Legionnaires thread 2018-19, News, Updates, Live Reports

Jul 5, 2009
3,012
360
South Dakota
Now he can have his 7 billion toman contract with Teractorsazi :)
Couldn't even make it @ a Shit club like Oostende what chance has he got with any other European team!!
OK...hAji tool........ let me explain it to you why he could not make it @ Oostende. since the boss of Oostende is lot more cautious then CQ so he did not allow him play behind the goalie of the team, that would be too adventurous for him, so now he will warm some bench of some other European DIVISION II team somewhere else.

I know its hard for you to ANALyze this one, but you eventually will get there, matter of time!

Nov 24, 2002
27,860
1,466
Imagine he decide to play for TM Melli one day: Dennis Eckert :)
Can be the first TM player with no Iranian last name and only 25% persian :)

Nov 24, 2002
27,860
1,466
The coach using Mohrammi for league match and other guy for CL matches, which is normal since he recently joined the club and doesn't have much experience.

Nov 24, 2002
27,860
1,466
Interview with Bache-Oghab:

Personally, i am not a fan of him , connection or something else, he found his way to become no1 goalkeeper in Portuguese league. How? I don't know. Remember he was a back up keeper in Rah Ahan, and 3rd choice of GK for U23. I guess his last name connection, holding US passport and then his own hard work has to do something with:

کد خبر: 1549567/43 زمان: 11:56 1397/06/06 بازدید: 64,550
امسال باید با کاسیاس رقابت کنم
عابدزاده: اگر اشمایکل توانست من هم می توانم
با آغاز لیگ پرتغال توجه ایرانی ها به تیم ماریتیمو است چرا که دروازه بان ملی پوش و فرزند اسطوره فوتبال ایران در این فصل هم دروازه بان اصلی تیم ماریتیمو است.

به گزارش" ورزش سه" نگاهی به زندگی فوتبالی امیرعابدزاده نشان می دهد این دروازه بان در مسیر رشدی فوق العاده قرار دارد. او در زمانی که خیلی جوان بود در پرسپولیس پرستاره مانوئل ژوزه فرصت بازی پیدا نکرد و سپس با آمدن علی دایی به تیم امیدها منتقل شد. امیر فصل بعد را در راه آهن حضور داشت و در9 مسابقه به میدان رفت و بعد از آن راهی فوتبال پرتغال شد. در باریرنسه از لیگ دسته سوم پرتغال 10 بازی انجام داد و خیلی زود توسط ماریتیمو یکی از تیم های مطرح این کشور جذب شد. او در اولین سال حضورش تنها در یک مسابقه از تاکا دو پرتغال به میدان رفت تا برای فصلی رویایی آماده باشد. سال گذشته برای این درو بان ایران رویایی پیش رفت، در حالی که در 25 بازی لیگ روی نیمکت نشست اما دروازه بان ثابت ماریتیمو در تاکا دو پرتغال و جام حذفی بود اما عملکرد فوق العاده اش سرانجام دانیل راموس سرمربی وقت این تیم او را در بازی های باقیمانده لیگ برتر پرتغال در ترکیب اصلی قرار بدهد . بازی های درخشان امیر باعث شد تا کارلوس کی روش نام او را در میان مسافران جام جهانی روسیه قرار دهد هرچند نمایش عالی بیرانوند باعث شد او در روسیه بازی نکند. در بازگشت به پرتغال و با وجود تغییر سرمربی تیم و دیر ملحق شدن به تمرینات آماده سازی اما بازهم دروازه بان اصلی ماریتیمو بود، در بازی اول به عنوان بهترین بازیکن انتخاب شد و در سه هفته برگزار شده یکی از عوامل موفقیت تیمش در کسب دو برد و حضور در رده های بالای جدول است. با امیرعابدزاده یکی از موفق ترین لژیونرهای فوتبال ایران گفت و گویی انجام داده ایم که می خوانید:
  • هدفم این بود امسال نفر اول باشم

-با وجود اینکه همراه تیم ملی بودی و به نوعی بخشی از تمرینات پیش فصل ماریتیمو را از دست دادی اما لیگ را به عنوان دروازه بان اصلی شروع کردی. در این باره صحبت می کنی؟

از این بابت واقعا خداراشاکر هستم و همیشه سعی کردم که تمام تلاشم را بکنم که خیلی نخواهم به اتفاقات فکر کنم. دوست دارم روی هدفم تمرکز کنم و هدفم این بود که امسال نفر اول دروازه تیمم باشم.

-مسیری که طی این چند سال داشته ای مسیری موفقیت آمیز است. از لیگ سه پرتغال تبدیل به دروازه بان اول ماریتیمو در لیگ برتر شدن...

