Iranian Foreign Minister Javad Zarif announces resignation

A8K

Ball Boy
Oct 22, 2016
3,034
517
fuck.ir
#22
Yani hatta yek mored nist keh too oon mamlekat kiri nabasheh!!!
کافی است ایشان با اولین هواپیما خودش را به یکی از کشورهای انگلیس و آلمان و حتی امریکا برساند و سریعا یک جبهه به ظاهر مخالف بسازد ... به نظرم برای بیرون رفتن از بن بست کنونی، برای کشورهای غربی این راه حل ساده ترین راهکار می تواند باشد. حکومت آخوندی هم که از خدا خواسته با یک تیر چندین هدف را می زند.
و آخوندها همچنان به غارت و حکمرانی خودشان ادامه می دهند!

اگر استعفا تأیید بشه تصمیم از بالا بوده، ولی اگر تأیید نشه به احتمال زیاد ناز خرکی کرده برای اینکه از زیر فشار بیرون بیاد....در عرض این مدت پاچه گیرهای خامنه ای تا تونستند به این بدبخت فحش دادند و کاسه کوزه برجام وFATF و هر چه بود و نبود رو سر این شکوندند. ظریف هم نمی تونه علنی بگه آخه احمق ها! من بدون اجازه و هماهنگی با مقام عظما آب هم نمی تونم بخورم چه برسه قرارداد امضا کنم یا با فرنگی لاس بزنم!....در عوض استعفا کرده که به خامنه ای پیغام بده که اگر می خوای وظیفه ماله کشی رو همچنان ادامه بدم باید افسار سگ هات رو بکشی!


Could also be a bluff as IR has to negotiate at some point (even it's own political analysts have admitted; hajarian etc)


yeah more than likely cosi zir neem cos haast.
 
Last edited:
Feb 4, 2005
16,637
1,252
#23
ناامیدی خود ظریف در نجات رژیم از فروپاشی حتمی است که نباید نادیده انگاشته شود. ظریف از آندسته آدم های بزدل و بی جربزه است که فقط دروغگویی مقابل چشم دیگران را یاد گرفته اند و هرگز فرصت یادگیری راههای نجات خود و خانواده شان در روزی که ساختار کلی رژیم به بن بست رسیده باشد را نیافته اند.

یک خبری که امروز تحت الشعاع خبرهای دیگر قرار گرفت که میتواند بعنوان افتضاح دستگاه دیپلماسی ج ا. باشد خبر دستگیری سفیر ایران در کنیا بوده که برای فراری دادن دو متهم سپاه قدس رشوه داده بوده.
این خبر یعنی افتضاح وزارتخارجه.
همه این چیزها میتواند اهرم فشار بر روی یک آدم خسته ای مثل جواد ظریف باشد.

استعفای ظریف، عملاً یعنی استعفای روحانی.
ظریف این مزیت رو داشت خودش رو از شر خامنه ای و یه وزارتخونه هیچکاره خلاص کنه. روحانی باید بسوزه و بسازه.


یک موضوع دیگر:
امروز بریتانیا حزب الله را کلا یک گروه تروریستی اعلام کرد که از نظر خامنه ای معنایش کم کاری وزارتخارجه است

دو هفته پیش جلسه ای با مسئولین مجمع تشخیص داشته تا راضیشون کنه برای جوش دادن معامله با امریکا دست از حمایت از بشار جسد وردارن و مسائل یمن و منطقه رو با عربستان حل کنن اما بعد از چند ساعت بهش گفتن ما تو رو نمیفهمیم بعد از دو هفته این حرومزاده نسل کش بشار اسد رو دعوت کردن و به طرز تحقیر امیزی بهش اطلاع هم ندادن طبیعیه وقتی میبینه مردم ازش بیزارن و تو حکومت هم بهش گوش نمیدن استعفا بده بره

src: balatarin
https://www.theeastafrican.co.ke/ne...r-suspects/4552908-4996902-bjk2jlz/index.html
 
Likes: A8K

A8K

Ball Boy
Oct 22, 2016
3,034
517
fuck.ir
#28
If the apprentice was on, Zarif would be the first to go without or before completion one a task. LOL.

God please give us a way to humiliate these bastards.
 

A8K

Ball Boy
Oct 22, 2016
3,034
517
fuck.ir
#30
I think zarif may be pulling a Kepa before any IPL player, stayin in the game.

.....در نخستین اظهار نظر پس از استعفای ناگهانی، محمدجواد ظریف صبح سه‌شنبه، هفتم اسفندماه، ابراز امیدواری کرد که این اقدامش «تلنگری» باشد و وزارت خارجه را به «جایگاه قانونی‌اش» بازگرداند.​
اگه واقعا دلیلش این باشه پس داره عشوه میکنه. چند روز دیگه هم با یک کمی اختیارات بیشتر برمیگرده.​
Two days after resigning, Iran's Zarif returns to work

Someone please shove his head into the pile of shit it sits on..
 

A8K

Ball Boy
Oct 22, 2016
3,034
517
fuck.ir
#31
So Putin/Erdogan/Rohani had come to agreement that Assad is a goner long term... agha brings Assad to terhan w/o knowledge of rohani/zarif to extend support.
And the shit unfolds..

Iranian Rhapsody: The IRGC's lack of protocol (taarof) triggered Zarif's strategic estrangement (ghahr-kardan), which will require Khamenei's coaxing (delesho be dast biari) for Zarif to return, though Zarif will feign extra umbrage (naz-kardan) to extract maximum concessions
 
Last edited: