Terrorist attack kills Iranian nulcear scientist

Jan 29, 2004
2,735
0
#1

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از اداره كل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، رامين مهمان***پرست سخنگوي وزارت خارجه ترور ناجوانمردانه دكتر مسعود علي***محمدي انديشمند فيزيكي كه توسط عوامل صهيونيستي و مزدوران آمريكا انجام گرفت را يك رويكرد ضد انساني و مغاير با كليه هنجارهاي بين***المللي دانست و آن را به شدت محكوم كرد.
سخنگوي وزارت خارجه افزود: در تحقيقات اوليه علائمي از خباثت***هاي مثلث رژيم صهيونيستي، آمريكا و عوامل اجير شده آن در ايران در اين رخداد تروريستي قابل رؤيت است.
وي افزود: اينگونه اقدامات تروريستي و حذف ظاهري دانشمندان اتمي كشورها به طور قطع مانع از فرآيند علمي و تكنولوژي نشده، بلكه آن را سرعت خواهد بخشيد و نسل***هاي جوان و پراستعداد ايراني نخواهند گذاشت شعله فروزان شكوفايي و رشد علمي تمدن ايرانيان تضعيف شود.


 

Farzad-USA

Bench Warmer
Apr 4, 2007
2,329
0
rooyesh.blog.com
#2
دکتر مسعود علی محمدی قصد مهاجرت از کشور را داشت که ترور شد .

ساعاتی قبل با یکی از دوستانم که در دانشکده فیزیک دانشکاه تهران مشغول به تحصیل است تماس گرفتم تا سوالاتی را در مورد دکتر مسعود علی محمدی که امروز ترور شد از وی بپرسم . ایشان در حالیکه بشدت ناراحت و خشمگین بود با کلماتی بریده بریده گفت : " حکومت دکترو کشت " . وقتی ازایشان سوال کردم به چه دلیل حکومت باید ایشان را بکشد مگه چکار کرده بود ؟ این دوستم در حالیکه ناراحتی و خشم بی حد و حصر از صدایش نمایان بود توضیح داد که دکتر محمدی در هفته های اخیردر کلاس درس دایما درباره خروج از کشورو تدریس در دانشگاه های کانادا یا آمریکا صحبت میکرد و اینکه حکومت قدر و منزلت اساتید دانشگاه را نگاه نمی دارد و برای تحقیقات علمی آنها بودجه لازم را در نظر نمیگیرد و همچنین استاد محمدی بشدت از نحوه برخورد حکومت با اعتراضات مردمی بعد از انتخابات دلگیر بود و به کرات این ناراحتی اش را با دانشجویان در میان میگذاشت . در ادامه من از ایشان سوال کردم خوب خیلی از اساتید به خارج کشور مهاجرت میکنند و دایما هم از حکومت انتقاد میکنند چرا رژیم آنها را نمیکشد در ثانی رژیم میتوانست ایشان را با سم یا تصادف ساختگی یا حتی چند گلوله ترور کند چرا باید از بمب استفاده کند ؟ و این دوستم که از این سوالهای من بشدت عصبانی شده بود با همان لحن پرخاشگرانه گفت : استاد محمدی با سازمان انرژی اتمی کار میکرده و از بسیاری از پروژه های محرمانه این سازمان و همچنین تحقیقات اتمی سپاه پاسداران مطلع بوده و اگر به خارج کشور مهاجرت میکرد و به نحوی این اطلاعات سری در اختیار رسانه ها قرار میگرفت برای حکومت خیلی هزینه داشت و به همین دلیل میگم رژیم دکترو کشت تا اطلاعات محرمانش به بیرون درز نکنه و در ثانی هزینه کشتن دکتر توسط حکومت اصلا قابل مقایسه با هزینه افشای اطلاعات اتمی اش نیست برای همین وقتی رژیم نتواست دکترو متقاعد کند که در کشور بماند دست به این اقدام تروریستی وحشیانه زد و ایشان را با بمب ترور کرد که بتواند مسئولیت آن را بر گردن آمریکا و اسراییل و مجاهدین خلق بیاندازد و خودش را تبرئه کند .

