TM Iran Information Thread

May 4, 2003
116
65

zoozanagheh

Bench Warmer
Feb 6, 2005
2,327
304
To add what Khodro mentioned, IFF's priority is not TM and WC.

ر این بین تیم ملی ایران مجبور است به خاطر مشکلی که ای‌اف‌سی ایجاد کرده و بر خلاف حرف‌هایی که همیشه درباره در اولویت بودن تیم ملی ایران در سال جام جهانی در داخل مطرح می‌شود، کارش را با پنج بازیکن آغاز کند و بدتر از آن اینکه با توجه به درگیر بودن سه تیم ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا (به خاطر برنامه‌ریزی ضعیف AFC)، کادرفنی تیم ملی برای پیدا کردن یازده بازیکن برای بازی دوستانه برابر ازبکستان هم با مشکلات و دردسرهای زیادی روبه‌رو است و مشخص نیست که 29 اردیبهشت با چه ترکیبی به مصاف تیم ملی ازبکستان خواهد رفت.

Seems like those playing in AFC competition will join after those who are playing abroad and being professionally trained at better facilities in Europe and competing at a higher level.
Given the short time between AFC return matches and the game vs Uzbekistan, it is possible that Perspolis, ZobAhan, and Esteghlal players do not get playing time in our last home game.

zoozanagheh

Bench Warmer
Feb 6, 2005
2,327
304
So far only Torabi, Gholizadeh, Khanzadeh, along with Karimi and Dejagah both injured) have participated in TM camps.
In absence of players from teams competing at AFC, I wonder why players like Aghayi, Lak or Abdullah zadeh and Imani are not invited.

CQ and Oceano have mentioned in the past that they will not take players that are not well prepared and ready (like the previous world cup), so it only makes sense to call up other players just in case the main ones get injured during the AFC games or do not reach the desired level of preparation.

Last edited:

zoozanagheh

Bench Warmer
Feb 6, 2005
2,327
304
Interesting interview with CQ:

He stresses the need to prepare the domestic players through a special program and points to Branko's decision for WC2006 as well:

ما مربیان واقعیت‌هایفوتبال آسیا را می‌فهمیم، به خوبی می‌بینیم و لمس می‌کنیم بازیکنانی که داخل فوتبالآسیا و در لیگ‌های داخلی بازی‌ می‌کنند به یک سطح بالاتر برای آماده سازی نیاز دارند.گاس هیدینگ در کره جنوبی همین را قبول دارد. ایوویچ در ایران، آقای برانکو در ایران2006 که همین تصور را داشت.

He also points out how AFC planning works against interest and success of Asian teams at WC, and how Australia, Saudi Arabia, Korea and Japan are not having their national team play at AFC competition for this round and it is only IFF who could not make the hard decision of making the priority WC and TM rather than clubs and AFC.

در ایران اولویت نخست تیم‌های باشگاهی هستند نه تیم‌ملی. آیا ایناشتباه یا درست است؟ می‌گویند همینی که هست! اولویت در ایران باشگاه است و لیگ قهرمانانآسیا ولی در عربستان صعودی اولویت تیم‌ملی است

نمی‌شود این سوء تفاهم واهی را ادامه داد که همه بگویند اولویت فوتبال ایران تیم ملی و موفقیت در جام‌جهانی است. همه هی بگویند تیم‌ملی ولی وقتی زمان تصمیم گیری برسد واردوی تیم‌ملی شروع شود، واقعیت چیز دیگری را نشان دهد و نشان دهد اولویت تیم‌ملی نیست و باشگاهها هستند.

He also has this to say to Branko's remark on 90 that if CQ can turn the players to CR7 I will release them to TM:

برانکو در برنامه 90 گفت اگرکی‌روش رونالدو به ما تحویل دهد، بازیکنان را می‌دهم.

برای آنکه من هم مثل برانکو از حس طنزگونه استفاده کنم باید بگویم نمی‌توانم 40 روزه رونالدو تحویل بدهم چون با او هشت سال کار کرده امولی مودریچ چرا!(خنده) می‌توانم بازیکنان را به سطح او برسانم.(خنده جمعی) خوشحالم که این سوال را از من پرسیدید. وقتی آقای برانکو این جواب را داد، من را شگفت زده کرد.مثل رونالدو را 40 روزه نمی‌توانم ولی مثل مودریچ را چرا.(خنده)