بله این ادامه مسیری است که از سال گذشته داشتم و امسال هم اتفاقات خوبی برایم افتاد. سال قبل من از بازی در یک کاپ شروع کردم بعد در کاپ دیگر هم فرصت بازی به من رسید و سپس توانستم در لیگ در ترکیب اصلی تیمم قرار بگیرم. این فصل من به خاطر حضور در جام جام جهانی و زمان استراحتم کمی دیر تمریناتم را شروع کردم ضمن اینکه یک مصدومیت جزئی داشتم و دوست داشتم این مصدومیت رفع شود که بدنسازی را شروع کنم. به همین خاطر یک مقدار دوری از تمرینات بیشتر طول کشید اما با توجه به اینکه سرمربی ماریتیمو عوض شده بود احتیاج داشت من را ببیند و خداراشکر توانستم خودم را در تمرینات نشان بدهم و در اولین بازی رسمی در جام حذفی که سه بر صفر بردیم عملکرد خوبی داشتم و از آنجا بود که توانستم اعتماد مربی جدیدم را به دست بیاوردم.

- در سه بازی ابتدای فصل دروازه بان اول ماریتیمو بودی، یک کلین شیت، دو برد و یک باخت و حضور ماریتیمو در رتبه پنجم؟ فکر می کنی این فصل چطور ادامه پیدا کند؟

الان یک کم برای این حرف زود است و فکر کنم از هفته پنجم و ششم می توانیم بسنجیم که کجا هستیم. واقعیت این است که رقابت با پورتو و بنفیکا خیلی سخت است و باید تلاشمان را بکنیم که خودمان را به تیم های بزرگ برسانیم. اما قبول دارم که لیگ را خیلی شیرین شروع کردیم، در بازی اول یک برد دقیقه آخری به دست آوردیم و من توانستم بهترین بازیکن زمین شوم و از این بابت خیلی خداراشاکرم چون بازی سختی بود و توانستم عملکرد خوبی داشته باشم. در بازی دوم اشتباه فردی زیادی داشتیم و اشتباه های بچه ها گانه باعث شد نتیجه را واگذار کنیم. در سومین بازی مقابل چاوز مقابل سرمربی سال قبل ماریتیمو بازی کردیم. دانیل راموس در مادیرا مربی محبوبی بود چرا که مربی قبل از او خوب نتیجه نگرفته بود و به همین خاطر پیش هوادارها خیلی محبوب است. اما او سبک بازی اش دفاعی بود وامسال خودش تیمش را عوض کرد. با این حال توانستیم بازی را ببریم آن هم در حالی که در دقایق 90 و 94 دو گل زدیم. برای من به شخصه یکی از شیرین ترین بردهایی بود که تا به حال به دست آوردم. امیدوارم بتوانیم این روند خوب را ادامه بدهیم. شش امتیاز از سه بازی خوب است. امسال تیممان کمی هجومی تر است و مثل سال قبل تمرکزمان فقط روی دفاع نیست. کلودیو براگا مربی این فصل ما خیلی مربی پردل و جرات و جوانی است و کل مربیگری اش را در هلند بوده و این اولین تجربه اش در پرتغال است. امسال تیم ما یک تیم هجومی است و دنبال چیزهای بزرگ است.

• اینجا آدمهای خاکی را دوست دارند

-انگار در مادیرا خیلی محبوب هستی و رسانه ها خیلی درباره ات می نویسند...

سعی کردم یک نماینده خوبی برای ایران در لیگ و کشور پرتغال باشم. هر روز صبح وقتی از خواب بیدار می شوم خداراشکر می کنم که فرصت دیگری دارم تا بتوانم یک چیز جدید یاد بگیرم و می توانم از این فرصت استفاده کنم و به جاهای بزرگی برسم. از شرایطی که دارم و از جایی که هستم لذت می برم چون اتفاق های بزرگتری را مقابل خودم می بینم. این حس را در خودم به وجود آوردم که به زودی جای خیلی بزرگتری باشم و در خودم این را می بینم. هر روز از نظر ذهنی و فنی روی خودم کار می کنم. از همه یاد می گیرم و با همه صحبت می کنم تا بتوانم چیزهای بیشتری را یاد بگیرم. فکر می کنم این سر به زیر بودن و خاکی بودن باعث شده در پرتغال از من خوششان بیاید چون مردم پرتغال هم مردمی خاکی و مهربان و خوش قلب هستند. اینجا آدمهایی را که دوست دارند پیشرفت کنند را کمک می کند. خداراشکر که جای درستی هستم و احساس می کنم خدا آدم های خوبی را دور و برم گذاشته و یک جورایی دست خدا را در زندگی م حس می کنم.

-ماریتیمو فصل را خوب شروع کرده است. چقدر امیدوار هستی که بتوانید به رقابت های اروپایی برسید؟

مربی ما امسال سعی کرده فشار را از روی ما بردارد. سال قبل روی تیم این فشار وجود داشت چون تیم سال قبلش در پلی آف یوفا لیگ بازی کرده بود و هوادارها توقع داشتند پارسال هم بتوانیم به این رقابت ها برسیم. اما امسال یک مربی با ذهنیت جدید آمده که نمی گذارد این فشار روی ما باشد.در این فصل بازی به بازی پیش می رویم و براگا از ما در همه بازی ها برد می خواهد و برای برد به زمین می رویم نه برای نباختن. این ذهنیت خیلی زیبایی است و احساس می کنم می توانیم اتفاقات خوبی را امسال رقم بزنیم. اگر با همین روند امسال پیش برویم ج خودم خیلی امیدوارم بتوانیم دوباره به یوفا کاپ صعود کنیم.

• داستان زندگی م شبیه کسپراشمایکل شده

-انگار هر چه می گذرد زندگی فوتبالی ات به کسپر اشمایکل نزدیکتر می شود کسی که خودت هم به او علاقه داری. خودت در این رابطه چه فکر می کنی؟

خیلی برایم جالب است چرا که کسپررا همیشه دنبال می کردم حتی مو قعی که در لستر بود و شاید خیلی ها نمی دانستند کجا است من دنبالش می کردم. کلا با سبک گلری کسپر اشمایکل حال می کنم چون دروازه بانی توی خونش است. همیشه دوست دارم از همه یاد بگیرم و کسپر یکی از دروازه بان هایی بود که دنبالش میکردم و تلاش هایش که به نتیجه می رسیدند برایم انگیزه بود. اما سبکم را نمی توانم با کسپر مقایسه کنم چون از لحاظ سنی او جلوتر از من است و از طرفی اعتقاد دارم همه قرار نیست شبیه هم باشند. همه قرار نیست در 31 سالگی مثل کسپر در جام جهانی بازی کنند. به نظر من برای موفقیت باید چیزی که به آن رسیدم را باورداشته باشید و به چیزهایی که می خواهید برسید به خدا توکل کنید و از مسیری که در آن هستید لذت ببرید. من این کارها را انجام می دهم و از همه یاد می گیرم. برایم همیشه خیلی قشنگ بود که کسپر که پدرش اسطوره بوده موفق شده و داستان زندگی من هم شبیه به او است. اگر او در بهترین لیگ بازی می کند و من هم می توانم. چرا که نه!

-در لیگ پرتغال دروازه بان بزرگی مثل کاسیاس هم هست. برای موفقیت در این رقابت سخت برای بهترین دروازه بان فصل شدن چقدر برای خودت شانس قائل هستی؟

امسال در لیگ پرتغال یک مقداری رقابت دروازه بان قشنگ تر و سنگین تر شده چون پاتریسیو دروازه بان تیم ملی پرتغال به وولورهمپتون رفت و گلرهای جدید اضافه شدند. تیم ها امسال دروازه بان زیاد عوض کردند و فقط یک دروازه بان نیست که همه حواس ها روی او باشد مثل پاتریسیو که اسمی برای خودش ساخته بود، سال ها کاپیتان اسپورتینگ بود و همیشه کفه ترازو به سود او بود. اما امسال او رفته است و فقط پورتو است که کاسیاس را دارد. من هم سعی می کنم از کاسیاس که از بچگی همیشه بازی ها و فیلمهایش را نگاه می کردم و جایی بوده که من همیشه آرزو داشتم یاد بگیرم. ما سال قبل جلوی هم بازی کردیم و همه چیز ممکن است. دروازه بان های دیگر تیم ها هم اکثرا برزیلی هستند خیلی فراز و نشیب دارند. مهمترین کاری که باید بکنم این است که ثبات داشته باشم و روندی که دارم را حفظ کنم. فکر می کنم رقابت خوبی می توانم داشته باشم.

https://www.varzesh3.com/news/1549567/عابدزاده-اگر-اشمایکل-توانست-من-هم-می-توانم

Nov 24, 2002
27,860
1,466
Interview with Kaveh:

کد خبر: 1549882/35 زمان: 14:01 1397/06/07 بازدید: 202,299
رضایی: بازی با بارسلونا را کل ایران تماشا می کنند
زندگی متفاوت کاوه و فرنوش در بلژیک
فردا قرعه کشی فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا در حالی برگزار می شود که امسال تنها یک ایرانی فرصت حضور در معتبرترین تورنمنت فوتبال دنیا را خواهد داشت.

به گزارش "ورزش سه"، شکست دیناموزاگرب مقابل یانگ بویز در بازی برگشت پلی آف لیگ قهرمانان باعث شد صادق محرمی فرصت حضور در معتبرترین تورنمنت فوتبال باشگاهی دنیا را از دست بدهد تا تنها کاوه رضایی به عنوان ستاره ایرانی با بروژ بلژیک در انتظار برگزاری آئیین قرعه کشی این رقابت ها باشد.

ستاره گران قیمت ژوپیرلیگ دو هفته قبل با انتقالی رکوردشکن از شارلروا راهی قهرمان بلژیک شد تا در دومین سال حضور در فوتبال اروپا حالا این فرصت را داشته باشد با پیراهن شماره 10 این باشگاه مطرح به جدال بزرگ ترین و معتبرترین قهرمانان اروپا برود. رقابتی که عصر فردا در مقر یوفا قرعه کشی و گروه بندی آن مشخص می شود تا کاوه و هم تیمی هایش در سید 4 در انتظار رویارویی با سه رقیب قدرتمند باشند.

با بازی در دربی ها غریبه نبودم

کاوه رضایی چند روز بعد از حضور در اردوی بروژ با قراردادی 5 میلیون یورویی این فرصت را پیدا کرد تا در دربی فوتبال بلژیک باز هم مقابل اندرلخت به میدان برود. ستاره ایرانی در تشریح این اتفاق و اولین تجربه اش مقابل آن خیل عظیم تماشاگر ورزشگاه جان بریدل گفت:« این اولین تجربه من در دربی های بزرگ دنیا نبود چون من سابقه بازی در بزرگ ترین دربی آسیا مقابل 100 هزار تماشاگر ورزشگاه آزادی را نیز داشتم. بنا براین نه استرسی داشتم نه دیدن صحنه های ورزشگاه بروژ برایم غیرطبیعی بود».

با بارسلونا بازی کنیم کل ایران نگاه می کنند

شماره 10 بروژ در ادامه به حضور در لیگ قهرمانان اروپا اشاره و افزود:« خوشحالم فرصت حضور در چنین رقابت هایی نصیب من شده است. یکی از بزرگ ترین آرزوهای من همین بود و الان هم شک نکنید اگر ما به بارسلونا بخوریم در هنگام بازی تمام ایران به عنوان طرفدار بروژ این جدال را تماشا خواهند کرد».

پول برایم اهمیتی ندارد

مهاجم ایرانی همچنان به عنوان این که رکوردهای نقل و انتقالاتی تاریخ ژوپیرلیگ را شکسته تا عنوان گران ترین بازیکن را به خود اختصاص دهد مورد توجه رسانه های این کشور قرار دارد تا از این حیث زیر بار فشارهای روحی قرار داشته باشد چون حالا انتظارات از او خیلی بالا رفته است. کاوه در واکنش به این رکوردشکنی و کسب عنوان گران ترین جابه جایی تاریخ بلژیک این گونه واکنش نشان داد:«حرفه من تنها چیزی است که برایم اهمیت دارد و اصلا به این رکوردها و پول توجهی ندارم. روزی که اروپا را برای ادامه فوتبالم انتخاب کردم به پول آن اهمیتی ندادم چون دنبال رسیدن به اهداف و آرزوهای بلندپروازانه خودم بودم که قدم به قدم در حال عملی شدن است».

همسرم بهترین والیبالیست ایران است

نه فقط کاوه رضایی، بلکه همسرش، فرنوش شیخی نیز در ایران، شخصیت‌هایی شناخته شده و محبوب هستند. همسر ایرانی رضایی عضو تیم ملی والیبال ایران است و فصل گذشته به باشگاه دوفینس شارلروی در لیگ برتر والیبال بانوان بلژیک پیوست. کاوه در این رابطه گفت:" اوایل در این رابطه کمی با دولت ایران مشکل داشتیم ولی در نهایت اجازه حضور همسرم در شارلروی داده شد. او بهترین بازیکن والیبال ایران است. "حالا با گذشت حدود 6 ماه از این موضوع، شیخی دیگر فعالیتی ندارد و شاید با باشگاه هرمس اوستند در ارتباط است که پس از انتقال همسرش به باشگاه فوتبال بروژ، او نیز در کنار همسرش باشد و هر دو در کنار هم سکونت داشته باشند

https://www.varzesh3.com/news/1549882/زندگی-متفاوت-کاوه-و-فرنوش-در-بلژیک