داستان زندگی حسن روشن

A8K

Elite Member
Oct 22, 2016
3,036
520
fuck.ir
^ lets not reveal family's class now homeboy.. I understand it's loose around here and you open that s@#hole but I will refrain from it, mr class.

YOU can send the comeback by way of PM and save the public knowing the true you and saving the thread. Have some manners. Once again I apologize to Mr Kasra and the rest. I cordially stated my point before yet received the unkind words, no need to get ugly , not sure what the issue is with some 'posters' .

Classless rude persian football fan, what a treat. Even years of exposure to civilization doesn't do much.

Last edited:

oghabealborz

Elite Member
Feb 18, 2005
15,113
2,590
Strawberry field
^ lets not reveal family's class now homeboy.. I understand it's loose around here and you open that s@#hole but I will refrain from it, mr class.

YOU can send the comeback by way of PM and save the public knowing the true you and saving the thread. Have some manners. Once again I apologize to Mr Kasra and the rest. I cordially stated my point before yet received the unkind words, no need to get ugly , not sure what the issue is with some 'posters' .

Classless rude persian football fan, what a treat. Even years of exposure to civilization doesn't do much.
So calling ass hole is class? You dumb ass,,,,,
You idiot should looking the mirror, hypocrite.

You support that dumbass Karimi and have a go the golden generation of footballers.
I have no problem with ostad pooya calling Roshan an idiot, he is not a hypocrite like you are.

A8K

Elite Member
Oct 22, 2016
3,036
520
fuck.ir
^ noone called you ahole but yourself, pay attention shangooli.

Ur words don't harm me, it just demonstrates how short-fused you are.. I said I respect Karimi because of green wristband and you went ape crazy...LOL... don't take ur anger upon me.. you're like your other body.. just yell nonsense out of frustration, and back it up with more... what a shitshow you put on!!!!!

rowshan urinates all over your beloved coach Q.. you talk from both side of mouth hombre. Have a go at it, I will not respond.. it doesn't get moderated here but I respect others more than this, first rule of commune.

Last edited:

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
همانطور که اشاره کردم , صحبت قبلی این بود که سال بعد به تاج بیایم . بجز خودم , برادران کردستانی ( پرویز و فرامرز ) , علی مشکین تاج ..... خلاصه چهار , پنج نفر دیگر , کاندید بودیم که سال بعد بیاییم بزرگسالان تاج .... اما خوب بنا به شرایط , رایکوف مصر شد که هر طور شده همان سال بیام . نکته جالب , روزی بود که برای اولین بار ,تیمسار خسروانی مرا خواست که بروم دفترشان . او تا مرا دید گفت : هم ازدواج برایت زوده , هم بازی در تاج ..... شرایط خانوادگی ام را برایش توضیح دادم , اما نپذیرفت و جواب منفی داد و گفت : فعلا با ازدواج تو موافق نیستم .

ولی یکی دو هفته بعد شرایطی پیش آمد که خود او گفت : بنظرم بهتره که هر چه زودتر ازدواج کنی ! .......... چند هنرپیشه سینما برای عکاسی به باشگاه آمدند و او که ترغیب چند بانوی هنرپیشه را برای عکسبرداری مشترک با من , مشاهده کرد . بقول معروف آینده ی مرا نامناسب دید . همان روز مرا صدا کرد گفت : اقا به صلاح شماست که هر چه زودتر ازدواج کنی ! ...... هم بنفع خودته , هم خانواده ات و هم باشگاه .

عامل دیگر , حضور درخشان من در نخستین بازی تاج بود . در تورنمنت جام دوستی , مقابل شهربانی عالی کار کردم . هم گل زدم و هم پاس گل دادم که اتفاقا همان روز , یک ساعت هم از زنده یاد خسروانی هدیه گرفتم . این دو نکته سبب شد که از ان پس در بزرگسالان تاج , بازی کنم .
اما در رابطه با ازدواج زودهنگام ورزشکاران و بر پایه تجربه ی شخصی ام , می بایست اشاره کنم که از این جهت بسیار خوشنودم و همواره نیز به شاگردانم توصیه میکنم که تا انجا که میسر است , زودتر تشکیل خانواده بدهند . چرا که بسیار موفق تر خواهند شد . ورزشکاری که زودتر ازدواج میکند شرایط زندگی اش منظم تر میگردد , بنابر این امکان دستیابی به موفقیت , برایش تسهیل خواهد شد .

hasan roshan7.jpg

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
مسابقه دوستانه برابر چلسی

اون بازی را خوب بیاد دارم .... فوروارد چپ بودم و نیمه دوم , در دو مرحله , توپ را به تیر افقی دروازه چلسی زدم ... جالب توجه آنکه بعد ها , فیلم آن مسابقه را نیز دیدم .دوران حضورم در فوتبال امارات بود که یکبار بشدت مصدوم شدم و پایم ,تقریبا خرد شد که برای معالجه به چلسی رفتم . بعد که مراحل درمانم سپری شد , همراه تیم آنها , دور زمین میدویدم و خودم رو گرم میکردم ...... , که آنها مرا شناختند . ویدئوی آن مسابقه دوستانه " تاج و چلسی " که با دوربین سوپر هشت فیلمبرداری شده , در آرشیو باشگاهشان بود . بخاطر دارم که حتی صحبت ماندنم در انگلستان نیز پیش آمد , اما خوب من با الاهلی قرارداد داشتم . بنابر این به آنها گفتم که ماندنم میسر نیست و .......... .
سال 52 که چلسی به تهران آمد , یک تیم قدرتمند و بسیار آماده بود که یک گلر مشهور ( پیتر بونتی - دروازه بان انگلستان , جام جهانی 1970 ) نیز بهمراه داشت . آن موقع تنها صحبت در باب انتقال من به چلسی مطرح شد , که باشگاه تاج در جواب گفت که این بازیکن فعلا قرارداد دارد . ولی صحبت انتقالم به اروپا , بصورت جدی , دو سه سال بعد در دوره ای که بهمراه تیم ملی به پاریس رفته بودیم بمیان آمد که برای من و خدا بیامرز ناصر حجازی , رقم 200 هزار دلار از سوی پاریس سن ژرمن , پیشنهاد شد . که به پول ما , معادل 1/5 میلیون تومان بود .

hasan roshan8.jpg لحظه حساس رقابت دوستانه تاج و چلسی ( هفتاد و دومین دقیقه ) که دو بار متوالی , توپ با ضربه حسن روشن به پای دیرک عمودی دروازه چلسی نشست ......... ورزشگاه امجدیه - 31 اردیبهشت ماه 1352

Last edited:

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
hasan roshan9.jpg

1 ) گل قیچی برگردون ( Bicycle kick ) که منجر به قهرمانی تیم ملی جوانان ایران در تورنمنت بین المللی ولیعهد ( رده جوانان ) شد . ورزشگاه اهواز , اسفند ماه 1352 .... 1 ) گل .....
درست یکی دو دقیقه مونده بود که بازی فینال تموم بشه و سرنوشت جام , به ضربات پنالتی بکشه.... بنظرم دقیقه 78 بود . چون مسابقه های رده جوانان , هشتاد دقیقه بود ( دو وقت چهل دقیقه ای ) بنابر این , وقت اضافه هم نداشت ...حریف ما هم عراق بود که انصافا تیم خوبی رو هم اورده بود . بازی اخر و سرنوشت جام در گرو نتیجه این بازی .... اون بازی , پایم پیچیده بود و بخاطر دارم که پزشکان آمدنن به من آمپول زدند و خلاصه به من رسیدن و مربیان ما هم , خدا بیامرز جرج اسکینر بود و اقای مهاجرانی ... مربی ها خیلی در تلاش بودن که هر طور شده , من بازی کنم . خلاصه کلی آمپول بمن زدند و حتی یکی دوتا تقویتی هم به دستانم زدند ....... یادمه که اسکینر بشوخی اومد جلو با اشاره بمن گفت : دهانت رو هم باز کن , یه امپول هم به دندان هایت بزنیم !!
اما شاید جالبترین نکته اون گل , صحبت آقای مهاجرانی بود که , بعد از بازی رو به من گفت : وقتی تو برای زدن توپ رفتی بالا , پیش خودم گفتم این مرتیکه اونجا داره چیکار میکنه !!! ...... و از اون جالبتر , اظهار نظر اسدالله اعلم بود که بازی ما را از نردیک میدید . او بعد از بازی گفت : این پسره گل زده ؟ ... بهش گفتند بله ...... سپس گفت : پس چرا این طوری زده

!!!
توجه داشته باشید که قیچی یا همان ضربه قیچی برگردون , اغلب هنگامی زده میشود که توپ تحت شرایط عادی نیست . بعنوان مثال اگر ارتفاع توپ از بالا به پایین بیاید , چهار تن دیگر که معمولا دور بر مهاجم هستند , مانع از زدن ضربه او میشوند . بنابر این قیچی برگردون رو , اغلب موارد بایستی در ارتفاع بالا زد .

یک گل قیچی هم , در جام ملتهای آسیا به عراق زدم ........ با این تفاوت که , آن گل قیچی بغل بود و در ارتفاع پایین تر.... آنگونه که یک دستم , هنگام زدن ضربه روی زمین بود . اما این گل که مد نظر شماست چیز دیگری بود . اونجا دو پایم درست بالای سرم بود و هنگامی که اومدم روی زمین , پشتم بسیار درد داشت .

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
hasan roshan10.jpg

خدا بیامرزد رایکوف را ...... او یک توصیه یا رهنمود عالی داشت که در جلسات ماهانه پیشکسوتان هم , به آن اشاره کردم . رایکوف می گفت : اگر یک ویژگی در یکی از بازیکنان مشاهده شود , در هنگام تمرین عمومی , نیتوان روی آن تمرین کرد ... چرا که بعنوان مثال , تو قیچی میزنی , خدا بیامرز حسین مظلومی هد میزد . بنابر این در حین تمرین گروهی , میسر نیست . رایکوف پس از بازی یا تمرین , آن فرد مورد نظر خود را نگه میداشت و اون ویژگی مورد نظرش رو با او " اختصاصی " کار میکرد . بنابر این من , حین بازی اطمینان داشتم که ضربه قیچی من کامل و صحیح اجرا خواهد شد . چرا که تمرینات اختصاصی داشتم اما امروزه مشاهده میکنم که , گاهی بچه های ما تمرین نکرده به زدن قیچی اقدام میکنند که متاسفانه یا توپ میره بالا , یا نمیگیره و

oghabealborz

Elite Member
Feb 18, 2005
15,113
2,590
Strawberry field
View attachment 41776

خدا بیامرزد رایکوف را ...... او یک توصیه یا رهنمود عالی داشت که در جلسات ماهانه پیشکسوتان هم , به آن اشاره کردم . رایکوف می گفت : اگر یک ویژگی در یکی از بازیکنان مشاهده شود , در هنگام تمرین عمومی , نیتوان روی آن تمرین کرد ... چرا که بعنوان مثال , تو قیچی میزنی , خدا بیامرز حسین مظلومی هد میزد . بنابر این در حین تمرین گروهی , میسر نیست . رایکوف پس از بازی یا تمرین , آن فرد مورد نظر خود را نگه میداشت و اون ویژگی مورد نظرش رو با او " اختصاصی " کار میکرد . بنابر این من , حین بازی اطمینان داشتم که ضربه قیچی من کامل و صحیح اجرا خواهد شد . چرا که تمرینات اختصاصی داشتم اما امروزه مشاهده میکنم که , گاهی بچه های ما تمرین نکرده به زدن قیچی اقدام میکنند که متاسفانه یا توپ میره بالا , یا نمیگیره و
Is this picture of the moment he scored that wonderful goal against Iraq in the cup final?

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
hasan roshan11.jpg

رقابتهای جام باشگاههای تهران فصل 52 - 1351 و یک گل منجر به قهرمانی دیگر , اینبار برای تاج و برابر عقاب ...... کیهان ورزشی آن را یک گل صاعقه وار نام نهاد و دنیای ورزش نیز , یک گل جادویی ..... ورزشگاه امجدیه - اسفند ماه 1351

بله ... بخاطر دارم که آخرین بازی فصل بود و تاج و عقاب در صدر جدول با هم رقابت داشتند و هر کدام که میبرد , فاتح باشگاههای تهران بود . اگه اشتباه نکنم دقیقه نهم بود که روی پاس علی جباری با یک شوت محکم و مستقیم و البته ناگهانی , گل زدم . دروازه بان هم اکبر مالکی بود . عقاب ان سالها , تیم بسیار خوبی داشت و چنانکه به تیم ستاره ها نیز معروف شده بود . درست همون سال اول حضورم در تاج بود . من با تمام این گلها خاطره دارم .