Thread dedicated to the great "Nasser Hejazi"

Finally

Elite Member
Oct 18, 2002
3,871
899
Lol ....! Indeed I do …………….yellow German Shepheard ……….! :sneaky:

Loungis got burnt many times by him ,Mojdehi ,RIP Mazloomi ...so they always tried to intimidate them mentally ……….I remember once Adelkhani told them what he thinks of them by a cruel gesture right in front of their faces !:eek:
سگ زرد المانى
ممد رضا عادلخانى

حالا چرا زرد
بقول جنرال، عاقلان دانند

Speaking of General, where is he?

oghabealborz

Elite Member
Feb 18, 2005
15,113
2,590
Strawberry field
سگ زرد المانى
ممد رضا عادلخانى

حالا چرا زرد
بقول جنرال، عاقلان دانند

Speaking of General, where is he?
Most of their chants were made by RIP Morteza Ahmadi , he was as you know a famous radio broadcaster ,he was a die hard red fan and I once witnessed it myself when he came in to Amjadieh in the stand left of VIP box which was a stand where red and blues were mixed and could tolerate each other ,

Everyone red and blue greeted him and got up in respect ,he sat down behind me within a hand reach and there were few reds fans like cheer leaders sit around him ,he read them the chant he had made and told them how they should be singing it and off they went to the main red stand on the opposite side and within minutes all the loungis were chanting it in harmony !(twats !!:sneaky:)

I suspect this sageh zardeh almaani was his making….khoda rahmatesh koneh ,he was a lovely man and so talented.

Last edited:

Finally

Elite Member
Oct 18, 2002
3,871
899
Most of their chants were made by RIP Morteza Ahmadi , he was as you know a famous radio broadcaster ,he was a die hard red fan and I once witnessed it myself when he came in to Amjadieh in the stand left of VIP box which was a stand where red and blues were mixed and could tolerate each other ,

Everyone red and blue greeted him and got up in respect ,he sat down behind me within a hand reach and there were few reds fans like cheer leaders sit around him ,he read them the chant he had made and told them how they should be singing it and off they went to the main red stand on the opposite side and within minutes all the loungis were chanting it in harmony !(twats !!:sneaky:)

I suspect this sageh zardeh almaani was his making….khoda rahmatesh koneh ,he was a lovely man and so talented.
Interesting story. Yes, I do remember Morteza Ahmadi. A very talented person. He was more than just a radio broadcaster. He was an actor and a singer as well. One of his famous song is called Shamsol Emareh.

oghabealborz

Elite Member
Feb 18, 2005
15,113
2,590
Strawberry field
Interesting story. Yes, I do remember Morteza Ahmadi. A very talented person. He was more than just a radio broadcaster. He was an actor and a singer as well. One of his famous song is called Shamsol Emareh.

Well you see what a great talent he was... You asked why they were saying sageh zard?

Zard because the old saying "sageh zard baraadareh shoghaaleh!" so it was a double poke at him and his team mates!

Who could have come up with that but the man himself.

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
100007437.jpg

دوستان مصاحبه عادل خانی بر علیه رایکف.

بلاخره معلوم شد کار عادلخانی با تاج تمام شد و او نیز همچون حجازی و مظلومی پس از سالها که پیراهن تاج را پوشیده بود آنرا از تن در کرد تا به جامه سپید تیم نوپای شهباز در آید صحبت از جدایی عادلخانی مهاجم چپ پای تاج و دورگه ای فوتبال ایران ماههاست که ورد زبان فوتبالدوستان و تراوش نوک قلم ورزشی نویسان است اگر کنجکاوتر باشیم از نیمه های فصل پیش از آن روزها که غیبت این بازیکن صاحب تکنیک بطول انجامید شایعه جدایی اش هم بمیان آمد بازیکنی که سالها با تاج بود از نوجوانی که فوتبال را شناخته بود رنگ پیراهن تاج را بتن دیده بود و پس از مدتها دوری از ایران حتی بهنگام بازگشت هم شوق همیشگی برای دوباره توپ زدن در این باشگاه را از دست نداده بود حالا میخواست پشت پا به همه این علایق بزند راستی چگونه میشد قبول کرد

