Who believe is FAL HAFEZ کی به فال حافظ عقیده داره ؟

Chinaski

Elite Member
Jun 14, 2005
12,269
352
Lets be honest here Mass, iranians are among the most idiotic people we all have ever seen. khoraafaati, aghab moondeh, bisavaad, gondeh gooz, mazhabi, birabt, doroogh goo...keshvar bikhod in gohi nist ke hast. Bezaar vaagheyat gofteh she.

masoudA

Legionnaire
Oct 16, 2008
6,199
22
Lets be honest here Mass, iranians are among the most idiotic people we all have ever seen. khoraafaati, aghab moondeh, bisavaad, gondeh gooz, mazhabi, birabt, doroogh goo...keshvar bikhod in gohi nist ke hast. Bezaar vaagheyat gofteh she.
China - I am being honest with you - I come from an average family - nobody in my family, relavies, even distant relatives and associates believe in Fal Hafez. We do have maybe 2 or 3 khorafatis but by no means their number dwarfs what I have seen in America. I knew a British lawyer who divorced his wife based on what a spiritual kafbin told him. Even when it comes to religion I have seen more true believers in Jesus than I say TRUE believers of Mohammad in Iran.

May 9, 2004
15,166
179
Iranians do not do that - idiots do.
خیر جناب
اینطور که پیداست جنابعالی در مکسیکو سیتی زندگی میکنی
یا یکجایی هستی که ایرانی های زیادی دور و برت نیستند یا اصلا توی ایران کسی رو نمی شناسی
والا چنین حرفی را نمی زدی
همانطور که گفتم اکثر ایرانی ها به فال حافظ اعتقاد دارند کاری به خداو قران و مسیحیت هم نداره
تو اعتقاد نداری نداشته باش ولی اینکه دها ملیون ایرانی را احمق حساب کنی حرف بچه گانه ای است
کسی نمی تواند داوری کند مگر اینکه همه دانش جهان را فرا گرفته باشد
مخصوصا جنابعالی که بنده دیده ام در مورد موضوعاتی بحث میکنید که حتی معلومات پیش پا افتاده ای در مورد ان ندارید
مثل ان بحثی که با جناب چاینسکی در مورد حمله ایران به مصر بود
شما پابرهنه پریدی وسط و گفتی خشایار شاه از صحرای سوریه به مصر حمله کرده
یا انزمانی که خواستید در مورد مولانا سخنی گفته باشید امدید و یک بیت شعر را نتوانستید درست بنویسید یا دها مورد دیگر که جنابعالی اصلا در مورد ان اطلاعاتی ندارید و همینطوری می پرید وسط موضوع
:dehati:

May 9, 2004
15,166
179
بله جناب
در مورد گنده گوزی و بیسوادی افتاب امد دلیل افتاب

Last edited:

IEI

Administrator
Staff member
Nov 10, 2002
14,500
3,336
Hafez himself didn't write his poems to be used in "faal". He wrote it to teach us about other aspect of life. That is how much I can say.

As far as entertainment, it is cool someone read a poem for you but to believe in it is another story !!

May 9, 2004
15,166
179
Hafez himself didn't write his poems to be used in "faal". He wrote it to teach us about other aspect of life. That is how much I can say.

As far as entertainment, it is cool someone read a poem for you but to believe in it is another story !!
بله درسته حافظ این شعرهای را برای فال و این چیزها ننوشته
بعدها شاگردانش شعرهایش را جمع اوری کردند
یک عاشقی بود
خیلی جاها حرفهای ضد و نقیض هم زده
ولی فال گرفتن با شعرهای حافظ معمول بوده حتی در زمان خود حافظ
زیرا اینطور که پیداست خود شاعر در اینمورد ابیاتی گفته
داستان های زیادی هم در اینمورد وجود دارد
شاید برخی از انها ساختگی باشد
ولی یک چیز را نمی توان نادیده گرفت و ان اعتقاد دها ملیون ایرانی و حتی غیر ایرانی به فال حافظ است
اعتقادی که سالها راسخ مانده است

masoudA

Legionnaire
Oct 16, 2008
6,199
22
Dear inter
Just for your sake......U r right.....the challenge in Hafez is to first UNDERSTAND then to dare to believe.
But I add;
Hafez was daring ......he was the politically incorrect guy of his era. He called out the mullahs of his time for the charlatans that they were - Sort of like what Haloo is in Iran today....and more.
Meanwhile bozos like GP come along and try to reduce him to faalgiri.....

mashdi

Football Legend
Sep 29, 2005
39,274
1
Piss off all you none-believers. i did a Hafez fal 5 days ago upon hearing the rumours that Fantastico Juan Mata may be joining Manchester United . sure enough it has now happened as this great Hafez poem came up for my Hafez fal 5 freaking days before the transfer confirmation. :)

مژده ای دل که مَسیحا نفسی می آید
که زانفاس ِ خوشش بوی کسی می آید
از غم هجر مکن ناله و فریاد که دوش
زده ام فالی و فریاد رَسی می آید

Behrooz_C

Elite Member
Dec 10, 2005
16,650
1,566
A small island west of Africa
Piss off all you none-believers. i did a Hafez fal 5 days ago upon hearing the rumours that Fantastico Juan Mata may be joining Manchester United . sure enough it has now happened as this great Hafez poem came up for my Hafez fal 5 freaking days before the transfer confirmation. :)

