Live: Iran vs Spain

Apr 19, 2004
297
0
#1
1st half (of 3 ) played...

Iran 3
Spain 1


Iran goalie scored a magic goal after juggling the ball and firing of a rocket from his own goal.... Ali Aligoli then copied the goal to make it 3 for Iran...
 
Apr 19, 2004
297
0
#3
3-2

iran switch goali, and the new one makes a big mistake to let in the 2nd..


spain scores from long distance another mistake by iran goalie..

3-3
 

red-devils

Bench Warmer
Aug 17, 2007
1,076
0
#13
حذف تيم فوتبال ساحلي از جام جهاني
ايران - آمريكا هيجان انگيزترين بازي جام 2007
فلاحت زاده: تيم ما به خاطر لجبازي*هاي "اكتاويو" نابود شد!

سرويس: ورزشي - فوتبال
1386/08/15
11-06-2007
16:26:15
8608-09009: كد خبر

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: ورزشي - فوتبال

«همه چيز تمام شد،...» اين اولين جمله «فرشاد فلاحت زاده» مربي تيم ملي ايران پس از ديدار نفس گير عصر 13 آبان است. مسابقه اي حساس و پربرخورد که طي آن تيم ملي فوتبال ساحلي در دومين بازي خود در جام جهاني 2007 اين رشته، با نتيجه 7-6 مغلوب تيم آمريکا شد.

به گزارش گروه دريافت خبر ايسنا، بعد از تساوي مقابل پرتغال و باخت در ضربات پنالتي، ساحلي بازان ايران اميدوار بودند با پيروزي بر آمريکا شانس صعود به مرحله بعد را حفظ کنند. ضمن اينکه رقيب، تيمي از ايالات متحده بود و دست برقضا اين بازي در روزي برگزار مي شد که از نظر سياسي از اهميت ويژه اي در روابط دو کشور برخوردار بود.

فلاحت زاده که پس از بازي بسيار برافروخته و عصباني بود، مي گفت: «چه روزي هم باختيم. اگر بازي سوم مان بود، بهانه مي آورديم که حذف شده بوديم و مي خواستيم به ذخيره ها بازي بدهيم، يا مصدوم داشتيم و... ولي حالا... اين بازيكنان غيرت ندارند!»

**هيجان خالص

اين بازي که توسط سايت فيفا «هيجان انگيزترين بازي جام» معرفي شد؛ از ساعت 14:30 به وقت ريودوژانيرو و در هوايي ابري آغاز شد و تا دقيقه 8 مساوي پيش رفت. در اين لحظه بود که «حسن عبداللهي» مدافع شماره 2 ايران به دليل خطا در محوطه جريمه، با دريافت کارت زرد دوم از زمين اخراج شد. اين اخراج ضربه سختي بر پيکر تيم سفيدپوش ايران وارد کرد، چراکه از اين لحظه تيم حريف تنها با 4 بازيکن دست و پنجه نرم مي کرد و ضمناً صاحب يک ضربه پنالتي هم شده بود. به اين ترتيب «جاشوا نولز» اولين گل بازي را زده و با يک گل ديگر که نود ثانيه بعد توسط «ماريو کيميانتي» زده شد، تيم آمريکا وقت اول را با پيروزي 2-0 به پايان برد.

اما در نيمه دوم همه چيز عوض شد؛ تيم جوان ايران در دو دقيقه، سه گل زد: «علي عليقلي» (دقيقه 16) و «محمد احمدزاده» (هر دو در دقيقه 17) زننده گل هاي روحيه بخش تيم ما بودند. ولي تيم آمريکا حرفه اي تر از آن بود که با اين نتيجه وا بدهد و بي توجه به تشويق بي امان تماشاگران متحد ايراني و برزيلي، بازي را در دست گرفته و دوباره پيش افتاد. علاوه بر نولز و کيميانتي که هرکدام يک گل ديگر زدند، يوري مورالس، بنيام آستورگا و زاک ايبسن هم براي تيره پوشان آمريکا گل زني کردند.

حتي اخراج دير هنگام «روني سيلوا» و 3 گل «مهدي داوودي»، «حامد قربانپور» و «مسلم مسيگر» هم نتوانست از شکست تيم ايران جلوگيري کند و نهايتاً دومين ناکامي و حذف زود هنگام ايران از بازي هاي جام رقم خورد. پايان بازي با اشک هاي تلخ و سرد بازيکنان تيم و خشم کادر فني (خصوصاً ايراني ها) همراه بود.

**سر باز کردن زخم کهنه

فلاحت زاده و «بهزاد داداش زاده» (مربيان ايراني تيم در دوره گذشته و کمک هاي «مارکو اکتاويو» در اين جام) اعتقاد داشتند تعويض هاي اشتباه سرمربي برزيلي و کم بازي دادن به بازيکناني مثل عليقلي، يا «عباس هاشمپور» (شماره 10 و کاپيتان تيم که اصلاً به ميدان نرفت)، از دلايل عمده نتيجه نگرفتن تيم در اين بازي بوده است.

اما اگر سرپرست تيم نگران جواب دادن به سازمان تربيت بدني و فدراسيون فوتبال است و صفرهاي رقم هزينه هاي صرف شده براي به خدمت گرفتن مارکو و اردوي دو هفته اي در برزيل جلوي چشمش رژه مي روند؛ مربيان ايراني نگراني هاي بزرگ تري دارند: «تا به حال هر اتفاقي افتاده ما هيچ چيز نگفتيم. چقدر براي اين تيم زحمت کشيديم، آخرش اين شد. حالا با چه رويي برگرديم ايران؟ اين آقا (مارکو) که 60 هزار دلارش را گرفته، مي رود و عين خيالش نيست... الان فوتبال ساحلي در دنيا دارد رشد مي کند، امسال بهترين زمان براي نشان دادن خودمان بود و مي توانستيم جزو چهار تيم پاياني باشيم. همه اش به خاطر لجبازي هاي اين آقا نابود شد!»

گويا زخم کهنه اي که همه از آن بي خبر بودند، در ريو سر باز کرده است؛ دو مربي ايراني به شدت عليه سرمربي معروف برزيلي جبهه گرفته اند و سعي دارند تمام بار شکست را به گردن او بيندازند. فلاحت زاده گفت: «اين آقا را زيادي بزرگش کردند(!) من با مربيان خيلي بزرگ تري کار کردم، خودمان در بازي هاي آسيايي، زماني که "مارکو" مربي تيم چين بود، 6-4 تيم*اش را برديم، با همين بهزاد (داداش زاده)، حسن زاده و مهرانپور...»

آن ها مي گويند مارکو اصلاً مشورت نمي کند و تا به حال حتي يک بار هم نظرشان را درباره امور تيم نپرسيده است: «هر اتفاقي در تيم مي افتد، مي پرسيم چه شده؟ مي گويند: مارکو گفته! بازيکن ها به جان هم مي افتند، دعوا مي کنند، صدايش را در نمي آورند.»

داداش زاده هم مي*گويد: «مارکو مربي بزرگي هست اما فقط در حد تمرين دهنده. يک ذره مديريت و جذبه ندارد!»

**يک سوزن هم به بچه ها

«اگر 10 روز قبل از بازي ها يک تيم جمع مي کرديم هم همين نتيجه را مي گرفتيم!» اين نظر بهزاد داداش زاده است که در اتفاقي عجيب، از روي سکوها بازي هاي تيم ايران را دنبال مي کرد تا روي نيمکت رهبري، جا براي آدم هاي اضافه همراه تيم باز باشد! يکي از تماشاگران ايراني با اشاره به اين موضوع، به کنايه مي گويد: «جداً به يک تشويق کننده معروف مثل ايشان احتياج بود، البته قبلاً مربيان روي نيمکت مي نشستند که انگار اين هم از بدعت هاي فوتبال ماست!»

اما باز هم تندترين حرف ها از زبان فلاحت زاده شنيده مي شود: «اين بازيکن ها غيرت ندارند، فقط به فکر پولند و اينکه ريش شان را چطور درست کنند يا بعد از گل چطور خوشحالي کنند!»

**حواشي آماري

از نکات جالب اين بازي، گل زني دروازه بان ايران (حامد قربانپور) روي يک ضربه آزاد بود که گل پنجم تيم به حساب مي آمد و باعث تساوي دو تيم در وقت سوم شد.

اما آمار بازي:

شوت ها: ايران 57 - آمريکا 30

کرنر: 10 – 4

کارت زرد: 2 – 3

کارت قرمز: 1 – 1

درصد مالکيت توپ: 55% - 45%

تيم ساحلي در آخرين بازي خود امروز به مصاف اسپانيا مي رود که در آخرين بازي خود، پرتغال را 4-2 برده و صعودش به مرحله بعد قطعي شده است.dobare morabi haye irani shoroo kardan. yadetoone ke zarinche ham poshte sare morabi team melli javanan cheghadr harf zad??
hame morabi haye irani saro tah e yek karbasan