Remember the slain protesters during Revolution?

Niloufar

Football Legend
Oct 19, 2002
29,626
23
Very sad and interesting that the truth comes out now after 40 years. Lies that mullahs said from beginning to exaggerate the number of slain protesters during revolution in Shah era.

http://www.asriran.com/fa/news/5420...دای-میدان-ژاله-را-10-برابر-بیشتر-ذکر-می-کردید

[h=1]عبدالله نوری: به شهید بهشتی گفتم باید تعداد شهدای میدان ژاله را 10 برابر بیشتر ذکر می کردید[/h]

عبدالله نوری فعال سیاسی اصلاح طلب و وزیر کشور دولت اصلاحات در روزنامه شرق نوشت:

خاطرم هست، پس از فاجعه ۱۷ شهريور ۱۳۵۷، جامعه روحانيت مبارز تهران بيانيه***اي ‏صادر و در آن بيانيه، تعداد تقريبي شهدای ميدان ژاله را نيز اعلام کرد. به اتفاق برخي دوستان، از اصفهان به قم آمديم و در منزل مرحوم آيت***الله طاهري***خرم***آبادي، خدمت شهيد بزرگوار، آيت***الله دکتر بهشتي رسيديم. من با ناراحتي به ايشان گفتم چرا در بيانيه شما تعداد شهدا کم ذکر شده؟ ايشان از من ‏پرسيدند پس چه عددي بايد مي***نوشتيم؟ من در جواب گفتم بايد ١٠ برابر اين تعداد مي***‏نوشتيد، ايشان در جواب فرمودند، آقاي نوري، شهداي ميدان ژاله اين تعداد هم نبوده ‏است.‏

سال***ها بعد که تب و تاب انقلاب فرو نشست، به فکر فرو رفتم که مگر اتهام***زدن درباره همه انسان***ها، غيراخلاقي و حرام نيست؟ مگر اتهام***زدن و نسبت ناروا*** دادن حتي به ‏رژيم پهلوي و اعوان و انصارش مجاز است؟ بر مبناي کدام مستند ديني مي***توان نسبت ‏به انسان غير***مؤمن، نسبت خلاف واقع داد؟

چرا ما جهت تخريب رژيم شاه، گاه احساس ‏وظيفه مي***کرديم که يک شهيد را ١٠ برابر کنيم يا آنچه بر زبان و قلم***مان جاري مي***‏شود، بگوييم و بنويسيم و احساس مي***کرديم چون ما روحاني هستيم يا انقلابي ‏هستيم يا اهل نماز و روزه و به عبارتي ظاهرالصلاح هستيم، خدا هم با ماست و ما ‏مشمول عفو پروردگار خواهيم شد؟ راستي چنانچه در روز حساب و کتاب که «فَمَنْ يَعْمَلْ ‏مِثْقالَ ذَرَّةٍ خَيْراً يَرَهُ - وَ مَنْ يَعْمَلْ مِثْقالَ ذَرَّةٍ شَرًّا يَرَهُ» است، حاکمان و منسوبين رژيم پهلوي در ‏دادگاه عدل الهي دادخواهي کنند که ما درباره کارهاي خلافي که ‏انجام داده***ايم، آماده عقوبت هستيم؛ اما نوري و نوري***ها به ما نسبت***هاي کذب و ‏خلاف واقع داده***اند و به عنوان حق***الناس، از ما بخواهند جبران کنيم يا مؤاخذه شويم، ‏چه پاسخي داريم و چه مي***توانيم انجام دهيم؟

اين داستان اختصاص به ديروز ندارد. امروز هم همه ما در معرض امتحان الهي ‏هستيم و بايد سعي کنيم که از جاده انصاف و عدالت خارج نشويم تا در دنيا و آخرت ‏سرفراز باشيم و بر اشتباهات گذشته***مان، حسرت نخوريم.

اميد است که از همين ‏رمضان تصميم بگيريم در چارچوب معيارهاي اخلاقي و معنوي و تزکيه روح و طهارت نفس که هدف روزه نيز همین امر است، گام برداريم، ان***شاءالله.

Meehandoost

Bench Warmer
Sep 4, 2005
1,981
113
Wow interesting, some day the truth of all things will come out. Some already have, for instance Rouhani bragging about forcing women to wear Hijab at a gathering in the beginning of the revolution, or Motahari calling the parents of those who celebrate Chahar-Shanbeh Soori and No-Ruz stupid and like donkeys! http://sibvideo.com/Watch/Video/ADORYCVHJF

There are interesting accounts on the fire of Rex theater as well...

May 9, 2004
15,166
179
حالا انگار بقیه فرشته هستند که این شیطون شده
مگه همین جنبش سبز نبود که کشته هاش رو ده برابر میکرد
و تظاهر کنندگانش رو صد برابر
یا نخست وزیر ازهاری نبود که خون رو جوهر سرخ میدید و صدای گلوله ها رو نوار
همین رضا پشه وقتی برجهای دقلو رو تو نیویورک زدند گفت به ما خبر داده اند که کار جمهوری اسلامی بوده
همه این سیاسیون و طرفدارانشون دروغ گفتند و میگویند و خواهند گفت تا به مفصودشون برسند