Qasem Soleimani killed in Baghdad!

houmanbahal

Elite Member
Mar 27, 2005
25,421
887
42
عراق: ایران خبر داده بود که حمله می‌کند
سخنگوی نخست‌وزیر عراق می‌گوید نخست‌وزیر عراق به صورت شفاهی از حمله موشکی ایران به پایگاه‌های ائتلاف در عراق با خبر شده بوده است. بر این اساس، اندکی پس از نیمه‌شب سه‌شنبه به عادل عبدالمهدی در پیامی شفاهی از ایران گفته شده بوده که این حمله یا در آستانه آغاز است، یا شروع شده است. ایران به عبدالمهدی گفته بوده که فقط مواضعی را هدف می‌گیرد که در آنها نیروهای آمریکایی مستقرند. اهداف دقیق مشخص نشده بودند.
به گفته سخنگوی نخست‌وزیر عراق، آمریکا هم همزمان با حمله به پایگاه عین‌الاسد و پایگاه اربیل با نخست‌وزیر عراق تماس تلفنی گرفته است. عادل عبدالمهدی به محض اطلاع ، نیروهای نظامی عراق را در جریان قرار داده است. خبری از آسیب احتمالی به نیروهای عراقی و آمریکایی هم به دست نخست‌وزیر عراق نرسیده است.
به گفته سخنگوی نخست‌وزیر عراق، بغداد تلاش می‌کند با ارتباط با طرفین، بحران را محدود کن

IEI

Administrator
Staff member
Nov 10, 2002
14,500
3,336
عراق: ایران خبر داده بود که حمله می‌کند
سخنگوی نخست‌وزیر عراق می‌گوید نخست‌وزیر عراق به صورت شفاهی از حمله موشکی ایران به پایگاه‌های ائتلاف در عراق با خبر شده بوده است. بر این اساس، اندکی پس از نیمه‌شب سه‌شنبه به عادل عبدالمهدی در پیامی شفاهی از ایران گفته شده بوده که این حمله یا در آستانه آغاز است، یا شروع شده است. ایران به عبدالمهدی گفته بوده که فقط مواضعی را هدف می‌گیرد که در آنها نیروهای آمریکایی مستقرند. اهداف دقیق مشخص نشده بودند.
به گفته سخنگوی نخست‌وزیر عراق، آمریکا هم همزمان با حمله به پایگاه عین‌الاسد و پایگاه اربیل با نخست‌وزیر عراق تماس تلفنی گرفته است. عادل عبدالمهدی به محض اطلاع ، نیروهای نظامی عراق را در جریان قرار داده است. خبری از آسیب احتمالی به نیروهای عراقی و آمریکایی هم به دست نخست‌وزیر عراق نرسیده است.
به گفته سخنگوی نخست‌وزیر عراق، بغداد تلاش می‌کند با ارتباط با طرفین، بحران را محدود کن
Hameh midoonestan --- Vali goosfanda ke ino nemifahman :D

Chinaski

Elite Member
Jun 14, 2005
12,269
352
ایندفعه تا حدودی از دست هر دو طرف در رفته. از یه طرف ترامپ اومده ریده به این سناریو (چون اهل معامله ست نه دنبال کردن یه خط مشی). از یه طرف خود رژیم ایران هم کلا قید ملت رو زد (حتی طرفداری خودشو). سلیمانی تا 2 هفته ی دیگه کاملا فراموش میشه و مردم دوباره طلبکارتر از همیشه. ایندفعه حتی قضیه ی امنیت و این چیزا رو هم نمیتونن مطرح کنن چون خودشون میگن از پس آمریکا بر میان و با موشک پراکنی امشب عملا انتظارات ملت رو صد برابر کردند

اقتصاد ایران دیگه نمیتونه از جاش پاشه. این خودش دیکته میکنه که رژیم باید تغییر ماهیت بده. دیگه چه ترامپ باشه چه اوباما فرق زیادی نمیکنه. از نقطه ی بی بازگشت دیگه گذشته

ترامپ داره بازی رو میبره و احتمالا یه توافق آبدار با رژیم میکنه (دقیقا چیزی که میخواد). مسئله اینجاست که منفوریت مسئولین رژیم بین مردم با توافق از بین نمیره چون نون و آبی توش برای ملت نیست. اگر بخواد باشه رژیم کاملا باید تغییر ماهیت بده که نمیده

من مطمئنم این پایان ماجرا نیست و ترامپ از این هم ضعیف تر ایران رو پای میز معامله میشونه
ببین سروش جان, این مطالبی که نوشتی, عکس العمل یک ملت لااقل نیمه سالم و متوسط الحال از نظر فکریه. به هیچ عنوان واسه ایرانی ها صدق نمیکنه. اینا رو من میگم چون فکر میکنم انقدر در مورد تاریخ این ملت مطالعه کردم که بتونم در موردشون نظر بدم. شما برو تاریخ نه آنچنان دور این ملت رو بخون, گریه داره, چون پر از بیماریه روحی روانی و شخصیتیست. این ملت در زمان گشنگی و بدبختی و رذالت همیشه عکس العمل های دیوانه وار و حقیرانه نشون داده. وقتی رضا شاه اومد سر کار, ملت ایران یکی از بدبخت ترین شاید اصلا بدبخت ترین و گشنه ترین ملت منطقه بود. نون نداشتن بخورن, سگ و گربه میخوردن, اسب و قاطر مرده میخوردن, ولی تونبونشون رو هم به ملای محله و بچه سید همسایه میدادن. از گشنگی داشتن میمردن ولی متوجه نبودن واسه چی دارن میمیرن. اینا هنوز همون ملتن, اون فرهنگی که پدر بزرگاشون باهاشون بزرگ شدن, هنوز پا برجاست. ببین اگه چنین نشد که من گفتم. اینا الان چند ملیون بیسواد و نادان خرافاتی رو دوباره کشیدن پشت سر خودشون, الان جامعه رو به جایی رسوندن, که دفعه دیگه یه سری رفتن تو خیابون واسه گرونی و آزادی, همینایی که الان مگسی شدن و ریختن تو خیابون واسه عشقشون به سلیمانی, میان جلو اون بیچاره هایی وامیستن که مثل من و تو با رژیم مشکل دارن و سلیمانی رو یه سپاهیه جاکش و فاسد میدونن. یعنی الان خشم لااقل چند ملیون دیگه متوجه رژیم نیست. ببین اگه از این به بعد, دسته های حسینی پر رونق تر نشد, اگه مراسم روضه و نوحه دوباره پر طرفدار نشد, اینا الان خشم حد اقل یه چند ملیون کودن رو از خودشون وا کردن و به طرف جریانات دیگری کانالیزه کردن. ایرانی جماعت خیلی بیشتر از این حرفا طاقت بدبختی کشیدن و تحمل رذالت و حقارت داره.

IEI

Administrator
Staff member
Nov 10, 2002
14,500
3,336
ببین سروش جان, این مطالبی که نوشتی, عکس العمل یک ملت لااقل نیمه سالم و متوسط الحال از نظر فکریه. به هیچ عنوان واسه ایرانی ها صدق نمیکنه. اینا رو من میگم چون فکر میکنم انقدر در مورد تاریخ این ملت مطالعه کردم که بتونم در موردشون نظر بدم. شما برو تاریخ نه آنچنان دور این ملت رو بخون, گریه داره, چون پر از بیماریه روحی روانی و شخصیتیست. این ملت در زمان گشنگی و بدبختی و رذالت همیشه عکس العمل های دیوانه وار و حقیرانه نشون داده. وقتی رضا شاه اومد سر کار, ملت ایران یکی از بدبخت ترین شاید اصلا بدبخت ترین و گشنه ترین ملت منطقه بود. نون نداشتن بخورن, سگ و گربه میخوردن, اسب و قاطر مرده میخوردن, ولی تونبونشون رو هم به ملای محله و بچه سید همسایه میدادن. از گشنگی داشتن میمردن ولی متوجه نبودن واسه چی دارن میمیرن. اینا هنوز همون ملتن, اون فرهنگی که پدر بزرگاشون باهاشون بزرگ شدن, هنوز پا برجاست. ببین اگه چنین نشد که من گفتم. اینا الان چند ملیون بیسواد و نادان خرافاتی رو دوباره کشیدن پشت سر خودشون, الان جامعه رو به جایی رسوندن, که دفعه دیگه یه سری رفتن تو خیابون واسه گرونی و آزادی, همینایی که الان مگسی شدن و ریختن تو خیابون واسه عشقشون به سلیمانی, میان جلو اون بیچاره هایی وامیستن که مثل من و تو با رژیم مشکل دارن و سلیمانی رو یه سپاهیه جاکش و فاسد میدونن. یعنی الان خشم لااقل چند ملیون دیگه متوجه رژیم نیست. ببین اگه از این به بعد, دسته های حسینی پر رونق تر نشد, اگه مراسم روضه و نوحه دوباره پر طرفدار نشد, اینا الان خشم حد اقل یه چند ملیون کودن رو از خودشون وا کردن و به طرف جریانات دیگری کانالیزه کردن. ایرانی جماعت خیلی بیشتر از این حرفا طاقت بدبختی کشیدن و تحمل رذالت و حقارت داره.
Ina enghadr rozeh khoondan, khasteh nashodan ...
Migoftan soleimani yaar hossein boodeh ... vaghan hat az lahaz dini ham in bayad kofr bashe che az lahaz aghlani.

Bache Tehroon

Elite Member
Oct 16, 2002
39,533
1,513
DarvAze DoolAb
www.iransportspress.com
این که صد در صد درسته. به هیچ عنوان به حقیقت جویی و بیداری اکثریت اون ملت امیدی نیست. ما همه میمیریم و نسل بعدی ما هم میمیره و ملت ایران هنوز اندرخم همین کوچه خواهند بود

منتها معادله ی ایران و آمریکا تغییر میکنه. دیگه تصمیم بر این نیست که ایران به عنوان یک کشور خودسر مثل کره ی شمالی مطرح باشه. هر دوطرف میخوان ایران قدرت اصلی منطقه باشه و مسائل نظامیش کاملا واضح به همه. این برای اسرائیل خیلی بهتره چون یک لولوی رسمی برای اسرائیل خیلی بهتر از یه سپاه قدس و حزب الله و این مسخره بازیهاست که معلوم نیست کی به کیه

آمریکا برای ترفیع درجه ای که به جمهوری اسلامی میخواد بده باید نقش رئیس رو بازی کنه. برای همینه که دنبال اینن ایران رو مطیع نشون بدن. جمهوری اسلامی هم نمیتونه علنا بگه ما میخوایم معامله کنیم. باید برای رسما قدرت منطقه شدن یه نمایشهایی رو اجرا کنه

تنها مشکل این وسط اقتصاد ایرانه. به هیچ عنوان راه فراری از ورشکستگی اقتصادی ایران وجود نداره. در سناریوی بالا ایران هیچ شانسی برای جذب سرمایه نداره و هر روز فقیرتر میشه. این سردرد احتمالا به تغییرات اساسی توی رژیم منتهی میشه چون عملا نون خودشون هم آجر شده و کاری از پیش نمیره. نسل بعدی این رژیم اصلا روحیه ی مقاومت و خمینی بازی نداره. خیلیهاشون همین الان هم منتظرن خامنه ای بمیره که اینا برن سراغ کانال های غارت انحصاری. با تحریم و دشمنی با آمریکا و "مقاومت" و این حرفها غارت کردن برای خیلی هاشون سخته چون ملت خیلی طلبکار شدند

احتمالا نسل جدیدی از غارتگران روی کار خواهند اومد که به مسئله ی قرض کردن و مقروض بودن به چشم دیگه ای نگاه میکنن. پیش بینی من اینه که تا 50 سال آینده ایران از یک کشور بدون بدهکاری و منزوی تبدیل به یه هرزه ی به همه بدهکار میشه که همواره زیر تیغ هشدار بانک جهانی و در لبه ی تیغ ورشکستگی حرکت میکنه. تقریبا اینو مطمئنم. این برنامه سر کشورهای دیگه هم پیاده شده و خوب جواب میده​

Chinaski

Elite Member
Jun 14, 2005
12,269
352
Ina enghadr rozeh khoondan, khasteh nashodan ...
Migoftan soleimani yaar hossein boodeh ... vaghan hat az lahaz dini ham in bayad kofr bashe che az lahaz aghlani.
ببین دوست عزیز, یه چیزی رو بزار با اطمینان کامل بهت بگم: اینها, نه کومونیستن, نه کاپیتالیست, نه مسلمون. کلا ۵۰۰ سال فرهنگ دروغ و خرافات و خشونت و بی در و پیکری, چنان در تار و پود ما رخنه کرده که اگه میتونستیم خودمون رو آنالیز کنیم, بهترینمون هم از خودش خجالت میکشید. ما در تاریخمون چون بیپرنسیپی جزو مهمی از فرهنگمون بوده, نه مسلمونمون مسلمون بوده, نه کومونیستمون کمونیست, نه کاپیتالیستمون کاپیتالیست, فقیه های ما چون الگو هاشون دروغگو و فرصت طلب بودن, در طول تاریخ فقط حرف از اسلام زدن, ولی از اسلام کوچکترین بویی نبردن. نه اینکه اسلام پخ خاصی باشه, ولی واقعیت این است که مسلمون های درست حسابی مثل گروهک های اصول گرایی مانند قرآنیون و وهابیون, به حق به ماها میگن کاففر و مشرک چون این خرافات و جفنگیاتی که شیعه صفوی برای ما آورده, در اسلام وجود نداره. هیچیمون سر جاش نبوده و نیست. مردمی بسیار بیسواد, نادان, نون به نرخ روز خور و به همین دلایل بسیار خطرناک برای همدیگه هستیم.

Chinaski

Elite Member
Jun 14, 2005
12,269
352
الانم ترامپ خیلی راحت گفت تموم شد و دست دوستی به طرف جمهوری اسلامی دراز کرد و گفت بیاید در آغوش ما. همش از دم, برنامه کمک به بقای جمهوری اسلامی و ادامه حضورشون در منطقه منتها با دخول از یک دریچه دیگر بود. امریکا الان ۴۰ ساله که داره از طرق مختلف و استراتژی های گوناگون ادامه بقای این رژیم رو تضمین میکنه.

Jul 5, 2009
3,012
360
South Dakota
These cocksuckers promised us a "paralyzed and exhausted Republic of mullahs", what we instead got is a more than ever "powerful Republic of mullas" in that region, they're gonna stay around yet another 40 years, clap ... clap ... clap. Damned, I would be 80 by then!

And now this fucking one-&-only faggit #orangeBabbon show orchestrated by yet another motherfuckin clueless fat-fuck-Mike (am sure he's consulting Kanye West before he started this fucking show), fucking illegitimate sob!

I still wonder if ma'n!gga Vladimir Vladimirovich was involved/informed on this matter, I'm doubtlessly convinced he was.
Vladimir was kind of thinking hmm...... "never interrupt your enemy when he is making a mistake" when US fellas told him they're going to take that hAji out.
Laughable enough, he took a quick trip (like he was "I've gotta pee, can we go to quik trip" :)) directly to Syria, dirty slapped his own bitch al-Assad telling him "Now, I Am yer' Man"!

Oct 18, 2010
6,271
848
pictures show pin point damage from the irgc missile strikes at the american base.
they purposely avoided the ammunition dumps.

Last edited:
Aug 28, 2019
62
1
VERY, it is so obvious it is painful
Pathetic. Irans feshfeshe over exaggerated by the Americans, Republican and Democrats to their public so that the military get what it wants. Pampeo and BB netanyaho feeding false information to idiot trump. We have dumb asses in our country and in the white house. Dangerous combination. Of course media in the USA are very careful what they say. They are part of the Establishment.

Aug 28, 2019
62
1
LOL. They couldn't avoid shit. Half the missiles didn't even explode.

The whole thing was a show. How stupid are some people?
The American want to suck money and blood from Iran. Kuwait still paying USA billions for their war costs. Iraq is paying billions to the USA. USA is selling Syrian oil for themselves. USA is selling Libyan oil for their own pocket. Iran has the most natural resources in the area. From oil,gas to uranium ...USA is in Afghanistan just got one thing $1 trillion worth of natural resources. They are exporting free of charge by the help of military.

rahim

Elite Member
Oct 23, 2003
3,151
2,674
behbahan
Well, at least the photo of so called explosion at the American base published by the Iranian media is photoshop of a rocket explosion at Gaza couple of years ago!