من هم وقتی استدلالات قاطع این دوست داغدارم را شنیدم به یقین رسیدم که این ترور کثیف کار رژیم بوده است . حکومتی که برای بازی های سیاسی حرم امام رضا را در روز عاشورا بمب گذاری میکند و قتلهای زنجیره ای را انجام میدهد و به زندانیان در بند تجاوز جنسی میکند , کشتن یک دانشمند ناراضی را هم با کمال آرامش انجام میدهد . در پایان یاد سخنان علی اکبر هاشمی رفسنجانی افتادم که میگفت برای بقای نظام با شیطان هم دست میدهیم !​
 

Farzad-USA

Bench Warmer
Apr 4, 2007
2,329
0
rooyesh.blog.com
#4
استاد ترور شده دانشمند هسته***ای نبود

سخنگوی سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران، شایعات مربوط به رابطه استخدامی مسعود علیمحمدی با سازمان انرژی اتمی ایران را تکذیب کرد .

کلمه: در حالی که امروز برخی رسانه ها و مقامات ازجمله سخنگوی وزارت خارجه، از دکتر علیمحمدی به عنوان دانشمند هسته***ای نام بردند، بررسی ها نشان می***دهد آن مرحوم به رغم فعالیت علمی در رشته فیزیک، در زمینه انرِژی هسته ای فعالیت نمی کرده و در رشته ذرات بنیادی کار می کرده اند.

این امر با یک نگاه ساده به صفحه ایشان در سایت دانشگاه تهران و فهرست تالیفاتش مشخص می شود.

خبرگزاری مهر هم در تشریح سوابق علمی آن مرحوم نوشت:

استاد پایه ۲۲

سال تولد: ۳/۶/۱۳۳۸

فارغ التحصیل دکتری از دانشگاه صنعتی شریف در رشته فیزیک نظری

سنوات خدمت: حدود ۱۶ سال

عضویت در هیئت ممیزه دانشگاه در دو دهه اخیر

عضو شورای پردیس علوم و معاون پژوهشی پردیس علوم تا سال ۱۳۸۷

استاد برجسته فیزیک ایران و برنده جایزه جشنواره خوارزمی

بیش از ۸۰ مقاله کامل در بهترین مجلات بین المللی

دکتر مسعود علیمحمدی از دو سال گذشته یعنی در زمان وزارت دکتر محمد مهدی زاهدی در وزارت علوم به عنوان نماینده ایران در سزامی منصوب شده بود.

شتابگر سزامی طرحی برای ساخت و برقرار کردن شتابگر سزامی در اردن برای کشورهای خاورمیانه برنامه ریزی شده که قرار است تا سال ۲۰۱۴ راه اندازی شود و ۱۴ کشور در آن عضویت دارند.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی نیز برخی شایعات مربوط به رابطه استخدامی «شهید مسعود علی محمدی» با سازمان انرژی اتمی را قویاً تکذیب کرد.

به گزارش مهر، علی شیرزادیان سخنگو و مدیرکل روابط عمومی سازمان انرژی اتمی کشورمان اعلام کرد که سازمان انرژی اتمی در پی حادثه تاسف برانگیز ترور کور استاد محترم دانشگاه تهران «دکتر مسعود علی محمدی» ضمن عرض تسلیت به خانواده محترم ایشان و جامعه علمی کشور، به نوبه خود از مقامات امنیتی و قضایی تقاضا دارد در اسرع وقت عوامل این حادثه را شناسایی کنند.

