از واجبی سازی تا ساخت لوازم یدکی انسان !!!ا

May 9, 2004
15,168
179
به نظر می رسد که عنوان ترید بنده شوخی است
ولی باید گفت که حقیقت دارد
بله ایران در استانه ساخت لوازم یدکی انسان است با پیشرفت چشمگیری که در رشته پزشکی و سلولهای بنیادی کرده ایم الان
قادر به ساخت قلب ریه جگر و خلاصه لوازم یدکی انسان هستیم
ایران در حال سرمایه گذاری سنگین بر روی سلولهای بنیادی است
الی دولچین
دانشمندان ایرانی توانسته اند که در دهه گذشته 6 مورد سلولهای انسانی و هشت مورد سلولهای موش را به صورت
پانکراس قلب وکبد سالم در بیاورند
کونراد هوچیدلینگر محقق دانشگاه هاوراد می گوید : خارق العاده است که انها با این امکانات این کارها را انجام داده اند !!!ا
به وضوح انها در حال رسیدن به ما هستند
و برخلاف خیلی از کشورهای غربی که سدهای مذهبی جلوی تحقیقات در این زمینه را گرفته اند
در اسلام تحقیقات در این باره اشکالی ندارد
ایران پنجمین کشور دنیاست که توانسته سلولهای انسانی را ایزوله و بر این سلولها دستور نویسی کند
هوچیدلینگر ادامه می دهد : من متعجب هستم که چگونه با این دستگاهای ساده چنین فعالیت هایی انجام شده
ما دستگاها را به سادگی از فروشنده ها می خریم
ولی اینها (دانشمندان ایرانی ) راهی جز ان که خودشان ان را بسازند ندارند
تنها چند کشور محدود در جهان وجود دارند که همانند ایران قادر به این کار هستند ...ا
پایان خبر
الان فکر کنم متوجه شده باشید چرا عنوان ترید از کارخانه واجبی سازی تا ساخت لوازم یدکی انسان بود

متشکرم

Attachments

Chinaski

Elite Member
Jun 14, 2005
12,269
352
Khob haalaa yani chi? Iran aside from social and political shortcommings has always produced good and outstanding doctors and researchers in regards of medicine. Iranians are talented, they just need to become better human beings. Hamoon shah age mimoond alaan az iniam ke hastim kheyli jelo tar miboodim. Ino baayad goft, inke pishraftemoon dar elm o sanat enghadr kond shode khodesh ye pasrafte. In IR ro var daar, ye dotaa aadame baa sharaf ro bezaar jaashoon bebin iran dar elmo sanat che taraghiye mahsoosi bokone. Albateh hanoonzam migam, keshvari ke toosh dotaa ghoraan mizaaran zire baghale mardom o sangsaareshoon mikonan yaa shalaagheshoon mizanan, stem cell research che mani daare?! Too keshvari ke badbakht 350 000 toman dar miaare vali vaase gooshte do vade ghazaash 90 000 toman pool bede, in aadam ro mishe baa stem cell shikame khodesho khoonevaadasho sir kard? Inaa hamash neshoone haaye yek keshvare aghab moondast. Kore shomaali ham bedaste khodesh o daaneshmandaaye khodesh too rocket sience pishraft karde, satelite mifreste baalaa, taaze technisian mifreste be irooniaa chiz yaad bede, khob oon keshvar mardomesh dar che haalan? Vaghti be alafkhori miofti be che dardet mikhore ke too keshvaret satelite dorost mishe?

Behrooz_C

Elite Member
Dec 10, 2005
16,651
1,566
A small island west of Africa
به زعم من موفقترین تلفیق سنت و مدرنیته در جمهوریه اسلامی توالت فرنگی شیلنگ دار بوده. یعنی از مردم سالاری دینی که خیلی بهتره ...

امتحان کردید که؟

:p

Sly

Elite Member
Oct 18, 2002
28,748
878
General jan, I'm one of those who get overjoyed by Iranian progress in any field and I give credit to our scientists as soon as they come up with something. Iran became able to use stem cells to produce different body parts a while back which was a big deal. But doing it over and over again, just to say "we can", is not a big deal. The big deal is when these body parts actually get used. Whenever they do, you can post a thread and I will jump up an down of joy.

Unfortunately many of these researches in Iran are like that. Specially when it comes to the field of biotechnology. A lot of show but no use.

Jun 9, 2004
13,753
1
Canada
Unfortunately many of these researches in Iran are like that. Specially when it comes to the field of biotechnology. A lot of show but no use.
Look at the level of knowledge and education of their audience Ali joon. Whatever they announce, no matter how stupid or useless, they think Iran is somehow just flourishing under the IR.

For thousands of years before the IR and before Timsar finally figured out that Vejebi is not a hair loss treatment (hence his hostility toward the product ;)), people on the Iranian plateau have been performing prosthetic eye surgery, introduced human rights, social justice, welfare, the postal service, coins, etc. etc., and excelled in all fields of science including math, chemistry, literature, medicine, astronomy, etc. etc. ahead of other nations. We were building aqua dots for agriculture and bridges over the Bosphorus thousands of years ago.

Timsar's goals with these posts isn't to say that we should be proud of Iranian accomplishments, because he would at some point mention the above accomplishments, rather than babbling about vajebi and chairs and aftabeh. His only aim, and the aim of people like him, is to say that we were nothing before the IR - that somehow the Iranian psyche has flourished under the IR and we suddenly went from being a nation of losers and underachievers to some imaginary if not delusional heights of self-awareness and sobriety. Khayaam said it best:

ای صاحب فتوا ز تو پر کارتریم

با این همه مستی ز تو هُشیار تریم

تو خون کسان خوری و ما خون رزان

انصاف بـده کـدام خونخوار تریم؟

Behrooz_C

Elite Member
Dec 10, 2005
16,651
1,566
از شوخی گذشته، میدونید چی جالبه؟
اینکه مرتیکه اومده این، به خیال خودش، پیشرفت رو به سیاست ربط داده، اینطور که زمان شاه ما واجبی میساختیم، حالا در جمهوری اسلامی داریم موشک و بمب اتم وبدن آدمیزاد رو میسازم.!!!!

گول نخورین، زیر حرفاش اینرو میخاد بگه، کاملا هم واضحه

خب حالا چرا این مهمه. برای این مهمه، که با رها اومده به ما تهمت زاده که ما از پیشرفت ایران بدمون میاد و همه چیز رو سیاسی میکنیم، تهمت زده که نمیتونیم سیاست رو از پیشرفت ایران جدا کنیم
......

یکی نیست بگه بیشرف، فراموش کار شدی؟ این ترد اگر سیاسی نیست، پس چیه؟
باز هم دستت رو شد.
خر خودتی و بقیه طرفداران رژیم. .،

حالا برو چارتا فحش به رژیم بده دو تا دیسلایک بزن خیال کنباز ماست ما لی کردی. ولی دست رو شده دلقک

