shirin ebadi, hand shake, and gheyrate eslami hezbollah!

Oct 18, 2002
14,471
5
Antelope Valley,California
از وبلاگ محمد علی ابطحی :بعد از آنکه خانم شیرین عبادی چند بار اخیراً احضار شد و رئیس جمهور هم گفت که امنیت خانم عبادی را تضمین می­کنم، ایشان در نامه­ای به آقای خاتمی از تهدید و مزاحمت­های مختلف نوشت. آقای خاتمی هم قسمت امنیتی را به وزارت اطلاعات و قسمت حفاظتی را از نیروی انتظامی خواسته بود که رعایت نمایند، و در مورد خواست­های حقوقی مسأله را به هیأت نظارت بر قانون اساسی ارجاع داده بود. در جلسه­ی دیروز هیأت، خانم عبادی حضور داشت. می­گفت که مخاطب من شما ها نیستید ولی از تحریکاتی که علیه وی می شود ناراحت بود. مجله­ی پرتو­، ارگان آقای مصباح را نشان داد که نوشته، وی طرفدار بهایی هاست. سخنان باقر خرازی دبیر کل حزب الله ایران را ارائه می­کرد که گفته بود، حیات شما مرهون رأفت نظام است. روزنامه­ی رسالت را عرضه می­کرد که مرتب می­نویسد وی طرفدار اسرائیل است. ولی می­گفت و به حق هم می­گفت که اگر کسی فردا چاقو و یا طپانچه یی زد آنها مقصر نیستند، آنها که چنین تحریک­شان می کنند تقصیر دارند.

در مورد دادگاه های اخیرش توضیح داد که اخیراً که احضارم کرده­اند به دلیل شکایت یک خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان بود(پيک ايران :خبرنگاران حزب الهی). وی به عنوان شاکی خصوصی یک سال بعد از آنکه در دیدار با آقای شیراک به وی دست داده بودم شکایت کرده که من از دیدن این عکس غیرت دینی ام به جوش آمده. این هم از شاکی خصوصی.

در مورد دادگاه قبلی وی که به 25 روز زندانی شدن او منجر شده می­گفت که آن پرونده مختومه شده است. آن پرونده مربوط به مسأله­ی فرشاد ابراهیمی و نوار وی است. قرار 15 ماه زندانی به جریمه­ی نقدی تبدیل شده. ولی در این چند ساله جریمه­ی نقدی را دریافت نمی­کنند که وثیقه­ی منزل ما را آزاد سازند.

از این نوع درد دل ها زیاد داشت. من گفتم که این روش­ها، شناخته شده است. همه­ی ماها با این روش­ها آشنا هستیم. ولی برنده­ی جایزه­ی نوبل باید مورد حرمت همه ی مردم باشد که چنین است.

خودش رسماً اعلام کرد که می خواهد در خدمت مردم ایران باشد و قصد دخالت درکار حکومتی را ندارد. این را از آن جهت گفت که عقیده داشت این مزاحمت ها برای آن است که گمان می برند ممکن است به نوعی برای کاندیداتوری ریاست جمهوری خودش را آماده کرده باشد.

خانم عبادی یک افتخار ملی است. و باید آن را پاس داشت و وی را برای تلاش های انسان دوستانه اش کمک کرد.

خانم عبادی از این که دخترش خواننده­ی هر روز سایت من است خبر می­داد ضمن تشکر گفتم، آدمی در سطح شما باید خود به کامپیوتر و ارتباطات اینترنتی آشنا باشد. البته وب نوشت را هم بخواند!

Saeedb

Bench Warmer
Jul 7, 2003
2,397
36
These people are still to be find in Iran. Last time I went to caspian sea to swim
some one said I shoud take somethig on since men had wives and doughter.