Embryology and Miracle

Status
Not open for further replies.
May 9, 2004
15,166
179
در این ترید من به معجزاتی از قران خواهم پرداخت
حالا انهایی که قران را قبول ندارند و فکر می کنند انرا سلمان فارسی یا کسی دیگری نوشته بیایند دلایلشان را باز گو کنند
مخصوصا
MasoudA ;)

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=FvJMVMJIawA"]YouTube- Embryology_Centuries_ago.wmv[/ame]

خلاصه مطلب
قران کلام خداست و نمی توانید انرا انکار کنید

بله جانم

Arian

Elite Member
Oct 28, 2004
9,621
2
Seattle
در این ترید من به معجزاتی از قران خواهم پرداخت
حالا انهایی که قران را قبول ندارند و فکر می کنند انرا سلمان فارسی یا کسی دیگری نوشته بیایند دلایلشان را باز گو کنند
مخصوصا
MasoudA ;)

YouTube- Embryology_Centuries_ago.wmv

خلاصه مطلب
قران کلام خداست و نمی توانید انرا انکار کنید

بله جانم
بنده کاملا با شما مخالف هستم
قرآن کلمات یک سری دانشمند هستش که این کتاب رو نوشتن و به مردم گفتن که از طرف خداست. چرا؟ چون عربهای آن*** زمان، آدمهای بسیار کثیف بودند که به هر زنی*** تجاوز میکردند و همام نمی***رفتند. اسلام اومد گفت که بابا، تمیز باشین، ۱ زن رو انتخاب کنین که بالای ۱۵ سالش باشه حد عقل! آیا در قرن ۲۱، در کشور***های مدرن، این اتفاقات میافته؟ خیر!
دوستمون رد دول ادوکت ویدئویی پست کرده که نشون میده این دنشمندها هم اشتباهاتی داشتن.

جنرال جان، آیا شما باور دارید که خدا، یا آن*** چیزی که شما بهش میگی*** خدا، یک انسان رو انتخاب کرد که ببرتش توی یک غار، و بهش بگه که چی*** بنویسه واسهٔ مردم؟

آیا شما این نکته رو زیر سوال نمیبری که چرا تمام دینها، به یک چیز اشاره می***کنن و همه از روی هم کپی*** کردن؟

آیا شما از خودتون نمیتونین بپرسین که چرا خدا هیچ کس دیگیی*** رو انتخاب نکرده که بهش یک دین مدرن یاد بده؟ آخه ۱۵۰۰ سال می***شه که خدا با کسی*** حرف نزده! اسلام یکم قدیمی*** نشده با علم قرن ۲۱؟

من خیلی*** سؤالات دیگیی*** هم دارم، ولی*** میذاریم واسهٔ بعد.

May 9, 2004
15,166
179
در مورد ویدئویی که زده اید
کسی که ویدئو را ساخته نتوانسته اشتباهاتی در قران بیابد
بلکه با ترجمه غلط خواسته نشان دهد که ایات معنای این را دارند که زمین گرد نیست
حالا من یکی یکی ایات را می نویسم و ترجمه فارسی می کنم و ببینید ایا کجای این ایات می گوید که زمین گرد نیست یا انطور که سازنده ویدئو می گوید قران گفته که اگر به اخر زمین رسیدید می افتید پایین و زمین مسطح است
اولین ایه از سوره النمل ایه شماره 61
امن جعل الارض قرار و جعل خلالها انهرا و جعل لها رواسی و جعل بین البحرین حاجز ا اله مع اللله بل اکثرهم لا یعلمون
ترجمه
کیست که زمین را مستقر و ارام قرار داد و و میان ان رودهایی روان ساخت و کوهارا پابرجا کرد و میان دو دریا مانعی قرار داد تا با یکدیگر مخلوط نشوند !!!ا ایا معبودی با خداست ؟ بلکه اکثر انها نمی دانند
اینجا سازنده ویدئو کلمه قرار را یعنی استقرار و ارامش را نشان ان می داند که یعنی زمین گرد نیست !!آ
:confused:
باز اگر به اخر ایه توجه کنید می بینید که اعجازی در ان نهفته است
یعنی اشاره به مانعی بین دو دریا و جلوگیری از مخلوط شدن ابهای ان
که این معلومات در چند دهه قبل کشف شد و هزار و چهار صد سال پیش کسی از چنین چیزی با خبر نبوده !!!ا
یعنی بابا امده نشان دهد که قران اشتباه کرده و خودش ندانسته ایه ای را اورده که باز اعجازی در ان اشکار است
:)
ایه دوم
.الله جعل لکم الارض بساطا
ترجمه : خداوند زمین را برای شما گسترده قرار داد
باز گسترش زمین گرد بودن ان را نفی نمی کند
و الارض میتواندیک قطعه از زمین باشد هم می تواند تمام کره زمین باشد چنانکه در سوره یوسف یکی از برادران یوسف می گوید لن ابرح الارض حتی .....ا
یعنی از زمین بیرون نمی روم مگر ......ا
که روشن است قصداز زمین در اینجا مکانی است که او بوده یعنی مصر نه تمامی کره زمین
دوم از ان این ایه از زبان نوح است یعنی قران از نوح که خطاب به قومش سخنرانی می کند نقل کرده و هیچ تضادی با گرد بودن زمی ندارد
ایه سوم
وهو الذی مد الارض و جعل فیها ........ا
ترجمه : او کسی است که زمین را امتداد داد

کلمه مد که سازنده ویدئو انرا مسطح بودن ترجمه کرده در قاموس عرب یعنی : امتداد دادن چیزی که نتوان برای اول و اخر ان مرزی قرار داد
همانطور که می بینید کلمه مد روشن است این ایه که بر عکس با کروی بودن زمین بهتر مطابقت دارد تا با حد و مرز داشتن ان !!!!آ
:rolleyes:

یعنی شما یک قالی و یک توپ بسیار بزرگ با همان متراژ را فرض کنید به نظر شما در مورد کدام کلمه مد را استفاده کردن انرا بهتر توصیف میکند ؟
;)
ایه چهارم
و الارض مدد نها و القینا فیها .......ا
باز کلمه مد که در ایه قبلی شرح دادم
ایات بعد هم ب همین منوال
و مضحک تر ان است که سازنده ویدئو همین ایاتی را که بنده درویدئو یی که اول ترید زده ام اورده و چیزی را که علم امروزی ان را اثبات کرده یعنی اول تشکیل سلولهای استخون و در پی انبقیهاعضا یعنی مراحل تشکیل جنین را به غلط زیر سئوال برده و فکر کرده اشتباه است
:D
البته ایاتی در قران است که کرویت زمین را ثابت می کند
و چنانکه دانشمندان اسلامی صدها سال قبل از گالیله در مورد کرویت زمین بحث ها نوشته اند که بعدها ترجمه این ابحاث جرقهای بود برای افکار دانشمندانی مانند کوپر نیک و گالیله غیره
اشخاصی مانند فخر رازی
ابوریحان بیرونی
ابن خردادیه
امام القرطبی
شما می توانید به کتبی مانند
احسن التقاسیم فی معرفه الاقالیم و المسالک و الممالک که در سالهای سوم هجری نوشته شده و تفسیرهایی از ایات قرانی برداشت شده است رجوع کنید یعنی صدها سال قبل از گالیله ید
ای کتب در تفسیر ایاتی مانند یکور الیل علی النهار و یکور النهار علی الیل / یقلب الله لیل و النهار / رب المشارق والمغارب

خلاصه مطلب
قران هیچ چا نگفته که زمین کروی نیست
برعکس ایات بیشماری است که مفسران اسلامی در قرن دوم هجری انرا تفسیر بر این کرده اند که زمین کروی است !!!ا

بله جانم

May 9, 2004
15,166
179
بنده کاملا با شما مخالف هستم

قرآن کلمات یک سری دانشمند هستش که این کتاب رو نوشتن و به مردم گفتن که از طرف خداست. چرا؟ چون عربهای آن*** زمان، آدمهای بسیار کثیف بودند که به هر زنی*** تجاوز میکردند و همام نمی***رفتند. اسلام اومد گفت که بابا، تمیز باشین، ۱ زن رو انتخاب کنین که بالای ۱۵ سالش باشه حد عقل! آیا در قرن ۲۱، در کشور***های مدرن، این اتفاقات میافته؟ خیر!
دوستمون رد دول ادوکت ویدئویی پست کرده که نشون میده این دنشمندها هم اشتباهاتی داشتن.

جنرال جان، آیا شما باور دارید که خدا، یا آن*** چیزی که شما بهش میگی*** خدا، یک انسان رو انتخاب کرد که ببرتش توی یک غار، و بهش بگه که چی*** بنویسه واسهٔ مردم؟

آیا شما این نکته رو زیر سوال نمیبری که چرا تمام دینها، به یک چیز اشاره می***کنن و همه از روی هم کپی*** کردن؟

آیا شما از خودتون نمیتونین بپرسین که چرا خدا هیچ کس دیگیی*** رو انتخاب نکرده که بهش یک دین مدرن یاد بده؟ آخه ۱۵۰۰ سال می***شه که خدا با کسی*** حرف نزده! اسلام یکم قدیمی*** نشده با علم قرن ۲۱؟

من خیلی*** سؤالات دیگیی*** هم دارم، ولی*** میذاریم واسهٔ بعد.
ارین جان
خداوندی که بشر را افریده برای او هم پیامبرانی فرستاده تا رهنمای او باشند
فرستادن یک بشر ناچیز برای بشرهای ناچیز از طرف خداوند بزرگ عظمت و بزرگی اورا زیر سئوال نمی برد
بلکه بر عکس نفرستادن رهنما برای بندگانش از نوع خود انها است که تعجب اور است
البته اگر کسی به خداوند و خالق ایمان داشته باشد بحث دیگری است
ولی اینکه بخواهیم بگوییم خداوند به ان عظمت که ملیارد ها ملیارد کهکشان را افریده با ان ابهت چکار دارد که به کره زمین که یک دانه شن هم در مقابل این کهکشانها نیست پیامبر بفرستد اشتباه است
زیرا اگر خالق واقعا بزرگ و دانا است باید همه چیز هایی را که خلق کرده زیر نظر خود داشته باشد
شما مشکلتان انجاست که با معیارهای بشری بزرگی خداوند و عظمت او و رابطه خداوند و بشر را می سنجید
مثلا یک رئیس جمهور مثل رئیس جمهور امریکا انسان بزرگ وقدرتمندی است
اگر بیاید و به یک نانوا در افغانستان بگوید که چقدر کنجد بزند روی نان برای ما مضحک است
چون رابطه یک مرد قدرتمندی مثل او و مقدار کنجد در یک نانوایی در روستای دور افتاده در افغانستان رابطه ای نیست که در خور او باشد
شما می ایید در نتیجه گیریهای خود خداوند را بر مسند رئیس جمهور امریکا می نشانید و ان نانوایی ر ا زمین حساب می کنید
و انوقت برایتان فرستادن پیامبر در یک شهر دور افتاده در 1400 سال پیش از طرف خداوند کهکشانها خنده دار به نظر می رسد .ا
در مورد دین ها
دین ها از نظر شما کپی یکدیگر هستند
از نظر انهایی که به خداوند ایمان دارند منشاء یکسانی دارند
یعنی شما از یک زاویه مخصوص خود که همان انکارىين و خداست این موضوع ر ا می بینید و مومنان از زاویه مخصوص خود
یعنی اگر زرتشت گفت جهنم و بهشت اگر موسی گفت و عیسی گفت و بعد قران گفت ان کسی که ایمان به خداند دارد این را خبرها را از منشااي متافیزیکی می بیند
شما که ایمان ندارید انرا کپی یکدیگر می بینید

اسلام قدیمی نشده
من چند بار در این مورد ترید باز کرد اگر شما دستوری از دستورات اسلامی را قدیمی می بینید این بخاطر بر داشت شما از دستورات زمان کنونی و موافقت شما با ان است
من مثال زدم گفتم مثلا یکی بیاید و بگوید در فلان کشور ازدواج همجنسبازان قانونی است
و بعد از این قانون نتیجه بگیرد که قوانین اسلامی قدیمی است و بدرد نمي خورد چون اسلام با لواط مخالف است
اینجا باید بحث کرد که ایا ای دلیل قدیمی بودن بکار نخوردن قوانین اسلامیست یا خیر
در مورد ویدئو رى ىیول هم که فرمودید به جواب من به ایشان رجوع کنید
خواهید دید که ویدئویی که ایشان زده کروی بودن زمین را انکار نمی کند فقط سازنده ویدئو نتوانسته اشتباهی از قران بیاورد
امده و مثلا مد الارض را ترجمه کرده مسطح بودن کره زمین
و بعد نتیجه گرفته که قران اشتباه کرده !!!ا

May 9, 2004
15,166
179
جناب ژنرال، همین که جنابعالی فکر می کنید قرآن یک کتاب آسمانیست بهترین دلیل برای بی سر و ته بودن این کتاب است
جناب رامین
خوب من بیست سال پیش هم فکر می کردم قران را بشر نوشته
و اسمانی نیست
حالا بنا برنتیجه گیری شما باید گفت قبلا اسمانی بوده و یکدفعه بی سرو ته شده

خلاصه مطلب
نمی دانم چرا یادم به افشین قطبی افتاد
:rolleyes:

Pooya

Administrator
Staff member
Sep 23, 2004
35,398
1,454
Vancouver, Canada
www.IranSportsPress.com
so GP jaan, lets see here, this God guy created men, then decided we need people to show us how its done and be GOOD ! then he sends JC and Co. but suddenly 1400 years ago decided ok that's enough, how come no one is coming now? isnt world a MUCH dirtier place now than then? how come no one can "OPEN THE SEA" now? what happened? is he sleeping? and whats the POINT of this? he created us then is seating and watching us and waiting for us to make a mistake so he can burn us in hell? this guy is EXTREMELY bored if you ask me

Arian

Elite Member
Oct 28, 2004
9,621
2
Seattle
ارین جان
خداوندی که بشر را افریده برای او هم پیامبرانی فرستاده تا رهنمای او باشند
فرستادن یک بشر ناچیز برای بشرهای ناچیز از طرف خداوند بزرگ عظمت و بزرگی اورا زیر سئوال نمی برد
بلکه بر عکس نفرستادن رهنما برای بندگانش از نوع خود انها است که تعجب اور است
البته اگر کسی به خداوند و خالق ایمان داشته باشد بحث دیگری است
ولی اینکه بخواهیم بگوییم خداوند به ان عظمت که ملیارد ها ملیارد کهکشان را افریده با ان ابهت چکار دارد که به کره زمین که یک دانه شن هم در مقابل این کهکشانها نیست پیامبر بفرستد اشتباه است
زیرا اگر خالق واقعا بزرگ و دانا است باید همه چیز هایی را که خلق کرده زیر نظر خود داشته باشد
شما مشکلتان انجاست که با معیارهای بشری بزرگی خداوند و عظمت او و رابطه خداوند و بشر را می سنجید
مثلا یک رئیس جمهور مثل رئیس جمهور امریکا انسان بزرگ وقدرتمندی است
اگر بیاید و به یک نانوا در افغانستان بگوید که چقدر کنجد بزند روی نان برای ما مضحک است
چون رابطه یک مرد قدرتمندی مثل او و مقدار کنجد در یک نانوایی در روستای دور افتاده در افغانستان رابطه ای نیست که در خور او باشد
شما می ایید در نتیجه گیریهای خود خداوند را بر مسند رئیس جمهور امریکا می نشانید و ان نانوایی ر ا زمین حساب می کنید
و انوقت برایتان فرستادن پیامبر در یک شهر دور افتاده در 1400 سال پیش از طرف خداوند کهکشانها خنده دار به نظر می رسد .ا
در مورد دین ها
دین ها از نظر شما کپی یکدیگر هستند
از نظر انهایی که به خداوند ایمان دارند منشاء یکسانی دارند
یعنی شما از یک زاویه مخصوص خود که همان انکارىين و خداست این موضوع ر ا می بینید و مومنان از زاویه مخصوص خود
یعنی اگر زرتشت گفت جهنم و بهشت اگر موسی گفت و عیسی گفت و بعد قران گفت ان کسی که ایمان به خداند دارد این را خبرها را از منشااي متافیزیکی می بیند
شما که ایمان ندارید انرا کپی یکدیگر می بینید

اسلام قدیمی نشده
من چند بار در این مورد ترید باز کرد اگر شما دستوری از دستورات اسلامی را قدیمی می بینید این بخاطر بر داشت شما از دستورات زمان کنونی و موافقت شما با ان است
من مثال زدم گفتم مثلا یکی بیاید و بگوید در فلان کشور ازدواج همجنسبازان قانونی است
و بعد از این قانون نتیجه بگیرد که قوانین اسلامی قدیمی است و بدرد نمي خورد چون اسلام با لواط مخالف است
اینجا باید بحث کرد که ایا ای دلیل قدیمی بودن بکار نخوردن قوانین اسلامیست یا خیر
در مورد ویدئو رى ىیول هم که فرمودید به جواب من به ایشان رجوع کنید
خواهید دید که ویدئویی که ایشان زده کروی بودن زمین را انکار نمی کند فقط سازنده ویدئو نتوانسته اشتباهی از قران بیاورد
امده و مثلا مد الارض را ترجمه کرده مسطح بودن کره زمین
و بعد نتیجه گرفته که قران اشتباه کرده !!!ا

جنرال جان،
از جوابت متشکرم. من یک سری سوال دیگه دارم:
چرا خدایی که انقدر "بخشنده و مهربان است"، انقدر دم از جهنم میزند؟
چرا خدایی که شما باور دارید، بیاید و به مردم بگوید که خوردن گوشت خوک حرم است؟ (فکر نمیکنید که به خاطره این باشد که ۱۵۰۰ سال پیش، یخچالی وجود نداشت و گوشت خوک زود خراب میشد؟ یا اینکه خوک از مدفوع خودش تغذیه میکنه؟) آیا علت این موضوع بیشتر علمی*** نیست تا "آسمانی"؟

آیا شما فکر نمیکنید که قرآن یک کتاب اخلاقی*** هستش که برای مردم ۱۵۰۰ سال پیش بوده؟ که همدیگرو نکشن و به زنها تجاوز نکنن؟
آیا فکر نمیکنید که حجاب برای جلو گیری از هوشی عرب***ها بوده که به زنها تجاوز نکنان؟
به این دلیل هستش که من میگم قرآن یک کتاب المی/فرهنگی قدیمی*** هستش

دربارهٔ اینکه خدا ۱۵۰۰ سال هستش که با کسی*** حرف نزده توی غار، هنوز شما جواب من رو ندادید.

آیا شما فکر می***کنید که بد از ۱۵۰۰ سال، انسانها و تمدن احتیاج به "راهنمایی" ندارد؟ جواب من به این سوال هست: بله! به این علت است که رئیس جمهوری هست. همون رئیس جمهور آمریکا به مثال!

لطفا عقاید من رو اشتباه نگیرید. بنده به یک نیرویی برتری اعتقاد دارم که کهکشان رو به وجود آورده. ولی*** آیا شما باور دارید که انسان از خاک به وجود آماده؟ آیا دلیل علمی*** رو شما ندیده می***گیرید؟ که انسان سالها میمون بوده، بد از تغییرات شده انسان؟
این موضوع خیلی*** گفتگوی جالبی*** هستش

من باز هم زیاد سوال دارم، ولی*** میزارم واسهٔ یک پست دیگه

Aug 27, 2005
8,688
0
Band e 209

هوالگیرپاچ
حضور با سعادت گنرال پارسایان
قل اعوذ برب النعوظ ،من شر الفی الگوز و من شر فسفسات المرموز، الذی یفسفس الناس فی التموز، و جعلهم کالجمل المحظوظ، و اختنق مما غیرهم الجواکیش، و لا یستختمون الهواکیش، ولا دستمال الفلاش، و لم اری با یدهم صابون، فانهم فیالنار خالدون، و انتم لا تفهمون

جناب معجزه گراف شما فکر میکنید بنده هم معجزه کردم؟ البته مطمن هستم که به هیچ وجه هم سطح معجزات گاری تعالی نخواهد بود ولی هنوز به نظر معجزه میاد.
والسلام علیکم و زحمت الالله الحشراتۀ
الشیخ میرمحمد قرشمالدین گلاب بیضه

khodam

Bench Warmer
Oct 18, 2002
2,458
88
Atlanta

هوالگیرپاچ
قل اعوذ برب النعوظ ،من شر الفی الگوز و من شر فسفسات المرموز، الذی یفسفس الناس فی التموز، و جعلهم کالجمل المحظوظ، و اختنق مما غیرهم الجواکیش، و لا یستختمون الهواکیش، ولا دستمال الفلاش، و لم اری با یدهم صابون، فانهم فیالنار خالدون، و انتم لا تفهمون

جناب معجزه گراف شما فکر میکنید بنده هم معجزه کردم؟ البته مطمن هستم که به هیچ وجه هم سطح معجزات گاری تعالی نخواهد بود ولی هنوز به نظر معجزه میاد.
:pray:
ROFLMAO:yaay:

May 9, 2004
15,166
179
هوالگیرپاچ

انجا كه عقل در می ماند
منطق به مسخره گرفته می شود

حالا تو دیدی حرفی برای گفتن نداری امده ای و چرند پرانی و پارازیت انداختن را شروع کردی و دو سه تا هم مثل خودت را بخندانی
من فکر کردم که ادمین پارازیت انداختن در ترید ها را منع کرده بود
پس چه شد؟ ا
و در اخر بگویم به زودی معجزه ای دیگری را هم دوستان خواهند دید

خلاصه مطلب
حرفی نداری ساکت باش

May 9, 2004
15,166
179
so GP jaan, lets see here, this God guy created men, then decided we need people to show us how its done and be GOOD ! then he sends JC and Co. but suddenly 1400 years ago decided ok that's enough, how come no one is coming now? isnt world a MUCH dirtier place now than then? how come no one can "OPEN THE SEA" now? what happened? is he sleeping? and whats the POINT of this? he created us then is seating and watching us and waiting for us to make a mistake so he can burn us in hell? this guy is EXTREMELY bored if you ask me
پویا جان
قبل از اینکه جواب جنابعالی را بدهم باید بگویم
من از شما گله دارم
چرا؟
شما فرمودید می خواهیم صفحه جدیدی را باز کنیم و توهین نه به مقدسات نه به اشخاص و نه کسی در ان باشد ونه کسی ترید دیگری را هایجک کند و پارازیت بیاندازد درست؟
الان می بینم موتوری جوابی ندارد و امده بنای شوخی و مسخره را در ترید باز کرده
ترید ربطی به موضوع ایشان در مورد یگانه بودن ایات قران ندارد
همانطور که می بینید در مورد اعجاز قران و نحوه تشکیل جنین در رحم است
اگر این کار با قوانین سایت مغایرت ندارد ا پس من هم بروم و ترید های دیگران را خراب کنم و باور کنید تبهر من در این مورد استادانه است

حالا جواب شما پویا جان
مسلمانا معتقد هستند که ادیان گذشته نوید محمد ص را داده اند و او را اخرین پیامبر و قوانین اسلامی را کامل می دانند
یعنی قانون الهی جدید دیگری نخواهد بود
در مورد جهنم و بهشت بنده نمی توانم به شما بگویم چرا چنین است و چنان نیست چون شما اصلا به خدای اسلام عقیده ندارید و بحث و جواب و سئوال در این مورد بین من و شما هیچ یک را قانع نخواهد کرد
من می توانم بگویم خوب خداوند ما را خلق کرده هر کاری هم که خواست با ما می کند زیرا ما متعلق و بندگان او هستیم
حتی اگر محمد ص را در جهنم بسوزاند کسی نه می تواند او را زیر سئوال ببرد یا انتقاد کند
ریرا مالک کل اوست و مالک در ملک خود ازاد است
شما این جواب را هیچوقت قبول ندارید چون اصلا به خدا اعتقاد ندارید که بخواهید او را مالک هر چیزی بدانید
یعنی یک بحث فلسفی که مثل پرگال در خود می چرخد
در اخر بگویم که بحث ما در مورد چرا خداوند جهنم و بهشت دارد نیست بحث در مورد اعجاز قرانی در رابطه با جنین است

متشکرم

May 9, 2004
15,166
179
جنرال جان،

از جوابت متشکرم. من یک سری سوال دیگه دارم:
خواهش می کنم ارین گرامی
چون سئوالات زیادی کرده اید بنده تک تک جواب می دهم
چرا خدایی که انقدر "بخشنده و مهربان است"، انقدر دم از جهنم میزند؟
خداوند یک جا فرموده بخشنده و مهربان است جایی دیگر فرموده جزا گنهکاران را سخت میدهد یعنی اگر جهنمی است بهشتی هم هست
جهنم برای ان است که مردمراه بهشت را در پیش گیرند والا همانطور که گفتم انسانی که با خود اتشی نبرد جهنمی نخواهد داشت
چرا خدایی که شما باور دارید، بیاید و به مردم بگوید که خوردن گوشت خوک حرم است؟ (فکر نمیکنید که به خاطره این باشد که ۱۵۰۰ سال پیش، یخچالی وجود نداشت و گوشت خوک زود خراب میشد؟ یا اینکه خوک از مدفوع خودش تغذیه میکنه؟) آیا علت این موضوع بیشتر علمی*** نیست تا "آسمانی"؟
خوردن گوشت خوک به این خاطر حرام نشده
قبلا یخچالی هم برای گوشت ماهی و مرغ نبوده
دلایلی مختلفی دارد که یکی از انها انگلهای بیشماری است که تا چند دهه قبل کسی از انها با خبر نبود
حالا شما از کجا می دانید که تمام مضرات در مورد گوشت خوک نمایان شده
موضوع هم علمی است هم اسمانی
آیا شما فکر نمیکنید که قرآن یک کتاب اخلاقی*** هستش که برای مردم ۱۵۰۰ سال پیش بوده؟ که همدیگرو نکشن و به زنها تجاوز نکنن؟
آیا فکر نمیکنید که حجاب برای جلو گیری از هوشی عرب***ها بوده که به زنها تجاوز نکنان؟
به این دلیل هستش که من میگم قرآن یک کتاب المی/فرهنگی قدیمی*** هستش
در مورد حجاب و اینکه می فرمایید برای این بوده که اعراب تجاوز نکنند
ایا الان تجاوز به زنان پایان یافته و دیگر کسی به زنی تجاوز نمی کند ؟!!!آ
دربارهٔ اینکه خدا ۱۵۰۰ سال هستش که با کسی*** حرف نزده توی غار، هنوز
شما جواب من رو ندادید
آیا شما فکر می***کنید که بد از ۱۵۰۰ سال، انسانها و تمدن احتیاج به "راهنمایی" ندارد؟ جواب من به این سوال هست: بله! به این علت است که رئیس جمهوری هست. همون رئیس جمهور آمریکا به مثال

همانطور که در جواب پویای عزیز گفتم از نظر مسلمانان قوانین اسلام کامل است و دیگر احتیاجی به نازل کردن قوانین و پیامبران جدید نیست
در مورد وحی وحی انواع مختلف دارد
از وحی مستقیم از طرف جبرئیل به پیامبر گرفته تا وحی غیر مستقیم به افراد و حیوانات این وحی دوم هیچوقت قطع نشده و نخواهد شد
یعنی همیشه خداوند با انسانها در تماس است بشکل وحی غیر مستقیم
!

لطفا عقاید من رو اشتباه نگیرید. بنده به یک نیرویی برتری اعتقاد دارم که کهکشان رو به وجود آورده.
به نظر من حتی اتئیست ها هم به یک نیروی برتر اعتقاد دارند من یک بار گفتم که هیچکس نیست که به خدا با معنای لغوی خدا اعتقاد نداشته باشد
خدا = خود امده
در این مورد اگر توضیح خواستید برایتان شرح می دهم که اتئیست ها هم به خدا اعتقاد دارند
ولی مشکل این است که مومنان به خدای ادیان خدا را از یک زاویه می بینند و اتئیست ها از زاویه دیگر ولا همان تعریف خدا است
آیا شما باور دارید که انسان از خاک به وجود آماده؟ آیا دلیل علمی*** رو شما ندیده می***گیرید؟ که انسان سالها میمون بوده، بد
از تغییرات شده انسان؟
این موضوع خیلی*** گفتگوی جالبی*** هستش

من باز هم زیاد سوال دارم، ولی*** میزارم واسهٔ یک پست دیگه
خداوند می گوید که ما انسان را از خاک افریدیم
ایا علم امروزی این را انکار میکند >؟؟
بر فرض اینکه انسان از سلاله میمون است خوب مگر میمون از خاک افرید نشده مگر اصلا همه موجودات از زمین منشا نگرفته اند ؟
در مورد این که می فرمایید با علم ثابت شده که انسان میمون بوده باید به عرضتان برسانم خیر علم چنین چیزی را ثابت نکرده
تنها یک تئوری است
والا چیزی ثابت نشده
مثلا داروین می گفت که اپاندیس در انسان یک زائده از میمون قدیمی گیاه خوار بوده که تا اکنون در انسانها بیادگار مانده
ایشان چون دلیلی برای وجود اپاندیس نداشتند به این نتیجه رسیده بود
حال که چند ماه قبل دانشمندان ثابت کردند که اپاندیس برای سلامتی و مبارزه با بیماریها در انسان ضروری است و نبود ان ممکن است اشکالاتی را فراهم سازد
یا مثلا اسکلت انسان قدیمی پیدا شد ودانشمندان با بررسی استخوانبندی ان پی بردند که این انسان خمیده راه می رفته
و نتجه گرفتند که انسان بصورت خمیده راه می رفته و بعدها به شکل امروزی در امده
و بعد از سالها اسکلت دیگری از همان نوع پیدا کردند و فهمیدند که اسکلت قبلی یک بیماری داشته !!!ا
من از شما یک سئوال میکنم
اگر فرض کنیم که میمون ها در طی ملیون ها سال به انسان تبدیل شده اند
می پرسم پس بقیه میمون ها چرا به موجودات پیشرفته تری تبدیل نشدند
اگر جواب دهید که در شرایط دیگر میمونها قرار نگرفته اند
باز می پرسم چرا موجوداتی بین انسان و میمون ها از بین رفته اند !!آ
یا چه شرایطی باعث شده که عده ای ار انها شکل اولیه خود را نگهداری کنند و عده دیگری سیری تکاملی بپیمایند که به فضا راه بیابند ؟!!آ

متشکرم

Aug 26, 2009
469
0
به به! سلام ژنرال کجا بودی؟
مشکل دوستان این كه نمیخوان اون طرف سکه رو ببینن، و فقط با یک طرف قضیه خودشون رو قانع میکنن. یک پیشنهادی به دوستان دارم اینکه تنها به یک طرفه موضوع نگاه نکنن! بنده برای مدت یک سال وقتم رو هدر کردم به خوندن مطالب ضد قرانی كه اغلب از لاییکیها و مسیحیها بود و رو انها مطالعه کردم وبه قرآن مراجعه میکردم. هرچی بیشتر میخوندم، بیشتر میدیدم یا در مورد قرآن دروغ میگن، یا اشتباه ترجمه میکنن، یا اشتباه برداشت میکنن (اونجور كه خودشون میخوان نه اون جور كه هست!) یا حدیث رو به جای قرآن میخوان قالب کنن! خلاصه اینکه هرچی مطالب ضد قرآنی خوندم، مطابقت با قرآن دادم، و قرآن همیشه برنده بود. حالا دوستان از یوتوب چندتا کلیپ پیدا میکنن، فکر میکنن کمر غول رو شکستن، این حرفهای ضد قرآن ۱۴۰۰ تکرار میشه، چیز جدیدی نیست، ولی قرآن هست كه هست و اسلام هست كه هست!

"بله جانم"

Status
Not open for further replies.