محمد بن احمد شمس***الدین المقدسی

Apr 15, 2016
1,481
1
Suisse
این محمد ابن احمد یکی از معروف ترین جغرافی دان های جهان اسلام بود. زادگاهش اورشلیم بود و در دوره ای زندگی میکرد که بهش میگفتن دوران طلایی اسلام که میشه قرن ۴ هجری. این آقا حدودا ۳۰۰ سال بعد از پیدایش اسلام زندگی میکرده و یک قسمت بزرگی از کتاب "احسن التقاسیم فی معرفه الاقالیم" رو ایشون به جغرافیای ایران, نژاد ها, لهجه ها, شخصیت های قوم های مختلف ایرانی اختصاص داده. من این کتاب بسیار قدیمی و بسیار جالب رو داشتم ولی تازه دیروز شروع به خوندنش کردم چون لابلای پی دی اف هام گم شده بود. این آدم در مورد هر کشوری که نوشته, در اون کشور زندگی هم کرده, در مورد هر قومی که نوشته باهاشون در تماس بوده. در یک قسمت این کتاب من به یک سری گفته های جالب از زبان علی و محمد در مورد ایران و به خصوص مردم خوزستآن بر خوردم و باز متأثر شدم که این مردم نادان تا چه حد عقب افتاده و گول خورده هستتند که حتی کسانی رو که میپرستن رو نمیشناسند. مثلا در این قسمت کتاب در مورد خوزستان از زبون خود محمد ابن احمد و به روایت از علی و محمد نوشته

جلد دوم صفحه
۶۰۳

من در هشت اقلیم جائی به از آن* نمیشناسم. چه سرزمینی گرانقدر بود اگر مردمش بد نبودند، چه قصبههائی خوب اگر مرکزش
اهواز زبالهدان دنیا نبود. مردمش بدترین مردمند. چند حدیث و متلک که درباره آنجا آمده در زیر میآورم: ابن مسعود گوید: از
پیامبر شنیدم میگفت: با خوزیان همسري نکنید که رگ بیوفائی دارند. علی بن ابی طالب گوید: در روي زمین بدتر از خوزستان
نیست، هیچ پیامبر یا نجیبزاده از آنجا برنخاسته است. عمر [خطاب] گفته بود: اگر زنده بمانم خوزستان را میفروشم و بهایش را
در بیت المال مینهم.
در روایت دیگر آمده است: اگر کسی همسایه خوزي داشته و نیاز به پول دارد او را بفروشد. از فقیهی پرسیدند: هر گاه کسی
سوگند خورد که: بدتر پرندگان را با بدتر هیزم بپزد و به بدترین مردم بخوراند، چه کند؟ فقیه گفت: باید یک رخمۀ را با دفله بپزد
و آن را به یک تن خوزي بخوراند

در جلد دوم همین کتاب در صفحه ۶۲۵ نوشته:
از ابو هریرة نقل کرد
که رسول خدا میگفت: بدترین زبان نزد خداوند فارسی است، زبان شیطان خوزي و زبان مردم جهنم بخارائی و زبان مردم بهشت
تازي است.

همون علی و محمدی که اینا خودشون رو واسشون میکوشن, همیشه به ایرانیان شکاک بودن و شخصیت اینها رو هیچوقت قبول نداشتن. البته امروز بعد از این همه سال و وقتی میبینم یک سری از ایرانی ها چقدر هفت خط, آب زیر کاه, کینه توز و حیله گر هستند, حتی نمیتونم حرف های اونها رو کاملا رد کنم ولی من مسلمون نیستم و این مذهب رو قبول ندارم. بدبختی اون هایی هستند که مبتلا به شیزوفرنی شدن, یعنی پرستیدن و ستایش کسانی که هیچوقت هیچ بهایی برای این ها قائل نشدن و هیچوقت هیچ تره ای برای این مردم و این نژاد خورد نکردن.

Apr 15, 2016
1,481
1
Suisse
یکی از نکته های جالب و باز هم گریه دار این ملت این است که اون زمان هم از روی نادانی و بیسوادی کاسه های داغ تر از اش بودن. ایرانی ها اکثرا سنی های شافعی و حنفی بودند ولی در بسیاری از مناطق ایران اون زمان نه فقط ۴ خلیفه رو قبول داشتن یعنی میگفتن ابوبکر مرسل, عمر مرسل, عثمان مرسل و علی مرسل, بلکه معاویه رو هم خلیفه میدونستن و بهش میگفتن معاویه مرسل! یعنی این ملت قبل از اینکه ترکان صفوی و قزلباشان شیعه ۱۲ امامی رو به زور شمشیر به اینها بقبولونن, پدر یزید رو میپرستیدن. همون یزیدی که امروز بهش فحش و لعن میفرستن. ببینید همون ملت با زور شمشیر چطور اعتقادات و مذهبشون از ژنراسیون به ژنراسیون تغییر داده شد و چطور خوب , بد شد, بد, خوب شد....ولی باز اون زمان اعتقادات این ملت درست تر بود تا این لجن قاراش میشی که امروز ما به عنوان مذهب بهش اعتقاد داریم. به خصوص مردم اصفهان اون زمان تعصب خاصی به معاویه داشتن به طوری که وقتی ابن محمد با یک سری از مردم به صحبت برخاست و توضیح داد که این حرف ها درست نیست و به گفته خود پیامبر بیش از ۴ خلیفه نمیتونه باشه و بعد از ۳۰ سال خلافت دوباره به پادشاهی باز میگرده, مردم اصفهان هیچی نمونده بود این بابا رو بکشن. یعنی این کاسه داغ تراز اش بودن, میون ایرونی ها ریشه های قدیمی و عمیق داره و تقریبا همیشه هم پایه و اساس درستی نداشته و تعصب این ملت روی کج روی ها و دروغ ها بوده.

Last edited:

AFRIRAN

IPL Player
Jun 8, 2010
2,521
0
Haalaa eno migi, vali "Omar " az ghadim ya'ni az vaghti man yaadameh Foh-sh boodeh too esfaahaan...hichvaght ham maa bache haa nafahmidin chera...Omar koshoon ham ke daaran... deem chiz kasifieh

Apr 15, 2016
1,481
1
Suisse
Haalaa eno migi, vali "Omar " az ghadim ya'ni az vaghti man yaadameh Foh-sh boodeh too esfaahaan...hichvaght ham maa bache haa nafahmidin chera...Omar koshoon ham ke daaran... deem chiz kasifieh

بله عمر کشون داریم, فحش و لعن به یزید و عایشه و ابوبکر داریم...اینا همش سر رشتش همون مریضی خاصی بود که ترکان حاجی بکتاشی و قزلباش (صفوی) وارد ایران کردند. ببین افریران جان, دین کاملا چیز کثیفی است ولی شیعه ۱۲ امامی که به ما تحمیل شد, کثیف نیست, یک مریضی است. بابا ایرانی ها وقتی دیگه این جریان اسلام رو قبول کرده بودن, و تا وقتی سنی شافعی و حنفی و کرامی ...بودن, دوباره سر بلند کرده بودند و عرب ها هم دیگه ولمون کرده بودند. فهمیده بودن که اینا به طور کل رام بشو نیستند و به همون تاثیراتی که رو ملت و فرهنگ و زبان و مذهب گذاشته بودند بسنده کرده بودند و رفته بودند. تمام بزرگان ایران چه در شعر و ادبیات چه در فلسفه و تاریخ و ریاضی و شیمی و پزشکی..همه سنی بودند و وقتی میبینی که مثلا خیام چه سروده هایی در تقدیر از می و شراب داشته, چه گستاخی هایی رازی و بیرونی کرده اند و تقریبا اصلا خدا رو هم زیر سؤال بردند, خوب آدم باید به این فکر هم بیوفته که بابا انگار اجازه ای هم بوده, دست و بال اینها باز بوده که میتونستن چنین بنویسند. ولی ۵۰۰ سال پیش ایران کاملا به تباهی رفت و دیگه کمر راست نکرد. درست از زمانی که اون کشتار عظیم ایرانیان به دست ترکان صفوی و حاجی بکتاشی شروع شد و این ملت به زور شمشیر مجبور به قبول این مریضی شد. بدبختی این است که شیعه داریم تا شیعه. شیعه کلا از همون زمان به کینه توزی و حیله گری معروف بود ولی شیعه ۱۲ امامی ترکی صفوی با تمام شیعه های دیگه فرق داره. بابا ما شیعه ۴ امامی داریم, ۶ امامی داریم, یک سریشون لا اقل انقدر دگر ستیز و عقب افتاده نیستند ولی این شیعه ۱۲ امامی ما ایرانی ها که ترکا بهمون تحمیل کردند, واقعا یک بیماریست.

May 9, 2004
15,167
179
این یکی از همان ضد و نقیض هایی است که چندین بار گفتم
گفتم وقتی کسی کتابی را می خواند می بایستی در مورد ان حداقل بدون تعصب کمی فکرکند
انطور نباشد که ما کتابی را خواندیم به خاطر عقاید خود همه چیز که در ان امده را عین واقع قلمداد کنیم
گفتم ان شیعه که در کتب بسیاری خوانده امام حسین روز عاشورا صدها نفر از سپاه ابن سعد را کشت با ان کسی که همه چیز را بخاطر تنفر
از شیعه یا هر مذهب و مسلک دیگری قبول میکند فرقی ندارد و هر دو متعصب و کورکورانه عمل میکنند
نه تنها در جستجوی حقیقت نیستند بلکه اگر انچه را می خوانند با واقعیت 180 درجه اختلاف داشته باشد
باز قبول میکنند
مثال در این تریدی که جناب چاینسکی باز کرده
این مطلب زیر را می نویسم و از خوانندگان می خواهم کلاه خود را قاضی کنند و ببینند تا چه اندازه این مطلب مضحک است
ابن مسعود گوید: از
پیامبر شنیدم میگفت: با خوزیان همسري نکنید که رگ بیوفائی دارند.
به جمله بالا دقت کنید
پیامبر می گوید که با خوزیان همسری نکنید که رگ بی وفایی دارند
هربچه دبستانی می داند که پیامبر در سال 11 هجری وفات یافت
و قتی ایشان وفات یافتند هنوز نه تنها خوزستان بلکه عراق هم تحت سیطره ساسانیان بود
و حمله اعراب به خوزستان سالها بعد از وفات پیامبر انجام گرفت
چگونه می توانیم یک حدیث در زمان حیات پیامبر را که گفته با خوزیان همسری نکنید
گذشته از اینکه اصلا در خود قران دها ایه مبنی بر اینکه فرقی بین عرب و عجم هیچ قومی نیست مگر در تقوا انها
حالا چطور پیامبر سالها قبل از فتح خوزستان به دست اعراب چنان جامعه ایرانی و اقوام ایرانی را می شناخته
که حتی پی برده که همسران خوزی ها بی وفا هستند
این چنین برداشتی می بایستی شخص دها بلکه صدها بار تجربه شخصی خود ودیگران را دیده باشد و در اخر مثلا پی برده باشد که بله
زنان خوزی بی وفا هستند و بهتر است کسی از انها زن نگیرد
عجب
این بلانسبت کس کتابها که در طول تاریخ فلانی بخاطر فلان امیر و فلان وزیر که با فلان قوم و فلان طائفه و مذهب اختلاف داشته
و حدیث وروایت سر هم میکرده زیاد است
ولی حداقل نمی توان برخی از انها را از نظر تاریخی نقد کرد و مثلا بگوییم چرا که نه شاید گفته
ولی اینکه بگوییم شخصی که مردم یک سرزمین را نمیشناخته و چنان از احوال ان جامعه با خبر بوده که حتی وفاداری و بی وفایی زنان ان جامعه را تجربه کرده
و بقیه را برحذر کرده واقعا خنده دار است
حالا مثلا اندسته می خواستند از زنان خوزی همسر بگیرند و پیامبر انها را نهی کرده چون ایشان تجربه داشته یا مثلا
رسم بوده زنان خوزی از خانه شوهر فرار کنند چند نفر امده بودند که زن خوزی بگیرند و پیامبر هی کرده که بابا نگیر بی وفا هستند
مضحک است واقعا مضحک است
درست مثل اینکه کسی بگوید
حضرت مسیح گفته که زنان سرخپوستان امریکا همه بی وفا هستند با انها همسری نکنید
یا مثلا مارتن لوثرنظرش در مورد انقلاب فرانسه منفی بوده و گفته که فرانسویان کار خوبی نکردند که انقلاب کردند
حال که همه میدانند اصلا زمانی که مارتن لوتر درقید حیات بوده انقلاب فرانسه اصلا رخ نداده بوده
حالا مثلا این حدیث چنین بود که مثلا پیامبر گفت فارسها ادمهای خوبی نیستند می گفتیم خوب حتما از سلمان فارسی بدی دیده و چنین حرفی زده
بقیه چرت و پرت های کتاب هم همینطور ولی بنده به ان جمله بسنده کردم
ولی بی وفایی زنهای خوزی واقعا به یک جوک می ماند تا یک حدیث یا واقعه تاریخی

بله جانم

Apr 15, 2016
1,481
1
Suisse
ببین گماشته انقدر دست و پا نزن من این رو بار ها به تو گفتم سرچشمه تمام این یاوه سرائی های تو بیسوادیست و این جریان رو من سال هاست که دارم سعی میکنم به خودت و بقیه بفهمونم. ببین تمام صفحه رو پر کردی با جفنگیات چون تاریخ اسلام و شیوه تاریخنگاری در اسلام رو نمیشناسی. از روایات و احادیث بویی نبردی پس اون مغز کوچیکت چیکار میکنه؟ میاد کتاب رو زیر سؤال میبره به جای اینکه پیغمبر رو زیر سوال ببره. چیز جدیدی نیست, شما ها همیشه همین بودید. حالا بشین باز هم چیز دارم یادت بدم بیسواد: تو تو عمرت حتی یک برگ کتاب از یک تاریخنویس مسلمان و عرب و یا عجم نخوندی. در این شکی نیست. من ولی تقریبا کتابی نمونده که در مورد تاریخ اسلام نخونده باشم. تمام اون کتاب های قدیمی و ۱۰۰۰ ساله اسلام رو من دارم. یعنی من حد اقل برتری که نسبت به تو دارم این است که من خوندم و حرف میزنم و تو مثل همیشه از کون حرف میزنی.

در اسلام و کلا در میون اعراب روایات و احادیث جایگاه بسیار خاصی دارند. تو بیسواد مثلا طوری حرف میزنی که انگار محمد اون زمان لال بوده, اصلا حرف نمیزده, شب پای آتیش با دوستاش و یارانش صحبت نمیکرده, وقتی به کاروان ها به قصد دزدی حمله میکرده, بعدش با دوستاش قه قهه نمیزده و جک نمیگفته و غیره. در اسلام, بهتر و دقیق تر از هر دین دیگری, این روایات و صحبت ها احادیث ثبت شده و کتاب ها هرچی قدیمی تر سالم تر و دقیقتر بوده اند. این حرف در مورد زنان خوزی رو تو اگه قبول نداری, باید بری خر پیغمبرتو بگیری نه خر کتاب رو. از این حرف ها پیغمبر تو زیاد زده و این فقط یکیشه. صد ها حرف این آدم زده و این حرف ها ثبت شده. یک سریش درست بوده و یک سریش هم کس و شر بوده ولی چون مسلمانان قدیم و کلا سنی ها محمد رو یک انسان مثل انسان های دیگه میدونستن و میدونن و اون رو مثل شما شیعیان یک موجود ماورای انسان و خرافاتی نمیدونن, با اشتباه های او هم بهتر کنار میان تا شما ها. شما شیعه ها چون همه چیز رو به خدا و روح و کس شر ربط میدید, نمیتونید قبول کنید که علی و حسین و محمد و غیره اشتباه هم کردند, حرف مفت هم زدند, پس چیکار میکار میکنید؟ میرید دست به کتاب و ادبیات میبرد. مرتب روایات و احادیث جعلی مینویسید, کتاب های جفنگ و جعلی مینویسید...حالا بگذریم.

خلاصه اینکه چرا گماشته, پیغمبر تو از این حرف ها زیاد زده و این کتاب یک کتاب بسیار قدیمی و در میون بزرگان تاریخ اسلام بسیار شناخته شده است. مشکل مغز کوچک تو این است که نمیتونی تصور کنی که اون زمان هم اعراب با مناطق همسایه در رفت و آمد بودند, خبر میرفت, میومد, بازرگانی بوده, مردم در تماس بودند, همون حمله اعراب به ایران خودش پر پای اطلاعاتی بوده که اعراب از سرزمین های ایران به دست آورده بودند, اون زمان هم جاسوس بوده, اون زمان هم حرف بوده, حدیث بوده, ...تمام این ها اصلا به فکر کوچیک تو نمیرسه. اعراب جاسوس داشتن که ایران و ارتش ایران رو به خوبی میشناختن, ساختار جامعه ایران رو میشناختن, آدمی مثل سلمان فارسی یک دانشمند بوده که اطلاعات گران بهایی به اعراب میداده و اینها فقط یکی هم نبودند. بابا تو الف ب تاریخ رو هم نمیشناسی ولی صفحه پشت صفحه پر میکنی. یعنی اگه تو بخوای هر کتابی رو که چنین روایتی از محمد توش نوشته رو بهش بگی کس کتاب آخرش فقط خودت میمونی و حوزت چون این روایات و احادیث جزو تاریخ اسلام هستن یک سریشون جفنگ هم هستند ولی این روایات بوده, این حرف ها زده شده و اعراب در ثبت اینها بسیار دقیق بودند. مثلا محمد تو یکی از روایات گفته که اگر اسلام بگنده از غرب شروع میشه و اون شرق خواهد بود که باید نجاتش بده که بسیاری این حرف رو اومدن ربط دادن به قیام ابومسلم که از خراسان اومد و بلای جون بنی امیه و کمک بنی عباس شد. خوب اون از دید اونها بوده, از دید من, همشون بلا بودن, چه این, چه اون و چه تو.

راستی معمر قذافی هم دل خوشی از این روایات و احادیث نداشت. بیچاره اومده بود یک کتاب نوشته بود به اسم "کتاب سبز" و درش گفته بود که بیاییم روایات و احادیث رو فاکتور بگیریم و فقط به قرآن عمل کنیم که آل صعود و یک سری از بزرگان ال ازهر در مصر جمع شدن و رفتن پیش این بابا تهدیدش کردن که فلانی یعنی چی روایات و احادیث رو نادیده بگیریم. روایات و احادیث پیامبر جزو ستون های اسلام هستند. خلاصه تهدیدش کردن که اگه از خر شیطون پایین نیاد مرتد اعلامش میکنن و قذافی هم کوتاه اومد.

May 9, 2004
15,167
179
ببین گماشته انقدر دست و پا نزن من این رو بار ها به تو گفتم سرچشمه تمام این یاوه سرائی های تو بیسوادیست و این جریان رو من سال هاست که دارم سعی میکنم به خودت و بقیه بفهمونم. ببین تمام صفحه رو پر کردی با جفنگیات چون تاریخ اسلام و شیوه تاریخنگاری در اسلام رو نمیشناسی. از روایات و احادیث بویی نبردی پس اون مغز کوچیکت چیکار میکنه؟ میاد کتاب رو زیر سؤال میبره به جای اینکه پیغمبر رو زیر سوال ببره. چیز جدیدی نیست, شما ها همیشه همین بودید. حالا بشین باز هم چیز دارم یادت بدم بیسواد: تو تو عمرت حتی یک برگ کتاب از یک تاریخنویس مسلمان و عرب و یا عجم نخوندی. در این شکی نیست. من ولی تقریبا کتابی نمونده که در مورد تاریخ اسلام نخونده باشم. تمام اون کتاب های قدیمی و ۱۰۰۰ ساله اسلام رو من دارم. یعنی من حد اقل برتری که نسبت به تو دارم این است که من خوندم و حرف میزنم و تو مثل همیشه از کون حرف میزنی.

در اسلام و کلا در میون اعراب روایات و احادیث جایگاه بسیار خاصی دارند. تو بیسواد مثلا طوری حرف میزنی که انگار محمد اون زمان لال بوده, اصلا حرف نمیزده, شب پای آتیش با دوستاش و یارانش صحبت نمیکرده, وقتی به کاروان ها به قصد دزدی حمله میکرده, بعدش با دوستاش قه قهه نمیزده و جک نمیگفته و غیره. در اسلام, بهتر و دقیق تر از هر دین دیگری, این روایات و صحبت ها احادیث ثبت شده و کتاب ها هرچی قدیمی تر سالم تر و دقیقتر بوده اند. این حرف در مورد زنان خوزی رو تو اگه قبول نداری, باید بری خر پیغمبرتو بگیری نه خر کتاب رو. از این حرف ها پیغمبر تو زیاد زده و این فقط یکیشه. صد ها حرف این آدم زده و این حرف ها ثبت شده. یک سریش درست بوده و یک سریش هم کس و شر بوده ولی چون مسلمانان قدیم و کلا سنی ها محمد رو یک انسان مثل انسان های دیگه میدونستن و میدونن و اون رو مثل شما شیعیان یک موجود ماورای انسان و خرافاتی نمیدونن, با اشتباه های او هم بهتر کنار میان تا شما ها. شما شیعه ها چون همه چیز رو به خدا و روح و کس شر ربط میدید, نمیتونید قبول کنید که علی و حسین و محمد و غیره اشتباه هم کردند, حرف مفت هم زدند, پس چیکار میکار میکنید؟ میرید دست به کتاب و ادبیات میبرد. مرتب روایات و احادیث جعلی مینویسید, کتاب های جفنگ و جعلی مینویسید...حالا بگذریم.

خلاصه اینکه چرا گماشته, پیغمبر تو از این حرف ها زیاد زده و این کتاب یک کتاب بسیار قدیمی و در میون بزرگان تاریخ اسلام بسیار شناخته شده است. مشکل مغز کوچک تو این است که نمیتونی تصور کنی که اون زمان هم اعراب با مناطق همسایه در رفت و آمد بودند, خبر میرفت, میومد, بازرگانی بوده, مردم در تماس بودند, همون حمله اعراب به ایران خودش پر پای اطلاعاتی بوده که اعراب از سرزمین های ایران به دست آورده بودند, اون زمان هم جاسوس بوده, اون زمان هم حرف بوده, حدیث بوده, ...تمام این ها اصلا به فکر کوچیک تو نمیرسه. اعراب جاسوس داشتن که ایران و ارتش ایران رو به خوبی میشناختن, ساختار جامعه ایران رو میشناختن, آدمی مثل سلمان فارسی یک دانشمند بوده که اطلاعات گران بهایی به اعراب میداده و اینها فقط یکی هم نبودند. بابا تو الف ب تاریخ رو هم نمیشناسی ولی صفحه پشت صفحه پر میکنی. یعنی اگه تو بخوای هر کتابی رو که چنین روایتی از محمد توش نوشته رو بهش بگی کس کتاب آخرش فقط خودت میمونی و حوزت چون این روایات و احادیث جزو تاریخ اسلام هستن یک سریشون جفنگ هم هستند ولی این روایات بوده, این حرف ها زده شده و اعراب در ثبت اینها بسیار دقیق بودند. مثلا محمد تو یکی از روایات گفته که اگر اسلام بگنده از غرب شروع میشه و اون شرق خواهد بود که باید نجاتش بده که بسیاری این حرف رو اومدن ربط دادن به قیام ابومسلم که از خراسان اومد و بلای جون بنی امیه و کمک بنی عباس شد. خوب اون از دید اونها بوده, از دید من, همشون بلا بودن, چه این, چه اون و چه تو.

راستی معمر قذافی هم دل خوشی از این روایات و احادیث نداشت. بیچاره اومده بود یک کتاب نوشته بود به اسم "کتاب سبز" و درش گفته بود که بیاییم روایات و احادیث رو فاکتور بگیریم و فقط به قرآن عمل کنیم که آل صعود و یک سری از بزرگان ال ازهر در مصر جمع شدن و رفتن پیش این بابا تهدیدش کردن که فلانی یعنی چی روایات و احادیث رو نادیده بگیریم. روایات و احادیث پیامبر جزو ستون های اسلام هستند. خلاصه تهدیدش کردن که اگه از خر شیطون پایین نیاد مرتد اعلامش میکنن و قذافی هم کوتاه اومد.
به قول خودت این همه از تاریخ و ادبیات خوانده ای
ولی اینطور که پیداست هنوز نمی دانی حافظ مرد بوده یا زن !!!آ
واقعا خنده داره حرفی را که می زنی
میگویی پیامبر برای رفقایش حرف میزده شوخی میکرندو چه و چه
مگر من گفتم نمی کردند و حرف نمیزدند؟
دو صفحه پر کردی و اخرش نوشتی جاسوس بوده و نمی دانم رفت وامد می کردند و چه وچه
یعنی اینطور که حضرتعالی برداشت کرده اید یا بقیه می بایستی برداشت کنند این است که
پیامبر اسلام سفرهایی به اهواز و خوزستان داشته و صد درصد زنهایی هم از انجا گرفته و بعد بی وفایی کرده اند که وقتی بین دوستانش نشسته بوده چنین حرفی را زده
اگر بگویم نه خودش زن نگرفته یکی از دوستاان یا اقوامش زنهای خوزستانی گرفته و بعد برای او تعریف کرده
و او همین را سبب بی وفایی زنهای خوزستان دانسته
خوب اینجا باز به مغلطه بزرگتری برخورد میکنیم و ان این است که صد در صد ان شخص می بایستی در بین اندسته مکیان یا مدنیان می بوده
یا خودش ان حرف را می بایستی می زده یا حداقل پیامبر میگفته که مثلا علی اب ابی طالب یا پدرش یا ابوبکر یا فلانی گفته
که باز اینجا اصلا خنده دار است که پیامبر بخواهد از زبان کسی دیگر در جعی که او خودش می بایستی واعظ باشد حرفی را در موردی زده باشد
یعنی از هرکجا که وارد شوی به جوکی برخورد میکنی که تنها یک ادم معلول العقل می تواند انرا عین تاریخ و حقیقت بداند
بخدا درست مثل بچه شیعه های با تعصبی صحبت میکنی که خودت از انها انتقاد می کنی
من با بسیاری از همین بچه شیعه های متعصب و سلفی ها متعصب وقتی بحث میکنم
همین منطق ترا دارند
می گویم عمو جان منطقی نیست که می فرمایید امام حسین در روز عاشورا 1200 نفر را به قتل رسانده
می گوید در کتاب فلان صفحه فلان نوشته کتاب مال فلان علامه است
در کتاب فلان هم نوشته 1209 نفر که یا ان نو نفر زخمی شده بودند واز مرگ نجات پیدا کرده بودند یا انها هم سقط شده اند و فلان علامه ان نو نفر از از قلم انداخته
می نشینم ده ساعت بحث میکنم که بابا قربان سرتو مام حسینت بروم
اخه منطقی نیست که شخصی ان هم در سن و سال ان حضرت بتواند در یک جنگ 1200 نفر را بکشد
مرغ هم باشد سه چهار روز وقت می خواهد
می گوید ائمه اطهار هر ضربشان ده نفر را از پای در می اورده در فلان کتاب نوشته
حضرت عباس صحرای کربلا را از خون کوفیان وسپاه یزید سرخ کرد
برایم ده تا کتاب قطار میکند که مال ده تا به قول خودش علامه و تاریخ نویس است
حالا جنابعالی
ما میگوییم بابا اصلا حضرت محمد چه خبر داشته که زنهای خوزستان بی وفا هستند
می فرمایید جاسوس داشته اند
یعنی فرض را هم بر این بگیریم که محمد ر انزمانی که از مکه می گریخته و حتی در شهر خودش نمیتوانسته زندگی کند جواسیسی به ایران فرستاده
تازه این جواسیس شاهکار کرده اند و خبر اورده اند که بله زنهای خوزستان بی وفا هستند
ترا خدا نگاه کنید خنده دار نیست
نه جان مادرتون خنده دار نیست
یکم فکر کنیم به این حرفی که این بابا میزنه
چون الان دید که ای بابا حضرت محمد سالها قبل از فتح خوزستان دار فانی را وداع گفته
این چه حرفی است که درجع یارانش اصلا بخواهد در مورد زنهای خوزستان نظر بدهد چه ربطی دارد
امده می وید شاید جاسوس فرستاده
خوب فرض محال را هم گرفتیم که جاسوس فرستاده اخه جاسوس رفته انجا ده تا زن گرفته و ان زنها اوررا رها کرده اند
عین حقیقت شده که بله زنهای خوزستان بی وفا هستند
و این مطلب برای جاسوس یا حتما جواسیس که تعداد انها حتما از یکنفر ودو نفر هم میبایستی بیشتر باشند
بعدا محمد گفته جاسوس من چه خبر از خوزستان
جاسوس هم گفته بله پیامبر گرامی زنهای خوزستان بی وفا هستند
اخه پیامبر نگفته مرتیکه من ترا فرستادم که بری جاسوسی کنی یا زن بازی که می گویی زنها بی وفا هستند
تازه انزمان را در نظر بگیرید در این جنگ و گریز و در این بیابان بی علف حضرا جاسوس فرستاده خوزستان
واقعا از خنده من یکی روده بر شدم شما را نمیدانم
:1::party-smi

May 9, 2004
15,167
179
هرچی بیشتر وری این مطلب جاسوس فرستاده و زنهایخوزستان بی وفا هستند دقت میکنم
می بینم تو واقعا یک جوکی :10:

Apr 15, 2016
1,481
1
Suisse
حماقت از سر و روت میباره آخه ۴پا, ببین فکر شیعه و خراب تو چطور اومده کلمه جاسوس رو گرفته و گذاشته کنار اون حرف در مورد زنان خوزی و ببین چطور اون مسلک شیعه تو تمام خط داستان رو داره با حیله گری عوض میکنه. نه بیسواد, جاسوس برای اینکار به خوزستان نفرستاده. هیچ جا هم چنین چیزی گفته نشده که محمد برای دونستن این کار جاسوس به خوزستان فرستاده. منظور از حرف من این بود که به بیسواد یک بعدی مثل مثل تو نشون بدم که اون زمان رفت و آمد بوده, حرف و حدیث بوده, مبادله بوده, جاسوس بوده, بازرگان بوده, ...ایرانیان از زمان ساسانیان رفت و آمد بزرگی در عربستان داشتند و اعراب در مناطق خوزستان رفت و آمد داشتند, در مورد ایران کتاب وجود داشته, در مورد اعراب کتاب وجود داشته...و تمام اینها فاکتور هایی بودند که نشون میدن نه ما برای اعراب یک علامت سؤال بزرگ بودیم, نه اونا برای ما,یعنی اگه محمد حرفی هم زده بر پایه و اساس حرف هایی بوده که میشنیده. ولی تو الان سال هاست که داری سعی میکنی جریان رو طوری جلوه بدی که انگار همه از هم جدا بودن, هیچکی به هیچکی کاری نداشته, نه ما اونا رو میشناختیم, نه اونا مارو. همه چیز یک معجزه بوده. بدبختی اینست که بیسواد هم هستی و هیچگونه مطالع در هیچکدوم از این زمینه ها نداشتی. یعنی مثل همیشه از در عقبی حرف میزنی.

برو شروع کن تاریخ اسلام رو بخون ۴پا, پر است از روایات و احادیث مانند اون روایتی که از محمد تو اون کتاب نوشته. تقصیر هم با خود محمد نبوده. محمد از همون اول گفته بود که نه علم غیب داره نه میتونه پیشگویی کنه. گفته بود که فقط یک رابط معمولی میون خدا و انسان هاست. اون اطرافیانش بودن که این بابا رو مجبور کردن به جفنگ گویی. هی اومدن گفتن آقا نوح , موسی فلان کرد, عیسی بسار کرد, که این هم بعد یک مدت شروع کرد یک سری اطلاعتی که در مورد کشور ها و ملت ها بهش داده بودن رو از طرف خودش بلغور میکرد که لا اقل برای طرفدار هاش حرفی واسه گفتن داشته باشه که فکر نکن این فقط یک چوپون ساده بوده. شانسکی یک سری از این حرفا هم درست از آب در میومد ولی در اینکه این روایات وجود داره, هیچ شکی نیست. اینها ثبت شدن. این بیسوادی تو الان سال هاست که کار دستت داده و مسخرت کرده برو ایرادات رو بر طرف کن دوباره بیا. بله جانم.

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,870
1,366
این یکی از همان ضد و نقیض هایی است که چندین بار گفتم
گفتم وقتی کسی کتابی را می خواند می بایستی در مورد ان حداقل بدون تعصب کمی فکرکند
انطور نباشد که ما کتابی را خواندیم به خاطر عقاید خود همه چیز که در ان امده را عین واقع قلمداد کنیم
گفتم ان شیعه که در کتب بسیاری خوانده امام حسین روز عاشورا صدها نفر از سپاه ابن سعد را کشت با ان کسی که همه چیز را بخاطر تنفر
از شیعه یا هر مذهب و مسلک دیگری قبول میکند فرقی ندارد و هر دو متعصب و کورکورانه عمل میکنند
نه تنها در جستجوی حقیقت نیستند بلکه اگر انچه را می خوانند با واقعیت 180 درجه اختلاف داشته باشد
باز قبول میکنند
مثال در این تریدی که جناب چاینسکی باز کرده
این مطلب زیر را می نویسم و از خوانندگان می خواهم کلاه خود را قاضی کنند و ببینند تا چه اندازه این مطلب مضحک است
ابن مسعود گوید: از
پیامبر شنیدم میگفت: با خوزیان همسري نکنید که رگ بیوفائی دارند.
به جمله بالا دقت کنید
پیامبر می گوید که با خوزیان همسری نکنید که رگ بی وفایی دارند
هربچه دبستانی می داند که پیامبر در سال 11 هجری وفات یافت
و قتی ایشان وفات یافتند هنوز نه تنها خوزستان بلکه عراق هم تحت سیطره ساسانیان بود
و حمله اعراب به خوزستان سالها بعد از وفات پیامبر انجام گرفت
چگونه می توانیم یک حدیث در زمان حیات پیامبر را که گفته با خوزیان همسری نکنید
گذشته از اینکه اصلا در خود قران دها ایه مبنی بر اینکه فرقی بین عرب و عجم هیچ قومی نیست مگر در تقوا انها
حالا چطور پیامبر سالها قبل از فتح خوزستان به دست اعراب چنان جامعه ایرانی و اقوام ایرانی را می شناخته
که حتی پی برده که همسران خوزی ها بی وفا هستند
این چنین برداشتی می بایستی شخص دها بلکه صدها بار تجربه شخصی خود ودیگران را دیده باشد و در اخر مثلا پی برده باشد که بله
زنان خوزی بی وفا هستند و بهتر است کسی از انها زن نگیرد
عجب
این بلانسبت کس کتابها که در طول تاریخ فلانی بخاطر فلان امیر و فلان وزیر که با فلان قوم و فلان طائفه و مذهب اختلاف داشته
و حدیث وروایت سر هم میکرده زیاد است
ولی حداقل نمی توان برخی از انها را از نظر تاریخی نقد کرد و مثلا بگوییم چرا که نه شاید گفته
ولی اینکه بگوییم شخصی که مردم یک سرزمین را نمیشناخته و چنان از احوال ان جامعه با خبر بوده که حتی وفاداری و بی وفایی زنان ان جامعه را تجربه کرده
و بقیه را برحذر کرده واقعا خنده دار است
حالا مثلا اندسته می خواستند از زنان خوزی همسر بگیرند و پیامبر انها را نهی کرده چون ایشان تجربه داشته یا مثلا
رسم بوده زنان خوزی از خانه شوهر فرار کنند چند نفر امده بودند که زن خوزی بگیرند و پیامبر هی کرده که بابا نگیر بی وفا هستند
مضحک است واقعا مضحک است
درست مثل اینکه کسی بگوید
حضرت مسیح گفته که زنان سرخپوستان امریکا همه بی وفا هستند با انها همسری نکنید
یا مثلا مارتن لوثرنظرش در مورد انقلاب فرانسه منفی بوده و گفته که فرانسویان کار خوبی نکردند که انقلاب کردند
حال که همه میدانند اصلا زمانی که مارتن لوتر درقید حیات بوده انقلاب فرانسه اصلا رخ نداده بوده
حالا مثلا این حدیث چنین بود که مثلا پیامبر گفت فارسها ادمهای خوبی نیستند می گفتیم خوب حتما از سلمان فارسی بدی دیده و چنین حرفی زده
بقیه چرت و پرت های کتاب هم همینطور ولی بنده به ان جمله بسنده کردم
ولی بی وفایی زنهای خوزی واقعا به یک جوک می ماند تا یک حدیث یا واقعه تاریخی

بله جانم

درود بر جناب تیمسار،تیمسار به خدا من به سواد و معلومات شما حسودیم میشه.چیزی هست که شما ندونید.پشت این همه نوشته یک عمر تجربه و خواندن بی*** وفقه هست.

درود بی*** پایان بر شما.

IEI

Administrator
Staff member
Nov 10, 2002
14,506
3,340
It is very interesting that how religious people only read things that support their ideology. Haha

AFRIRAN

IPL Player
Jun 8, 2010
2,521
0

درود بر جناب تیمسار،تیمسار به خدا من به سواد و معلومات شما حسودیم میشه.چیزی هست که شما ندونید.پشت این همه نوشته یک عمر تجربه و خواندن بی*** وفقه هست.

درود بی*** پایان بر شما.
if you don't have anything related to the topic stop" Khaye maali " and acting like a " Kaftaar "if you are not interested in the discussion there are people who are interested to read their both sides .

به جای حسادت ، بوخون و یه چی یاد بگیر

شیر فهم؟؟؟؟؟؟ :mad:

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,870
1,366
if you don't have anything related to the topic stop" Khaye maali " and acting like a " Kaftaar "if you are not interested in the discussion there are people who are interested to read their both sides .

آدم نفهم،بی*** شخصیت چاله میدونی که از کلمات پیداست که چون کسی*** تحویلت نمیگیرد با چاله میدونی صحبت کردن میخواهی*** برای خودت شخصیت کاذب درست کنی***،از نحو نوشتنت پیداست که حتا دیپلم دبیرستان هم نداری،برو اول حرف زدن را یاد بگیر بعد بیا اینجا ور بزن،مگه آدم نفهم من به تو توهین کردم که توهین میکنی***،***ای چاله میدونی،از نوشته***هایت پیداست که نه سواد درست و حسابی*** داری نه اینکه خوب تربیت شودی،نفهم به تو چه ارتباطی*** داره که خودت را قاطی هر آشی میکنی***،من برای جناب تیمسار نوشتم،تو برو برای شخصیت بی*** در و پیکرت که معلوم نیست کجا بزرگ شده یک شخصیت درست و حسابی*** پیدا کن،خایه مال اون جّد و آبادت است که به تو یاد ندادند ای لات بی*** شخصیت به مردم چطور احترام بگذاری و کمی*** سواد خوندن و نوشتن یاد بگیری،کفتار تو هستی*** که برای شخصیت لات منشت برازنده است که برو یاد بگیر با بزرگتر از خودت چطور صحبت کنی***،بعد بیا حرف بزن.

برو کمی*** سواد حرف زدن یاد بگیر،که ابروی هرچه چاله میدونی را بردی.احمق مگه من به تو کاری داشتم یا حتا جواب تو را نوشتم که میآی اینجا دهان کثیف و آلودت را باز میکنی***،فکر میکنی*** با چاله میدونی حرف زدن و ادای یک مشت بچه لات را در آوردن،مردی،برو کمی*** شخصیت و حرف زدنت را درست کن،نفهم،حیف کفتار که حتا لقب تو باشد.تو اصلا کدوم مدرسه بودی کجا بهت یاد دادند که با مردم چطور صحبت کنی***،نفهم،حیف گوساله که لقب تو باشد.

Last edited:

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,870
1,366
It is very interesting that how religious people only read things that support their ideology. Haha

آقا اینجا مملکت آزاد است،جای شما را که تنگ نکردم،دوست دارم هرکه را بخواهم،حمایت کنم،از او تعریف کنم،اگر ناراحتی*** برو ترید دیگر.

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,870
1,366

شیر فهم؟؟
؟؟
؟؟ :mad:

شیر فهم تو بشو احمق.تو سواد تحصیلیت و اکادمیت چیست ؟یک لات بی*** سر و پا که سواد آکادمیک نداره،تورو که آبدار چی*** مطب پزشکان هم نمیکننت،تورو چی*** به درس دادن.برو جانم که خر پیشت پرفسور است.

Apr 15, 2016
1,481
1
Suisse

اشتباه نکن افری جان, این حسادت نیست, این آدم قشنگ پروفایل همون کفتار ها و شیعه ها رو داره. که پر از کینه و عقده هستند و هر موقعیتی رو ازش استفاده میکنن که بتونن عقده ها و کینه های قدیمیشون رو خالی کنن. مثل روز روشنه. الان چند روز هی میومد به این ترد نگاه میکرد, ولی چون خودش چیزی بارش نیست میرفت و منتظر بود یکی بیاد یه جفنگی بگه که اینم بتونه شروع کنه خودشو آویزونش کنه. بدبختی این آدم ولی اینست که خودش رو آویزون کسی کرده که تو بیسوادی از خودش چیزی کم نداره. این بیسواد ها هم وقت یبیسوادیشون جلو بقیه آشکار میشه, بهشون بر میخوره کینه ای و عقده ای میشن و خلاصه از هر موقعیتی استفاده میکنن واسه سم زدن. اینا جفتشون رو بزاری رو هم یه برگ کتاب در مورد تاریخ اسلام نخوندن. اون یکی ۴پا اصلا نمیدونه که پیغمبرش کلی از این حرفا زده و تو کلی کتاب نوشته شده. اصلا محمد رو هم ول کنیم, ببین اصلا هیچ حرفی از علی نمیزنه, در صورتی که علی خودشون در اصل چیز بسیار بدتری در مورد خوزی ها گفته اون که اصلا اون مردم رو حقیر و صغیر میدونسته.امام صادق اینا هم در همین رده ها حرف ها زده. این شیعه ها اگه بخوان تمام اینا رو قبول کنن, خوب اصلا تمام بیماری و مریضی اینها آشکار میشه, پس کاری از دستشون بر میاد رو انجام میدن و اون خراب کردن و به حاشیه کشیدن هر صحبتی است که اگر به حاشیه کشیده نشه اینها رو رسوا میکنه. محمد این وسط گفته زن هاشون بی وفا هستند که حالا این رو از که شنیده اصلا به ما ربط نداره. شاید کس گفته, اصلا کی گفته که محمد کس نمیگفته؟ علی کس نمیگفته؟ صادق و حسین کس نمیگفتن؟ ولی ببین این بیسواد چه یاوه هایی سروده فقط چون دوست داشته یه زری زده باشه و مثل همیشه دوباره یه زری زده و توش مونده. مشکل این دار و دسته این است که دوست دارن حرف بزنن ولی ابزار کار رو که دانش و اطلاعات باشه رو ندارن. همون ۴پا از تک تک خط هایی که نوشته کس و شر بیربط میباره. در اصل من میتونم تک تک خط هاشو بگیرم هی بهش بگم آخه بیسواد, این جفنگ بیربط به این جریان چه ربطی داره؟ ببین رفته چه کس و شر های مهیب و بیربط در مورد لوتر و انقلاب فرانسه وارد این مطلب کرده که اصلا به هیچ وجه حتی به درد مثال زدن هم نمیخورن. الان اگه شروع کنم در مورد همون انقلاب فرانسه یا لوتر صحبت کنم باز مثل خر تو گل وا میمونه چون از اون جریانات هم خبری نداره , همش تظاهره, توشون ولی کاملا خالیه. بدبختی اینها بیسوادیشونه. طرف عشق حرف زدن و زر زدن داره ولی متاسفانه دانش و اطلاعات نداره. تو هرچی میخوای بگو, هر کاری میخوای بکن ولی این دلقک یک شیعه تمام عیار و یک گماشته شناخته شده است. هدف این آدم تو هیچکدام از این صحبت ها یک صحبت سالم بر اساس دانش نبوده چون دانش نداره. در هیچ موردی نداشته و نداره. .

Last edited:
Apr 15, 2016
1,481
1
Suisse

من با بسیاری از همین بچه شیعه های متعصب و سلفی ها متعصب وقتی بحث میکنم
همین منطق ترا دارند
می گویم عمو جان منطقی نیست که می فرمایید امام حسین در روز عاشورا 1200 نفر را به قتل رسانده
می گوید در کتاب فلان صفحه فلان نوشته کتاب مال فلان علامه است
در کتاب فلان هم نوشته 1209 نفر که یا ان نو نفر زخمی شده بودند واز مرگ نجات پیدا کرده بودند یا انها هم سقط شده اند و فلان علامه ان نو نفر از از قلم انداخته
می نشینم ده ساعت بحث میکنم که بابا قربان سرتو مام حسینت بروم
اخه منطقی نیست که شخصی ان هم در سن و سال ان حضرت بتواند در یک جنگ 1200 نفر را بکشد
مرغ هم باشد سه چهار روز وقت می خواهد
می گوید ائمه اطهار هر ضربشان ده نفر را از پای در می اورده در فلان کتاب نوشته
حضرت عباس صحرای کربلا را از خون کوفیان وسپاه یزید سرخ کرد
برایم ده تا کتاب قطار میکند که مال ده تا به قول خودش علامه و تاریخ نویس است
برو بیسواد, برو تو دست هرچی آدم شیعه مسلک حیله گر و دلقک رو از پشت بستی. نه بابا؟ رفتی با بچه شیعه ها صبحت کردی؟ تو خودت سر تا پات یه تخم شیعه است. زر زر های که اینجا تو کردی همش هنوز هست, مردم میتونن برن بخونن. آخه تو رمال خجالت نمیکشی این کس و شر ها رو میبافی و به خورد مردم میدی؟ تو یعنی رفتی با بچه شیعه ها صحبت کردی بهشون گفتی که حرفشون منطقی نیست؟ بوررررو مرتیکه وقیح, تو هنوز تردت در مورد معجزات قرآن اینجا هست! کسی که کس و شر های مهیب و کاملا به دور از منطق و واقیعت و خرد در مورد معجزات قرآن بلغور میکرده و صفحه پشت صفحه روی این کس و شر های خرافاتی و غیر منطقی پافشاری هم میکرده حالا یه دفعه میاد از غیر منطقی بودن حرف بچه شیعه ها ایراد میگیره؟ بابا بعضی موجودات میگن هفت خط, تو و امثال تو هزار تا خط دارید. مکر و حیله و عوام فریبی تو ژن و خون شما هاست. مرتیکه رمال تو به معجزه قرآن و خواب و خرافات و جادو و جنبل اعتقاد داری, تو رو چه به منطق آخه دلقک بیمار؟ آدم نمیدونه بهت بخنده یا به این واقیعت گریه کنه که از قرار معلوم چند ملیون آدم مثل تو تو اون مملکت زندگی میکنن و به همین خاطر هیچ امیدی به آینده اون مملکت نمیشه داشت.

AFRIRAN

IPL Player
Jun 8, 2010
2,521
0

شیر فهم تو بشو احمق.تو سواد تحصیلیت و اکادمیت چیست ؟یک لات بی*** سر و پا که سواد آکادمیک نداره،تورو که آبدار چی*** مطب پزشکان هم نمیکننت،تورو چی*** به درس دادن.برو جانم که خر پیشت پرفسور است.

[video=youtube;BW1E7MZNq1k]https://www.youtube.com/watch?v=BW1E7MZNq1k&feature=youtu.be[/video]

PS . مو ها ها ها ها @ مطب پزشکان

Last edited: