Arsalan Kazemi Thread

Oct 1, 2004
8,122
205
Kazemi had another double double tonight against Louisville. Russ Smith from the Cardinals, phenomenal player.
Kazemi played great. The rest of the Ducks players, not so much.
Commentators were loving him.

If all goes well I think Arsalan can get drafted first round.

Oct 18, 2002
14,471
5
Antelope Valley,California
Kazemi had another double double tonight against Louisville. Russ Smith from the Cardinals, phenomenal player.
Kazemi played great. The rest of the Ducks players, not so much.
Commentators were loving him.

If all goes well I think Arsalan can get drafted first round.
I think he will. Late to mid. I hear this year's draft is not too deep.

Most scouts were eying Shabaz Muhammad for mid range draft position, but I think Arsalan rediverted some attention. It all has to do with how he does in pre draft camps.

Oct 18, 2010
6,271
848
ak had 12 rebounds which was the highest in the game.he is one of the best if not the defensive player in the tournament and has one of the highest bbiq in the college game.his block on dieng was a beauty.btw,rick pitino is a very classy coach.i have the cardinals winning it all.

Zob Ahan

Elite Member
Feb 4, 2005
17,476
2,231
http://www.imna.ir/vdcau6no.49na615kk4.html

داخلی گفتگو ورزشی
کد مطلب : 98112

اطلاع رسانی زنده رود خاطره-39
ارسلان کاظمی در گفتگو با ایمنا: در قلب آمریکا با لهجه اصفهانی*** صحبت می***کنم
اینجا همه ۳۳ پل را می***شناسند
۸
خبرگزاری ایمنا: ارسلان کاظمی، اولین ایرانی شاغل در رقابت‎های بسکتبال اتحاديه ورزشی کالج***های آمريکا (NCAA)، وقتی زمستان ۸۶ راهی آمریکا شد تا ضمن تحصیل، بسکتبال را در ینگه دنیا ادامه دهد؛ آرزوهای دور و درازی در سر داشت. بازی در NBA. اکنون ارسلان در چند قدمی آن ایستاده است، شاید او اولین بسکتبالیست اصفهانی باشد که معتبرترین لیگ بسکتبال جهان را تجربه خواهد کرد. ارسلان بی شک ستاره بسکتبال اصفهان است.

سه شنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۳
به گزارش ایمنا، ارسلان از سال ۸۴ بازوبند کاپیتانی تیم ملی بسکتبال جوانان ایران را بر بازو بست. بازی***های متفاوت او در مسابقات جوانان غرب آسیا خبر از ظهور پدیده***ای دیگر در بسکتبال ایران داد. وقتی او در تیم جوانان زیر ۱۷ سال ایران و در مسابقات قهرمانی غرب آسیا درخشید "آنتونی ابراهیم" گزارشگر لبنانی NBA به سراغش رفت. او شرایط سفر ارسلان به آمریکا را فراهم کرد و به او کمک کرد تا در مدرسه مقدماتی " تورث کارولینا" ثبت نام کند. کاظمی با آنتونی زبان انگلیسی را هم خوب یاد گرفت.
ارسلان چندی پیش سومین فصل حضورش را در NCAA با تیم بسکتبال دانشگاه رایس، دانشگاهی که در آن مدیریت بازرگانی می***خواند به پایان رساند. این جوان اصفهانی روزهایی پر فروغ را در رایس پشت سر گذاشت. کسب

” مادرم عیدی برای من یک توپ بسکتبال خرید که همان موقع بود که دیگر هیچ***کس نمی***توانست من را ببرد داخل خانه. سه گام راست و شوت زدن را خودم در خانه یاد گرفتم. اما خب خیلی از مربیان به من کمک کردن که پیشرفت کنم و همه چیز را بهتر یاد بگیرم “نشان شجاعت بسکتبال آمریکا، با تأیید انجمن بسکتبال نویسان این کشور و جایزه ویژه "بین المللی***ها" گویای این مطلب است. اما او امسال از رایس به اورگن پیوست. ابتدا دلیلش را شرایط بهتر بازی در اورگن عنوان کرد اما چندی بعد سایت sportsillustrated از دلايل اصلی اين انتقال پرده برداشت، البته ارسلان هم در گفتگو با رسانه ها این خبر را تأیید کرد اما نخواست راجع به آن بیشتر توضیح دهد.
در اين گزارش آمد: ارسلان کاظمی نقش کليدی در رسيدن تيم "اورگن داکس" به جمع ۱۶ تيم پايانی NCAA داشت اما زمانی که او در تيم "رايس" (۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲) بازی می کرد، مدعی شد که "ريک گرينزپن" مدير ورزشی دانشگاهش بارها نسبت به او و دو بازيکن ديگر خاورميانه***ای اين تيم و همچنين کمک مربی سابق تيم بی حرمتی کرده و تبعيض قائل شده است. اين موضوع باعث شد تا کاظمی درخواست کسب مجوز برای تغيير دانشگاه و دريافت مجوز بازی در اين فصل از NCAA بدهد.

ارسلان بعد حضور موفق در دیدارهای اورگن این روزها تمریناتش را برای حضور در درافت سالانه NBA شروع کرده است او امسال جدیتر از قبل به دنبال حضور در معتبرترین لیگ بسکتبال دنیاست. در مورد شرایط تمرینیاش از او می پرسیم اما بحث اصلی ما موضوع دیگری دارد. “اصفهان”.
ارسلان با علاقه زیادی از سال***های کودکی تا نوجوانی***اش، مدارسی که در آنها درس خوانده و آغاز فعالیت ورزشی***اش صحبت می***کند. جالب***تر اینکه دیروز تولد او هم بود.
«ساعت ۲ روز دوم اردیبهشت در بیمارستان اصفهان کلینیک به دنیا آمدم. سال***های کودکی***ام را در خیابان هفت دست چهارباغ بالا گذراندم. آمادگی نوید رفتم، دبستان هراتی، راهنمایی امام علی(ع). اما دبیرستانم را به خاطر اردوهای تیم ملی و مشکلاتی که وجود داشت سه بار عوض کردم. امام محمدباقر(ع)، امام رضا(ع۹ و در نهایت هراتی که همان***جا دیپلم گرفتم.» ” من از بچگی طرفدار تیم***های شهر خودم بودم، از وقتی که سپاهان بوده من طرفدار سپاهان بودم و امیدوارم امسال هم بتواند قهرمانی بیاورد “
«همیشه در حال ورزش و بازی بودم، زنگ ورزش هم بهترین ساعتی بود که در مدرسه می***گذراندم. ابتدا با شنا و تنیس شروع کردم ولی از دوم دبستان والیبال را به صورت جدی دنبال کردم تا اینکه با بچه***های اپت تصمیم گرفتیم یک حلقه بسکتبال در حیاط بگذاریم. مادرم عیدی برای من یک توپ بسکتبال خرید که همان موقع بود که دیگر هیچ***کس نمی***توانست من را ببرد داخل خانه. سه گام راست و شوت زدن را خودم در خانه یاد گرفتم. اما خب خیلی از مربیان به من کمک کردن که پیشرفت کنم و همه چیز را بهتر یاد بگیرم.»
«مربی ورزش من در دبستان هراتی آقای کشانی بود. من سه گام رفتم، دید و من را به باشگاه پلی اکریل فرستاد، برای مسابقات مینی بسکتبال که تیم تشکیل نشد و بعد از آنجا من به ذوب آهن رفتم که با آقای رشیدی و آقاجان بسکتبال را به صورت حرفه ای تر شروع کردم. این جا همه چیز برای من شروع شد.»
ارسلان کاظمی اولین اصفهانی NBA خواهد بود؟
«من تمریناتم را برای درافت به صورت جدی از روز دوشنبه شروع می***کنم. از تیم های مختلفی پیشنهاد تمرین داشتم تا برای لیگ تابستانی بازی کنم. امیدوارم که بتوانم در درافت قرار بگیرم. تمام تلاشم را می***کنم و انشالله که بتوانم اولین اصفهانی باشم که در درافت قرار می***گیریم و دومین ایرانی که بتواند به NBA راه پیدا می***کند.»
ارسلان فوتبال را هم دوست دارد/ طرفدار سپاهانم ” تمامی آمریکایی***هایی که من را می***شناسند می***دانند که اصفهان یک شهر تاریخی و بسیار زیباست. یکی از قدیمی ترین شهرهای ایران و پایتخت قدیمی ایران “
برای خیلی***ها این موضوع می***تواند جالب باشد که ارسلان کاظمی بسکتبالیست ایرانی در آمریکا فوتبال را چقدر دنبال می***کند و هوادار کدام تیم است. ارسلان به این سوال ما اینطور پاسخ می دهد: «من از بچگی طرفدار تیم***های شهر خودم بودم، از وقتی که سپاهان بوده من طرفدار سپاهان بودم و امیدوارم امسال هم بتواند قهرمانی بیاورد. همین طور تیم بسکتبال ماهان که انشالله در مسابقات غرب آسیا خوش بدرخشد.
آرزوی ارسلان برای ورزش اصفهان
اصفهان در ورزش های پایه همیشه حرف اول را می زد و زمانی که من بزرگ می شدم در رشته های مختلف قهرمان می شد ولی چندی وقتی است که فکر می کنم کار پایه به خوبی انجام نمی شود مخصوصا در بسکتبال. امیدوارم که مربیان خوب اصفهان مجددا کار پایه را با جدیت دوباره شروع کنند. چون جوان ها هستند که پشتوانه تیم های سوپر لیگ خواهند بود. خیلی دوست دارم که اصفهان یک سالن بسکتبال خیلی خوب داشته باشد و امیدوارم بتوانند ورزشگاه نقش جهان را تمام کنند و یک سالن بسکتبال خوب هم بسازند.
ارسلان سفیر خوبی برای معرفی اصفهان است...
«تمامی آمریکایی***هایی که من را می***شناسند می***دانند که اصفهان یک شهر تاریخی و بسیار زیباست. یکی از قدیمی ترین شهرهای ایران و پایتخت قدیمی ایران. می***دانند از وسط این شهر یک رودخانه می***گذرد و این رودخانه یکی از دلایل به وجود آمدن این شهر اصفهان بوده. می***دانند اصفهان پر از آثار باستانی و صنایع ” امیدوارم که مربیان خوب اصفهان مجددا کار پایه را با جدیت دوباره شروع کنند. چون جوان ها هستند که پشتوانه تیم های سوپر لیگ خواهند بود. خیلی دوست دارم که اصفهان یک سالن بسکتبال خیلی خوب داشته باشد “دستی است. گز را صددرصد می***شناسند. چون پدر من کارخانه گز دارد و اکثر دوستان من گز را امتحان کردند و خیلی هم دوست داشتند.
خاطره بازی با اصفهان در آمریکا
«اول از همه هتل کوثر چون من اولین بار مدال قهرمانی***ام را در رشته شنا در این هتل گرفتم و دومین محل خانه بسکتبال که من اولین اسلم دانکم را آنجا زدم.»
میدان امام...
«من خیلی مسافرت رفتم و جاهای زیادی را دیدم ولی تا الان میدان به این زیبایی ندیدم. چون به هر طرف که نگاه می***کنی پر از خاطره است، پر از آثار تاریخی و تاریخ را برای آدم زنده می کند.»
۳۳ پل...
«این پل چند بار جزو ۱۰ پل زیبای جهان انتخاب شده و من در مورد این پل سه بار در کلاس***های مختلفم در دانشگاه کنفرانس داده***ام و سعی کردم همه هم کلاسی هایم در جریان بگذارم. مسلما وقتی که زاینده رود آب دارد زیبایی پل هزار برابر می***شود. متأسفانه در شش ساله گذشته من نتوانستم زاینده رود را پرآب ببینم.»
«در جریان هستم که الان زاینده رود پر آب شده و امیدوارم که این رودخانه هیچ وقت خشک نشود چون واقعاً زاینده رود دلیل اصلی زیبایی شهر اصفهان است.»
چهارباغ...
«یکی از قدیمی ترین و قشنگ ترین و شلوغ ترین جاهای اصفهان.»
به ایران زیاد فکر می***کنم
«کلاً به ایران زیاد فکر می***کنم ولی خب همیشه دلم می***خواهد برگردم و مخصوص به شهر خودم اصفهان. چون خانواده من در اصفهان ساکن هستند و شدیدا دلتنگشان هستم. همیشه امیدوار بودم و هستم که بتوانم به جایی برسم که برگردم به ایران و به بسکتبال کشورم خدمت کنم.»
هفته اصفهان را به همه اصفهانی ها تبریک می گویم، من هیچ وقت سعی نکردم بدون لهجه اصفهانی صحبت کنم، چون شیرین ترین لهجه دنیاست و همیشه افتخار می کنم که بچه اصفهانم و یک ایرانی...
/۱۱

dariush-44

Bench Warmer
Oct 15, 2004
1,178
0
correct me if I'm wrong, but he may be picked as a free agent if not in the draft (?)

I've been seeing Kazemi's FB posts, as he updates his fans on the teams he's trying out for. He had multiple training sessions with a variety of NBA teams. That's where the scouting happens from what I understand.

Oct 18, 2002
14,471
5
Antelope Valley,California
He has worked out with 10 NBA teams. He could be a mid to late second round, particularly if Portland or Utah have a crack at him at that stage. Minnesota is another interested team , but they won't spend their high (relatively) pick on him unless they trade down.

And if he doesn't get picked in the draft, he can try out with any team that invites him.Again chances with any of above three is higher. Lakers could be in the mix too, particularly if they put Meta's contract on ammnesty waiver.

Zob Ahan

Elite Member
Feb 4, 2005
17,476
2,231
He has worked out with 10 NBA teams. He could be a mid to late second round, particularly if Portland or Utah have a crack at him at that stage. Minnesota is another interested team , but they won't spend their high (relatively) pick on him unless they trade down.

And if he doesn't get picked in the draft, he can try out with any team that invites him.Again chances with any of above three is higher. Lakers could be in the mix too, particularly if they put Meta's contract on ammnesty waiver.
I think Portland has the most chance of picking him up because he was on their web page for a day after he worked out w/them. That would be awesome. Of course Lakers & Clippers would be the best for us Ayeranians.

dariush-44

Bench Warmer
Oct 15, 2004
1,178
0
^ he won't be getting much play time with Clips or Lakers. Portland has welcomed him with open arms, seeing he had a good run with the Ducks.

shahinc

Legionnaire
May 8, 2005
6,745
1