همچنین برخی شایعات مربوط به رابطه استخدامی ایشان با سازمان انرژی اتمی قویاً تکذیب می***شود.​
 

Farzad-USA

Bench Warmer
Apr 4, 2007
2,329
0
rooyesh.blog.com
#5
ترور استاد فیزیک هسته ای دانشگاه تهران
فرهاد علوی

شبکه جنبش راه سبز (جرس): در حالی که رسانه های وابسته به دولت سعی دارند با اتخاذ ادبیات خاص مسعود علی محمدی دانشمند هسته ای کشورمان را از حامیان دولت محمود احمدی نژاد معرفی کنند و این حادثه را تروری سیاسی بدانند ، اطلاعات خبرنگار جرس حکایت از آن دارد که این استاد دانشگاه تهران همچون اکثر دانشگاهیان از حامیان جنبش سبز بوده است.

به گزارش جرس، مسعود علی محمدی که امروز صبح در قیطریه و طی یک حادثه تروریستی ترور شد، در زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری از جمله حامیان میرحسین موسوی بوده است

مسئولیت ترور بر عهده چه کسی است؟

در حالیکه چند ساعت پس از وقوع ترور،اطلاعیه ای در یک وبسایت -تندر -،با نام انجمن پادشاهی منتشر و مسئولیت ترور مسعود علی محمدی استاد فیزیک دانشگاه تهران را بر عهده گرفت، چند ساعت بعد در اطلاعیه دیگری ، این خبر توسط وبسایت دیگری تکذیب شد و مسئولیت بر عهده وزارت اطلاعات گذاشته شد.در خبر اول چنین آمده بود:
"بامداد امروز طی یک عملیات هماهنگ و برق آسا توسط فرزندان دلاور ایران ، مسعود محمدی ، از مزدوران رژیم اسلامی و استاد دانشگاه تهران در رشته انرژی هسته ای ، با ماده منفجره و کنترل از راه دور ترور شد. این مزدور از عناصر اصلی توسعه برنامه اتمی رژیم اسلامی در سالهای اخیر بود. که در سرکوب مردم در حوادث اخیر بعنوان لباس شخصی نیز نقش موثر و فعال داشت. "

گفتنی است در حالی این خبر، مسعود علی محمدی را به عوان لباس شخصی و.. معرفی کرده بود که این استاد یکی از حامیان جنبش سبز و میرحسین موسوی بوده است.

در خبر تکذیبیه بعدی به گزارش گویانیوز،آمده بود: در حالی که امروز صبح طی اطلاعيه ای با امضای "تکاوران تندر - انجمن پادشاهی ايران" مسئوليت اين ترور به عهده گرفته شد؛ پس از چند ساعت اطلاعيه ديگری از سوی "انجمن پادشاهی ايران" و در سايتی ديگر اين خبر را تکذيب و مسئول ترور اين استاد دانشگاه را سازمان اطلاعات دانست و آن را "شبيه سازی" و "توطئه جديد سازمان اطلاعات جمهوری اسلامی عليه تندر و انجمن پادشاهی ايران" دانست.

جزئیات حادثه

از سوی دیگر فخرالدين جعفر زاده سرپرست دادسراي امور جنايي تهران جزئيات جديدي از ترور استاد دانشگاه تهران را اعلام كرد: در ساعت 8:05 دقيقه صبح امروز خبر انفجار به قاضي كشيك تهران اعلام شده است.

وي ادامه داد: پس از اعلام اين خبر به اتفاق شاملو، بازپرس شعبه يك دادسراي امور جنايي و حيدري، بازپرس شعبه 10 اين دادسرا به محل حادثه اعزام شديم.

جعفرزاده به فارس گفت: پس از حضور در محل حادثه و در بررسي***هاي اوليه مشخص شد انفجار حدود ساعت 7:58 صبح امروز اتفاق افتاده است.

وي گفت: بمب منفجرشده در يك موتورسيكلت جاسازي شده و به فاصله يك متري از در ورودي منزل استاد مسعود علي***محمدي از اساتيد دانشگاه تهران به يك درخت بسته شده بود.

سرپرست دادسراي امور جنايي تهران ادامه داد: همچنين بررسي******ها نشان مي***دهد اين بمب از فاصله بسيار نزديك با اين استاد دانشگاه و بوسيله كنترل از راه دور منفجر شده است.