راستی چگونه میشد قبول کرد که او از این همه وابستگی ها دل بکند مگر باورکردنی بود که تاجیها خواستار حفظ او نباشند و چطور باید تعبیر کرد که چپ پای تاجی را با ان همه خواهان و آن پیشنهادهای کلان حتی با پیش پرداختی کمتر از انتظار در تیم شهباز ببینیم .
عادلخانی را شب همان روز که استعفایش را در دفتر فدراسیون مینوشت و دو روز پس از آنکه با شهباز به توافق قطعی رسیده بود به حرف کشیدم میخواستم ته و توی قضیه را در

آورم واقعیتش اینکه رفتن او از تاج خیلی ها را غافلگیر کرده بود مثل رفتن حجازی و مظلومی با این جمله شروع کردم
* کارت با شهباز به کجا کشید ؟
گفت تمام شد قرارداد را امضاء کردیم برای یکسال بازی بیست و پنج هزار تومان گرفتم و ماهی دوهزار تومان پول تو جیبی
* گفتم بیشتر از این خواهانت بودند ضرر نکردی ؟

- دو تیم تبریزی رقم های خوبی به من پیشنهاد کردند تراکتورسازی حاضر بود برای دو سال 100 هزار تومان و ماهی 4 هزار تومان بدهد ماشین سازی هم پیش قدم شده بود که برای همین مدت با 80 هزار تومان و ماهی 2500 تومان بپردازد غیر از این دو تیم راه آهن و یکی دو تیم دیگر هم بهر شکل میخواستند مرا راضی به امضاء یک قرارداد یک یا دوساله بنمایند تبریزی ها حتی حاضر شده بودند که من در تهران بمانم و تمریناتم را در همین جا دنبال نمایم فقط دو روز آخر هفته را به تیم خود برای مسابقه بپیوندم .

* چرا پیشنهاد های نان و آبدار را ردکردی چه چیز شهباز تو را جذب کرد فکر نمیکنی در شهباز تشویق بیشتر مردم تو را فریفته است ؟
- نمخواستم راجع به پول فکر کنم برای من حضور در آن تیمها نان و آبدار بود اما مرا قانع نمیکرد ممکن بود به پول خوبی برسم اما فوتبالم را از دست میدادم و نمیتوانستم آن کسی باشم که میخواهم باشم فصل آینده برای من حیاتی خواهد بود میخواهم که نشان دهم هنوز همان عادلخانی گذشته هستم و قادرم حتی برای تیم ملی مفید باشم ثابت میکنم آنها که مرا بجرم از کار افتادگی و پیری محکوم میکردند و میخواستند بازنشسته ام کنند چقدر اشتباه کرده اند

*حرفش را قطع میکنم چه کسی تو را از کار افتاده میداند ؟
- آنها که آبشان با من به یک جوی نمیرفت آنها که فوتبال باشگاه تاج را میگردانند سرپرست و مربی تیم را میگویم که خودشان را بیشتر از باشگاه و فوتبال و بازیکنانی مثل من دوست دارند

* نظر روسای باشگاه چه بود ؟
- با آنها مسئله ای نداشتم در طول این سالها تشخیص داده ام که روئسا و مسئولین باشگاه از هیچ کوششی برای ما دریغ نکردند از آنها گله ای ندارم چون اعتقاد و اطمینان دارم که آنها بیشتر از هر کس خیر بازیکنان را میخواهند بار ها بمن ثابت شده بود که باشگاه تاج برای رفع گرفتاریهای ما بهر دری زده است اما متاسفانه گردانندگان فوتبالش همه هدفهای مثبت باشگاه را با شیوه های غلط و کج سلیقگی های شخصی به بیراهه کشیده اند

