Robert Enke, Hannover 96 committed suicide, 10 November 2009!

Sith

IPL Player
Jun 13, 2005
3,031
0
www.wegotitfirst.com
you really gotta go see a shrink son, if you find suicide acceptable to one thing in life then go stab urself dude...
Where in the world did you read that? I never said such thing.

I only thought your reply was a bit harsh, and the way you put it, it sounded like you spoke from experience.

I'm sorry if I offended you. I meant no disrespect.

The whole shrink and stab thing, totally uncalled for.

Last edited:
Dec 5, 2004
3,918
0
Enke committed apparent suicide at a level crossing when hit by an oncoming train in Neustadt am Rübenberge, aged 32!

Wasn't he picked as one of the German keepers for SA WC2100?
From Barca to Hannover 96 div. 2, apparently not easy being a football player!

http://www.hannover96.de/
RIP!

Last edited:
Nov 24, 2002
27,860
1,466
He was considered by Many as German No1 for next year ! WoW

That is shocking news , another exemple that money doesnt bring hapiness

R.I.P :(

Behrooz_C

Elite Member
Dec 10, 2005
16,650
1,566
A small island west of Africa
RIP, very sad news.

No need to judge him. No one can tell what was going through his mind all those years since the death of his child. Suicide is not something anyone does lightly. There must be incredible pressures that we can not begin to imagine.

Niloufar

Football Legend
Oct 19, 2002
29,626
23
Robert Enke's Memorial service in Germany..have a tissue handy..:RIP::pers-cry:

[media]http://www.youtube.com/watch?v=_lu0tCxKG4E[/media]

[media]http://www.youtube.com/watch?v=pAOhavEG9uA[/media]

Last edited:
Mar 7, 2004
497
0
37
Enke committed apparent suicide at a level crossing when hit by an oncoming train in Neustadt am Rübenberge, aged 32!

Wasn't he picked as one of the German keepers for SA WC2100?
From Barca to Hannover 96 div. 2, apparently not easy being a football player!

http://www.hannover96.de/
RIP!
Enke had the highest level of his career in the last years when he came to Hannover,he was Germany's Nr 1 keeper but he had some illness some weeks before and so he lost his position in germanys NT but surely 100% would have gone to SA.

He was as person one of the best in germanys football business, everyone loved him for beeing a normal person

35 000 ppl came together today in our city to say goodbye ......everyone still sad football and also non football fans

Nov 24, 2002
27,860
1,466
It is truly sad ..
Why always the good people ,they are gone faster than others , this world is so cruel !

Niloufar

Football Legend
Oct 19, 2002
29,626
23
Vahid Hashemian, Enke's former teammate talks about the great player and his character..

چهارشنبه, 20 آبان 1388 16:59 خودکشی روبرت انکه، دروازه***بان ملی***پوش باشگاه هانوفر در شامگاه سه***شنبه، جامعۀ فوتبال آلمان را شوکه کرد. وحید هاشمیان که تا سال ۲۰۰۸، سه سال هم***تیمی انکه در هانوفر بود، در مصاحبه با دویچه وله، یاد انکه را زنده می***دارد.

ویچه***وله: آقای هاشمیان خبر ناگوار خودکشی روبرت انکه دروازه***بان ملی پوش تیم فوتبال هانوفر جامعه***ی فوتبال آلمان و جهان را در حال حاضر شوک***زده کرده است. شما سه سال در تیم هانوفر هم***تیمی روبرت انکه بودید و شناخت خوبی از او دارید. خبر خودکشی روبرت انکه را از دیدگاه خودتان چه طور تعبیر می***کنید، تا چه حد قابل درک و فهم است؟

وحید هاشمیان: خب من با روبرت انکه سه سال بازی کرده بودم. او کاپیتان تیم ما بود. در فوتبال یک بازیکن خوب بود، ولی به لحاظ انسانی هم واقعاً یک انسان خوب بود و همیشه من خاطرات خوبی از او دارم. او یک انسان قوی و خوبی بود. ما دیروز یک بازی دوستانه داشتیم و ساعت ۱۹:۳۰ بازی***مان شروع شد. اما آخر بازی یکباره خبر رسید که این اتفاق برای روبرت انکه افتاده. اول من فکر کردم خبر را اشتباه شنیدم. بعد که خبر را شنیدم خیلی شوکه شدم و اصلاً باورم نمی***شود و بعد فکر کردم شاید حادثه***ای برایش پیش آمده است. وی متأسفانه حادثه***ی خیلی بدی برایش پیش آمد و من خیلی ناراحتم. آدم چیزی نمی***تواند بگوید. این خبر عجیبی بود که تا حالا من در زندگیم شنیده بودم.

سه سال پیش دختر روبرت انکه به علت داشتن بیماری قلبی در سن دو سالگی درگذشت. این مصیبت زندگی خصوصی روبرت انکه را متزلزل کرد و مارتین کیند، رییس باشگاه هانوفر پس از اعلام خودکشی روبرت انکه همچنین گفت که انکه در طول سالهای اخیر از نظر روحی و روانی وضعیت میزانی را نداشت. شما تا چه مقدار این نکته را خودتان مشاهده کردید؟

وحید هاشمیان: من چیزی احساس نکردم. شاید مسایل خصوصی بوده است. نمی***دانم، ولی من هیچ چیز منفی ***از او در زمان بازیگری ندیدم؛ در زمانی که من آنجا بودم.

Bildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: وحید هاشمیان همبازی روبرت انکه در تیم هانوفر: «یک انسان خوب، یک ورزشکار خوب متأسفانه رفت.»مسئله***ای که کمتر راجع به آن صحبت می***شود، اما در طول سالهای اخیر خیلی مشاهده شده، مشکل روحی و روانی برخی از فوتبالیست***های حرفه***ای در بوندس لیگا بود و همچنان هست، مانند سبستیان دایسلر ملی***پوش پیشین فوتبال آلمان که در تیم***های بایرن***مونیخ و هرتابرلین بازی می***کرد و در سن ۲۵ سالگی به علت بیماری افسردگی روحی فوتبال حرفه***ای را کنار گذاشت و نتوانست کنار بیاید با این رقابت سخت و جو خشن حرفه***ای***گرایی که حاشیه***های فراوانی دارد. مثال دوم در این مورد، یان شیماک هافبک برجسته***ی تیم ملی چک بود که او هم در تیم هانوفر بازی می***کرد که پس از مشکلات روحی و روانی***اش یکی دو سال فوتبال را کنار گذاشت و حالا در تیم اشتوتگارت توپ می***زند. به نظر شما آیا جایگاه انسانیت در فوتبال حرفه***ای زیاد رعایت نمی***شود و اشخاصی که از نظر روحی زیاد قوی نیستند، با این مسئله مشکل پیدا می***کنند؟

وحید هاشمیان: فوتبال ورزشی است که در آن رقابت هست، ورزش سختی است. برخلاف ظاهرش که همه فکر می***کنند، ولی من فکر نمی***کنم این چیزی که شما می***گویید به این حادثه ارتباطی داشته باشد.

ولی پرسشی که هنوز باقی می***ماند، این سؤال "چرا" است؟ چرا روبرت انکه خودکشی کرد؟ روبرت انکه پس از سپری کردن بیماریی که در ناحیه***ی روده داشت و نتوانسته بود شش هفته در آغاز این فصل بوندس لیگا بازی بکند، ده روز پیش مجدداً به ترکیب اصلی هانوفر بازگشت. روز ۳۱ اکتبر با تیم هانوفر در زمین اف سی کلن یک بر صفر پیروز شد و یکشنبه***ی قبل نیز، دو روز قبل از خودکشی***اش، در دیدار خانگی هانوفر نیز مقابل تیم هامبورگ به میدان رفت که این بازی ۲−۲ تمام شد. همچنین یواخیم لوو سرمربی تیم ملی فوتبال آلمان نیز اعلام کرده بود که روی روبرت انکه به***عنوان سنگربان شماره یک تیم ملی فوتبال آلمان در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی حساب می***کند. یعنی از لحاظ ورزشی وضعیت روبرت انکه خوب بود. محبوبیت زیادی هم در بین طرفداران فوتبال داشت. این است که درک و فهم دلایل خودکشی روبرت انکه را سخت می***کند!

وحید هاشمیان: به شما گفتم، در حالت عادی این چیز تعجب***آوری است، کسی که روز یکشنبه بازی کرده است. از لحاظ شخصیتی ایشان خیلی قوی بودند و در بازیها و در همه جا به بازیکن***های دیگر روحیه می***دادند و شخصیت رهبری در ایشان وجود داشت. ولی نمی***دانم چه اتفاقی افتاده است. باید صبر کرد. اما هر چه هست، یک انسان خوب، یک ورزشکار خوب متأسفانه رفت.