مژده ای دل که مَسیحا نفسی می آید
که زانفاس ِ خوشش بوی کسی می آید
از غم هجر مکن ناله و فریاد که دوش
زده ام فالی و فریاد رَسی می آید
I am convinced for life! I will convert to Hazrate Hafez from this day onwards :)

Behrooz_C

Elite Member
Dec 10, 2005
16,650
1,566
ولی کلا، در مقایسه با یک چوپون بی سواد بچه باز تو صحرای عربستان که با جمع آوری یه مشت نوشته مزخرف تو یه کتاب این همه احمق رو به دنبال خودش راه انداخت، حضرت حافظ خیلی قابل احترام تره. حالا بعضیها میخوان به عنوان سر گرمی باهاش فال بگیرن. خوب بگیرن. ضرری نداره، حد اقل در مقایسه با اون یکی کتاب بی ضرره.
تو همه فرهنگها از این چیزها هست.

AFRIRAN

IPL Player
Jun 8, 2010
2,521
0
ولی کلا، در مقایسه با یک چوپون بی سواد بچه باز تو صحرای عربستان که با جمع آوری یه مشت نوشته مزخرف تو یه کتاب این همه احمق رو به دنبال خودش راه انداخت، حضرت حافظ خیلی قابل احترام تره. حالا بعضیها میخوان به عنوان سر گرمی باهاش فال بگیرن. خوب بگیرن. ضرری نداره، حد اقل در مقایسه با اون یکی کتاب بی ضرره.
Be gheir az ghesmat avalesh , baa ghesmat dovom,sevom o etc sad dar sad movaafeghim......

May 9, 2004
15,166
179
جناب
حالا چوپان بودن مگر عیبی داره
چوپان بدبخت از صبح تا شب میره دشت و بیابون تا گوشت برای یک ادمی مثل تو که بجز مزخرف گویی چیزی سرش نمیشه را تامین کنه
در مورد بچه بازی و صحرای عربستان هم که چه عرض کنم

Chinaski

Elite Member
Jun 14, 2005
12,269
352
مگه تو عرضی هم داری بکنی بیسواد رمال؟ پر از خرافات و خیالات و واپسگرایی هستی تو مرتیکه ٤پا . دیگه چه عرضی ؟

May 9, 2004
15,166
179
مگه تو عرضی هم داری بکنی بیسواد رمال؟ پر از خرافات و خیالات و واپسگرایی هستی تو مرتیکه ٤پا . دیگه چه عرضی ؟
نه بابا من چه حرفی دارم بزنم وقتی استاد و پرفسوری مثل شما اینجاست
که صدها کتاب تاریخ و جغرافیا را با کارتونشان قورت داده
و دانش ریده
من چه دارم بگویم وقتی پرفسور استراتژیک جنگ های باستان اینجا هستند
که راز حمله سپاه ایران به مصر را گشوده
من چه دارم بگویم وقتی یکی مثل جنابعالی در مورد ادب و فرهنگ هنر صحبت میکند ما باید لنگ بیاندازیم
شما عقل کل هستید
ما یک مشت خرافاتی و بیسواد
از شعشعه نور دانش شماست که عالم و ادم روشن شده است
و ذلیلانه از شما خواستارم که بیاید و کمی در مورد تاریخ گذشته برای ما صحبت کنید مخصوصا حمله سپاه ایران به مصر
:geek:

May 9, 2004
15,166
179
این چند بیت مدح را هم تقدیم می کنم به شما جناب
چاینسکی

هوش و ذکاوت تو سر به افلاک کشید
ای عقل تو بالا تر از هر چه می چرید

کردی معمای نا حل را به دوجمله حل
شیر ژیانی به مولا گر چه شکلت چپل

در عرصه علم و ذکاوت تو اولی
سر تر ز مرشد و صمد و قوچعلی

دشمن هزار حیله و پلوتیک زد چو استوار
تا راز ما را عیان کند نکرد یک به صد هزار

لیک تو ای شه عقلای دهر و دیار
اسرار ما همه را کردی عیان و اشکار

از زلف تو تا بند تنبانت تو همه حمکت است
حکما که زیر ان هم بسی حکایت است

گر داشت سرکار استوار بجای قندلی
همچو تو یک وزیری یا که افسری

دزدی نبود و شیادی مگر که بدام شود
از فضل تو امن و امانت مدام شود

باهوشتر ز صد هزار گاو و خری
در علم تاریخ باستان از همه عالم سری

ای عالم و سقراط عصر که چاینا نام توست
باید مکان مغز تو در زیر ناف جست

امیدوارم این چند بیت که در مدح هوش و ذکاوت جنابعالی گفتم به مذاقتان خوش امده باشد

Behrooz_C

Elite Member
Dec 10, 2005
16,650
1,566
جناب
حالا چوپان بودن مگر عیبی داره
چوپان بدبخت از صبح تا شب میره دشت و بیابون تا گوشت برای یک ادمی مثل تو که بجز مزخرف گویی چیزی سرش نمیشه را تامین کنه
اره راست میگی***. چپونی شغل شریفیه که البته یکی*** مثل محمد رید بهش. بگذریم.