Learning about the world through photography

once we are millioner all and enough money in pocket then it can become an option to live .. ;) :2:
Believe me it's a false publicity . I spent two weeks in there and studied things closely and it's slightly more expensive comparing to MTL . foods and groceries are much much cheaper . Rent is the same . It's just the employment have something to talk about.

Property tax are sooooooooo lower than Mtl . let's say unbelievably low

I read on the gazette that Montreal is number 9 in the World's most expensive cities ( BASED ON THE AVERAGE SALARY AND COST OF LIVING)

Nov 24, 2002
27,860
1,466
Believe me it's a false publicity . I spent two weeks in there and studied things closely and it slightly more expensive comparing to MTL . foods and groceries are much much cheaper . Rent is the same . It's just the employment have something to talk about.

Property tax are sooooooooo lower than Mtl . let's say unbelievably low

I read on the gazette Montreal is number 9 in the World's most expensive cities ( BASED ON THE AVERAGE SALARY)
the job is an issue and i dont know how you say the rent is same ! i never been there and i cant comment exactlly but from what i heard , you pay way more rent.. food ,etc is almost same all over canada , so i not an issue..
plus in my case i hate the rain and in real mean of it , i cant imagin live myself in a place that rain half a year ...
ma ahle cigaresh nistim , hala imagin to end joining cigari pazoon club:2:

the job is an issue and i dont know how you say the rent is same ! i never been there and i cant comment exactlly but from what i heard , you pay way more rent.. food ,etc is almost same all over canada , so i not an issue..
plus in my case i hate the rain and in real mean of it , i cant imagin live myself in a place that rain half a year ...
ma ahle cigaresh nistim , hala imagin to end joining cigari pazoon club:2:

Not sure about the Cigari Pazzon Part but Rent is he same , believe me .
It all depends where you're going to live . Down town Vancouve or in the suburbs , down town Montreal or the suburbs . One bedroom appartment in Downtown MTL is over $1200. Or how much you pay rent in nuns island , One bedroom 900$ Average. Foods are way more expensive in Ontario.

And then again . You pay $6000 tax properties for a 1 Mil house in BC
You pay $110000 in Mtl .

Rain? , yeah that part sucks but i personally pick rain over snow

beside, gholi Is there so you can hear to his kose sher and dont get bored ;)

Nov 24, 2002
27,860
1,466
Not sure about the Cigari Pazzon Part but Rent is he same , believe me .
It all depends where you're going to live . Down town Vancouve or in the suburbs , down town Montreal or the suburbs . One bedroom appartment in Downtown MTL is over $1200. Or how much you pay rent in nuns island , One bedroom 900$ Average. Foods are way more expensive in Ontario.

And then again . You pay $6000 tax properties for a 1 Mil house in BC
You pay $110000 in Mtl .

Rain? , yeah that part sucks but i personally pick rain over snow

beside, gholi Is there so you can hear to his kose sher and dont get bored ;)
agree with tax property .
one bedroom 1200 in downtown montreal ?
freind of mine just rent a decent one bed room 800$ n downtown , near concordia and i was looking for a one bedroom for a freind and it was almost between 800 to 900 $. again i dont talk about luxury , i know for samething you pay over +1000 in toronto and i have couple friends /family who lives in vancouver and said is even more in vancouver ..
and if by gholi you mean gholam , well he is more your freind than mine ;)
anyway ..

Feb 4, 2005
25,246
5,458
One of North America and World's greates city . I hope I can end up living there one day
On your way to heavenly western Canada yek tavaghofeh chand saaleh ham dar Toronto befarmaayid. Bad nakhahad gozasht.

BTW: I saw some artilcle online yesterday that Toronto and Montreal were among the top 10 most expensive cities in the world to live in but not Vancouver. Those two were even listed as more expensive than London and Paris! Don'tknow how reliable it was.

agree with tax property .
one bedroom 1200 in downtown montreal ?
freind of mine just rent a decent one bed room 800$ n downtown , near concordia and i was looking for a one bedroom for a freind and it was almost between 800 to 900 $. again i dont talk about luxury , i know for samething you pay over +1000 in toronto and i have couple friends /family who lives in vancouver and said is even more in vancouver ..
and if by gholi you mean gholam , well he is more your freind than mine ;)
anyway ..
Gholi is everyone's friend :whack:

If you happen to see K1 ask him about the last time he met gholi :D

On your way to heavenly western Canada yek tavaghofeh chand saaleh ham dar Toronto befarmaayid. Bad nakhahad gozasht.

BTW: I saw some artilcle online yesterday that Toronto and Montreal were among the top 10 most expensive cities in the world to live in but not Vancouver. Those two were even listed as more expensive than London and Paris! Don'tknow how reliable it was.
Agha jan man gooram koja bood ke kafanam bashe

Mano to hamin jaham ham zoraki Zendegi mikonam, i said I hope :)

Last edited:
Nov 24, 2002
27,860
1,466
Gholam is everyone's friend :whack:

If you happen to see K1 ask him about the last time he met gholi :D
poor his wife ,

ye bar bala manbar rafte bood , dastane jangesh ba koose ro dasht tarif mikard , i gave up half a way and nima came IN , as soon as he saw nima , he just changed the subject , nima told him, chie baz dashti k.sher migofti
LOOOOOL

poor his wife ,

ye bar bala manbar rafte bood , dastane jangesh ba koose ro dasht tarif mikard , i gave up half a way and nima came IN , as soon as he saw nima , he just changed the subject , nima told him, chie baz dashti k.sher migofti
LOOOOOL
Well i have better one . He used to do tailoring / sewnig at the age of 3 and shark hunting at the age of 6

Amin ( aka , Nima ) ; khafesho gholam base kose sher :dance3:

he donwed an Iraqi fighter and got a 2 charkhe for it :D

Nov 24, 2002
27,860
1,466
Gholam Deer Kardi , Vala Saat 11 sahb bood mamanam pasho karde bood to ye kafsh ke boro Vasayele Ghorme sabzi bekhar

Mamad: Shayad mamanet pasho karde bood to ye kafsh ke Lili ( dost dokhtaresh) b.....n :D
LOOL !and the virus story of his computer !
migoft fariborz dastanesho sakhte lol

Nov 24, 2002
27,860
1,466
vala bela bekhoda man raftam onja and then i found his Pc covered by a While bed sheet . I asked about it and he said as Per Bharam ( one of his Friend) there is a virus circuling around :cigar:
baba bikhial goftan gholi bale , ama na dige ta in had ..lol

SSfan

Ball Boy
Oct 12, 2004
399
0
RM I have lived in Montreal for 19 years and in vancouver now..
rent is def higher here (a least 30%)
everything is gen higher (but so are salaries)

IEI

Administrator
Staff member
Nov 10, 2002
14,500
3,336
I have lived in Vancouver for almost 5 years and in Victoria for 10 years

I think you truly will enjoy vancouver, if you are into outdoor activities ....
Hiking, SKiing, Kayaking are amazing ...

Overall, It is a very expensive city compare to the rest of North America ... There is only 4 months of descent weather ... There are not many great jobs ... The people are not friendly at all ... As a matter of fact, very obnoxious ... Hell, half of the city are chinese and probably 20-25% Indians ... property is very expensive and for no reason in my opinion ...So there are a lot of negative aspects for this city ... on the positive side, it is very beatiful !!!

Vancouver is rated as the most expensive city in the world in comparison to its resident income ... As a matter of fact, all the best properties are owned by rich people whom never lived in Vancouver before ... Either rich people from other contries or other provinces that spend their retirement here ... I once worked for a company who one chinese individual with a PhD in computer engineering from university of southern california got 45G / year ... Sad thing he was content with it ... as a result, they dont' pay well to educated people here because of these type of idiots !!!

I am quite used to here and have my circle of friends and overall I am happy ... but I get depression in winter because of weather ... I think that I will find more opprotunities elsewhere once I finish school ...

Last edited:

Zob Ahan

Elite Member
Feb 4, 2005
17,476
2,231
http://enghelabe-eslami.com/compone...arikhi/3724-2013-08-29-19-36-17.html?Itemid=0 عکسهائی از تهران شصت سال پیش:تشییع جنازه تختی، هنرمندان رادیو و ...گفت***وگو با غلامحسین ملک عراقی، عکاسی که تاریخ را به تصویر کشید

امتیاز کاربران
ضعیفعالی
۱۳۹۲/۰۶/۰۶- مهدی یاورمنش: سرفه امانش را می***برد، کمی درنگ می***کند و دو باره ادامه می***دهد و ... اما بار دیگر سرفه***ها به سراغش می***آیند. می***گوید این میراث سال***ها کار با داروهای شیمیایی ظهور فیلم و چاپ عکس در تاریک خانه عکاسی است. منظورش از سال***ها، یک عمر است؛ 70 سال.غلامحسین ملک عراقی، هشتم مرداد 1304 در تهران به دنیا آمده، از 20 سالگی دوربین عکاسی به دست گرفته و تنها در سه چهار سال اخیر آن را زمین گذاشته است. در این مدت، با روزنامه***ها و مجله های زیادی همکاری کرده و بیش از 30 هزار عکس در حوزه های سیاسی، اجتماعی و مناظر طبیعی و شهری گرفته است. ملک عراقی در طول 70 سال، بیش از 30 هزار عکس در حوزه های سیاسی، اجتماعی و ... گرفته استوقتی در کافه خبر پای صحبت***هایش می***نشینیم، یک باره خودمان را در سال***های پر التهاب 1328 تا 1332 خورشیدی و در کنار ملک عراقی جوان می***یابیم که از دریچه دوربین خود در حال ثبت رویدادهای نهضت ملی شدن نفت است. او در ادامه ضمن بیان خاطراتش و به مدد عکس***هایی که تا کنون منتشر نشده***اند، تصویری جالب و دیدنی از ایران دهه های 30، 40 و 50 خورشیدی را پیش چشم ما می***گشاید. چاپ عکس با نور آفتابخانه مان بالای دروازه شمیران، اول نظام آباد بود. بعد از گرفتن مدرک ششم ابتدایی، چون وضع مالی خانواده مان خوب نبود، دیگر به مدرسه نرفتم. سال***های 1321 و 1322 در کارخانه ریسندگی صنیع***الدوله مشغول به کار شدم و بعدش به کارخانه مسلسل سازی رفتم که آن زمان تولیداتش را ارتش***های متفقین به ویژه شوروی***ها می***بردند.سال 1324 برای نخستین بار عکاسی را تجربه کردم. آن زمان یک دوربین جعبه ای آگفا گرفتم و چون محله نظام آباد برق نداشت، بعد از ظهور فیلم***ها در صندوق خانه، عکس***ها را در حیاط خانه با نور آفتاب چاپ می***کردم.بعد از پایان جنگ جهانی دوم، دوباره خدمت سربازی اجباری راه افتاد و من را هم احضار کردند. محل خدمت من تهران بود و برای همین توانستم به علاقه***ام که عکاسی بود، ادامه دهم.با پایان یافتن خدمت سربازی، بعد از مدتی بیکاری، از سال 1328 در کارخانه مهمات سازی ارتش در سلطنت آباد تهران شروع به کار کردم .
میتینگ (تظاهرات) حزب توده در میدان توپخانه تهران / سال 1331همان زمان بود که با اوج گرفتن جریان***های سیاسی، علاقه***ام به عکاسی شکل دیگری یافت و کار برای مطبوعات را آغاز کردم. برای کار خبری، یک دوربین زایس نیکون را به قیمت 30 تومان و با شرایط اقساط خریداری کردم که لنزش فوکوس نداشت و فاصله تا سوژه را باید حدس می***زدم. یک فلاش هم خریدم که چون لامپش یک بار مصرف بود و با هر بار عکس گرفتن می***سوخت، کم***تر از آن استفاده می***کردم.
کار برای روزنامه های مخالف هم

«پرخاش» با مدیریت و سردبیری احمد انواری، نخستین روزنامه ای بود که برایش عکس گرفتم. دفتر این روزنامه که طرفدار جبهه ملی بود، کمی بالاتر از میدان توپخانه، در یکی از کوچه های خیابان فردوسی قرار دا***شت. طبقه سوم همین ساختمان، دفتر روزنامه «به سوی آینده» به مدیر مسوولی محمود ژندی بود که از حزب توده هواداری می***کرد. من چون یک عکاس آزاد بودم، وقتی ژندی درخواست کرد برای روزنامه او هم عکس بگیرم، قبول کردم. از سال 1328 تا 1332، علاوه بر «پرخاش» و «به سوی آینده»، برای روزنامه «حمله» هم که به جبهه ملی گرایش داشت، عکس تهیه می***کردم. یکی از نویسندگان روزنامه «پرخاش»، نصرت الله معینیان بود که بعد از مدتی سردبیر روزنامه «آتش» شد. با درخواست او، من از سال 1330، با روزنامه «آتش» هم که هوادار سلطنت پهلوی بود، همکاری***ام را در به صورت پروژه ای آغاز کردم. این طوری شد که در سال***های پر آشوب30 تا 32، با این که خودم هوادار مصدق بودم، اما هم زمان برای روزنامه های نزدیک به جبهه ملی، آیت الله کاشانی، حزب توده و دربار عکاسی می***کردم.
پایین کشیدن مجسمه رضا شاه در 26 مرداد 1332هر کدام از این رونامه ها، عکس***های مورد نظر خودشان را می***خواستند که من عصرها بعد از تعطیلی کار در مهمات سازی یا جمعه***ها برایشان می***گرفتم. عکاسی از میتینگ***های سیاسی (تظاهرات) گروه***ها و احزاب نزدیک به این روزنامه ها، یکی از کارهای همیشگی من در آن سال***ها بود. البته آن***ها پروژه***هایی هم به من می***دادند که با دیدگاه***ها و خط سیاسی***شان نزدیک بود، برای مثال سال***های 28 تا 30، روزنامه به سوی آینده خیلی دوست داشت از اوضاع نابسامان زندگی مردم و فقیران تهران عکاسی کنم تا نشان دهد طبقات محروم چه رنجی می***کشند.
سلمانی در حومه تهران/ 60 سال پیشآن زمان عکاسی برای چند روزنامه با گرایش***های متفاوت سیاسی کار عجیبی نبود و امروز هم رواج دارد. چون عکاسی یک کار فنی و هنری است، می***توان فارغ از مسائل سیاسی به آن پرداخت. اما عجیب آن است که یک مقاله نویس هم زمان در دو روزنامه مطالبی متضاد بنویسد؛ این کاری بود که نصرت الله معینیان سال***های 1330 تا 1332 می***کرد. او که بعدها در دهه های 30 و 40 به سمت***هایی چون معاونت نخست وزیری، وزارت راه و وزارت اطلاعات در دولت***های شریف امامی، اسدالله اعلم و حسنعلی منصور دست یافت و سال***های آخر حکومت پهلوی هم منشی مخصوص دفتر شاه شد، زمان نهضت ملی شدن صنعت نفت، هم زمان در دو روزنامه پرخاش و آتش مقاله***هایی می***نوشت که گرایش***های متضاد داشتند. این از عجیب***ترین خاطرات مطبوعاتی من از آن سال***هاست.دستگیری و اخراجکار مطبوعات در ایران همیشه سخت و خطرناک بوده است. همان سال***های 28 تا 32، با این که کارت خبرنگاری از شهربانی داشتم، باز هم مورد باز خواست مأموران قرار می***گرفتم. یادم می***آید 30 تیر 1331 که تهران یک پارچه آتش شده بود و مردم به خیابان***ها آمده بودند، بعد از عکاسی از درگیری***ها، سوار اتوبوس شدم تا به دفتر روزنامه بروم که پلیس جلوی اتوبوس را گرفت و من را دستگیر کرد. بعد از آن که من را به ساختمان شهربانی در خیابان سپه بردند و مورد استنطاق (بازجویی) قرار دادند، کارت خبرنگاری***ام را گرفتند و فیلم***هایم را از دوربین در آوردند.روزهای پر التهاب 25 تا 28 مرداد سال 32 علاوه بر مأموران شهربانی، گروه های درگیر هم برای ما خطر آفرین بودند. یادم می***آید 26 و 27 مرداد آن قدر فضا سخت و خطرناک بود که من خودم 28 مرداد جرئت نکردم از خانه بیرون بیایم که برای همین متأسفانه از آن روز عکس ندارم. در 28 مرداد، روزنامه های مخالف دربار مورد حمله قرار گرفتند، اما بعد از 60 سال من افسوس می***خورم چرا نتوانستم از رویدادهای آن روز عکاسی کنم.
زن کولی در تهران / حدود 50 سال پیشبعد از کودتا هم به دلیل هواداری از گروه های مخالف شاه و عکس***هایی که گرفته بودم، از مهمات سازی ارتش اخراج شدم و با توجه به این که تازه ازدواج کرده بودم، در وضعیت مالی بسیار بدی قرار گرفتم. اجازه عکاسی هم نداشتم و برای همین امورات زندگی را با شاگردی سیم کشی و کارهای شبیه آن می***گذراندم.با این حال همان زمان مخفیانه کارهایی انجام می***دادم. یادم می***آید برای نوروز 1333، داریوش فروهر از من خواست 100 عکس دکتر مصدق را به صورت کارت پستال درآورم تا او به دوستانش هدیه بدهد. این کار را کردم و چند روز بعد فروهر که آن زمان فعالیت***های سیاسی زیادی داشت، به زندان افتاد و من مدتی نگران بودم نکند من را هم بگیرند که این طور نشد.عکاسی از طبیعت، اماکن تاریخی و زندگی مردمیک سال پس از کودتای 28 مرداد که آب***ها از آسیاب افتاد، دو باره کار در مطبوعات را شروع کردم. این بار هم چون عکاس آزاد بودم، برای چند هفته نامه به طور هم زمان عکس می***گرفتم. اول با هفته نامه امید ایران به مدیریت علی اکبر صفی پور آغاز کردم، بعد به هفته نامه سپید و سیاه به مدیریت و سردبیری دکتر علی بهزادی پیوستم، در ادامه با هفته نامه فردوسی به سردبیری عباس پهلوان، مجله روشنفکر و اطلاعات هفتگی هم همکاری کردم. کار برای هفته نامه***ها وقت زیادی نمی***گرفت و بیشتر پروژه ای بود. سفر می***رفتم، عکس مصاحبه***ها را می***گرفتم و سفارش قبول می***کردم. برای همین به مدت پنج سال هم در لابراتوار عکاسی آگفا مشغول به کار بودم که خیلی در بهبود کارم در ظهور فیلم و چاپ عکس تأثیر مثبت گذاشت.
میدان امام حسین (فوزیه سابق) در میانه دهه 40 خورشیدیسال 37 از لابراتوار آگفا بیرون آمدم و یک مدت استخدام شرکت نفت ایران و ایتالیا شدم که آن هم زیاد دوام نیاورد. اوایل دهه 40 بیشتر وقتم به عکاسی برای مجله***ها می***گذشت و تصاویر زیادی از زندگی مردم در همه نقاط کشور، طبیعت ایران، اماکن تاریخی، رویدادهای ورزشی و ... می***گرفتم. از سال 1343 هم عکاس مخصوص هواپیمایی ملی ایران شدم که تا سال 1362 ادامه پیدا کرد. عکاسی از چهره های سیاسی و هنری معروف جهان، نتیجه حضور 24 ساعته من در باند و سالن فرودگاه مهرآباد بود که آرشیو بزرگی را در این حوزه پدید آورده است.
عکسی از پاسارگاد در سال 1349 / ستون های اطراف بنا برای جشن های 2500 ساله برداشته شدمدت پنج سال نیز با روابط عمومی شهرداری تهران همکاری داشتم که چند آلبوم عکس از پارک***ها و خیابان***های پایتخت حاصل آن است. پس از انقلاب اسلامی، چند سال برای مجله دانستنی***ها عکس می***گرفتم و آخرین نشریه که با آن همکاری کردم، ماهنامه گردشگری بود.
خاطرات تلخ

تشییع جنازه تختی در دی 1346دیگر واقعه تلخی که شاهدش بودم، مرگ غلامرضا تختی در دی 1346 بود. او ورزشکاری بود که مردم خیلی دوستش داشتند و علاوه بر قهرمان، یک پهلوان بود. بعد از خبر درگذشت او، در تهران ولوله بزرگی افتاد و همه شهر عزادار شد. مردم مراسم زیادی برایش گرفتند و برای همین من تمام وقت در حال عکاسی بودم. تشییع جنازه او بسیار با شکوه بود و جمعیت از خیابان شوش تا گورستان ابن***بابویه شهر ری موج می***زد.آدم خوش شانس و زرنگی نیستم
من با این که بیش از 60 سال در مطبوعات کار کردم، اما پول زیادی از این راه به دست نیاوردم. سال***های 28 تا 32 بیشتر از روی عشق و علاقه کار می***کردم و دستمزد چندانی بابت عکس***هایم نمی***گرفتم. در دهه 40 و 50 هم به صورت آزاد کار می***کردم و هیچ وقت استخدام نشریه ای نشدم و برای همین الان حقوق بازنشستگی ندارم. خلاصه من آدم زرنگی نیستم و در زندگی نامردمی دیده و نامرادی کشیده***ام.حالا در سن 88 سالگی، آرشیوی از 30 هزار عکس دارم که هنوز نتوانسته ام آن ها را به صورت کتاب منتشر کنم. در تمام این سال***ها هم تنها یک نمایشگاه زده ام و چون کسی یا جایی حمایت نکرده، بسیاری از عکس***هایم دیده نشده اند. سال***هاست مجموعه عکسی قدیمی از تخت جمشید را چاپ بزرگ کرده***ام تا نمایشگاهی بر پا کنم که چون پول خرید قاب و اجاره نگارخانه نداشته***ام، هنوز به جایی نرسیده است.
جمعی از هنرمندان رادیو (از جمله ویگن، گلپا، منوچهر نوذری و ایرج) در دهه 40 خورشیدی20سال می***شود که زندگی من از چاپ و فروش عکس***های قدیمی ام در تعداد کم می***گذرد که این کار را هم دیگر نمی***توانم انجام دهم، چون توان و جان کار در تاریکخانه عکاسی را ندارم. من عاشق عکاسی بوده و هستم و بخش عمده ای از عکس هایی که از نقاط مختلف و دیدنی ایران گرفته ام، تنها برای دل خودم بوده و کسی سفارش نداده است. تا همین هفت یا هشت سال قبل، همیشه دوربین همراهم بود و در هر سفر عکاسی می***کردم.آلبوم***های عکسم از چهره های هنری و سیاسی، رویدادهای اجتماعی، طبیعت، اماکن تاریخی و ... خاطرات تصویری ایران را می***سازند که باید همه مردم ببینند، اما حیف که این طوری نشده. شاید آدم خوش شانسی نبوده ام اما از این که به دنبال علاقه***ام رفته***ام و عمرم را پای عکاسی از ایران گذاشته***ام، راضی هستم.