بگذارید مراتب احترامم را به مودریچ اعلام کنم. اوبازیکن فوق العاده‌ای است ولی خیلی شفاف به برانکو اعلام می‌کنم اگر بازیکنان را40 روز به من بدهد، یک مطلب را قول می‌دهم... مطمئنا رونالدو تحویل نمی‌دهم ولی ضمانت می‌کنم تیم‌ملی ما به مراتب بهتر آماده بازی با بزرگان خواهد بود. وقتی کی‌روش بازیکنان و تیمش را برای آماده سازی دارد، دیگر صحبت از تعطیلات و هالیدی نمی‌کنم. آنجا قضیه خیلی جدی است. فکر می‌کنم نتایجی که در 7 سال گذشته داشته‌ام نشان می‌دهد بدون هیچشک و شبهه‌ای بنده احتیاج به یکسری حرف‌ها ندارم. سبک کار من همیشه اینطور بوده کهکمتر قول داده‌ام و بیشتر عمل کرده‌ام. برانکو بهتر از همه می‌داند، وقتی یک مربی فرصت آماده سازی تیم خود را با بازی و اردوی مناسب داشته باشد، شانس بیشتری برای موفقیت خواهد داشت.

Here is the full interview:

کی‌روش: ۴۰ روزه رونالدو نه ولی مودریچ می‌سازم آقای برانکو

zoozanagheh

Bench Warmer
Feb 6, 2005
2,327
304
CQ admits his concerns for the central defense and midfield:

کی‌روش: بله برای خط دفاع تیم‌ملی استرس دارم

کارلوس کی‌روش: امیدوارم پژمان و سیدجلال تا جام‌حهانی سرحال بمانند اما باید آینده را هم ببینم

ورزش > فوتبال ملی - سرمربی تیم ملی تاکید کرد این همه تغییرات در خط دفاعی در بازی دوستانه به دلیل هراس او از این ناحیه زمین است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، کارلوس کی روش در بخشی از مصاحبه اخیر خود با ما درباره یک چالش بزرگ تیم ملی سخن گفت. از ترسی که او برای خط دفاعی تیمش دارد.
«بازی های اخیر نشان داد ما در پست هافبک دفاعی به جای سعید و همینطور در خط دفاعی مشکلاتی داریم. » این سئوال را پرسیدیم او خیلی کامل پاسخ داد: «موافق این صحبت شما هستم. دروازه‌بان‌ها مثال خوبی هستند. قبلا ما کجا بودیم و الان کجا هستیم؟ من این را پایه گذاری کردم. قبل از جام جهانی برزیل دغدغه بزرگی برای دروازه داشتم. طوفان شده بود. امروز 5،6 تا گلر داریم که سه تا از بین‌شان انتخاب خواهیم کرد. واقعا در این دپارتمان رقابت بسیار بالایی داریم. در بخش دوم سوال‌تان دقیقا درست گفتید؛ یکی از نگرانی‌های من دفاع وسط است و بعد هافبک وسط به جای سعید که در اولین بازی غایب است. اعتقاد دارم یکی از پست‌هایی که در چند سال گذشته پیشرفت مشهودی نداشته، دفاع میانی است. باید در نظر داشته باشیم پژمان منتظری و جلال حسینی بالای 33،34 سال سن دارند و امیدوارم فیت بمانند و تا جام‌جهانی در شرایط ایده‌آل باشند. مطمئنا وقتی یک مربی می‌بیند دو بازیکن در این سن دارد، باید به آینده فکر کند. فقط راجع به روسیه صحبت نمی‌کنیم. صحبت ما درباره جام ملت‌های آسیا هم هست. به خاطر همین باید به روسیه با دو هدف اصلی نگاه کنیم. در درجه اول باید رقابت کنیم. شانس‌مان را برای رسیدن به آرزویمان محک بزنیم. می‌دانید در کارمان اینگونه است که باید غیرممکن را به ممکن تبدیل کنیم. دوست خوبم آرسن ونگر به تازگی یک مصاحبه کرد و نسبت به ایران لطف و نسبت به من محبت داشت. او گفت فقط یک معجزه می‌تواند باعث صعود ایران شود. اگر واقعا برای رسیدن به آرزوها نیاز به معجزه داریم، باید این معجزه را شدنی بدانیم. الان ما داریم بر روی غیرممکن کار می‌کنیم. الان یک لول بالاتر آمده‌ایم.»

zoozanagheh

Bench Warmer
Feb 6, 2005
2,327
304
In another interview CQ states that he is happy about Ashkan's recovery and is hopeful for his presence at WC but is very concerned about Shojaei. Apparently he got seriously injured few days ago.
It is noteworthy that Ali Karimi is currently injured as well.

CQ also mentions that the reason he was not present at AFC drawing was due the fact that he is not going to be TM headcoach.

بنده باید اذعان کنم با توجه به شرایطی که به من پیشنهاد شده بود فکر نمی‌کنم رسیدن به یک توافق مقدور باشد.

According to some reports he is interested to stay at the helm of TM for another 4 years till next world cup, but IFF has only offered him an extension till AFC nation's cup.
Once again CQ mentions IFF failure to stay on its word as TM and WC being Iran Football's first priority and hinted that some players may miss the world cup:

چون ما نتوانستیم بازیکنان مورد نیازمان را در اردو داشته باشیم تا بتوانیم تصمیمات نهایی درست را اتخاذ کنیم. یک بار دیگر دقیقا مثل جام جهنی برزیل متاسفانه بعضی از بازیکنان فرصت حضور در جام جهانی را به همین خاطر از دست خواهند داد و طبیعتا این مساله باعث لطمه به منافع ملی می‌شود.

...

در ایران تصمیم فدراسیون این بود که باید برعکس این امر اتخاذ شود که اولویت با باشگاه‌ها و فعالیتهای باشگاهی باشد به همین دلیل هم هواداران تیم ملی و همینطور کادر فنی تیم ملی باید این مساله را بپذیریم. خیلی ساده. دقیقا مثل مساله گذشته،
....

به من چندین بار از طرف فدراسیون فوتبال گفته شد که آماده سازی جام جهانی اولویت اول فوتبال ایران است؛ موضوعی که در آخر هم اتفاق نیفتاده است. به همین خاطر مجبور هستیم که بهترین تلاش‌مان را با در نظر گرفتن واقعیات انجام دهیم.

ممکن است بعضی از این بازیکنان لطمه بخورند و این فرصت را از دست بدهند.
دقیقا مثل جام جهانی 2014که نتوانستیم روی یکسری از بازیکنان حساب کنیم و تعدادی از بهترین بازیکنان‌مان را از دست دادیم و دقیقا همان اتفاق دوباره خواهد افتاد.

Here is the full interview:

کی‌روش: مربی ایران در جام‌ملت‌ها نیستم، محترمانه نبود می‌رفتم قرعه‌کشی!/ تمدید قرارداد مقدور نیست

zoozanagheh

Bench Warmer
Feb 6, 2005
2,327
304
Not a bad draw, though I rather not play Iraq or other teams that we have played often in last few years.
Over all I think all groups are more or less balanced.

Even though Vietnam has been doing well at youth level, and I am interested to see how they do at senior level, but Iran and Iraq will advance from the group.
Iran will play Yemen first, on Jan. 7, and then Vietnam on 12, and 3 days later Iraq.

ایران - یمن، 17 دی‌ماه 97
ایران - ویتنام، 22 دی‌ماه 97
ایران - عراق، 25 دی‌ماه

Sly

Elite Member
Oct 18, 2002
28,748
878
I think it's less than 40 days left to the WC, isn't it? So CQ is already behind scheduled with most of the players.

When are the players released from their respective clubs anyways?

Payandeh Iran

Elite Member
Feb 4, 2005
25,246
5,458
Jahan, Ghoochi, Karim and Ehsan are done and can join. Three musketeers from Russia will finish their league games today or tomorrow. Masoud’s AEK is in cup final (next week). Belgian and Sweden player will join around May 20. ZA, PP and EsEs players after AFC round if 16 which is May 15.

zoozanagheh

Bench Warmer
Feb 6, 2005
2,327
304
Jahan, Ghoochi, Karim and Ehsan are done and can join. Three musketeers from Russia will finish their league games today or tomorrow. Masoud’s AEK is in cup final (next week). Belgian and Sweden player will join around May 20. ZA, PP and EsEs players after AFC round if 16 which is May 15.
And I assume these players would need at least a short break before joining the camp.
However, we need how ever who has gotten released before Uzbek game in absence of domestic players from the clubs playing at AFC.

Payandeh Iran

Elite Member
Feb 4, 2005
25,246
5,458
Jahanbakhsh arrived in Tehran yesterday and was interviewed by Adel at the airport. Professionally not answering any question about his future team.

Fatso

Captain
Oct 1, 2004
8,122
205
Rumors are that Ando will be called back to TM due to Kamyabinia, Ebrahimi and Cheshmi not meeting standards/being injured.