Dadkan new interviewچطور می شود فصل بعد به بازیکن پرسپولیس 1/7 &

Zob Ahan

Elite Member
Feb 4, 2005
17,476
2,231
[TABLE="class: contentpaneopen"]
[TR]
[TD]نوشته شده توسط پایگاه خبری ورزشی دشتستان اسپورت [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: createdate"]یکشنبه, 01 مرداد 1391 ساعت 12:34 [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][h=1]مصاحبه ویژه سایت گل با محمد دادکان:چطور می شود فصل بعد به بازیکن پرسپولیس 1/7 میلیارد پول داد؟[/h]
[h=2]تئوري آنها اين است كه این مدیر «از ما» باشد نه «بر ما». یعنی اگر مدیری كاربلد باشد اما با آنها نباشد، او را نمی ‏آورند.[/h]سایت گل- محمد دادکان رییس سابق فدراسیون فوتبال که بعد از برکناری اش از سوی محمد علی آبادی در حین رقابت های جام جهانی 2006 هراز گاهی با مصاحبه های آتشین به صفحه اول روزنامه ها باز می گردد این بار در گفت و گوی مفصل با سایت گل شرکت کرد و به مدت 2 ساعت پاسخگوی سوالاتی بود که این روزها سوژه فوتبال ایرانی است و تیترهای ریز و درشت نشریات ورزشی را به خود اختصاص می دهد.در این گفت و گوی دو ساعته دادکان درباره بسیاری از موارد از محمد علی آبادی و شرایط فدراسیون گرفته تا محمد رویانیان و قیمت قرارداد بازیکنان پرسپولیس صحبت کرد که برای اهالی فوتبال می تواند جالب باشد.
*شما انتقادات زيادي در خصوص ورود مديران غيرورزشي به حوزه فوتبال كرده***ايد ولي موضوع اين است كه ما در ورزش مدير ورزشي تربيت نكرده***ايم كه حالا توقع داشته باشيم از آنها در مديريت ورزش استفاده كنيم.بله، درست است که در ورزش مدیر تربيت نكرده***ايم، اما در هيچ جای دیگری هم مدیر تربيت نكرده***ايم. من از شما یک سوال مي***كنم؛ مگر اين***ها مدير هستند كه وارد ورزش شده***اند؟* ولي آنها در پست***هايي كه داشته***اند موفق بوده***اند. يا لااقل تجربه مديريتي داشته***اند.ما از کجا مي***دانيم كه موفق بوده***اند؟ بايد از كساني كه در حوزه آنها تخصص دارند بپرسيم. متاسفانه جايگاه ورزشي، جايگاهي شده كه همه به آن دست اندازي مي***كنند و هر کسی را که دوست دارند مي***آورند.*يعني شده حياط خلوت مديران بيرون مانده از ارگان***هاي ديگر...؟بله، حالا نمي***گويند كه اين مدير توانايي دارد يا نه؛ تئوري آنها اين است كه این مدیر «از ما» باشد نه «بر ما». یعنی اگر مدیری كاربلد باشد اما با آنها نباشد، او را نمی ‏آورند. برايشان مهم است آدمی بياورند كه فقط با آنها باشد.مي***خواهند كسي باشد كه تفکراتش همسو با خود مقامات باشد؛ آن فرد مي***گويد آدم***هايي را مي***گذارم كه هر چه ضعيف و ناتوان باشند اما برما نباشد. حالا اگر جایی كه این مدير را گذاشته‏ا ند از بين برود، باز هم برایشان مهم نيست.*قبول داريد اگر اين افراد سياسي -يا افراد خارج از فوتبال- نيايند در بين فوتبالي***ها هم مدير خيلي كم داريم؟قبول دارم. اما اينطور هم نیست كه فكر كنيم اين***هايي كه مي***آيند قوي***تر از ورزشي***ها هستند. فقط به آنها پول مي***دهند و به ورزشي***ها پول نمي***دهند! من اسم هيچ كسي را تا آخر مصاحبه***ام نمي***آورم اما مردم مي***توانند بفهمند منظورم با كيست؛ در همين دو باشگاه برتر ما، يعني اگر دو نفر مدير ورزشي بگذارند از اين***ها بدترند؟ خيلي هم از اين***ها بهترند! ولي امكانات اين***ها را به ورزشي***ها نمي***دهند.*پس شما معتقديد مديران ورزشي هم بر اساس قاعده خودي و غيرخودي انتخاب می‏شوند؟بله. نمونه ‏اش همين مديري كه آمده كلي هزينه كرده و شده مدير هزينه! من از همین الان به شما قول مي***دهم سال آينده همه اين***ها ول مي***كنند مي***روند و ديگر هيچ كس نمي***تواند كار را جمع كند.*چرا فكر مي***كنيد مديران دو باشگاه برتر ما سال آينده دیگر نيستند؟برای اینکه دوره***شان تمام مي***شود و ديگر هم كسي اين***ها را سركار نمي***گذارند. وقتي*** اين***ها رفتند معلوم مي***شود كه اين مدير براي خدمت كردن در باشگاه مطرح كشور آمده بود يا بقاي خودش يا كارهاي سياسي كاري ... پولي كه الان در این باشگاه هزينه مي***شود سال بعد دیگر وجود ندارد و بعد از اینها ديگر كسي نمي***آيد اين طوري پول بدهد. اين***ها هم كه از ارث پدر و مادري***شان نمي***دهند!*بگذارید راحت بپرسيم؛ یعنی به خاطر اينكه سال انتخابات است اين هزينه***ها صورت مي***گيرد؟دقيقا براي همين است كه هزينه سرسام***آور مي***كنند. وگرنه چرا در اين 7سالي كه بودند اين طور هزينه نكردند؛ من از شما مي***پرسم چرا؟ آیا اين سوال ضدنظام است اگر كسي از آنها بپرسد؟! متاسفانه همه خبرنگاران هم توي اين باد خوابيده***اند و كسي نمي***آيد اين سوال را بپرسد. آیا اين پول***هايي كه هزينه مي***شود براي بقای اين دو باشگاه است؟ دو باشگاه صنعتي ديگر هم همین وضع را دارند. اگر براي بقا است خب بروند تيم پايه***اي درست كنند. الان 8 سال است اين***ها آمده***اند اگر آن زمان يك تيم 12 ساله درست كرده بودند الان 20 ساله شده بودند.*اگر واقعا اینها سیاسی است و به خاطر نزدیکی به انتخابات، پس چرا دوره قبل سر انتخابات از اين هزينه***ها نشد؟ در صورتي كه امسال، سال آخر دولت است و اين هزينه***ها منطقي به نظر نمي***رسد.چرا نكردند؟ سال قبل هم از اين هزينه***ها مي***كردند ولي در اين حجم نكردند. اينطوري بگویم بهتر است.*واقعا اينگونه هزينه كردن چه دليلي دارد؟دليلش اين است كه هيچكس بعد از آنها نتواند كار كند؛ حالا که قرار است بروند می‏ خواهند کاملا همه چیز را خراب کنند و بعد تحویل نفر بعدی بدهند.*يعني اين هزينه***ها برای تخريب است؟صددرصد مطمئن باشيد كه برای تخريب است. اگر می‏ خواستند چیزی را درست کنند که راهش این نبود. راهش این بود که 8 سال پيش اين***ها يك مديري مي***گذاشتند تيم***هاي پايه***اي اين دو باشگاه را درست كند. وزير ورزش اگر آن زمان تاكيد كرده بود که بروند روی نوجوان ها کار کنند نوجوان 13 ساله الان مي***شد 20 ساله و اين يعني ساختن و صرفه***جويي در هزينه. چرا شما خبرنگارها اين مسائل را بازگو نمي***كنيد؟ باز دوباره من بايد بيايم و واقعيت***ها را بگويم؟ با رفتن مدير دوباره بازيكنان جديد مي***آيند و چرخه سازندگي همچنان متوقف خواهد ماند.*به نظر شما با این خریدها سال آینده وضعیت این باشگاه‏ها به چه شکلی درمی‏آید؟بگذار با یک سوال جوابت را بدهم. بازيكني كه امسال به فلان تیم آمده (و مي***گويد من به خاطر عشق پرسپوليس آمده***ام!) يك ميليارد و دويست میلیون گرفته. سال آینده بر اساس تورم باید 40درصد هم بیشتر بگیرد. شما 40درصد روي این پول بگذاريد مي***شود يك ميليارد و 700ميليون! چه کسی می‏تواند این پول را بدهد؟ بنابراین همه چیز به هم می‏ریزد. به خدا همين***طور است كه مي***گويم. بنويسيد تا جامعه بيدار شود و آدم***هايش را بشناسد. مرا خوب بشناسد كه من خواستم خدمت كنم يا خيانت كنم؟ چه كسي مي***تواند اين پول را سال آينده بدهد؟!*و بنابراین سال آينده چه اتفاقي خواهد افتاد؟هیچی. این باشگاه‏ها که کلی بدهکاری دارند. خود اين***ها هم يكسري بدهي به آن اضافه مي***کنند و مي***روند. آن وقت شما ديگر ببينيد تيم مطرحي به اسم اين دو تيم وجود دارد! همه كارشان با هدف است. يكي مثل من الان اینها را مي***گويد و همه انتقاد مي***كنند. ولي من مي***دانم پس فردا كه اين***ها رفتند شما خبرنگاران در روزنامه***هايتان مي***نويسيد. شما 10 ماه ديگر كه ليگ تمام شد به حرف من مي***رسيد.
[h=1]اگر من این پول ها را خرج می کردم سر دروازه شهر دارم می زدند[/h]محمد دادکان رییس سابق فدراسیون فوتبال که بعد از برکناری اش از سوی محمد علی آبادی در حین رقابت های جام جهانی 2006 هراز گاهی با مصاحبه های آتشین به صفحه اول روزنامه ها باز می گردد این بار در گفت و گوی مفصل با سایت گل شرکت کرد و به مدت 2 ساعت پاسخگوی سوالاتی بود که این روزها سوژه فوتبال ایرانی است و تیترهای ریز و درشت نشریات ورزشی را به خود اختصاص می دهد.در این گفت و گوی دو ساعته دادکان درباره بسیاری از موارد از محمد علی آبادی و شرایط فدراسیون گرفته تا محمد رویانیان و قیمت قرارداد بازیکنان پرسپولیس صحبت کرد که برای اهالی فوتبال می تواند جالب باشد.
*شما انتقادات زيادي در خصوص ورود مديران غيرورزشي به حوزه فوتبال كرده***ايد ولي موضوع اين است كه ما در ورزش مدير ورزشي تربيت نكرده***ايم كه حالا توقع داشته باشيم از آنها در مديريت ورزش استفاده كنيم.بله، درست است که در ورزش مدیر تربيت نكرده***ايم، اما در هيچ جای دیگری هم مدیر تربيت نكرده***ايم. من از شما یک سوال مي***كنم؛ مگر اين***ها مدير هستند كه وارد ورزش شده***اند؟* ولي آنها در پست***هايي كه داشته***اند موفق بوده***اند. يا لااقل تجربه مديريتي داشته***اند.ما از کجا مي***دانيم كه موفق بوده***اند؟ بايد از كساني كه در حوزه آنها تخصص دارند بپرسيم. متاسفانه جايگاه ورزشي، جايگاهي شده كه همه به آن دست اندازي مي***كنند و هر کسی را که دوست دارند مي***آورند.*يعني شده حياط خلوت مديران بيرون مانده از ارگان***هاي ديگر...؟بله، حالا نمي***گويند كه اين مدير توانايي دارد يا نه؛ تئوري آنها اين است كه این مدیر «از ما» باشد نه «بر ما». یعنی اگر مدیری كاربلد باشد اما با آنها نباشد، او را نمی ‏آورند. برايشان مهم است آدمی بياورند كه فقط با آنها باشد.مي***خواهند كسي باشد كه تفکراتش همسو با خود مقامات باشد؛ آن فرد مي***گويد آدم***هايي را مي***گذارم كه هر چه ضعيف و ناتوان باشند اما برما نباشد. حالا اگر جایی كه این مدير را گذاشته‏ا ند از بين برود، باز هم برایشان مهم نيست.*قبول داريد اگر اين افراد سياسي -يا افراد خارج از فوتبال- نيايند در بين فوتبالي***ها هم مدير خيلي كم داريم؟قبول دارم. اما اينطور هم نیست كه فكر كنيم اين***هايي كه مي***آيند قوي***تر از ورزشي***ها هستند. فقط به آنها پول مي***دهند و به ورزشي***ها پول نمي***دهند! من اسم هيچ كسي را تا آخر مصاحبه***ام نمي***آورم اما مردم مي***توانند بفهمند منظورم با كيست؛ در همين دو باشگاه برتر ما، يعني اگر دو نفر مدير ورزشي بگذارند از اين***ها بدترند؟ خيلي هم از اين***ها بهترند! ولي امكانات اين***ها را به ورزشي***ها نمي***دهند.*پس شما معتقديد مديران ورزشي هم بر اساس قاعده خودي و غيرخودي انتخاب می‏شوند؟بله. نمونه ‏اش همين مديري كه آمده كلي هزينه كرده و شده مدير هزينه! من از همین الان به شما قول مي***دهم سال آينده همه اين***ها ول مي***كنند مي***روند و ديگر هيچ كس نمي***تواند كار را جمع كند.*چرا فكر مي***كنيد مديران دو باشگاه برتر ما سال آينده دیگر نيستند؟برای اینکه دوره***شان تمام مي***شود و ديگر هم كسي اين***ها را سركار نمي***گذارند. وقتي*** اين***ها رفتند معلوم مي***شود كه اين مدير براي خدمت كردن در باشگاه مطرح كشور آمده بود يا بقاي خودش يا كارهاي سياسي كاري ... پولي كه الان در این باشگاه هزينه مي***شود سال بعد دیگر وجود ندارد و بعد از اینها ديگر كسي نمي***آيد اين طوري پول بدهد. اين***ها هم كه از ارث پدر و مادري***شان نمي***دهند!*بگذارید راحت بپرسيم؛ یعنی به خاطر اينكه سال انتخابات است اين هزينه***ها صورت مي***گيرد؟دقيقا براي همين است كه هزينه سرسام***آور مي***كنند. وگرنه چرا در اين 7سالي كه بودند اين طور هزينه نكردند؛ من از شما مي***پرسم چرا؟ آیا اين سوال ضدنظام است اگر كسي از آنها بپرسد؟! متاسفانه همه خبرنگاران هم توي اين باد خوابيده***اند و كسي نمي***آيد اين سوال را بپرسد. آیا اين پول***هايي كه هزينه مي***شود براي بقای اين دو باشگاه است؟ دو باشگاه صنعتي ديگر هم همین وضع را دارند. اگر براي بقا است خب بروند تيم پايه***اي درست كنند. الان 8 سال است اين***ها آمده***اند اگر آن زمان يك تيم 12 ساله درست كرده بودند الان 20 ساله شده بودند.*اگر واقعا اینها سیاسی است و به خاطر نزدیکی به انتخابات، پس چرا دوره قبل سر انتخابات از اين هزينه***ها نشد؟ در صورتي كه امسال، سال آخر دولت است و اين هزينه***ها منطقي به نظر نمي***رسد.چرا نكردند؟ سال قبل هم از اين هزينه***ها مي***كردند ولي در اين حجم نكردند. اينطوري بگویم بهتر است.*واقعا اينگونه هزينه كردن چه دليلي دارد؟دليلش اين است كه هيچكس بعد از آنها نتواند كار كند؛ حالا که قرار است بروند می‏ خواهند کاملا همه چیز را خراب کنند و بعد تحویل نفر بعدی بدهند.*يعني اين هزينه***ها برای تخريب است؟صددرصد مطمئن باشيد كه برای تخريب است. اگر می‏ خواستند چیزی را درست کنند که راهش این نبود. راهش این بود که 8 سال پيش اين***ها يك مديري مي***گذاشتند تيم***هاي پايه***اي اين دو باشگاه را درست كند. وزير ورزش اگر آن زمان تاكيد كرده بود که بروند روی نوجوان ها کار کنند نوجوان 13 ساله الان مي***شد 20 ساله و اين يعني ساختن و صرفه***جويي در هزينه. چرا شما خبرنگارها اين مسائل را بازگو نمي***كنيد؟ باز دوباره من بايد بيايم و واقعيت***ها را بگويم؟ با رفتن مدير دوباره بازيكنان جديد مي***آيند و چرخه سازندگي همچنان متوقف خواهد ماند.*به نظر شما با این خریدها سال آینده وضعیت این باشگاه‏ها به چه شکلی درمی‏آید؟بگذار با یک سوال جوابت را بدهم. بازيكني كه امسال به فلان تیم آمده (و مي***گويد من به خاطر عشق پرسپوليس آمده***ام!) يك ميليارد و دويست میلیون گرفته. سال آینده بر اساس تورم باید 40درصد هم بیشتر بگیرد. شما 40درصد روي این پول بگذاريد مي***شود يك ميليارد و 700ميليون! چه کسی می‏تواند این پول را بدهد؟ بنابراین همه چیز به هم می‏ریزد. به خدا همين***طور است كه مي***گويم. بنويسيد تا جامعه بيدار شود و آدم***هايش را بشناسد. مرا خوب بشناسد كه من خواستم خدمت كنم يا خيانت كنم؟ چه كسي مي***تواند اين پول را سال آينده بدهد؟!*و بنابراین سال آينده چه اتفاقي خواهد افتاد؟هیچی. این باشگاه‏ها که کلی بدهکاری دارند. خود اين***ها هم يكسري بدهي به آن اضافه مي***کنند و مي***روند. آن وقت شما ديگر ببينيد تيم مطرحي به اسم اين دو تيم وجود دارد! همه كارشان با هدف است. يكي مثل من الان اینها را مي***گويد و همه انتقاد مي***كنند. ولي من مي***دانم پس فردا كه اين***ها رفتند شما خبرنگاران در روزنامه***هايتان مي***نويسيد. شما 10 ماه ديگر كه ليگ تمام شد به حرف من مي***رسيد. [h=1]مایلی کهن و شاهرخی از تیم ملی 15 میلیون گرفتند،دایی و قلعه نویی 400-300 میلیون[/h]
محمد دادکان رییس سابق فدراسیون فوتبال که بعد از برکناری اش از سوی محمد علی آبادی در حین رقابت های جام جهانی 2006 هراز گاهی با مصاحبه های آتشین به صفحه اول روزنامه ها باز می گردد این بار در گفت و گوی مفصل با سایت گل شرکت کرد و به مدت 2 ساعت پاسخگوی سوالاتی بود که این روزها سوژه فوتبال ایرانی است و تیترهای ریز و درشت نشریات ورزشی را به خود اختصاص می دهد.در این گفت و گوی دو ساعته دادکان درباره بسیاری از موارد از محمد علی آبادی و شرایط فدراسیون گرفته تا محمد رویانیان و قیمت قرارداد بازیکنان پرسپولیس صحبت کرد که برای اهالی فوتبال می تواند جالب باشد.

*شما بحث آدم***هاي قوي را مطرح كرديد. دوره شما آدم***هاي قوي زيردست شما كار مي***كردند يا آدم***هايي كه بله قربان گو بودند؟كسي زيردست من نبود، همه كنار من بودند. بله كه قوي بودند. يعني شما مي***خواهي بگويي تيمسار نوآموز و پهلوان آدم***هاي ضعيفي بودند؟ احمد خداداد آدم ضعيفي است؟*اما از همان تیم هنوز در فوتبال مشغول هستند... بله، اين***ها در تيم كاري من بودند ولي مسئوليت***شان چه بود؟ مگر در سياستگذاري***هاي فدراسيون من نقش داشتند؟ اینها زمان من مگر مي***توانستند در مورد منشور و اخلاقيات حرف بزنند؟ شما برو ببين زمان من كسي يك خط در اين موارد حرف زده؟ آن زمان من موارد اخلاقي را خودم حل و فصل مي***كردم.*فكر مي***كنيد فضاي كنوني كه شما منتقد آن هستيد با رفتن چند نفر درست شود؟فضاي كنوني فوتبال و ورزش كشور فضاي كاذب و ملتهبي است. اين***ها كه رفتند معلوم مي***شود. من براي شما يك مثال غيرفوتبالي مي***زنم. ببینید در بخش مسكن چقدر سازندگي شده، يكي از كارهاي مثبت دولت وجدانا همين مسكن مهر است ولي چه كاري را در جامعه صورت داده؟ چقدر توانسته جلوي تورم مسكن را بگيرد؟ هيچي! چون كار كارشناسي نيست. وگرنه چه دليلی دارد اين همه ساختمان ساخته شود ولي جلوي تورم مسكن گرفته نشود؟ اين را گفتم تا برگردم به بحث ورزشي. شما خواهي ديد سال آينده باشگاه پرسپوليس را هيچ كسي نمي***تواند اداره كند. تمام این هزينه***ها فقط براي بقای مديران است. اين پول***ها را مي***دهند كه بگويند من اين***ها را آورده***ام؛ مگر مديريت كردي كه اين***ها را آوردي؟ پول دادي! از قول من بنويسيد، حتی يك نفر هم از اين***هایی که آوردی پرسپوليس نيستند. هر كسي بيشتر مي***داد مي***رفتند آنجا. سال آينده كه پول توی باشگاه نيست معلوم مي***شود اين***ها پرسپوليسی هستند يا نه.*اما در دوره شما هم در زمینه برنامه‏های بلندمدت اتفاقي نيفتاد و زيرساخت***هاي مناسبي درست نکردیم. الان اینها حداقل براي هوادار ويترين قشنگي درست كرده***اند!يك ويترين مصنوعي درست كرده***اند. شما چرا مي***گوييد زيرساخت درست نكرديم؟ من پايگاه استعداديابي در 33 استان كشور درست كردم. 10 سال پيش فقط ماهي 7 ميليون تومان خرج تغذيه بازيكنان مي***شد كه ماهي 10 روز مي***آمدند در آكادمي فوتبال و اردو مي***زدند.*آن پايگاه***ها چه بازدهي داشتند؟کریم انصاري***فرد، محسن مسلمان، حاج صفي، عليرضا حقيقي، بختیار رحمانی و ... اين***ها مال دوره ما هستند. شما بگو الان كدام استعداد ظهور كرده؟ چرا نسبت به دوره ما كم لطفي مي***كنید؟ مدیران بعدی آمدند و آن پايگاه***ها را به هم زدند. شما از مربي آينده***سازي مثل علي دوستي سوال كنيد و زير مصاحبه من چاپ كنيد، از دوستي كه خودم آوردم و كارش هم عالی است. بپرسيد آیا حتی یکی از آن پايگاه***ها الان وجود دارد. ايشان صادقانه هر چه گفت من قبول مي***كنم. درست است. ويترين، رفتن به جام جهاني است كه رفتيم ولي به والله براي من درجه اول اين پايگاه***هاي استعداديابي بود. خدا شاهد است خودم همه تمرينات‏شان را مي***رفتم، تيم نونهالان كه رفت ازبكستان و موفق هم شد ساعت 3 صبح رفتم استقبال تا بدانند چقدر براي من مهم هستند. به خدا اگر تیم اميد مي***آمد نمي***رفتم ولي براي 13 ساله***ها رفتم. تازه زماني كار را گرفتم كه دو سال محروم بوديم ولي كار را شروع كرديم. ما فوتبال را خودكفا كرديم. این درست که بخشي را بازار كمك كرده اما بخش بازاريابي ما هم فعاليت زيادي داشت و حتي از جوراب تيم ملي هم پول درآورديم.*اگر شما 10 ماه ديگر به فوتبال برگشتيد باز هم با آن سيستم فردمحور كار را دنبال مي***كنيد؟ با همان روشی که همه کارها را خودتان شخصا انجام می‏دادید؟قطعا آدم تغيير مي***كند. ما هم جای انتقاد زياد داشتيم. شما بدان اگر كار جلو برود انتقاد دارد، اگر عقب بماند منتقد دارد، ولي اگر وسط بمانيم كسي كاري ندارد. به اعتقاد من فدراسيون من هم ايراد داشت و اگر برگردم اصلاح مي***كنم.*در دوره شما بحث مبارزه با دلالی و این مسائل به اين شكل وجود نداشت. یعنی آن زمان دلالی نبود يا شما مبارزه نمي***كرديد؟چرا، در دوره ما هم بود. اما من سعی می‏کردم جلوی رشد قیمتها را بگیرم که اگر نمي***گرفتم همان زمان رقم قراردادها بالا مي***رفت. مثلا من به مربیان تحت قرارداد در تیم ملی رقمهای متناسبی می‏دادم. همين محمد مايلي***كهن 15 ميليون گرفت، حسين فركي 13ميليون گرفت. مي***خواهم بگويم ما باعث اين رشد فزاينده نشديم. همايون شاهرخي با آن همه اسم و رسم به عنوان سرمربي تيم ملي، پاس و ... 15 ميليون قراردادش بود. به والله اين رقم***ها مال صدسال پيش هم نيست مال 7 سال پيش است. حالا مي***گويند باشگاه***ها اما من به باشگاه***ها كاري ندارم. شما ببين بعد از من در تیم ملی آقاي علي دايي چقدر گرفت، آقاي قلعه***نويي چقدر گرفت همه بالاي 300،400 ميليون گرفتند. كي اين كارها را كرد؟ من كردم؟ تقصیر از رئيس فدراسيون هم نیست. همه اين***ها زير سر وزارت ورزش و سازمان تربيت بدني سابق است. تمام مشكلات و بدبختي***هاي فوتبال ما زير سر رئيس سابق سازمان تربيت بدني است. شما را به پيمغبر قسم***تان مي***دهم برويد تيترهاي آن زمان روزنامه***ها را در بياوريد كه بعد از رفتن ما گفتند مي***خواهيم سازندگي كنيم، فوتبال را سالم كنيم و اخلاقيات را بياوريم. آن تيترها را بگذاريد كنار تيترهاي روزنامه***هاي امروز ببينيد اين شعارهاي 7 سال پيش كه با رفتن من وعده داده بودند حالا به كجا رسيده***اند. مگر نگفتند 10 تا تيم ملي مي***خواهيم درست كنيم و ليگ را 24 تيمي كنيم؟ یادتان هست که در پرونده نفت آبادان من تحت هیچ شرایطی اجازه ندادم تیمهای لیگ را از 16 تيم بالاتر ببرند، اما بعد از من نفت را آوردند و لیگ را 18 تیمی کردند، حالا از ترس مربی تیم ملی مي***خواهند دوباره 16تیمي كنند. اخلاق در اين 7 ساله از بين رفت. دلالي و فساد در اوج است. يك ورزشگاه يادگار امام و نقش جهان اصفهان را نتوانستند درست كنند. فقط آمار دروغ به مردم مي***دهند.
[h=1]علي ‏آبادي***ها و تفكر علي***آبادي نبايد در ورزش باشد[/h]
محمد دادکان رییس سابق فدراسیون فوتبال که بعد از برکناری اش از سوی محمد علی آبادی در حین رقابت های جام جهانی 2006 هراز گاهی با مصاحبه های آتشین به صفحه اول روزنامه ها باز می گردد این بار در گفت و گوی مفصل با سایت گل شرکت کرد و به مدت 2 ساعت پاسخگوی سوالاتی بود که این روزها سوژه فوتبال ایرانی است و تیترهای ریز و درشت نشریات ورزشی را به خود اختصاص می دهد.در این گفت و گوی دو ساعته دادکان درباره بسیاری از موارد از محمد علی آبادی و شرایط فدراسیون گرفته تا محمد رویانیان و قیمت قرارداد بازیکنان پرسپولیس صحبت کرد که برای اهالی فوتبال می تواند جالب باشد.
اگر شما بوديد دايي و قلعه***نويي را سرمربي تیم ملی نمي***گذاشتيد؟دايي و قلعه***نويي برايشان زود بود که سرمربی تيم ملي شوند. اگر من بودم اعلام مي***كردم علي دايي مي***تواند كنار مربيان بزرگ فوتبال به عنوان يك کمک مربي فعاليت كند تا آن تجربه لازم را به دست بياورد. علي دايي را اگر حفظ مي***كردند و شخصيت ورزشي‏اش را به آن زودي خراب نمي***كردند الان مربي بزرگي بود. حالا خدا را شكر كه دايي دوباره خودش را بازسازي كرد.*ولي آن اتفاقات تيم ملي به دايي ضربه سنگينی زد.دايي خیلي زود سوخت، او در برنامه 90 گفت از دادكان معذرت خواهي مي***كنم كه به من گفت نرو، ولي رفتم. راست می‏گفت. من گفتم علي جان نرو، مي***خواهند تو را خراب كنند، مي***خواهند پشت تو پنهان شوند. با دايي کار سیاسی كردند. پشت دايي پنهان شدند که اگر ايران باخت همه به دايي توهين كنند كه موفق هم بودند در اين كار.*با این حساب الان هم ويترين فدراسيون كي***روش است و تمام ناتواني***ها پشت اسم كي***روش پنهان شده است؟الان كي***روش همان كاري را مي***كند كه دايي آن زمان كرده تا با آمدن خودشان ضعف***هاي فدراسيون را بپوشانند. اما دايي الان اين تجربه را دارد.* در خصوص انتخاب سرمربي تيم ملي رئيس جمهور هم نظر مي***دهد؟بله! در نهايت با ايشان هم مشورت مي***كنند.*در دوره شما هم بود؟نه، زمان من خدا شاهد است كه اين طور نبود.*آیا حضور کی روش در تیم ملی نعمتی برای فدراسیون است؟شك نكنيد. فدراسيون فوتبال روی هوا بود اما کی‏روش آمد و به اين فدراسيون قوام داد. مردم را كشيدند سمت كي***روش و ديگر كسي نيامد بپرسد جوانان، نوجوانان و اميدها چرا حذف شدند. البته به نظر من هم كي***روش خوب است. اما آيا كي***روش بايد اين همه اختيارات داشته باشد؟ سرپرست را خودش بگذارد؟ خودش تيم دعوت كند؟ خودش به خودش مرخصی بدهد؟ برود و 2 ماه پيدايش نشود؟ نبايد به اين مربي اينقدر اختيارات داد.*با آمدن كي***روش هجوم مربيان پرتغالي به فوتبال ما زياد شد...بله، بالاخره از كي***روش مي***پرسند و او هم هموطنانش را معرفي مي***كند. منشاء آمدن اين پرتغالي***ها كي***روش است.*به نظر شما اين تيم ملي اميدواركننده ظاهر شده؟در مورد تيم ملي بايد همه اميدوار باشيم که به جام جهانی صعود كند و در جهت ساز مخالف هم حركت نكنيم. ولي كار، كار سختي است. من به عنوان يك كارشناس اينجا بايد يك چيزي را به فدراسيون بگويم و اميدوارم اين مصاحبه را بخوانند. ضمن احترام به كي***روش و فدراسيون، اين***ها فكر مي***كنند ازبكستان رقيب ايران است ولي نبايد از قطر غافل شوند. رقیب ما برای دومي در این گروه قطر است نه ازبكستان. در تلويزيون ديدم مسئولان گفتند ازبكستان را ببريم شانس داريم اما اين طور نيست. فدراسيون اصلا ازبكستان را مثل لبنان نبايد به حساب بياورد. ايران فقط بايد قطر را در دوحه حذف كند تا به صعود اميدوار باشد. اين***ها الان فقط به ازبكستان فكر مي***كنند.براي صعود بايد حداقل 15 امتياز بياوريم. بايد اين را بدانیم كه اگر 15 امتياز نياوریم دوم هم نمي***شویم. صعود از این مرحله يك محاسباتي دارد. اصلا بازي با كره جنوبی در شهر سئول را بايد باخت فرض كنيم و فشار را از روي تيم ملي برداريم. چون ايراني***ها در فشار مي***بازند. بايد قبل از رفتن به كره 15 امتياز را به دست آوريم.* با برگزار نشدن جام حذفي موافق هستيد؟نه! زمان ما دوشنبه ليگ برگزار مي***شد، همان شب مي***رفتيم قطر براي بازي و چهارشنبه قطر را می‏بردیم. نه مثل الان كه يك ماه لیگ را تعطيل می‏کنند برای اردو. اين حرف***ها بهانه است. ليگ را يك ماه تعطيل می‏کنند كه چه بشود؟ شما كه تيم***ات را مي***شناسي و استعدادي نمي***خواهي پيدا كني. شما تحت هر شرايطي تيم ملي را با تركيب رحمتي، حسيني، عقيلي، منتظري، پولادي، حيدري و ... به زمين مي***فرستي. شما كه مهره***هايت را شناخته‏اي و هر جوري انتخاب كني همين 25 بازيكن را انتخاب مي***كني! پس چه دلیلی دارد که بازی‏های باشگاهی را تعطيل كنی و اردوی بلندمدت بگذاری؟*با این حساب فدراسيون فوتبال به زيرمجموعه كي***روش تبدیل شده! اينطور نيست؟فدراسيون فوتبال دارد همه چيز را فداي اين مي***كند كه به جام جهاني برود. اگر اين اتفاق بيفتد هيچ اشكالي ندارد، اما اگر من بودم حذفي را هم برگزار مي***كردم و اگر به تيم ملي فشار مي***آمد حذفي را بدون ملي***پوشان برگزار مي***كردم.*براي حذف جام حذفي AFC بايد اجازه بدهد؟اين ديگر چه حرفي است؟ اين حرف***ها من درآوردی است. اي اف سي مگر مي***تواند به شما بگويد حذفي برگزار كن يا نكن! چه ارتباطي به اي اف سي دارد؟ من از شما يك سوال مي***كنم، مگر كره شمالي ليگ و جام حذفي دارد؟ چرا كسي از آنها اين مسائل را نمي***پرسد که در آسيا هم نماينده دارند.*ايران مي***ترسد نماينده***هايش در ليگ قهرمانان آسيا كم شود؟چرا بترسد؟ به اي اف سي چه ارتباطی دارد؟ خود فدراسيون نامه مي***زند كه من دو تا از ليگ مي***فرستم يكي از حذفي. حالا مي***تواند نامه بزند كه سه تا را از ليگ مي***دهم. شما داري كاري مي***كني كه آنها براي شما تعيين تكليف كنند. اصلا مسابقات داخلي است اين حرف***ها نيست كه نامه زديم به اي اف سي.*از فضاي جام حذفي خارج شويم. امسال دوباره ماجراي بازی در ماه رمضان به شكل ديگري مطرح شده است. شما به عنوان يك فرد مذهبي چه نظري داريد؟به خدا آن آدمي كه اين حرف را زده زودتر از همه در لیگ شركت مي***كند. اين حرف*** كه «اگر علما دستور بدهند بازی می‏ کنیم» فقط براي حاشيه درست كردن و مطرح شدن است. این حرفها را می‏زنند که روی جلد روزنامه***ها باشند. جو خبري درست مي***كنند براي اينكه باشند، حتی جو منفي! حالا شما ببینید اگر اين اتفاق افتاد بدانید جدي گفته! حالا همه***شان كارشناس مذهبي هم شده***اند. من زماني گفتم نمي***گذارم صنعت نفت آبادان ليگ برتري شود چه حرف و حديث***هايي براي من درست كردند. دادگاه، كلانتري و وزارت اطلاعات آمدندكه صنعت نفت تيم منطقه محروم است. گفتم اين مسائل هيچ ربطي به فوتبال ندارد و نگذاشتم بالا بيايد. بعد ازمن ليگ را 18 تيمي كردند و صنعت نفت را بالا آوردند. شما ديديد همان تيم منطقه محروم 10 ميليارد هزينه کرد و دوباره سقوط كرد. رئيس سازمان آن زمان گفت ليگ را 24 تيمي برگزار مي***كنيم و ديديد حالا زير 18 تيمي***اش هم مانده***اند.*خيلي جالب است؛ شما حاضر نيستيد یک مصاحبه*** را بدون صحبت عليه علي***آبادي به پایان ببرید. در صورتي كه او در مصاحبه***اي گفته بود در مورد شما اشتباه كرده است؟این کافی نیست. اشتباهات علي ‏آبادي ببينيد چه ضربه***اي زد به فوتبال! تيم ملي ايران پانزدهم دنیا بود ببینید الان كجاست. من با علي ‏آبادي چه مشكلي دارم؟ علي ‏آبادي***ها و تفكر علي***آبادي نبايد در ورزش باشد. آقاي عباسي***ها، سعيدلوها نبايد بيايند. خودشان متوجه شده***اند كه بازي خورده***اند. اين تفكر و آدم***هايش هيچ چيز از ورزش نمي***دانند. نه تخصص داشتند، نه دانش و نه تجربه***. به صرف اينكه با آقاي رئيس‏جمهور رفيق هستند و جاي دیگري هم نيست آنها را مي***گذارند در اين پست.*به نظر شما بهترین بازیکنان ایران چقدر مي***ارزند؟به امام زمان، به امام زمان، هيچكدام نبايد بیشتر از صدميليون تومان پول بگيرند. داريد ضبط مي***كنيد ديگر؟ به خدا 100 ميليون را هم زياد گفتم!*نسبت به قیمت جهانی اگر حساب کنیم صد میلیون هم دیگرخیلی کم است. بالاخره شما خودتان فوتبالی هستید. اين*** بازیکن‏ها در لیگ امارات يا مثلا دسته دو آلمان كه مي***توانند بازي كنند؟ آنجا بیشتر از این حرفها می‏گیرند.حرف خوبي زدي. بگذار بگویم تا مردم هم متوجه شوند. وحيد هاشميان زماني كه مي***خواست بيايد ايران قبل از پرسپولیس با نفت تهران بر سر يك رقمي توافق كرده بود. خود وحيد مي***گفت رفتم آلمان هم باشگاهي***ام گفت داري مي***روي ايران چقدر قراردادت است، گفتم 500، 600 هزار دلار. آن هم دلار 1050 تومان. گفت پس براي من هم درست كن بيايم، چون هيچ جاي دنيا اين پول***ها را نمي***دهند!! به خدا در هیچ جای دنیا اين پول***ها را به بازيكنانی توي اين سطح نمی‏دهند. شما به مسي و رونالدو نگاه نكن.*یعنی حتي بازیکنهایی مثل انصاري***فرد و نكونام نمی‏توانند بیرون از ایران اینقدر پول بگیرند؟به والله اگر اين پول را در آلمان به انصاري***فرد بدهند! قطعا نكونام اين حرف مرا مي***پذيرد، اگر اوساسونا بيشتر مي***داد نكونام ول نمي***كرد بيايد استقلال.*پس با این رقم‏ها باید بتوان بازیکن‏های درجه یک دنیا را به ايران آورد؟بله مي***شود. همين بازيكن خارجي استقلال ساموئل اگر پول بهتري در بولتون مي***گرفت به ايران نمي***آمد. می ‏آیند ايران 500، 600هزار دلار مي***برند سال بعد هم به امارات مي***روند و 2برابر مي***گيرند. اين جا پايگاهي براي امارات و قطر رفتن آنها شده است.* حالا بعد از همه این حرفها؛ براي نجات فوتبال چه نسخه***اي داريد؟اين فوتبال باید يك سال تعطيل شود. آن زمان مي***توانيد فوتبال را نجات دهيد.*یعنی اگر خودتان مسئولیت بگيريد فوتبال تعطيل مي***شود؟به پيغمبر تعطيل مي***كنم! اگر هم تعطيل نكنم همه بازیکن‏ها و مربیان بايد يك سال مجاني كار كنند! يك سال ليگ را اين طوري برگزار مي***كنيم، هر کسی هم فکر می‏کند بیشتر می‏ارزد برود یک کشور دیگر پول بگیرد. آن وقت مي***بينيد چه كساني ترانسفر مي***شوند.*پولهای زيرميزي را چه كار مي***كنید؟اگر شمای وزير، مستقل باشيد مي***دانيد آن پول از جيب دولت خارج مي***شود و مقابل آن مي***ايستيد. مدیران فعلی خودشان ول كردند كه اينطوري شده است. مدير كارخانه دولتي اگر دستور داشته باشد که بيشتر از 100 ميليون ندهد آن وقت چه كسي مي***تواند پول زیرمیزی بدهد؟ وقتي دستور از بالا بیاید و عزم جدي وجود داشته باشد آن وقت ببینید بازيكن و مربي چه كار مي***كند. مربیان ما با 500، 600 ميليون و يك ميليارد هم راضی نمي***شوند اما به آنها بگويد 100 ميليون مي***دهيم ببينيد كجا مي***توانند بروند؟ حتی تيم "شير بز افغانستان" هم آنها را نمی‏خواهد! ولي طوری حرف می‏زنند که انگار بهترین مربیان دنیا هستند. این وسط تلويزيون هم مقصر است. مربي را به تلویزیون مي***آورند تا از مورينيو و كاپلو ايراد بگيرد، مدير هم فكر مي***كند او چيزي بلد است و اينقدر پول مي***دهد. طرف فولاد را سیزدهم كرده مي***گويند در عوض بومي بوديم! خب مگر فولاد با یک تیم بومی قهرمان لیگ نشد؟*به عنوان آخرين سوال؛ چرا این قدر كم مصاحبه مي***كنيد؟من كلا زياد مصاحبه نمي***كنم که نگویند دادكان جو را به هم ريخت. اما هر از گاهی هم باید حرفها را گفت چون اين مسووليتی است كه برعهده دارم. اگر حرفي مي***زنم به خاطر مردم است. دلم می‏سوزد از اینکه چطور برخی مردم به نان شب محتاج‏اند اما در فوتبال این‏طور پول‏ها حیف و میل می‏شود. لیاقت مردم ما بیش از اینهاست. یک نکته را هم بگویم. بعضی از مسئولین ادعا می‏کنند که برزیل هم کشور فقیری است اما به بازیکن‏های فوتبالش ارقام میلیاردی پرداخت می‏کند. اما آنها نمی‏دانند برزیلی که از این پولها می‏دهد 1360 بازيکن در خارج از کشورش دارد که ارز به کشور وارد می‏کنند. آنها پول زياد مي***دهند اما آن پول به كشورشان برمی‏گرد. ولي مربي ايراني پول کشورش را هم مي***فرستد آمريكا! به خدا اگر در ورزش كاره‏اي شوم محال است بگذارم يك ريال از پول مردم در اين ورزش هزينه شود. متاسفانه فوتبال در همه کشورهای دنیا یک سرگرمی است اما در كشور ما سرگرم***كننده! روي اين جمله دقت كنيد، سرگرمی با سرگرم‏کننده فرق می‏کند. سرگرم‏كننده يعني اينكه سر مردم را گرم كنيد تا به مرغ 8000 توماني فکر نکنند!
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

alila

National Team Player
Jun 9, 2006
5,456
0
a galaxy far far away
Dadkan is an asshole

This is the same jerk who started criticizing safahi farahani federation left and right then got a job as sarparast TM then when farahani resigned ,he was appointed as head of IFF

He didn't renew Branco's contract and appointed a douch bag like homayoon shahrokhi as TM head coach !!!

Story short
Sag zard baradar e shoghale

oghabealborz

Elite Member
Feb 18, 2005
15,113
2,590
Strawberry field
Borro baba To agar dellet barra in mardom va football missookht ke oon gand ro too jame jahani 2006 nemizadi baa oon Brandgoh va daei ....teamo kat basteh gozashti dar ekhtiyar e daei va nokaresh brandgoh ...:6:

Oct 18, 2002
14,471
5
Antelope Valley,California
Dadkan is responsible for emergence of likes of aliabadi,saeedlou and all the other AN puppets that took our football back.
It was during his time that dallalism gained access to the highest levels of IFF. He let the eggs fertelize only to become monsters in later years.

He backstabbed safaii in khosh khedmati to his ideological buddies ,in hopes of getting sazman tarbiat badani post in AN's regime, only to be back stabbed by them, hence this anomosity towards aliabadi disguised as geniune concern.

However , that background, does not disvalidate some of the points he is making here. He is absolutely correct in drawing the picture for darker days made possible by the publicity hungry Sardar and non footbali "managers".

What is happening in our football now, is basically kolang for destruction in post WC years and will be hard to recover from. A WC appearnce as a door mat is only an aspirin . The pain will surface after that, taht is if we make it....

Nov 24, 2002
27,860
1,466
full of shit or not , he has some valid points , i was never his fan but compare to idiots who running our football he did decent job , TM made it to WC without a problem . you may say our group was easy but we beat japan at home ! when was last time TM could beat one of these teams ?! plus in 2006 we had 7 or 8 legionners adding nekou , masoud and ando after WC , that is almost whole team
compare to disastor now ..
:--closed:

Oct 18, 2002
14,471
5
Dadan appointed Homayoon shahrokhi and MK in charge of TM

Rest my case
No don't rest your case. He was a person with agenda, showed incompetence and favarotism at times,helped pave the way for dallas to take over,used his influence to artificially increasing $ value of teams by increasing team allowed to play in Daste 1 while most of new teams were registered to conntected people,and.................................

But what about the points he is making now.....Which points do you disagree with?

Oct 18, 2002
14,471
5
I find the pattern of thinking of most of you educated football fans here not constructive for Iranian football.

Most of you only care about your club team and an appearance in WC as a sign of success......
This is like Kuwait of late 70s when they brought Zagalo, withouth any infrastructure, and he put Kuwait on the maps fro few years..Where are they now???????

The only way we will shine again in Asia, if we build strong infstructure and league inside. Couple of TM apperances in the WC is del khosh konak...It is continuation of the cycle.

oghabealborz

Elite Member
Feb 18, 2005
15,113
2,590
Strawberry field
No don't rest your case. He was a person with agenda, showed incompetence and favarotism at times,helped pave the way for dallas to take over,used his influence to artificially increasing $ value of teams by increasing team allowed to play in Daste 1 while most of new teams were registered to conntected people,and.................................
!

But what about the points he is making now.....Which points do you disagree with?
Its not the case of disagreeing with his points ...its the case of its comming from a bloody hypocrite !

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
470.jpg

what I should say,about this man,who ruined our team-e-melli in 2006...........these are some facts about this garbage;

1) in federation,he is known as (( . com)) and not dadkan.............
2)ghadimiha,(hate this guy,due to his attitude towards oon gholame bi jir o mavajibash Branko......,he desyroyed our football,in 2006.........nd
3)in his Era,dalalism,grew in a maximum surge in federation......
4)if it is not due to goverment support Ali abadi,and higjher authority support,he would be in jail for Ekhtelas..........
5)they are 3 (three),and big Ekhtelas files on his table in his Era,when this fool.was our manager.....
6)he had an argument with ali karimi,just before Iran,portugal game.....when ali karimi asked him,why you play ALI Daei,while he is not ready,for the WC,he said,pesar,be to in fozooliha nayamadeh,kare khodat ro bokon..........
7)reaction of ali karimi,when he punched his sac on the bench in 2006,was against his decision,to play ALI daei ...........
8)In tehran airport,he said to karimi,if you talk about team-e-melli,and ali daei.....I will cause a problem for you...you will be banned for ever.....
9)there is also a rumor(not proved _ali daei was a dadkan,supporter,and he used to pay his expenses for elections...........

10)this picture belongs to,him,ali parvin and rahim zafari,shahbaz goalkeeper in 1976....in olympic camp(for montreal 1976)...in the era,this fool,was our R defender,reserve of hassan nazari,and alireza ghashghaiyan,from bargh shiraz......they used to practice in the morning,from 8.00 to 12.00 and then 18.to 22.00,in olympic camp....since that era,he used to pray,and have rish va pashm!!!
nasar nabavi,and he were the only 2 players in the camp who used to wake up and pray around 4.00 in AM.....the only positive finding that I can say about him,is,he is one of the few player,and manager,who did not pretend to be a hezbollahi...even before revolution,both,nasar nabavi,and this guy,used to pray,and believed in what they believe in now...........................

11)rahim zafari,was the reserve GK of nasser hejazi,in the shahbaz club in 15 or19 mordad(I forgot the exact date,but I am sure it was either 15 or 19 mordad 1356,nasser hejazi played as a shahbaz forward against Bank-e-melli,)...von,falkom,the dutch head coach of shahbazz tehran,asked rahim zafari,stand in the goal,for nasser hejazi......he was a great and very talented goal keeper,young,with great dives,even hw was invited to team-e-mell,but later due torevlution,and.....his carrier was ended soon..........................................
11)

Last edited:
Nov 24, 2002
27,860
1,466
aghayoon bikhial
2006 failure ?!
tavago dashtin 2 ta be mexico o portugal bezanim!
take it easy guy!s lol
to 78 ba on dabdabe kabkabash o el kardim bel kardim 4 ta az peru khordim! lol

Last edited:

oghabealborz

Elite Member
Feb 18, 2005
15,113
2,590
Strawberry field
aghayoon bikhial
2006 failure ?!
tavago dashtin 2 ta be mexico o portugal bezanim!
take it easy guy!s lol
to 78 ba on dabdabe kabkabash o el kardim bel kardim 4 ta az peru khordim! lol
Be baaz vali mardooneh bazi kon , gheyrat dashteh baash ... 4 goal bokhor vali football bazi kon va tammaameh tavaanet ro kharj kon ... fargheh 1978 va 2006 in bood ... :RIP:

Nov 24, 2002
27,860
1,466
Be baaz vali mardooneh bazi kon , gheyrat dashteh baash ... 4 goal bokhor vali football bazi kon va tammaameh tavaanet ro kharj kon ... fargheh 1978 va 2006 in bood ... :RIP:
amoo shahriar .
ma on moghe (78)1 salemon bod yademon nemiad .
AMMA :
vagti 4 ta az peru ke shayad to sath mexique bashe mikhori digeh mardoone zanone nadare dadash, jelye hollandam ke nago !
to 2006 ham be nazare man tavago ro alaki bordan bala , harto porta gonde gozia nashta .
be nazare man be gheyr nime dovome mexique TM kheili khob bazi kard
jeloye portugal ye penalty ye shot rahe door , ageh on gosfand khatibi nabod ye golam zade bodim
jeloye angola ham formalite bod , jeloye mexique ham nime aval hata sar tar bod TM
So i dont get all bashing !

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
amoo shahriar .
ma on moghe (78)1 salemon bod yademon nemiad .
AMMA :
vagti 4 ta az peru ke shayad to sath mexique bashe mikhori digeh mardoone zanone nadare dadash, jelye hollandam ke nago !
to 2006 ham be nazare man tavago ro alaki bordan bala , harto porta gonde gozia nashta .
be nazare man be gheyr nime dovome mexique TM kheili khob bazi kard
jeloye portugal ye penalty ye shot rahe door , ageh on gosfand khatibi nabod ye golam zade bodim
jeloye angola ham formalite bod , jeloye mexique ham nime aval hata sar tar bod TM
So i dont get all bashing !
mahbod aziz....sakht dar eshtebahi...I am goona answeyour question with reasons,and not becaue I love team 78
1)you can not compare peru wih mexico....peru was the champion of SOUTH AMERICA,ON THOSE DAYS,AND YEAR...they thrashed Brazil 3-1 in semifinal.....and guess who was the host?yes you are correct,Brazil was a host,peru with cubillas humiliated them infront of 100,000,in semifinal.in brasil....,in the return game,in lima,peru used his reserved players against Brazil!!!!! and in final,they beat columbia 2-0..with a goal by legendary player(hugo sotil)....

2)before this match.peru beat west germany 3-1 in cordoba in a friendly game!!!,see how they were well prepared....they had a great and best player of south america,theodore cubillas,just watch his goals,to scotland,and Iran,...nasroolah abdollahi,hossein kazorani,were just a toy against him....he dribbled our legendary GK,nasser hejazi,from right to left and left to right...just see his third goal to Iran,he dribbled hejazi,with a height of 1.88 cm ..hejazi dived and streched as much as possible,but still he could not touch the ball....and ineffective......cubillas take a penalty kick...and score the goal...but we did not loose our mentality,and IRAN,DID ITS BEST GAME in WC78,ON THAT MATCH....if it was not due to RAMON QUIROGA,their goalkeeper,we could easily beat them with 6 goals.....

3)if it was not due to abdollahi,cubillas could score us the 5th goal too...watch second half,once again,he dribbled hejazi,and from a closed angle,he shoots,but abdollahi with a header saves us......................

4)peru got first in our group,they demolished scotland 3-1,and tied with holland0-0...I remember,Ernest hoppel,the dutch coach,said,we were lucky,got a point from peru!!!!..if it was not due to great performance of young blood,the dutch goal keeper,with your permission,holland was conceding 3 goals,and game would end 3-0 for peru....

5)I come back to Javad Allahverdi,memory from this game...he said his R striker,who whose name,was nimandes(if i can spell his name correctly),he used to run 100 meters,just in 10.seconds,while our 1oo meters runner,who was our champion,used to run in 11.00 second,then he says,when heshmat khan,asked me to mark him,I said to him,how? ..... he said.the only thing I could do,was,just chase him with my eyes and not with my legs!!!!!!

6)due to lack of internet and informations,we did not have a great knowledge about peru,in WC 78.....all we focused on holland....while our mistake was we even did not know peru is champion of south america,and this team beat humiliated brazil in brazil..and won the cup....unfortunately,none of us,due to long distance ,and other difficulties,did not try to watch peruian,while they used to play in the era.....

about oyther questions,I have an answerI will post you later.....felan in ta inja.....

Nov 24, 2002
27,860
1,466
agha we lost 4-0 ! champion har ja bashan , brazil nabodan ke 4-0 !
that humilation , 3-0,4-0 and 1-1 . 1 goals scored 8 allowed , 1 pts !
on paper we did slighty better in 2006 !
one can have this argument that we played against probably best team of portugal in level of talents in last 20 years !
sorry but for me is all excuse !

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
agha we lost 4-0 ! champion har ja bashan , brazil nabodan ke 4-0 !
that humilation , 3-0,4-0 and 1-1 . 1 goals scored 8 allowed , 1 pts !
on paper we did slighty better in 2006 !
one can have this argument that we played against probably best team of portugal in level of talents in last 20 years !
sorry but for me is all excuse !
1)I can not understand it,I tell you peru was champion of south america,and they beat brazil in brazil 3-1,and you answered ,the team was not brazil,that we loose 4-0 !!! peru was much stronger than barsil at time...(it was much better for us to compete with brasil on WC78 than peru...)
2)and then,you want to compare the second best team in the world,holland with portugal!!!!?? you can compare portugal with scotland,that we tied with them....but not with holland....if it was not due to,dadkan,fault,and mismanagement,we could tie with them.(BE ghole,reza enayati,mordeye man ham be portugal gol mizad).....I bet you if we had our skeleton of 78,we could easily tie with them....

3)we lost 4-1,and not 4-0.....and please watch the game,and see how we played against them..champion of asia vs champion of south america
4)and watch the second half,Iran dominated second half totally...they injured roshan,because they knew how a magician he was......nevertheless,iran,dominated the second half,....
5)plus two penalty kick against,holland,and two against peru....

Last edited:

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
great,oghab jan..nasser vosoogh,yu refreshed my memory,once again.I had totally forgotten this guy...it is true as you said...but rahimmzafari,used to play in javanane perpolis,then tranferred to shahbaz when he was just 19 yer old...he was invited with nasser hejazi,rashidi,mavedat,and nabaivi,for olympic monreal 76,but in... final list,he was eliminated,he was introduced by mhmmad dadkan,and ali parvin to heshmat mohajerni.....and just for his encouragment,he was invited for olympic games,but after,he was eliminaed from the list.....

Oct 18, 2002
14,471
5
Back to the topic, despite very interesting nostalgic posts...

Oghab, others,... I'm well aware of this hypocrats intentions, background and damages he has done... I never liked the guy,even when it was rumored as part of gang of 3 mamad ( 3 pespes hezbolahis- panjali/mayeli/dadkan) he saved few pespes(or other teams) players from regime's brutality due to his connections-including Behzadi. God know how many they turned in ,instead....

But for a moment ,forget about him and focus on the points. What do you think of points he is bringing up?