بررسي***هاي خبرنگار فارس حاكي از آن است كه استاد علي***محمدي در همان لحظات اوليه انفجار به شهادت رسيده است و در حال حاضر پيكر او به پزشكي قانوني منتقل شده است.

چهره ای علمی و غیر سیاسی

رئیس پردیس علوم دانشگاه تهران نیز با اشاره به این حادثه گفت: استاد مسعود علی محمدی که صبح امروز سه شنبه در اثر انفجار بمب کشته شد استاد تمام دانشگاه و یک چهره شاخص جهانی بوده اما چهره ای سیاسی نبوده است.
دکتر علی مقاری با اشاره به شهرت جهانی این استاد افزود: استاد علی محمدی از اساتید بنام فیزیک ایران بود و چندین کتاب نیز از او منتشر شده بود. وی در ادامه گفت: این استاد برجسته چهره سیاسی نبود و در زمینه سیاست فعالیتی نداشت.

رئیس پردیس علوم دانشگاه تهران به مهر گفت: انفجار بمب در مقابل منزل یک استاد دانشگاه اتفاق ساده ای نیست و این حادثه علاوه بر پیگیری نیروهای امنیتی و قضایی از سوی دانشگاه نیز پیگیری خواهد شد.​
 
#6
I find it hard to belive the regime did this. I mean since when do they need remote control devices to murder people?
I suppose the daei jan napoleon conspiracy theorists would say so that they would could blame their enemies, but that's not sufficient for me.
 
Oct 18, 2002
11,593
2
#7
I find it hard to belive the regime did this. I mean since when do they need remote control devices to murder people?
I suppose the daei jan napoleon conspiracy theorists would say so that they would could blame their enemies, but that's not sufficient for me.
I remember a few years ago when the bomb went off in Imam reza shrine I was thinking: "why would the regime plant a bomb in Haram Imam Reza" and guess what? Saeed Emami confessed it was their work!
 
Oct 18, 2002
11,593
2
#8
BTW the title is wrong. I remembr his name from my time at Shaif, and he was not a nuclear physicist. His area was Quantum mechanics. (But I guess to Farsnews they are all the same!)
 
Jan 29, 2004
2,735
0
#9
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=gh--W3A3iYE"]YouTube- US, Israel assassinate Iranian nuclear physicist | Secularist fundamentalism[/ame]
 
#10
I remember a few years ago when the bomb went off in Imam reza shrine I was thinking: "why would the regime plant a bomb in Haram Imam Reza" and guess what? Saeed Emami confessed it was their work!
Didn't they make Emami confess that he travelled to Israel and was a zionist agent? I don't know how much of these confessions I can trust.

Perhaps they killed this guy and are going to frame Mortazavi for it, who knows!
 
Jun 18, 2005
10,888
0
#11
Since the professor was not involved with the nuclear program and is said to be a Mousavi supporter I highly doubt it that he would be the target of a sophisticated attack by the opposition.

If you do think about it, this really is a noisy way to eliminate somebody. My best guess is that the extremists in Iran did this hoping to frame the opposition and the west for it. (Without actually eliminating a nuclear scientist)

This latest criminal act has framing and intimidating protesters all over it.
 

Niloufar

Football Legend
Oct 19, 2002
29,626
23
#13
omg, horrible news..:( poor guy..may he rest in peace in grave at least ..

http://news.yahoo.com/s/ap/20100112/ap_on_re_mi_ea/ml_iran

Bomb kills Iran nuclear physicist tied to Mousavi


By NASSER KARIMI, Associated Press Writer Nasser Karimi, Associated Press Writer – 1 hr 35 mins ago
TEHRAN, Iran – A nuclear physics professor who publicly backed Iranian opposition leader Mir Hossein Mousavi in the disputed June presidential election was killed Tuesday when a bomb-rigged motorcycle blew up outside his home.


The blast, apparently set off by a remote trigger, left a puzzling mix of clues about why a 50-year-old researcher with no prominent political voice, no published work with military relevance and no declared links to Iran's nuclear program would be targeted.


State media identified the victim as Masoud Ali Mohammadi, a professor at Tehran University, which has been at the center of recent protests by student opposition supporters. Before the election, pro-reform Web sites published Ali Mohammadi's name among a list of 240 Tehran University teachers who supported Mousavi.

Hard-line government supporters called at recent street rallies for the execution of opposition leaders. But Ali Mohammadi was not a well-known opposition figure in Iran.
The government blamed the rare assassination on an armed Iranian opposition group that it said operated under the direction of Israel and the U.S. Iran often accuses the two countries of meddling in its affairs — both when it comes to postelection unrest and its nuclear program.
"Since Ali Mohammadi was one of the scientists of physics and nuclear energy, most probably intelligence services and elements of the Mossad and CIA had a hand in his assassination," the Web site of state television quoted Tehran prosecutor Abbas Jafari Dolatabad as saying. The accusation was echoed by the Foreign Ministry.
In Washington, State Department spokesman Mark Toner denied the charge.
"Any charges of U.S. involvement are absurd," he said. A U.S. intelligence official said the CIA played no role in the bombing death, speaking on condition of anonymity because he was not authorized to speak publicly on the matter.


Israel's Foreign Ministry had no comment.
A spokesman for the atomic agency, Ali Shirzadian, told The Associated Press that Ali Mohammadi had no link with the agency responsible for Iran's contentious nuclear program. And U.S. experts in the same field said his work had no apparent connection to military uses of nuclear technology.
Iran is under pressure from the United States and its European allies, which suspect Tehran is seeking to develop nuclear weapons. Iran denies that.
"He was not involved in the country's nuclear program," Shirzadian said of the victim.


Another Iranian nuclear scientist, Shahram Amiri, disappeared in June while on a pilgrimage to Saudi Arabia, raising questions about whether he defected and gave the West information on the country's nuclear program. Amiri worked at a university linked to the Revolutionary Guard and his wife said he was researching medical uses of nuclear technology at a university.
Iran's foreign minister accused the U.S. of helping to kidnap him and demanded his return.
In 2007, state TV reported that another nuclear scientist, Ardeshir Hosseinpour, died from gas poisoning. A one-week delay in the reporting of his death prompted speculation about the causes, including that Israel's Mossad spy agency was to blame.
Ali Mohammadi had just left his house on his way to work when the remote-controlled explosion went off, state TV said. The blast shattered the windows of his home in northern Tehran's Qeytariyeh neighborhood and left the pavement outside smeared with blood and strewn with debris.
Authorities said no one had been arrested in the attack.


Ali Mohammadi was not known as an outspoken or visible supporter of Iran's opposition movement in the postelection turmoil, though his name did appear on the list of professors who backed Mousavi before the vote. That list was published on several pro-reform Web sites in the weeks leading up to the election.Mousavi and his supporters claim he was true winner of the June election but fraud robbed him of his victory. His supporters staged massive street protests in the weeks after the election, which met with a harsh government crackdown.
Last week, pro-government demonstrators opened fired on the car of Mahdi Karroubi, another leading opposition figure who also ran and lost in the June presidential election. He was not hurt.
The semiofficial Mehr news agency quoted a Tehran University official as saying Ali Mohammadi was not involved in political activity.
"The prominent professor was not a political figure and had no activity in the field of politics," Mehr quoted Ali Moqari, head of the university's science department, as saying.Ali Mohammadi wrote several articles on quantum and theoretical physics in scientific journals. He was a member of some academic associations focusing on experimental science. In 1992, he received the first doctorate in nuclear physics to be awarded in Iran, from Tehran's Sharif University of Technology.
Michio Kaku, a prominent high energy physics professor at City College of New York, said he had never heard of Ali Mohammadi or his work and a list of papers he published showed his study was clearly not related to making nuclear weapons."Nuclear physicists interested in bomb-making would have no interest in these papers," Kaku said. "These papers are highly abstract" with no buzzwords that indicate anything threatening, he added.
Iran's Foreign Ministry spokesman Ramin Mehmanparast said the killing of nuclear scientists cannot thwart the country's scientific and technological progress.
Iran also directed suspicion at the exiled opposition group the People's Mujahedeen Organization of Iran. Tabnak, a conservative Iranian Web site close to the ruling establishment, said the group carried out the attack under direction of Israeli agents.
The People's Mujahedeen, however, denied any involvement and said the claim was a government ploy to smear the group.
The Basij militia, which along with its allied Revolutionary Guard played a key role in the postelection crackdown on the opposition, condemned the killing and called the professor a martyr.The Basij said Ali Mohammadi also taught at the Imam Hossein and Malek Ashtar universities, both linked to the Revolutionary Guard.
The United States and its allies in Europe have been pushing Iran to halt its uranium enrichment program, a technology that can be used to make fuel for power plants but which also offers a possible pathway to weapons development.Israel has threatened to take military action if diplomatic efforts fail.
U.S. Secretary of State Hillary Rodham Clinton said Monday that the Obama administration has concluded that the best way to pressure Iran to come clean on its nuclear ambitions is to impose sanctions aimed at the country's ruling elite.
Iran is already under three sets of U.N. sanctions for refusing to freeze its enrichment work.
 

Attachments

Jun 9, 2004
13,753
0
Canada
#15
I find it hard to belive the regime did this. I mean since when do they need remote control devices to murder people?
Since they need to blame it on Monafeghin and increase their crackdown on the movement. Don't forget Behrooz jaan, they immediately "hacked" a monarchist web site and posted responsibility on their behalf - it seems ;)
 

Niloufar

Football Legend
Oct 19, 2002
29,626
23
#16
wow..ouch..new revelation in this story to ponder about:

http://nedayemihan.blogspot.com/2010/01/blog-post_8903.html

در بمب گذاری امروز عکسی از ابوناصر" دستیار "حسین منیف اشمر" دیده می شود.


عکسهای خبرگزاری فارس از صحنه انفجار در قیطریه که به کشته شدن مسعود علی محمدی استاد دانشگاه تهران مغرفی شده است عکسی از "ابوناصر" دستیار "حسین منیف اشمر" دیده می شود. این دو تن از اعضای ارشد "حزب الله لبنان" در تهران هستند که در جریان سرکوب بارها و بارها دیده شدند. جالب اینکه صحنه های این انفجار بسیار شبیه به انفجارهای جنوب لبنان است.

ناگفته نماند این مطالب به همراه عکس برای ما ارسال شده و این اطلاعات از منابع موثق گزارش نشده است
 

Niloufar

Football Legend
Oct 19, 2002
29,626
23
#18
and Zendeyad Ali Mohamadi's scientific articles:

اين لينك حاوى مقالات علمى مرحوم دكتر على محمدى مى باشد. همانگونه كه مى بينيد وى نزديك به پنجاه ( و شايد هم بيشتر) مقاله در زمينه هاى ذرات بنيادى، كيهان شناسى، انرژى تاريك و رياضيات داشته است. آخرين مقاله چاپ شده از وى مربوط به دسامبر سال 2009 ميلادى مى باشد. روحش شاد

http://www.slac.stanford.edu/spires/find/hep/www?rawcmd=a+m+alimohammadi&FORMAT=WWW&SEQUENCE=
 
Jun 26, 2007
2,874
0
#19
I remember a few years ago when the bomb went off in Imam reza shrine I was thinking: "why would the regime plant a bomb in Haram Imam Reza" and guess what? Saeed Emami confessed it was their work!
Cinema Rex ham kaare hamina bood...


its Ghatl-haye Zanjeere-yi all over again!
first Mousavi's relative...now this professor..
 
Last edited: