Iran Persian Gulf Pro League 2019-2020 Fixtures , News, Transfers, Match Updates [R]

Apr 27, 2006
1,217
605
#44
Feb 4, 2005
16,633
1,245
#51
پیروزی قاطعانه سپاهان مقابل بورسااسپور
تیم فوتبال سپاهان در یک دیدار تدارکاتی حریف ترکیه‌ای خودش را شکست داد

به گزارش خبرگزاری فارس، دیدار تدارکاتی امروز مردان قلعه‌نویی با پیروزی این تیم‌ همراه شد.
در ادامه برنامه‌های آماده سازی تیم‌سپاهان، امشب بازیکنان این تیم به مصاف بورسااسپور ترکیه رفتند که این بازی با نتیجه ۳برصفر به سود تیم اصفهانی به پایان رسید تا آن‌ها به پنجمین برد پی‌درپی خودشان در برنامه‌های پیش فصل دست پیدا کنند.
گل‌های سپاهان را در این بازی محمدایرانپوریان(از روی نقطه پنالتی)، محمدرضاحسینی و رضا میرزایی به ثمر رسانند.
بازیکنان سپاهان فردا آخرین بازی تدارکاتی خودشان را مقابل دارجا(تیم دسته یکی کشور ترکیه) برگزار می‌کنند و شنبه شب نیز استانبول را به مقصد ایران ترک‌ خواهند کرد.
انتهای پیام/ر
سپاهان
 

houmanbahal

Moderator
Staff member
Mar 27, 2005
25,037
775
38
#52
در حالیکه تاخیر در برگزاری لیگ برتر فوتبال ایران بحث برانگیز شده، دلایلی از جمله مشکلات امنیتی ورزشگاهها و ممنوعیت ورود تماشاگران زن از دلایل این تاخیر عنوان شده است.

در پایان فصل گذشته لیگ برتر فوتبال ایران اعلام شد که فصل بعد هفته اول مرداد آغاز می‌شود، این در حالیست که در هفته اول مرداد هنوز حتی قرعه‌کشی لیگ برگزار نشده است.

برخی از سایت های خبری احتمال این تاخیر را آماده نبودن شرایط ورود زنان به ورزشگاهها اعلام کردند چرا که رئیس فیفا در نامه‌ای به فدراسیون فوتبال ایران، ۲۴ تیر را به عنوان ضرب‌الاجل برای فراهم کردن زیرساخت‌های حضور بانوان در ورزشگاه‌ها تعیین کرد.

روحانیون سنتی به دلایل شرعی مخالف ورود زنان به ورزشگاه‌های مسابقات مردان هستند.

با این حال خبرگزاری ایسنا به نقل از مسئولان سازمان لیگ فدراسیون فوتبال نوشت که سازمان لیگ و فدراسیون بر اساس قوانین فیفا و کنفدراسیون آسیا شرایطی را برای باشگاهها تعیین کرده اند از جمله اینکه فرآیند بلیت فروشی توسط باشگاه‌ها باید الکترونیکی و اینترنتی همراه با احراز هویت باشد و جای تماشاگران نیز با درج شماره صندلی مشخص شود.

شرط دیگر رفع مشکلات امنیتی و خدماتی برای تماشاگران از جمله نصب صندلی و شماره گذاری، بلوک بندی استادیوم، نصب دوربین‌های مدار بسته، ایجاد اتاق نظارت و چندین مورد دیگر که باشگاهها باید تا پیش از آغاز مسابقات انجام دهند.

تیم هایی که نتوانند این شرایط را فراهم کنند باید در استان‌های همسایه یا در ورزشگاه خالی بازی کنند.

این سختگیری در پی بروز حوادثی در دیدارهای لیگ برتر و جام حذفی فصل گذشته از جمله دیدار پرسپولیس تهران و سپاهان اصفهان و دیدار تراکتور سازی و پیکان و زخمی شدن تعدادی از تماشاگران صورت گرفته است.

به نظر می رسد طولانی شدن آماده سازی بسیاری از ورزشگاهها موجب شده است که سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال نتوانند زمان مشخصی را برای آغاز لیگ برتر فوتبال ایران اعلام کنند.
 

houmanbahal

Moderator
Staff member
Mar 27, 2005
25,037
775
38
#53
کار بیخ پیدا کرد/ AFC اجازه شروع لیگ برتر را نمی‌دهد!

عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای می‌گوید AFC اجازه شروع لیگ برتر با شرایط فعلی را نمی‌دهد.
به گزارش ایسنا، لیگ‌برتر فوتبال ایران پشت درهای صدور مجوز حرفه‌ای مانده و فدراسیون فوتبال برای قرعه‌کشی ‌و آغاز لیگ برتر بر رعایت الزامات خود مبنی بر تجهیز ورزشگاه‌های میزبان مسابقات به گیت‌های ورود و خروج، شماره‌گذاری صندلی‌ها، دوربین مداربسته و بلیت فروشی اینترنتی اصرار دارد.
کمیته‌های بدوی و استیناف صدور مجوز حرفه‌ای هر ساله مسئولیت رسیدگی به این موارد را دارند اما امسال اعمال قانون با دقت و شدت عمل بالایی انجام می‌شود و قصدی برای چشم پوشی بر نواقص و مشکلات وجود ندارد.
کاظم اولیایی، عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای در گفت‌و گو با ایسنا، درباره وضعیت تیم‌های لیگ برتری، وضعیت ورزشگاه‌ها و مشکلات تیم‌ها برای شروع لیگ برتر و صدور مجوز سخن گفت. او با بیان توضیحاتی درباره سازوکار صدور مجوز حرفه‌ای گفت: دپارتمانی در سازمان لیگ وجود دارد که وظیفه‌اش اجرای قانون حرفه‌ای‌ سازی برای دریافت مجوز است. پس از اینکه بخشنامه‌های حرفه‌ای سازی از سوی این کمیته در باشگاه‌ها اجرا شد، کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای بر این موضوعات نظارت می‌کند تا صحت و سقم مدارک ارائه شده به دپارتمان را بررسی کنند.
عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای بان بیان اینکه اعضای دپارتمان صدور مجوز حرفه‌ای از کارکنان فدراسیون و سازمان لیگ هستند، افزود: اعضای کمیته بدوی خارج از مجموعه فدراسیون فوتبال هستند. درویش، گرشاسبی و عباسی از مدیران سابق لیگ برتر به شمار می‌روند که در کمیته بدوی مشغول هستند.
*کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای وظیفه نهایی رسیدگی به وضعیت تیم‌ها را دارد
وی همچنین با بیان اینکه اسناد بررسی شده توسط کمیته بدوی برای تایید نهایی و ارائه به کنفدراسیون فوتبال آسیا به کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای ارسال می‌شود، اظهارکرد: آقای مصطفوی و بنده به عنوان اعضای این کمیته هستیم که مسئولیت بررسی اعتراض تیم‌ها و رسیدگی عالی را داریم و پس از امضای ما اسناد به AFC ارائه می‌شود.
اولیایی با بیان اینکه اعضای کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای کارشناسان بی‌طرف و آزاد هستند که نماینده AFC محسوب می‌شوند، تاکید کرد: ما نمایندگی AFC را هم داریم و وضعیت حرفه‌ای تیم‌ها را تایید می‌کنیم. در واقع بررسی مجددی در AFC انجام نمی‌شود.
*حرف ما برای AFC حجت است
او در واکنش به این سوال که آیا امکان مساعدت به تیم‌های لیگ‌برتری در صورت ناقص بودن مدارک وجود دارد، گفت: حرف ما برای AFC حجت است. به همین دلیل باید سلامت نظر ما برای AFC اثبات شود. ما نمایندگان آن ها هم هستیم. در واقع AFC نقش نظارتی روی عملکرد ما دارد. بهترین مساعدت ما اعمال قانون است.
*AFC اجازه شروع لیگ‌برتر را با این شرایط نمی‌دهد نه فدراسیون فوتبال
عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای شروع نشدن لیگ‌برتر را به دلیل اجرا نشدن ضوابط حرفه‌گری دانست و گفت: AFC این اجازه را نمی‌دهد که لیگ برتر را بدون الزامات گفته شده شروع کنیم. با جدیت بالایی به دنبال اجرای این موارد هستیم.
اولیایی خاطرنشان کرد: وضعیت سخت افزاری ورزشگاه‌ها، تعیین تکلیف احکام مالی صادرشده علیه باشگاه‌ها از سوی فیفا، AFC و کمیته‌های داخلی و همچنین وضعیت مالیاتی تیم‌ها از موارد مهم برای صدور مجوز حرفه‌ای است.
*همه تیم ها بدهکار هستند به جز دو تیم لیگ برتری
وی در پاسخ به این سوال که شایعه بدهی بیش از ۳۵ میلیارد تومانی استقلال به اشخاص حقیقی و حقوقی صحت دارد، گفت: همه باشگاه‌های ما به جز دو تیم ذوب آهن و سپاهان بدهکار هستند. به غیر از این دو تیم همه باشگاه‌ها به اداره مالیات، بازیکنان، مربیان و ... بدهی دارند. استقلال هم مانند سایر باشگاه‌ها بدهکار است.
*ورود بانوان به ورزشگاه‌ها در سطح ملی است نه باشگاه‌ها
اولیایی در پاسخ به این سوال که آیا ورود بانوان به ورزشگاه‌ها در فصل جاری از جمله الزامات صدور مجوز حرفه‌ای از سوی AFC و سایر نهادهای بین‌المللی از جمله فیفا است، تاکید کرد: این موضوع فعلا در سطح ملی است. فعلا بحث اینفاتنینو و رئیس جمهور در سطح ملی است و خوشبختانه برای حضور بانوان در بازی‌های ملی موافقت شده است. این اقدام هم برای امسال نیست.
وی ادامه داد: ورود بانوان جزو ضوابط نیست اما می تواند در فرصت مناسب اجرا دهد. عدم برگزاری مسابقات لیگ برتر به خاطر الزام حضور بانوان نیست.
عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای در واکنش به اینکه برخی از مربیان اعتراض دارند که چرا فدراسیون فوتبال اصرار به اجرای الزام حرفه‌ای گری طی این فصل دارد و این موضوع را مرحله به مرحله اجرا نمی کند، خاطرنشان کرد: از زمانی که صفایی فراهانی فوتبال حرفه‌ای را اعمال کرد، باشگاه‌ها تعهد دادند که ظرف پنج سال استادیوم خصوصی داشته باشند. هر سال تلاش شده تعهدات اجرای شود اما پادرمیانی مجامع باشگاه‌ها که اغلب هم سیاسی بودند، مانع از این اتفاق شود اما امسال به نفع فوتبال کشور است که الزامات اجرا نشود.
*ناظر، مجری و مالک باشگاه‌ها دولتی هستند‍!
اولیایی به مشکل اصلی فوتبال ایران اشاره کرد و گفت: دستگاه ناظر، مجری و مالک تیم‌ها یکسان است. کسی که نظارت می کند باید بر کار خودش اجرا کند و مالک هم خودش است. دولتی بودن باشگاه‌ها بزرگترین ضعفی است که ما را به این بن بست رسانده است. دولت نمی تواند در ورزش تیم داری کند. حتی دولت نمی‌تواند کارخانه‌داری کند چرا که این موضوع در تاریخ بشریت هم ثابت شده است؛ اگر غیر این بود که شوروی دنیا را گرفته بود اما تجربه، اصل قانون اساسی و دانش اجتماعی حکایت از این دارد که دولت نمی تواند این قبیل کارها را انجام دهد.
*هر راستی را به AFC نمی‌گوییم
وی در پاسخ به این سوال که AFC در جریان تیم‌داری دولت در لیگ برتر است یا خیر، اظهار کرد: ما هم هرراستی را نمی گوییم و در نتیجه گرفتاری درست می‌کنیم. دلیل مشکل نفت تهران که اکنون از فوتبال محو شده، همین موضوع بود که به آن پرداخته نشده است.
اولیایی با اشاره به وضعیت نفت تهران افزود: چند سال، قبل وقتی کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت تیم‌ها دولتی نباشند، یک هیات مدیره غیر دولتی به AFC معرفی شد اما وقتی گفتند بدهی نفت را بدهید، زنگنه، وزیر نفت گفت که تیم متعلق به یک شرکت دیگر است و وزارت نفت نمی‌تواند بدهی یک مجموعه دیگر را بدهد. یک شرکت صوری در ثبت شرکت ها وجود داشت که مالک نفت بود. ما به سازمان‌های بالادستی همه واقعیت را نمی‌گوییم.
عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای در ادامه با اشاره به پافشاری فدراسیون فوتبال برای اجرای الزامات قانونی AFC تاکید کرد: تا زمانی که مجوز حرفه‌ای‌گری صادر نشود، لیگ شروع نمی شود و قرعه‌کشی مسابقات هم انجام نخواهد شد.
*مسابقات لیگ برتر با یک تدبیر برگزار می‌شود
او ادامه داد: مشکل سخت افزازی تیم‌ها با تدبیر فدراسیون فوتبال حل می‌شود؛ به این صورت که شش، هفت استادیوم که استعداد بالایی دارند، معرفی می‌شوند و سایر باشگاه‌های بدون ورزشگاه استاندارد هم در این ورزشگاه‌ها بازی می‌کند. تهران، تبریز، خوزستان، شیراز و اصفهان استادیوم‌هایی دارند که قابل قبول هستند و امکان صدور مجوز استاندارد برای آن‌ها وجود دارد.
اولیایی با بیان اینکه استاندارها می‌توانند با آماده‌سازی ورزشگاه تیم‌های لیگ برتری موجب امنیت و رفاه مردم شوند، گفت: آماده‌سازی ورزشگاه‌ها به خاطر مردم است. این اقدام یک حرکت اجتماعی و ارزشی است.
عضو کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای درباره شرایط تیم‌های واجد شرایط برای شرکت در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا گفت: تیم‌های ما از نظر سخت افزاری شرایط لازم را دارند اما مشکل بدهی تیم‌ها باید مشخص شود
 

houmanbahal

Moderator
Staff member
Mar 27, 2005
25,037
775
38
#56
* هفته اول:

ماشین‌سازی- استقلال

پرسپولیس - پارس جنوبی

نفت مسجد سلیمان - تراکتورسازی

ذوب آهن- سایپا

گل‌گهر - نساجی

شاهین شهرداری بوشهر - سپاهان

فولاد خوزستان- نفت آبادان

پیکان- شهر خودرو


* هفته دوم:

تراکتور - پرسپولیس

پارس‌جم - ذوب آهن

استقلال - فولادخوزستان

سایپا - گل‌گهر

نفت آبادن - نفت مسجد سلیمان

شهر خودرو - شاهین بوشهر

سپاهان - ماشین‌سازی

نساجی -پیکان


* هفته سوم:

ذوب‌آهن - تراکتور

نفت‌مسجد سلیمان- استقلال

گل گهر - پارس جم

شاهین بوشهر - پیکان

فولاد خوزستان - سپاهان

سایپا - نساجی

ماشین‌سازی - شهر خودرو

پرسپولیس - نفت آبادان* هفته چهارم :

استقلال - پرسپولیس

تراکتور - گل‌گهر

نفت آبادان - ذوب‌آهن

سپاهان - نفت مسجد سلیمان

نساجی - شاهین بوشهر

شهر خودرو - فولاد خوزستان

پارس جم - سایپا

پیکان -ماشین‌سازی


* هفته پنجم :

سایپا - تراکتور

ذوب‌آهن - استقلال

گل‌گهر - نفت آبادان

نفت مسجد سلیمان - شهر خودرو

ماشین‌سازی - شاهین بوشهر

پرسپولیس - سپاهان

فولاد خوزستان - پیکان

پارس جم - نساجی


* هفته ششم:

ذوب آهن - سپاهان

تراکتور- پارس جم

استقلال - گل‌گهر سیرجان

پیکان - نفت مسجد سلیمان

شاهین بوشهر - فولادخوزستان

نساجی - ماشین‌سازی

شهر خودرو - پرسپولیس

نفت آبادان - سایپا


* هفته هفتم:

نساجی - تراکتور

ذوب‌آهن - شهرخودرو

سایپا - استقلال

گل‌گهر - سپاهان

نفت مسجد سلیمان - شاهین بوشهر

ماشین‌سازی - فولاد خوزستان

پرسپولیس - پیکان

پارس جم - نفت آبادان


* هفته هشتم:

نفت آبادان - تراکتور

پیکان - ذوب آهن

استقلال - پارس جم

شهر خودرو - گل گهر

ماشین سازی - نفت مسجدسلیمان

شاهین بوشهر - پرسپولیس

سپاهان - سایپا

فولاد خوزستان - نساجی


* هفته نهم :

تراکتور تبریز استقلال تهران
ذوب آهن اصفهان شاهین بوشهر
گل گهر سیرجان پیکان تهران
نفت مسجد سلیمان فولاد خوزستان
پارس جم سپاهان اصفهان
نساجی مازندران نفت آبادان
سایپا تهران شهر خودرو مشهد
پرسپولیس- ماشین سازی تبریز


* هفته دهم :

سپاهان - تراکتور

ماشین‌سازی - ذوب‌آهن

استقلال - نفت آبادان

شاهین بوشهر - گل‌گهر

نفت مسجد سلیمان - نساجی

فولاد خوزستان - پرسپولیس

شهر خودرو - پارس جم

پیکان - سایپا


* هفته یازدهم:

نساجی - استقلال

پرسپولیس - نفت مسجد سلیمان

سایپا - شاهین بوشهر

نفت آبادان - سپاهان

ذوب آهن - فولاد خوزستان

تراکتور - شهر خودرو

گل گهر - ماشین سازی

پارس جم - پیکان


* هفته دوازدهم:

پیکان– تراکتورسازی
نفت مسجدسلیمان– ذوب‌آهن
سپاهان– استقلال
فولاد– گل‌گهر سیرجان
شاهین شهرداری بوشهر– پارس جنوبی
پرسپولیس– نساجی
پدیده شهر خودرو– صنعت نفت آبادان
ماشین‌سازی– سایپا


* هفته سیزدهم:

تراکتورسازی– شاهین شهرداری بوشهر
ذوب‌آهن – پرسپولیس
استقلال– پدیده شهر خودرو
گل‌گهر سیرجان– نفت مسجدسلیمان
نساجی– سپاهان
سایپا– فولادپارس جنوبی– ماشین‌سازی

صنعت نفت آبادان– پیکان


* هفته چهاردهم :

ماشین‌سازی– تراکتورسازی
ذوب‌آهن – نساجی
پیکان– استقلال
پرسپولیس– گل‌گهر سیرجان
نفت مسجدسلیمان– سایپا
شاهین شهرداری بوشهر– صنعت نفت آبادان
پدیده شهر خودرو– سپاهان
فولاد– پارس جنوبی


* هفته پانزدهم :

تراکتورسازی– فولاد
گل‌گهر سیرجان– ذوب‌آهن
استقلال– شاهین شهرداری بوشهر
پارس جنوبی– نفت مسجدسلیمان
سپاهان– پیکان
نساجی– پدیده شهر خودرو
سایپا– پرسپولیس
صنعت نفت آبادان– ماشین‌سازی