* با این حساب شایعه اختلاف تو با رایکوف حقیقت دارد و دلیل جدایی تو از تاج همین اختلاف بود ؟
- مقصر واقعی رایکوف بود او بهر بهانه یکی را مقصر میشناخت و هر روز به یکی بند میکرد تا سرپوشی روی اشتباهش بگذارد و شکستها و ناکامی های احتمالیش را خنثی کند یک روز به رشیدی و مژدهی ایراد میگرفت و آنها را مقصر میشناخت و یکروز دیگر از روشن و حجازی ایراد های بنی اسرائیلی میگرفت و دست آخر هم نیشش را به تن من فرو میکرد

راستش این آخریها دست رایکوف رو شده بود و مسئولین باشگاه پی برده بودند که بودنش به صلاح باشگاه نیست و حتی در مجله تاج هم اعلام شد که رایکوف بزودی خواهد رفت و یک مربی تازه جای او را خواهد گرفت که معلوم نشد چطور این تصمیم عوض شد برای آنکه بسود جویی و نفع طلبی این مربی واخورده پی ببریم به مصاحبه ای در همان آوان با جوانان رستاخیز داشت اشاره میکنم که فوتبال مارا به یک جنگل تشبیه کرده بود و بی انظباطی را به گردن مسئولان و سازمان دهندگان انداخته بود غافل از اینکه خودش هم 6 سال در این جنگل زندگی کرده بود و حالا هم باز هم در همان محیط ماندگار شده است و با 3 هزار تومان اضافه حقوقش همه چیز رنگ عوض کرده است
* اگر مقام چهارم رده بندی را برای تیم تاج ناکامی بدانیم تو چه دلیلی برای آن می آوری ؟

- کفگیر رایکوف به ته دیگ خورده است یا لااقل باید گفت دیگر حنای رایکوف برای تاجیها رنگی ندارد تمریناتش خسته کننده است بدان حد که حتی تماشاگران متعصب هم که به تماشای تمرینات ما می آمدند دیگر خسته شده بودند رایکوف هم این را فهمیده بود اما از تاج دل نمیکند شاید هم جایی بهتر از اینجا برایش پیدا نمیشد
قبل از هر بازی یک موضوع را پیش میکشید و یک چیز را برای مردم مطرح میکرد تا اگر تیمش شکست خورد جوابی برای باشگاه داشته باشد آنقدر که دلش برای پاسخگویی به

مسئولان باشگاه میلرزید از شکست و ناکامی تیم ناراحت نبود او که یک مربی بود و باید مارا دلداری میداد خودش از دو روز زودتر رنگ و رویش را میباخت .
دلم برای باشگاه و تماشاگر میسوزد که نزول تاج را از چشم بازیکنانش میدیدند و بهانه های رایکوف را قبول میکردند در اصفهان وقتی با سپاهان بازی داشتیم هنوز اثر شکست سال قبل در او بود هیچ بهانه ای بهتر از ورق بازی کردن بچه ها برای سرپوش نهادن بر شکست دوم پیدا نکرد آنقدر این مسئله را بزرگ کرد که گویی ورق بازی دوستانه بچه ها که در تمام تیمها رایج است گناه بزرگی است و هر وقت که شکست میخوردیم یکی از این بهانه ها چاشنی اش بود

اینها که تازه دلایل واقعی نیستند چیزهای دیگری هم بود رایکوف دست و پای بچه هار ا بسته بود هیچکدام را نمیگذاشت که در زمین خودشان باشند و غرورشان را نشان بدهند ناراحتی زیادش هم از من یکی این بود که چرا گاهی دست به کارهایی میزنم که از حدودم پا فراتر بگذارم این حتی به زیان تاج بود که با این همه بازیکن خوب دست و پا بسته می ماند شاید این را قبول داشته باشید که هر تاجی وقتیکه به تیم ملی میرفت همیشه بهتر از آن بود که در تیم تاج بازی میکرد من و مظلومی همیشه این را ثابت کرده بودیم چونکه در تیم ملی

