Happening now...

rahim

Bench Warmer
Oct 23, 2003
1,217
532
behbahan
Another point of view:

هوشنگ امیراحمدی: شاید جریان‌های داخلی مخالف سپاه پاسداران در ترور فخری‌زاده دست داشته باشند

واکنش‌های مقامات جمهوری اسلامی نسبت به ترور محسن فخری‌زاده انباشته از تناقض‌گویی و تحلیل‌‌های دور از ذهن بود و به طور کلی تصویری ضعیف، سرگردان و گیج از "نظام" ارائه کرد. هوشنگ امیراحمدی استاد دانشگاه ایالتی نیوجرسی – دانشگاه راتگرز – معقد است که دلیل اصلی این "گیجی"، احتمال وجود ستون پنجم در داخل کشور است. طبق نظریۀ هوشنگ امیراحمدی، این ستون پنجم را باید در جریان‌های مخالف سپاه و در میان کسانی جستجو کرد که خواهان پایان دادن به تندروی و "جریان انقلابی" هستند.

دکتر هوشنگ امیراحمدی در آغاز گفتگو با رادیو بین‌المللی فرانسه (بخش فارسی)گوشزد می‌کند که خامنه‌ای در پیام خود در بارۀ کشته شدن محسن فخری‌زاده از واژۀ "مجازات" استفاده کرد و نه "انتقام"...

در پیام خامنه‌ای آمده است: "دو موضوع مهم را همه‌ دست‌اندرکاران باید به جِدّ در دستور کار قرار دهند: نخست پیگیری این جنایت و مجازات قطعی عاملان و آمران آن، و دیگر پیگیری تلاش علمی و فنی شهید در همه‌ بخش هایی که وی بدانها اشتغال داشت"...

هوشنگ امیراحمدی معتقد است که واژۀ "مجازات" ناظر بر عاملان داخلی است، و اگر فقط پای اسرائیل و آمریکا در میان ‌می‌بود، خامنه‌ای به شکل دیگری سخن می‌گفت...

به عقیدۀ هوشنگ امیراحمدی، در ترور فخری‌زاده، به احتمال زیاد عوامل داخلی با قدرت‌های خارجی همکاری داشته‌اند. از نظر او قدرت‌های خارجی یعنی "آمریکا اسرائیل و "عرب‌ها"... اما در داخل کشور، طبیعی است که سوءظن‌ها متوجه دستگاه‌های اطلاعاتی شود: خواه وزارت اطلاعات، خواه اطلاعات سپاه.

هوشنگ امیراحمدی گوشزد می‌کند که رهبران همۀ این دستگاه‌های اطلاعاتی روحانی‌اند. او سپس سؤال می‌کند که کشتن فخری‌زاده به سود چه کسانی است؟ و خود پاسخ می‌دهد که به غیر از اسرائیل یا آمریکا، کسانی نیز در داخل کشور از این واقعه سود می‌برند.

هوشنگ امیراحمدی کشته شدن فخری‌زاده را با قتل قاسم سلیمانی مقایسه می‌کند و می‌گوید: "نیروهایی که به نظر من روحانیون در رأس آنها هستند، برنامه دارند تا نیروهای نظامی، سپاهی و انقلابی را نابود یا حداقل تضعیف کنند، تا بتوانند جریان انقلابی را بعد از چهل و یکی دو سال جمع کنند"...

به گفتۀ امیراحمدی این بخش از" نیروی آخوندی و نزدیکان‌شان دیگر به انقلاب نیاز ندارند. آنها پول دارند و می‌خواهند زندگی کنند. آنها فقط می‌خواهند پول‌ها و قدرت‌شان را حفظ کنند"... او اعتقاد دارد که این نیروها در سال ۱۳٨٨ نیز "پشت سر جنبش سبز" قرار گرفته بودند تا مقاصد خود را پیش ببرند.

هوشنگ امیراحمدی با اشاره به تغییر دولت در آمریکا احتمال دیگری را نیز مطرح می‌کند: "آن نیرویی که خواسته فخری‌زاده را بکشد، شاید فکر کرده که اگر او را از میان بردارد، مسئلۀ هسته‌ای و موشکی را پنجاه‌درصد حل می‌کند"..
 

rahim

Bench Warmer
Oct 23, 2003
1,217
532
behbahan
دو مقام بازنشسته ایرانی: روایت رسمی ترور فخری‌زاده دروغ است


استان‌وایر- دو مقام بازنشسته ایران که خواستند نام‌شان فاش نشود، به «ایران‌وایر» گفتند که روایت رسمی ترور «محسن فخری‌زاده»، یعنی پیاده شدن او از خودرو برای اطلاع از حال همسرش در پی شنیدن صدای شلیک و استفاده از سلاح خودکار «دروغ است.»

بنا به گفته این دو مقام بازنشسته، یکی از اولین موارد آموزش امنیت مقامات ایران از چهل سال پیش تا کنون این است که هرگز از خودرو پیاده نشوند. به گفته یکی از این مقام‌های سابق «همه مقامات حکومت، به خصوص مقامات عالی‌رتبه، دوره کوتاه مراقبت امنیتی را می‌گذرانند و در اولین جلسه از آن‌ها درخواست می‌شود که هرگز در هنگام حادثه رانندگی یا شنیدن صدای انفجار از خودرو پیاده نشوند، مگر این که داخل خودرو اتفاق خیلی خاصی افتاده باشد، مثلا دود در خودرو باشد یا بوی عجیبی استشمام کنند.»

به گفته این منبع ایران‌وایر، این دستورات امنیتی از دهه ۱۳۶۰ در زمانی که «سازمان مجاهدین خلق» و گروه‌های دیگر مقامات جمهوری اسلامی را هدف می‌گرفتند، رعایت می‌شود. «این که روایت اصلی ترور آقای دکتر فخری‌زاده این باشد که ایشان به دلیل نگرانی از وضع همسرشان پس از شنیدن صدای شلیک از ماشین پیاده شدند، غیر قابل باور است. چون حتی اگر ایشان هم می‌خواستند پیاده شوند، محافظان اجازه نمی‌دادند.»

به گفته یک مقام بازنشسته دیگر حکومت ایران، «تا آن‌جایی که من می‌دانم در حال حاضر همه نیروهای امنیتی مشغول متهم کردن همدیگر هستند و به همین دلیل این فرضیه مضحک را مطرح می‌کنند که ترور با سلاح اتوماتیک اتفاق افتاده است. مشکل این‌جاست که فساد تا عمق نظام رخنه کرده و برای اسرائیلی‌ها بسیار راحت است که با یک‌میلیون دلار چند نفر را بخرند و مقامات ما را ترور کنند. بسیاری از نیروهای مخلص و مطلع وزارت اطلاعات از وضعیت کنونی دل‌سرد شده‌اند و حتی در مقام مشاور هم حاضر نیستند با نظام همکاری کنند.»

بنا بر گفته منابع ایران‌وایر بسیاری از افرادی که به نوعی با آقای فخری‌زاده همکاری و ارتباط داشتند، از جمله همکاران او در وزارت دفاع و «دانشگاه امام حسین», اعضای خانواده آن‌ها، اعضای خانواده نیروهای و بسیاری از اهالی دماوند، تحت بازجویی هستند.
 

rahim

Bench Warmer
Oct 23, 2003
1,217
532
behbahan
Who is going to be the next Belgian or Austrian hostage of IRI?اسدالله اسدی، دبیر سوم سفارت جمهوری اسلامی در اتریش که باتهام طراحی یک عملیات تروریستی دستگیر شده بود، روز گذشته در دادگاه رسیدگی به اقدامات تروریستی در آنتورپ بلژیک به 20 سال زندان زندان محکوم شد. دادگاه،همچنین امیر سعدونی و نسیمه معانی، زوج ایرانی ساکن بلژیک را به جرم حمل مواد منفجره برای کمک به اسدی و همچنین یک مظنون ایرانی دیگر این پرونده بنام مهرداد عارفانی ۵۷ ساله را نیز محکوم کرد.
امیر سعدونی و نسیمه نعامی هرکدام ۱۸ سال و مهرداد عارفانی ۱۵سال زندان. دادگاه همچنین خواستار لغو تابعیت بلژیک ازهر سه محکوم این پرونده شد
 
Who is going to be the next Belgian or Austrian hostage of IRI?اسدالله اسدی، دبیر سوم سفارت جمهوری اسلامی در اتریش که باتهام طراحی یک عملیات تروریستی دستگیر شده بود، روز گذشته در دادگاه رسیدگی به اقدامات تروریستی در آنتورپ بلژیک به 20 سال زندان زندان محکوم شد. دادگاه،همچنین امیر سعدونی و نسیمه معانی، زوج ایرانی ساکن بلژیک را به جرم حمل مواد منفجره برای کمک به اسدی و همچنین یک مظنون ایرانی دیگر این پرونده بنام مهرداد عارفانی ۵۷ ساله را نیز محکوم کرد.
امیر سعدونی و نسیمه نعامی هرکدام ۱۸ سال و مهرداد عارفانی ۱۵سال زندان. دادگاه همچنین خواستار لغو تابعیت بلژیک ازهر سه محکوم این پرونده شد

All I say is don't go to Iran for a long time. The bastards are looking for hostages and some poor victims to pin their failures on.

I have't been since 2018 and I have no plans to go any time soon.
 
Likes: Bache Tehroon

Playboy

IPL Player
Oct 18, 2010
4,769
478
long overdue but the terrorist assassination last friday gave them
a good excuse to expedite this bill.

'the one-way street s closed' (y)

Iran to End Inspections If U.S. Doesn’t Lift Sanctions Soon

Iran’s hardline parliament voted to end international inspections of its atomic sites as early as next month if the U.S. doesn’t lift key sanctions, further encumbering the incoming Biden administration’s efforts to salvage the beleaguered nuclear deal.

Legislators gave Washington a month from the law’s ratification to comply with their demands to remove penalties for dealing with Iran’s oil and banking industries. They toughened the original terms of the bill, which had called for a three-month window, after the assassination of a top Iranian nuclear scientist last week.

“This puts an end to this one-way street,” the speaker of Iran’s parliament, Mohammad Bagher Ghalibaf, told the chamber on Tuesday to chants of “Death to America” and “Death to Israel,” which Iran blames for the killing.

https://www.msn.com/en-us/news/worl...PCeh3GAcbr27ZXxgUv1zUFcBo54CcfbccGlL63hyCC-00
 

Playboy

IPL Player
Oct 18, 2010
4,769
478
water treatment plant or secret depot for chemical weapons?

Avonmouth explosion: Four dead in Bristol water works blast

Four people have died and another has been injured after a large explosion at a waste water treatment works.

Firefighters were called to Wessex Water's premises in Avonmouth, Bristol, at about 11:20 GMT.
Three of the people who died worked for the firm, and the other was a contractor. The injured person's condition is not life-threatening.
The blast happened in a silo containing treated biosolids and was not terror related. police said.

https://www.bbc.com/news/uk-england-bristol-55173667
 

rahim

Bench Warmer
Oct 23, 2003
1,217
532
behbahan
شعردزدی وزير ارشاد/
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شعر شاملو در سوگ فروغ فرخزاد را برای قاسم سلیمانی و محسن فخری‌زاده نوشت

عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ایران، بخشی از شعر "مرثیه" احمد شاملو را به یاد قاسم سلیمانی و محسن فخری‌زاده نوشته است.

احمد شاملو این شعر را در سوگ فروغ فرخزاد، دیگر شاعر پرآوازه ایرانی نوشته بود.

صالحی نامی از احمد شاملو یا فروغ فرخزاد نیاورده است.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مسئول مستقیم سانسور محصولات فرهنگی و ادبیات در ایران است.

احمد شاملو یکی از اعضای کانون نویسندگان ایران بود و همواره به سیاست‌های سانسور وزارت ارشاد اسلامی اعتراض می‌کرد.

وزیر ارشاد اسلامی شعر شاملو را همزمان با سالگرد قتل‌های زنجیره‌ای برای قاسم سلیمانی نوشته است.

در آذر ۷۷ ماموران یک وزارتخانه دیگر دولت ایران، یعنی وزارت اطلاعات، محمد مختاری و محمدجعفر پوینده، دو عضو کانون نویسندگان را کشتند.

عباس صالحی شعر شاملو را در شبکه توییتر همرسانی کرده است که وزارت ارتباطات ایران آن را فیلتر کرده است، اما مقام‌های ارشد ایرانی از جمله خامنه‌ای از آن برای تبلیغ مواضع سیاسی خود استفاده می‌کنند.

فرج سرکوهی، از اعضای کانون نویسندگان، در انتقاد از عباس صالحی نوشته: "دزدی وزیر سانسور اعتراف صریحی است به فقر خلاقیت هنری در میان شاعران ولائی‌ و حکومتی که از نوشتن حتا یک شعر مناسب در مرثیه «قهرمانان»! خود ناتوان بوده و برای سانسور چاره‌ای جز دزدی از شعر شاملو نگذاشته‌اند."Seyyed Abbas Salehi
@S_A_Salehi
·
Dec 3
جمعه‌های سوگ از سردار #سلیمانی تا #فخری_زاده

به جست‌وجوی تو
بر درگاه کوه می‌گریم
در آستانه دریا و علف
به جست‌وجوی تو
در معبر بادها می‌گریم
در چارراه فصول
...
نامت سپیده‌دمی است که بر پیشانی
آسمان می‌گذرد
متبرک باد نام تو
و ما هم‌چنان
دوره می‌کنیم
شب را و روز را
هنوز را...
 

Playboy

IPL Player
Oct 18, 2010
4,769
478
Mastercard to investigate allegations against Pornhub

(Reuters) - Mastercard Inc said on Sunday it was investigating allegations against Pornhub.com following a newspaper column which said many videos posted on the adult website depicted child abuse.

The New York Times column, written by Nicholas Kristof, described videos on Pornhub that the author said were recordings of assaults on unconscious women and girls.

"The issue is not pornography but rape. Let's agree that promoting assaults on children or on anyone without consent is unconscionable," Kristof wrote in the column published on Friday. (https://nyti.ms/2JXiqSw)

Pornhub denied the allegations.

"Any assertion that we allow CSAM (child sexual abuse material) is irresponsible and flagrantly untrue," it said in a statement emailed to Reuters.

https://www.yahoo.com/finance/news/mastercard-investigate-allegations-against-pornhub-155653220.html
 

siavash_8

Bench Warmer
Mar 26, 2006
3,147
3,633
شهریار+حیدری.jpg
یک هیات 5 نفره متشکل از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به کشور ونزوئلا سفر کرده است در گفت وگو با خبرنگار در خصوص دلایل این سفر گفت: سه روز قبل به همراه هیاتی به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران و به منطور نظارت بر انتخابات مجلس ملی ونزوئلا وارد این کشور شده‌ است
😂😂😂😂😂
 

siavash_8

Bench Warmer
Mar 26, 2006
3,147
3,633
کمتر از دو هفته از ترور فخری زاده نگذشته ، ده بار داستان اینکه چجوری ترور شده رو عوض کردن ، اونوقت با قاطعیت بهت میگن که علی به حسن حسن به حسین و تقی به نقی چی گفته و چجوری گفته و حتی در چه روز و ساعتی گفته ، چجوری هر کدومشون مردن و حتی قبل از مردن چه حرفی برای مردم شیعه گفتن، مردم همیشه در صحنه هم مثل گوسفند میزنن تو سرخودشون و گریه میکنن
 
Likes: Behrooz_C
Nov 10, 2002
9,642
748
View attachment 43611
یک هیات 5 نفره متشکل از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به کشور ونزوئلا سفر کرده است در گفت وگو با خبرنگار در خصوص دلایل این سفر گفت: سه روز قبل به همراه هیاتی به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران و به منطور نظارت بر انتخابات مجلس ملی ونزوئلا وارد این کشور شده‌ است
😂😂😂😂😂
Put this in the "Just came in" thread LOL
 
Likes: siavash_8
View attachment 43611
یک هیات 5 نفره متشکل از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به کشور ونزوئلا سفر کرده است در گفت وگو با خبرنگار در خصوص دلایل این سفر گفت: سه روز قبل به همراه هیاتی به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران و به منطور نظارت بر انتخابات مجلس ملی ونزوئلا وارد این کشور شده‌ است
😂😂😂😂😂
Joke right? :D