Daash Chinaski why just France?

Apr 15, 2016
1,481
1
Suisse
آفری جان, این داستان که هیچ, کلا تمام داستان های شبیه این, رمز فهمیدنشون در فهمیدن جزئیات نهفته منتها به ملت ها کلیات ارائه داده میشه و تازه همون کلیات هم در بیشتر مواقع ساختگی و تماما دروغه. برای چشم و فهم ما, کلا یک دنیای ساختگی درست کردن. یعنی ما یک عمر فرستاده میشیم دنبال نخود سیاه, باور هایی رو برامون میسازن که اونا میشن خط و مشی فکری و فرهنگی ما. یعنی مثل گوسفند ما کانالیزه میشیم, و در بسیاری از مواقع ,درست موقعی که فکر میکنیم یک چیزی رو فهمیدیم و ته و توشو در آوردیم, درست همون موقع است که مارو به گمراهی کشوندن. ببین من اینارو بهت میگم که روشن شی من بر اساس چه نوع تفکری جریانات رو تجزیه تحلیل میکنم, حالا این وسط ممکنه من هم مثل خیلی ها دیگه نتونم رمز خیلی از جریانات و مطالب رو بشکونم, ولی خوب از روی تجربه ای که در طی این سال ها کسب کردم, فکر میکنم در بسیاری از این نوع جریانات تا حدودی به واقعیت نزدیک میشم, چون سعی میکنم از کلیاتی که روزانه بهمون تزریق میشه دوری کنم و به جزئیات توجه کنم.

آفری جان, اینکه این عملیات تروریستی چرا در فلان کشور بیشتر رخ میده و در بسار کشور شاید اصلا رخ نمیده, این بستگی به سیاست کسانی داره که چنین گروهک هایی رو هدایت میکنن اون هایی که چنین گروهک هایی رو هدایت میکنن, همونایی هستند که یک سری خواسته های سیاسی و مالی دارن و این نوع گروهک ها همیشه بائس شدن, یک سری به پول های کلون از طرق مختلف برسن و یک سری هم به اهداف سیاسی دست پیدا کنن که اگر چنین عملیاتی و چنین گروهک هایی نمیبودن, هیچگاه به اون اهداف دست پیدا نمیکردن. کسانی که امروز از امثال داعش سود میبرن, بسیارند. رژیم های مختلف از تو خود منطقه گرفته (مثل جمهوری اسلامی) تا تو اروپا و به خصوص امریکا, شرکت های اسلحه سازی, مهمات سازی, ساخت و ساز نرم افزار های امنیتی, شرکت های ساخت و ساز دوربین های مدار بسته برای دولت ها واسه کنترل خیابون ها و ساختمون ها, ..., و ۱۰۰ برانچ دیگه که از این جاریا نات نون میخورن. یعنی یک سری از دولت ها چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیر مستقیم دست به دست لابی نفت و مواد خام, اسلحه سازی و شرکت های ساخت و ساز لوازم و نرم افزار امنیتی دادن و دارن دنیا رو اداره میکنن. همه جریان همینه. اینا همش کنترل شده است. یک درصد کوچکی هم وجود داره که چنین عملیات تروریستی از زیر دستشون و از کنترلشون خارج میشه, یعنی طرف چون خودسر کار میکنه و در یک پراکسی و نتورک عمل نمیکنه, زیاد رد پا از خودش نمیزاره ولی این نوع عملیات واقعا به ندرت پیش میاد. این دنیا انقدر شفاف شده, انقدر همه چیز, هر صحبتی, هر ایمیلی, هر فکسی,...دقیق کنترل میشه که این جریان عملا غیر ممکنه که یک گروهی بیشتر از ۳, ۴ نفر بتونن یه مدت با هم در تماس باشن, نقشه بکشن, خودشون رو ارگانیزه کنن, بدون اینکه رد پایی از خودشون جا بزارن. امکان نداره. جزو محالاته. تمام این عملیات از دور کنترل میشه, اگه تو فرانسه بیشتر پیش میاد, به این دلیله که یک سری خواسته هایی از دولت فرانسه دارن که تا به حال بر آورده نشدن. تا دولت فرانسه به این خواسته ها رسیدگی کنه, اینا از فرانسه میکشن بیرون و فقط میمونه اون ریسک کوچکی که یه آدم سر خود بخواد یه کار تروریستی بکنه و این ریسک همیشه و همه جا وجود داره و مشکل اصلی جامعه نبوده و نیست.

هیچوقت یه سؤال رو از خودت کردی؟ اینا میان تو تلویزیون میگن, فلان جا بمب گذاشته شده و داعش یا هر گروهکی دیگری, مسعولیت این کار رو به عهده گرفته. خوب, داعش چه جوری این مسعولیت رو به عهده گرفته؟ داعش کیه؟ زنگ زده به جایی گفته؟ زنگ زده به به سی ان ان گفته اقا من داعش هستم و من این کار رو انجام دادم؟ خوب, اگه من فردا برم به سی ان ان زنگ بزنم و خودم رو الکی جای داعش جا بزنم و بگم فلان کار رو من کردم, اونوقت چی؟ به اسم داعش در میره؟ من و تو از کجا میدونیم که داعش تا به حال اصلا کاری رو به عهده گرفته یا نه؟ ما حتی از کجا میدونیم, اون ویدئو هایی رو که دیدیم و میبینیم, از طرف داعش به ما نشون داده شده و نه از طرف کسانی که خودشون رو جای داعش جا زدن و برای فرستادن ما دنبال نخود سیاه دارن یک سری باور های ساختگی رو به ما تحمیل میکنن. مغز انسان خیلی آسون تو یه همچین تله های میوفته. اصلا داعش چیه؟ کیه؟ چطور میتونه تو منطقه ما و اروپا و امریکا کوچکترین جریانی رو عملی کنه بدون اینکه تمام این سازمان های جاسوسی که تا خرخره با مدرن ترین ابزار کنترل تلفن, اشخاص, اینترنت, فاکس, ایمیل ...مسلح هستند بویی نبرن. میبرن. خوب هم میبرن. اینها حتی داعش رو هدایت میکنن, براش پروفایل میسازن, به جای داعش و برای داعش , به اسم داعش عملیات انجام میدن. داعش رو مثل یک برند, یک مارک ببین, که به اسمش انواع اقسام جریانات تولید میشه. مثل مارک قدیمیه گروندیک آلمان که الان سال هاست کلا مال ترکیه است ولی اون شرکت ترکی که گروندیک رو خریده, نمیاد اسم گروندیک رو عوض کنه, تولیدات خودش رو به اسم گروندیک میفروشه چون گروندیک یک مارک و برند شناخته شده است.اون شرکت ترک میتونه خودشو پشت مارک گروندیک قایم کنه. تروریسم هم به همین شکله. امروز اسمش داعشه , فردا اگه ایجاب کنه اسمش میشه یه چیز دیگه ولی کسانی که پشت جریانات هستند, همونان و به اون تولیدات احتیاج دارن.

Last edited:

AFRIRAN

IPL Player
Jun 8, 2010
2,521
0
خیلی خیلی ممنونم كه وقت گذاشتی برادر
Evrything make sense, never could look at in this way... brilliant