آزادانه تر با توپ حرکت میکردیم و در تیم باشگاه همان نیمی از آن را هم حق نداشتیم نشان دهیم حتی شیوه بازی تاج هم یکنواخت شده و حریفان میدانستند در چنته ما چیست بگذریم که دیگر احترامی برای مربی باقی نمانده و برای همه خودمانی شده .
اگر من بگویم که رایکوف دشمن تیم ملی بود دروغ نگفته ام او همیشه از تیم ملی و بازیهایش بد میگفت اما خودش در تاج قادر نبود کاری بکند که طرفداران مارا راضی سازد اینها سبب شده بود که روز بروز بر تعداد ناراضی های تیم تاج اضافه شود متاسفانه کسی نبود که این را با مسئولان باشگاه در میان بگذارد سرپرست تیم تاج هم که باید این مشکلات را رفع میکرد و باشگاه را در جریان میگذاشت غفلت میکرد اما من بنا بر حس خیر خواهی گاهی با مسئولان از این دردها صحبت میکردم و همین بیشتر مربی و سرپرست تیم را می آزرد تا به

کینه و از روی لجاجت مرا طرد کند حتی گاهی میشد که نامم را جزو ذخیره ها هم نمیدادند و بازیکنی را به میدان میفرستادند که از تب میسوخت
جدا میخواهم یک گله هم از شما خبر نگاران بکنم که در این اوقات ساکت بودید و از این درد تیم تاج حرفی نمیزدید اینها دلالیل من هستند که رایکوف را متهم بکنم حتی به فوتبال ما خیانت میکند و دشمن تیم ملی است وگرنه حاضر نمیشد مرا در سن 27 سالگی در اوج قدرت و تجربه یا مظلومی را که در شرایط خوبی است محکوم به بازنشستگی کند در حالیکه تاج با کسانی در حال حاضر قرارداد بسته است که پیرتر از من هستند بقول گردانندگان سازمان فوتبال تاج باید بازی خداحافظی برایشان ترتیب داد

* موضوع را عوض کردم تو بازیکن تند خو و عصبانی مزاجی هستی اینطور نیست ؟
- نه هرگز شاید در زمین بلند حرف زدم و گاهی هم فریاد کشیده ام و احتمالا برخوردی هم اما اینها به مسابقه و تعصبی که هر بازیکن برای پیروزی دارد مربوط میشود فردایش همه چی فراموش میشود
* دلت میخواست بجای گوش چپ در نوک حمله بودی یا یک هافبک نفوذی ؟
- فبلا در آلمان هافبک چپ و بک چپ هم بوده ام و در محل سنتر فوروارد هم بازی کرده ام حتی موقعیکه به ایران آمدم علاقه داشتم در محل هافبک چپ بازی کنم تا از شوت هایم بهتر

استفاده ببرم اما سه سال است که بگوش چپ رفته ام
* دوست داری یک گوش سازنده باشی یا گل زن ؟
- در سیستم 433 هر سه بازیکن باید تغییر جا بدهند و هر سه باید گلزن یا سازنده گل باشند اما این را هم در فوتبال خودمان کمتر میبینیم و در تاج هم بمن تکلیف میشد که فقط سازنده باشم اما در تیم شهباز با وجود کلانی که حرکاتش همه دفاع را بخود مشغول میکند شاید بتوانم موقعیتی برای حرکت بیشتر پیدا کنم و گلهایی هم بزنم
*

گوش چپی سراغ داری که در فوتبال ما بهتر از تو یا بمانند تو باشد ؟
- اگر در آمادگی دلخواه باشم کسی را بهتر از خود نمیشناسم و در آن موقع هیچ دفاعی نیست که برایم مسئله ای باشد اما اگر آماده نباشم خیلی ها ممکن بهتر از من باشند
* فکر میکنی بتوانی در آینده بازهم پیراهن تیم ملی را بپوشی ؟
- فقط برای همین هدف با شهباز قرارداد بسته ام این تنها امید من است و قول میدهم این را در آینده ثابت کنم اگر روزی حتی 60 درصد فوتبال واقعی ام را نشان ندهم خودم را

بازنشسته میکنم
* میخواستم خداحافظی کنم که این را هم به گفته هایش اضافه کرد .
- باشگاه تاج دارای همه گونه امکانات است اما همه این امکانات در راه صحیح بکار نمی افتد در فوتبال تاج زمانی جوانگرایی بود و همیشه باشگاه در پی سازندگی بود حالا هم هدفش همین است اما آنها که فوتبال را میچرخانند از این هدف غافل مانده اند گرچه حالا برای قلع و قمع مخالفان خود و کنار نهادن حجازی - مظلومی - جباری و من جوانگرایی را پیشنهاد کرده اند اما عملا جوانانی که تجربه کافی داشته باشند ندارند و گرنه جان ملکی - کارو و کارگر جم هم باید شامل همین فکر میشدند و گرنه شما قبول میکنید من در این سن باید به مرز بازنشستگی رسیده باشم که میخواستند برایم بازی خداحافظی ترتیب دهند ؟
18 بهمن 1354 - دنیای ورزش شماره 278

Last edited:

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
مصاحبه حسن روشن درباره بازیکنان قدیمی تاج که بخاطر پول جدا شدند: ناصر حجازی و عادل خانی، اکبر کارگر جم گفتند ما می رویم شهباز. آن زمان در تیم ملی 35/000 تومان، غیر تیم ملی 30/000 تومان و بقیه 20/000 تومان به بازیکن پول می دادند ناصر گفت: شهباز به ما 60/000 تومان می دهند. دقیقا به یاد دارم رایکوف گفت 65/000 تومان نه 60/000 تومان – بروید آنجا موفق تر خواهید بود می توانید خانه هم بخرید. 4 نفری رضایت نامه گرفتند و از تاج رفتند. آنها که رفتند از رایکوف پرسیدم اینها بزرگهای تیم بودند حالا رفتند با چه مهره ای بازی کنیم؟ در جواب به من گفت: حالا تیم درست شد، این ها اشباع شده بودند...... .

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,860
1,343
این هم صحنه یی از بازی تاریخی تاج و پرسپولیس و نبرد سفر ایرانپاک با بهترین دروازبان تاریخ ایران ناصر حجازی.از خصوصیات مهم آن زمانهای فوتبال قبل از انقلاب تاج و پرسپولیس نه تنها بازی این دو تیم بود که از حساسیت‌های عجیبی‌ برخوردار بود بلکه نبرد تن به تن بازیکنان نیز گرمای عجیبی‌ هم به این بازیها میداد.برای مثال یکی‌ از این نبردهای فراموش نشدنی‌ نبرد سفر ایرانپاک با حجازی بود.چرا که فرصت طلبی عجیب ایرانپاک و واکنش‌های سحر آمیز ناصر حجازی خود به حساسیت بازی میفزود.مثل این صحنه،شوت سنگین ایرانپاک تقریبا در نزدیک نقطه پنالتی اینچنین توسط واکنش عالی‌ ناصر حجازی روبرو میشود.سال ۱۳۵۴ است،اون طرفتر علی‌ جباری و اندرانیک اسکندریان با نگرانی‌ دفع توپ توسط ناصر حجازی را نگاه میکنند. naser hejazi33.jpg

oghabealborz

Elite Member
Feb 18, 2005
15,113
2,590
Strawberry field
این هم صحنه یی از بازی تاریخی تاج و پرسپولیس و نبرد سفر ایرانپاک با بهترین دروازبان تاریخ ایران ناصر حجازی.از خصوصیات مهم آن زمانهای فوتبال قبل از انقلاب تاج و پرسپولیس نه تنها بازی این دو تیم بود که از حساسیت‌های عجیبی‌ برخوردار بود بلکه نبرد تن به تن بازیکنان نیز گرمای عجیبی‌ هم به این بازیها میداد.برای مثال یکی‌ از این نبردهای فراموش نشدنی‌ نبرد سفر ایرانپاک با حجازی بود.چرا که فرصت طلبی عجیب ایرانپاک و واکنش‌های سحر آمیز ناصر حجازی خود به حساسیت بازی میفزود.مثل این صحنه،شوت سنگین ایرانپاک تقریبا در نزدیک نقطه پنالتی اینچنین توسط واکنش عالی‌ ناصر حجازی روبرو میشود.سال ۱۳۵۴ است،اون طرفتر علی‌ جباری و اندرانیک اسکندریان با نگرانی‌ دفع توپ توسط ناصر حجازی را نگاه میکنند. View attachment 41593
Nice picture, Dastjerdi and Hajeahimipour also present, the way they are standing looks like it was a penalty kick. The Eagle has landed....

A8K

Elite Member
Oct 22, 2016
3,036
520
fuck.ir
^ had to look up Jafar Namdaar, (2 July 1934 – 1 January 2014) it's been a while..RIP

In this match (WC 1974 first asian refs debute) Namdar showed two yellow cards to Australian player Ray Richards without sending him off before showing a red card after being informed of his error by reserve official Clive Thomas. LOL.

Another ref, a taller balding fellow was our PE teacher in Middle school.. I forget his name now. We felt he was Taji.

YePaDoPa

Elite Member
Oct 30, 2002
3,160
147
if I'm not mistaken, ref from your middle school might have been Mr. Bohlooli! He was my cousin's teacher in middle school around Shademan street.

^ had to look up Jafar Namdaar, (2 July 1934 – 1 January 2014) it's been a while..RIP

In this match (WC 1974 first asian refs debute) Namdar showed two yellow cards to Australian player Ray Richards without sending him off before showing a red card after being informed of his error by reserve official Clive Thomas. LOL.

Another ref, a taller balding fellow was our PE teacher in Middle school.. I forget his name now. We felt he was Taji.[/QUO

A8K

Elite Member
Oct 22, 2016
3,036
520
fuck.ir
zamani did 1370's derby. I think he's still with us.. nice going (based on the interview from 4 years ago)
http://www.nasserhejazi1.ir/fa/ndt/...نمی-شود-که-چرا-پنالتی-محرز-پرسپولیس-گرفته-نشد

داوری که موفق شده است در دوران قضاوت خود 5 بار دیدار حساس استقلال و پرسپولیس را سوت بزند

.....زمانی خاطرنشان کرد: من در سال 1340 یک بار قضاوت دربی را بر عهده داشتم که آن زمان پرسپولیس نبود و دربی میان تاج و شاهین برگزار می‌شد.

http://kohgiluyeh-boyerahmad.farsnews.com/news/13951211001579

oghabealborz

Elite Member
Feb 18, 2005
15,113
2,590
Strawberry field
I'm referring to the PE teacher from A8K's middle school and not the ref from that derby! I still wore pooshak in th

I'm referring to the PE teacher from A8K's middle school and not the ref from that derby!
Sorry 🙏! My bad... Now that you mentioned most refs were PE teachers, weren't they?
Two PE teachers in my high school one was basketball ref and the other
Volleyball ref and coach.
Bless them they banned football and we had to pick between the two hand jobs! 😍

Feb 4, 2005
25,246
5,458
Sorry 🙏! My bad... Now that you mentioned most refs were PE teachers, weren't they?
Two PE teachers in my high school one was basketball ref and the other
Volleyball ref and coach.
Bless them they banned football and we had to pick between the two hand jobs! 😍
منوچهر نظری دانشگاه شریف

I had PE 2 (takhassosi - football) with him and always called him biased toward Perspolis. He was cool with it. One day he refed an Esteghlal game and got a PK for us and the taker (I guess Reza Rajabi) missed it. Next time I met him, he said teametoon khak too sareh barashoon PK hami gereftam natoonestan kari konand.

Last edited: