Legends of the game ...

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
sandrini.jpg

عکسی*** از سندرینو مازولا،که از کیهان ورزشی مربوط به سال ۱۹۶۲ شمارهٔ ۳۶۳ انتخاب کرده ام.

در سمت راست پائین تصویر می***نویسد چه کسی*** میداند آیا ایتالیا صاحب مازولای بزرگ خود یعنی*** بزرگترین فوتبالیست ایتالیا در طول تاریخش خواهد شد.

و در قسمت بالای تصویر،که بشکل قاب تصویر میماند،نوشته شده است که این عکس در اکثر اتوبوس ها،خیابانها،و هتل***های و حتا قهوه خانهای ایتالیا نصب شده است.جالب اینجا بود که کشف این پدیده را هررا بر عهده داشته است،چرا که او سیوری بازیکن بزرگ آرژانتین و آقای فوتبال اروپا در سال ۱۹۶۲ را کنار گذاشت تا مزلای کوچک را انتخاب نماید.

مازولای کوچک وقتی*** به تیم*** اینتر میلان رسید،گفت میدانم که در جولانگاه شیران ایتالیا دست و پا زدن آنهم با نام پدر بسیار سخت و مشگل است و من آنرا تعقیب خواهم کرد تا شاید روزی اگر نتوانم مثل پدرم بدرخشم حداقل چیزی را از او نشان بدهم

byebyenow

Elite Member
Jun 3, 2006
4,962
175

Outstanding team! Probably the first great team before Real Madrid and Benfica of 50s and 60s. Mazzola and Piola were fantastic players in those days. Too bad the strategy of Superga ended their journey.

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
Kasra jaan how large is your archive and how many years does it go back? How many issues do yo own? Please share

keyhan varzeshi4.jpg

دوست عزیز،ارشیو من تا سال ۱۳۳۴ یا ۱۹۵۵ میرود که همزمان است با اولین انتشار مجلهٔ کیهان ورزشی در اواخر سال ۱۹۵۵..خدا را شکر مجموعهٔ کاملی از کیهان ورزشی و دنیای ورزشی را دارا میباشم .که شامل چندین هزار جلد میباشد.که بسیار در خور توجه است.یک اتاق مخصوص را به مجلات اختصاص داده ام.بسیار جالب و در خور توجه است.البته هر وقت وقت کنم سری به آرشیوم میزنم و کمی*** مطالعه می***کنم بخصوص از فوتبال آن روز دنیا.در اون زمانها نه اینترنت بود نه تلویزیون،و خبرها یک هفتهٔ دیگر به کیهان ورزشی می***رسید،بر فرض مثال اگر در جام باشگاه***های اروپا ریال اینتر را شکست میداد ۴ روز بعد نتیجه را در کیهان ورزشی میفهمیدی.

حال این شمارهٔ ۴ کیهان ورزشی را که متعلق به شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۳۴ است را برایتان میفرستم.

جالب اونجاست که در اون زمان قیمت کیهان ورزشی ۳ ریال بود