Feb 11th News/Discussions (22 BAHMAN)

zoozanagheh

Bench Warmer
Feb 6, 2005
2,327
303

در آریا شهر وانتهای سپاه به سوی ملت آتش گشودند و دست کم ده نفر زخمی شدند ، بلند گوهای وانت ها اعلام می کنند که خیابان را مردم ترک کنند .موتورسوارهای سپاه به میان مردم می روند و با اسپری رنگی انها را علامت می گذارند بعد ونهای نیروی انتظامی علامتگذاری شده ها را بازداشت می کنند.در تمام فیلمهای خبری صدا و سیما آسمان تهران آبی و صاف است در حالیکه امروز تهران آسمانی ابری و نیمه بارانی دارد ! درگیری در خیابان وصال برای جلوگیری از حرکت آنان بسوی میدان آزادی جریان دارد. در کل خیابان جردن و ولیعصر و پارک وی همه ماشینها اقدام به ترافیک ساختگی نموده اند و بوق میزنند.در جلال آل احمد بسیجی ها را با وانت و مینی بوس آورده اند و در حال درگیری با مردم هستند .در میدان انقلاب تهران بسیجی ها سوار بر وانت اقدام به تیراندازی هوایی بصورت رگبار می کنند.دو خودروی زرهی آب پاش چینی دیگر هم در خیابان روبروی زندان اوین دیده شده و تمامی مناطق اطراف اوین بحالت نظامی درآمده است .از میدان سعادت آباد از غرب و شهربازی در شرق زندان اوین اتوبوسهایی پر از سربازان گارد نیروی انتظامی ایستاده اند و رفت و آمد تمامی خودروها و حتا پیاده ها در این منطقه ممنوع شده است .درگیری در امیر آباد شمالی (کارگر) ادامه دارد بازداشتی های این منطقه را به مسجد امیر آباد منتقل می کنند
 

zoozanagheh

Bench Warmer
Feb 6, 2005
2,327
303
بی بی سی

مراسم رسمی راهپیمایی سی و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب در ایران در شرایطی پایان یافت که گزارش ها از حمله مأموران لباس شخصی به رهبران مخالفان دولت در جریان این راهپیمایی و ادامه درگیری های پراکنده در نقاط مختلف تهران حکایت دارد (این خبر به تدریج تکمیل می شود).

به گزارش سایت های اینترنتی نزدیک به مخالفان دولت، درگیری های پراکنده ای میان معترضان و مأموران انتظامی و امنیتی در میدان های هفت تیر و صادقیه تهران اتفاق افتاده و اتومبیل های محمد خاتمی و مهدی کروبی که قصد حضور در راهپیمایی را داشتند، مورد حمله قرار گرفته است.

بنابر این گزارش ها، به هیچ یک از این دو آسیبی وارد نشده اما علی کروبی، فرزند مهدی کروبی در جریان این حمله بازداشت شده است.

سحام نیوز، سایت رسمی حزب اعتماد ملی نوشته است که علی کروبی توسط مأموران امنیتی بازداشت شده و از او خبری در دست نیست.

شبکه خبر تلویزیون ایران از صبح روز پنجشنبه ۲۲ بهمن (۱۱ فوریه) تصاویری را از تهران و شهرهای مختلف ایران نشان می دهد که در آن گروه هایی از هواداران دولت با پرچم های ایران و تصاویر آیت الله خامنه ای و آیت الله خمینی مشغول راهپیمایی هستند، اما بر روی اکثر این تصاویر صدای سرود و خواندن متن های حماسی پخش می شود و صدای صحنه شنیده نمی شود.

ویدیوها از یوتیوب
تصاویر ویدیویی از طرفداران میرحسین موسوی در میدان صادقیه معترضان در ایستگاه متروی صادقیه شعار رفراندوم می دهند شعار دادن معترضان درون واگن متروی تهران گزارش ها از استقرار تعداد زیادی از مأموران انتظامی و امنیتی در بخش های مختلف شهر تهران حکایت دارد.

مقامات حکومت ایران از همه هواداران خود خواسته اند که در این راهپیمایی شرکت کنند و گفته اند که این راهپیمایی پایان بخش موج اعتراضاتی خواهد بود که پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران در خردادماه آغاز شد.

از سوی دیگر رهبران مخالفان دولت هم هواداران خود را به شرکت در این راهپیمایی و تأکید بر لزوم اجرای کامل اصول مربوط به حقوق ملت در قانون اساسی ایران دعوت کرده اند.

مهدی کروبی یک روز پیش تر گفته بود که شخصا در این راهپیمایی شرکت خواهد کرد.

کلیک از ۲۲ خرداد تا ۲۲ بهمن؛ آنچه گذشت

گزارش های خبری از برقراری تدابیر ویژه امنیتی در تهران و محدودیت رفت و آمد در مسیرهای نزدیک به میدان آزادی این شهر، از شامگاه ۲۱ بهمن حکایت دارد.

دیشب با ۱۰ نفر از دوستانم نخوابیدیم و تا صبح بادکنک***های سبز باد می***کردیم، همراه کمی آب که سنگین شود و به هوا نرود و با ماژیک روی آنها نوشتیم رفراندم....
آرش، از خوانندگان سایت ما در تهران

شما هم اگر در ایران هستید از مشاهدات خود بگویید
بر اساس برخی از این گزارش ها، مأموران حکومتی کوشیده اند که حضور حامیان دولت را در میدان آزادی تهران از پیش سازماندهی کنند تا مخالفان نتوانند به هنگام سخنرانی محمود احمدی نژاد در این میدان حضور یابند و مخالفت خود را نشان دهند.

اما از سوی دیگر سایت اینترنتی جرس که به مخالفان دولت نزدیک است، گزارش داده است که تعداد زیادی از هوادارن جنبش اعتراضی ایران که "نمادهای سبز" با خود حمل می کنند، در شمال و غرب میدان آزادی حضور پیدا کرده اند.

تعداد زیادی از خبرنگاران رسانه های خارجی برای پوشش خبری راهپیمایی سالگرد پیروزی انقلاب به تهران رفته اند، اما به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، خبرنگاران و عکاسان را در جایگاه ویژه ای در میدان آزادی استقرار داده شدند و به روال راهپیمایی های عمومی ماه های گذشته در ایران، اجازه حضور در بخش های دیگر شهر برای تهیه خبر و تصویر را به آنها داده نشد.

یکی از خبرنگاران خبرگزاری فرانسه که همراه گروه خبرنگاران برای پوشش خبری سخنرانی آقای احمدی نژاد به میدان آزادی برده شده، گزارش داده است که انبوهی از مأموران امنیتی در منطقه مستقر شده اند.

همزمان گزارش هایی از اختلال در دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت منتشر شده است.

مسئولان سایت گوگل اعلام کرده اند که در پی انتشار گزارش هایی از تصمیم دولت ایران برای اعمال محدودیت دسترسی به خدمات این سایت، به نظر می رسد که کاربران ایرانی برای دسترسی به سرویس ای میل این شرکت دچار مشکل شده اند.

گوگل می گوید که حجم مراجعه به سرویس ای میل این شرکت از ایران، افت ناگهانی و شدید داشته است.
 
Good point BT -
I hear people in Esfahan own the City - can anyone verify?
Far from truth whoever said it.

Not even a single square has been overwhelmed by people, and that's exactly what was needed today. Wars are all about milestones. No milestone was achieved today. Other than that, the movement is very much alive, but we already knew that.
 
Feb 7, 2004
13,568
0
اولین گزارش های تصویری از راهپیمایی امروز در خبرگزاری های ایرنا و ایسنا منتشر شده است. خبرگزاری فارس فعلا در دسترس نیست. .

 

zoozanagheh

Bench Warmer
Feb 6, 2005
2,327
303
رادیو فرانسه

به قلم : واسع محسن

مراسم راهپیمایی 22 بهمن صبح امروز پنجشنبه با شرکت ده ها هزار نفر در میدان آزادی در تهران آغاز شده است.

خبرگزاری فرانسه از تهران گزارش میدهد که تلویزیونهای دولتی ایران شرکت کنندگان هوادار دولت در این مراسم را نشان داده اند که از نقاط مختلف تهران بسوی میدان آزادی در حال حرکتند و پرچمهای ایران و شعار های "مرگ بر اسرائیل" و "مرگ بر آمریکا" را با خود حمل میکنند.

تلویزیونهای دولتی همچنین تظاهرکنندگانی را نشان داده اند که در حمایت از علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران شعار میدهند.

گفته میشود شمار زیادی از نیروهای امنیتی در میدان آزادی و اطراف آن جابجا شده اند و قرار است محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران در این مراسم سخنرانی کند.

این در حالی است که رهبران عمده اصلاح طلب مخالف دولت، میر حسین موسوی و مهدی کروبی، علیرغم ممنوعیت اعلام شده از جانب دولت برای شرکت مخالفان در این تظاهرات، از طرفداران خود خواسته اند در راهپیمایی های جداگانه در مراسم این روز شرکت کنند. مهدی کروبی گفته است که در این تظاهرات حضور خواهد یافت.

خبرگزاری فرانسه گزارش میدهد که روز چهارشنبه پلیس شماری از نزدیکان مهدی کروبی را بازداشت کرده است.

سایت جنبش سبز/ جرس وابسته به اصلاح طلبان گزارش میدهد هزارن تن از هواداران جنبش سبز صبح امروز به خیابانها ریخته و از جمله در منطقه فلکه دوم صادقیه گردهم آمده اند. بگزارش جرس، مهدی کروبی این ناحیه را مسیر حرکت راهپیمایی امروز خود اعلام کرده است.

تازه ترین گزارشها حاکی از آنند که مهدی کروبی در مسیر خود برای شرکت در راهپیمایی مخالفان دولت، مورد حمله نیروهای امنیتی دولت قرار گرفته است. گفته میشود نیروهای امنیتی شیشه های اتوموبیل اورا شکسته اند اما بخود وی آسیب جدی نرسیده است.

سایت جرس همچنین گزارش میدهد که محمد خاتمی رئیس جمهور سابق ایران نیز که در خیابان شادمهر به تظاهرکنندگان مخالف دولت پیوسته بود مورد حمله نیروهای امنیتی قرار گرفته است.

خبرگزاری فرانسه از قول سایتهای ایرانی گزارش میدهد که طرفداران میر حسین موسوی نیز در مرکز تهران مورد حمله ماموران امنیتی از جمله تیراندازی هوایی و حمله با گاز اشک آور قرار گرفته اند.

سایت جرس که از دستگیری نوۀ امام خمینی، زهره اشراق زاده و همسرش محمد رضا خاتمی خبر داده داد می گوید این دو اکنون آزاد شده اند.

منابع مستقل تا کنون این گزارشهارا تائید نکرده اند.

گفته میشود که علیرغم ادعاهای رسانه های دولتی ایران که گفته اند تظاهر کنندگان حاضر در میدان آزادی طرفداران دولت هستند، شمار زیادی از هواداران جنبش سبز نیز با نماد های سبز در این میدان بویژه در ضلع غربی و شمالی آن حضور دارند.

در لحظات تهیه این گزارش سایتهای خبرگزاریهای دولتی ایران، فارس و ایرنا دچار اختلال شده اند و دسترسی به آنها غیر ممکن است.

مسئولان شرکت انترنتی گوگل نیز از وجود اختلالاتی در شبکه پیام رسانی این گروه در ایران و کاهش مبادله پیامها از جانب کاربران ایرانی سخن گفته اند.
 

zoozanagheh

Bench Warmer
Feb 6, 2005
2,327
303
امیرآباد شمالی شاهد درگیری گسترده لباس شخصی ها با هواداران جنبش سبز است
درگیری های پراکنده به مناطق شمالی تهران کشیده شد

امیرآباد شمالی شاهد درگیری گسترده لباس شخصی ها با هواداران جنبش سبز است

شبکه جنبش راه سبز (جرس): از ساعتی پیش درگیری های گسترده ای در خیابان جلال آل احمد و کارگر شمالی آغاز شده است.
به گزارش جرس، به دلیل اهمیت این منطقه و واقع شدن کوی دانشگاه در این نقطه از شهر، نیروهای بسیج در صدد افزایش چشمگیر نیروها و حضور خود در این منطقه است.
گفتنی است درگیری ها در این منطقه در حال شدت گرفتن است و هر لحظه بر تعداد مردم از یک سو و نیروهای نظامی از سوی دیگر افزوده می شود.

درگیری های پراکنده به مناطق شمالی تهران کشیده شد

شلیک گازاشک آوردر حوالی میدان ونک
شبکه جنبش راه سبز(جرس): درگیری های ماموران نظامی با هواداران جنبش سبز که از صبح امروز در غرب تهران آغاز شده بود اکنون به مناطق شمالی پایتخت نیز کشیده شده است.
به گزارش خبرنگاران جرس، درگیری هایی پراکنده و شدید در خیاباهای ملاصدرای شیرازی و دیگر خیابانهای حوالی میدان ونک گزارش شده است.
پلیس برخورد بسیار خشنی با معترضین دارد اما به خاطر حضور انیوه و غیر قابل باور مردم، پلیس بارها عقب نشینی کرده است.
صدای تیراندازی شدید از اطراف میدان بارها شنیده شده است و همچنین پلیس به مقدار بسیار زیاد از گاز اشک آور استفاده می کند که خود حکایت از خستگی و عجز نیروهای نظامی در پراکنده کردن هوادارا جنبش سبز است.
 

zoozanagheh

Bench Warmer
Feb 6, 2005
2,327
303
خبرگزاری رویتر ۲۲ بهمن ۸۸؛ «با حضور گسترده مردم در سالگرد انقلاب, انتظار می رود اعتراضات گسترده ای شکل بگیرد. یک شاهد عینی میگوید“ حضور گسترده نیروهای امنیتی در همه جا محسوس است, کامیونهای پلیس در چهارراههای اصلی متمرکز شدهاند”. هلیکوپترهای پلیس نیز بر فراز شهر در حرکتند. یک مقام امنیتی که نام او ذکر نشده, روز پنجشنبه به خبرگزاری نیمه رسمی فارس گفت «در صورت بروز هر گونه شورش, اغتشاش و برهم زدن نظم عمومی...پلیس عاملان را تا روز ۹ آوریل بازداشت خواهد کرد”....خبرنگاران خارجی با اسکورتهای دولتی به میدان آزادی هدایت شدهاند و آزادی عمل برای هرگونه پوشش خبری از راهپیمایی اپوزیسیون ندارند....لاله, یک مادر ۶۷ ساله ایرانی میگوید “اگر ما همه در خانه بنشینیم, جوانان ما در ۲۲ بهمن تنها میمانند. ما باید به آنها یاری برسانیم, من که چیزی برای از دست دادن ندارم”. »

خبرگزاری فرانسه نوشت: صدها هزارتن از ایرانیان روز ۵شنبه درخیابانهای تهران ۳۱ مین سالگرد انقلاب اسلامی را زیر پوشش امنیتی بالایی برگزار کردند. بنا به گزارشات اپوزیسیون مخالفین به صورت انبوه درخیابانها هستند. تلویزیون دولتی مردان و زنان محجبه ای را نشان می دهد که بنرهای مرگ بر امریکا مرگ بر اسرائیل را روی دست گرفته اند و درخیابان آزادی در جنوب غربی تهران درحال حرکت هستند

استریت ژورنالیستر روز ۲۲ بهمن نوشت: «نیروهای انتظامی در آریا شهر به سوی مردم شلیک کردند.
گزارش می شود در خیابان آریاشهر به سوی مردم تیراندازی شده است. بعد از تیراندازی به سوی مردم، تجمع کنندگان شعار می دادند ” خامنه ای قاتله ، ولایتش باطله ” . بنا به اطلاع جمعیت زیادی در آریا شهر تجمع کرده اند و نیروهای انتظامی برای متفرق کردن آنها به سوی جمعیت شلیک می کنند».
 
Feb 7, 2004
13,568
0
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=bpRHNsCu1-w"]YouTube- "Free Political prisoners" 11 Feb زندانی سیاسی آزاد باید گردد، ۲۲ بهمن[/ame]
 
Jul 2, 2006
813
0
بسیاری از شهر ها و روستاها و قسمت و سیعی از تهران بدست مردم افتاده
حکومت اخوندی در حال سقوط است
 

zoozanagheh

Bench Warmer
Feb 6, 2005
2,327
303

به گزارش رسیده از تهران رژیم شهر را به پادگان نظامی مملو از بسیجی ها و لباس شخصی ها تبدیل کرده است. تابه حال چنین وضعیتی در سطح شهر دیده نشده است، گله های بسیجی موتورسوار در بلوار کشاورز در حال حرکت هستند و پارک لاله هم به طور کامل اشغال شده است .
از میدان رضایی ها تا میدان ولیعصر نزدیک به ۱۰-۱۲ هزار نفر نیرو در انواع ماشینها و موتور و مینی بوس و ون با لباسهای مختلف در ماشینهایشان خوابیده اند .
میدان ولی عصر به شدت کنترل می شود و حتی اجازه رفتن به پیاده روهای آن به سمت جنوب داده نمی شود چون پر از نیروهای رژیم است .
در ساعت ۱۳۰۰ مزدوران در میدان ولی عصر صاحبان ماشینهایی را که چراغهایشان روشن یا برف پاک کنهایشان در حال حرکت است پیاده و به شدت مضروب کرده و دستگیر می کنند .