفریده و روی این زمین قرار داده. حال این خدا کجا هست و چه شکلی خودتان هم نمیدانید. و این جوابی منطقی ندارد به جز داستان هایی كه از بچگی به خور ما دادند. اگر این توضیح شما را راضی میکند كه خوب خوش به حالتون كه اینقدر زود راضی میشوید. ولی باید قبول کنید كه خیلی حا این توضیح را قبول نمیکنند و به جای اینکه درمانده شوند و آنچه را بدون هیچ مدرکی بهشون گفتن قبول کنند ترجیح میدهند همواره از طریقه علم ریشه یابی کنند. شما از آن دسته افراد هستید كه خیلی وقت است کتاب این موضوع را بسته اید. خوب بسلامتی خوش باشید .
خوب
من حاضرم با شما در همین زمینه بحث کنم
من می گویم خدا ما را افریده
درست؟
حالا گول خورده ام از بچه گی به خورد ما دادند من قبول کرده ام حالا شما فرض کن من بچه ام
باشه ؟
خوب من از شما می پرسم ما از کجا بوجود امده ایم ؟
یلا جواب بده اقای با منظق
منتظر جواب منطقی شما هستم
شاید من هم از حال بچه گی فریب خوردن در امدم ومثل شما منطقی فکر کردم

منتظر جوابت هستم با وفا

May 9, 2004
15,167
179
I wont waste my time on you... Go read books on evolution.. when you are educated enough come back and we'll discuss. ;)

HYPOCRITE
من خواندم
هیچ کدام از ان کتاب ها جوابی ندارند
یکی از حلقه گمشده ای حرف می زند که هنوز پیدا نشده
یکی از جهش صحبت می کند که هنوز در هیچ جانوری دیده نشده
یکی هم از تصادف صحبت می کند
که ازهمه خنده دار تر است چون هیچوقت تصادف باعث بهبودی نشده یعنی حداقل همان علمی که شما با ان سرو کار دارید این را می گوید

بله جانم

Natural

IPL Player
May 18, 2003
2,559
3
من خواندم
هیچ کدام از ان کتاب ها جوابی ندارند
یکی از حلقه گمشده ای حرف می زند که هنوز پیدا نشده
یکی از جهش صحبت می کند که هنوز در هیچ جانوری دیده نشده
یکی هم از تصادف صحبت می کند
که ازهمه خنده دار تر است چون هیچوقت تصادف باعث بهبودی نشده یعنی حداقل همان علمی که شما با ان سرو کار دارید این را می گوید

بله جانم

Ignorance is bliss.

khoshhal baash, mese to jaahel to donya ziade... you are in majority.

khodam

Bench Warmer
Oct 18, 2002
2,458
88
Atlanta
وقتی یک مثل تو می اید و این همه می نویسد و اخر کار نمی داند که استراکچر کروموزمها حتی در موش هم تشابهه زیادی به انسان دارد و می اید دم از علم و معلومات می زند
چه بگویم
من می گویم تشابه در تعدا کروموزمها و همچنین استراکچر انها چنانکه در موش هم تشابهه با انسان هست دلیل این نمی شود که ما با میمونها از یک سلاله هستیم
مگر نمی دانی نقشه ژنتیکی کانگاروها خیلی شبیه به نقشه ژنتیکی انسانها است حتی ترتیب مشابهی دارند
بعد می ایی دم از شبیهه بودن نقشه ژنتیک شامپانزه و انسان می زنی
پس حتما ما و کانگروها و موشها هم از یک سلاله هستیم

ای کو پرتوپرت بوتور یمه
Avalan, why do you highlight "jAhel" and "nAdan"? I thought those words were fine in your vocabulary -- see below:

کلمه جاهلانه را شما اشتباهی درک رده اید

جاهلانه از جهل می اید و معنای جهل یعنی مطلع نبودن به امری
وقتی من از شما سئوال می کنم چرا بجز انسان که از حیوان بشکلی موجودی متفکر جهش یافته موجود دیگری چنین جهشی را نیافته
و شما در جواب من تفاوت سیب و پرتقال را مثال می زنید
معلوم می شود که یا از سئوال من مطلع نیستید یا اینکه جواب درستی ندارید
و این بی اطلاعی را جهل می گویند
و صفت جاهل می شود
من خدایی نکرده به شما توهینی نکردم
بنده هم د ر بسیاری از موارد جاهل هستم
مثلا اگر بخواهم در مورد فیزیک اتمی صحبت کنم شاید سئوال وجواب من برای شما جاهلانه باشد
این توهین نیست دوست عزیز سو تفاهم نشود جانم
Sanian, This is what you said:

برای ان دسته از رفقا که می گویند
چون تعدا کرموزومزهای انسان ها 46 است
وتعداد کرموزمهای شامپانزه 48 و از این نتیجه می گیرند که پس رابطه نزدیکی داریم و ازیک سلاله هستیم
باید بگویم که چرا مثلا از سلاله تنباکو و توتون نباشیم
و شاید به خاطر همین هست که انسانها از سیگار و قلیون خوششان می ایدو حال می کنند
:1:

چون تعداد کرموزمهای توتون هم 48 است
So Mr IQ, you were implying that since tobacco and chimps have the same number of chromosomes then both are just as likely to be related to humans. Now you're talking about mice and kangaroo and then you complain why people talk about oranges and apples in the middle of your talk.

The point is you were wrong on comparing tobacco and chimps and drawing conclusions based on that. Apparently since then, you have learned that in addition to the number of chromosomes, genetic structure of chromosome also plays a role. I'm happy to have educated you. Now if you want to drag mousee or kangaroo into the discussion that's fine we can discuss them as well, but only after you accept that your point about tobacco and chimp was wrong, ridiculous, and stupid. Do you have the guts to say that you were wrong? If you're not man enough to admit that you were wrong, you might as well not bother to respond.

Natural

IPL Player
May 18, 2003
2,559
3
I'm happy to have educated you. Now if you want to drag mousee or kangaroo into the discussion that's fine we can discuss them as well, but only after you accept that your point about tobacco and chimp was wrong, ridiculous, and stupid. Do you have the guts to say that you were wrong? If you're not man enough to admit that you were wrong, you might as well not bother to respond.

LOOOOOL beautiful lol

He is full of hypocrisy, you just caught another example of it.. I caught one regarding referring ppl to read books on a topic... (see my older post)

I call him General hypocrite.

Also, Dont worry, not only is he NOT gonna admit to his stupidity, but also he's gonna write you a poem to sound smart...

Last edited:
May 9, 2004
15,167
179
خوب اگر دوست دارید خودتان را گول بزنید و جوری وانمودکنید که تکامل حقیقت محض است
اشکال نداره در جهل خودتان بمانید
ولی خودتوون خوب می دونید که پایه ها ی این تئوری خیلی خیلی سست هستش تا اندازه ای که بعد از این صد و اندی سال
نه تنها مثل روزهای اول با پاهای چوبی نمی تواند قدم های استواری بردارد
بلکه شلل کامل گرفته وزمین گیر شده
فقط یک عده که چیزی بجز حرف های این ان را می شنوند انرا قبول ندارند
این عده هم فقط لجبازی می کنند والا خوب می دانند که تئوری تکامل یکدروغ بزرگ بوده

بله جانم

Natural

IPL Player
May 18, 2003
2,559
3
خوب اگر دوست دارید خودتان را گول بزنید و جوری وانمودکنید که تکامل حقیقت محض است
اشکال نداره در جهل خودتان بمانید
ولی خودتوون خوب می دونید که پایه ها ی این تئوری خیلی خیلی سست هستش تا اندازه ای که بعد از این صد و اندی سال
نه تنها مثل روزهای اول با پاهای چوبی نمی تواند قدم های استواری بردارد
بلکه شلل کامل گرفته وزمین گیر شده
فقط یک عده که چیزی بجز حرف های این ان را می شنوند انرا قبول ندارند
این عده هم فقط لجبازی می کنند والا خوب می دانند که تئوری تکامل یکدروغ بزرگ بوده

بله جانم

khoob az zireh javebet be KHODAM dar rafti looool... agha jaan javab nadari javab nade khob lol.. to mage zendegi nadari lol

Status
Not open for further replies.