May 9, 2004
15,168
179
Khob haalaa yani chi? Iran aside from social and political shortcommings has always produced good and outstanding doctors and researchers in regards of medicine. Iranians are talented, they just need to become better human beings. Hamoon shah age mimoond alaan az iniam ke hastim kheyli jelo tar miboodim. Ino baayad goft, inke pishraftemoon dar elm o sanat enghadr kond shode khodesh ye pasrafte. In IR ro var daar, ye dotaa aadame baa sharaf ro bezaar jaashoon bebin iran dar elmo sanat che taraghiye mahsoosi bokone. Albateh hanoonzam migam, keshvari ke toosh dotaa ghoraan mizaaran zire baghale mardom o sangsaareshoon mikonan yaa shalaagheshoon mizanan, stem cell research che mani daare?! Too keshvari ke badbakht 350 000 toman dar miaare vali vaase gooshte do vade ghazaash 90 000 toman pool bede, in aadam ro mishe baa stem cell shikame khodesho khoonevaadasho sir kard? Inaa hamash neshoone haaye yek keshvare aghab moondast. Kore shomaali ham bedaste khodesh o daaneshmandaaye khodesh too rocket sience pishraft karde, satelite mifreste baalaa, taaze technisian mifreste be irooniaa chiz yaad bede, khob oon keshvar mardomesh dar che haalan? Vaghti be alafkhori miofti be che dardet mikhore ke too keshvaret satelite dorost mishe?
جناب
من این ترید را پست کردم چون یکی از دوستان در تریدی که برای صنایع ارتشی در ایران باز شده بود
نوشته بود چرا ما فقط در عرصه ارتشی پیشرفت میکنیم
من هم بی ربط ندیدم که پیشرفت های عرصه پزشکی را هم به عرض دوستان برسانم
که صد پله از پیشرفت های ارتشی بالاتر است
بله شاید اگر شاه بود ما الان خیلی پیشرفته تر بودیم
شاید
ولی نمی شود چیزی را که اتفاق نیافتاده همینطوری با شاید و اگر قبول کرد
البته اگر شاه بود و مردم باز زیر حصار اقتصادی و علمی بودند خودشان استین ها را بالا می زدند و مثل الان پیشرفت می کردیم
و همانطور که گفتید شاید بهتر هم پیشرفت میگردیم
ولی انزمانی که ما فقط چشممان به بشکه های نفت و کشتی های حامل وسایل و ابزار غربی بود که حمالان ایرانی در بندهاریمان خالی کنند
فکر نکنم دنبال این چیزها میرفتیم
شما مثلا اگر از غذاهای رستوران ب علتی محروم شوید خودتان سعی میکنید اشپزی کنید
و کم کم غذاهای لذیذی را میپزید
ولی اگر با یک تلفن نهار و شامتان برسد دم در حتی نیمرو هم نمی توانید درست کنید
ایران هم مجبور شده و روی غلطک افتاده
می فرمایید اگر دوتا ادم با شرف رو بگذارند بیشتر پیشرفت میکنیم
من نمیدانم منظور از ادم باشرف کیست ولی ما دویست سال یعنی ادم باشرف نداشتیم که نتوانیم حتی گیوه خودمان را بسازیم
یا ادم باشرف نبود که نود و نو درصد از داروهای ما از خارج می امد و صنایع ارتشی نداشتیم
البته که بوده اند ولی اوضاع اجتماعی و فکری مردم نمیگذاشته همین دو تا ادم باشرف بتوانند کاری بکنند
وقتی ما تا همین الان توی مغزمان کرده اند که موشک اگر ساخته شد مال کره شمالی است و نمی دانم ماهواره هوا شد مال کره است
حالا نه دو تا صد تا دم با شرف هم باشند با این طرز فکر همان واجبی و همان واجبی بسته بندی شده تحویل میگیریم و کارهای بزرگ را می سپاریم دست غربی ها
تا برایمان این چیزها بفرستند
و خدا بدهد پول نفت و گاز

بله جانم

May 9, 2004
15,168
179
General jan, I'm one of those who get overjoyed by Iranian progress in any field and I give credit to our scientists as soon as they come up with something. Iran became able to use stem cells to produce different body parts a while back which was a big deal. But doing it over and over again, just to say "we can", is not a big deal. The big deal is when these body parts actually get used. Whenever they do, you can post a thread and I will jump up an down of joy.

دوست عزیز
ایا شما می دانید که تا الان حداقل فقط 1800 کلیه با این روش برداشت شده ؟
ایا می دانید که ایران در حال ساخت لوازم یدکی انسان با روش تزریق سلولهای بنیادی در حیوانات است ؟
ایا می دانید با همین روش صدها قرنیه پیوند داده شده ؟
ایا می دانید با همین روش بسیار از بیماران به اینده امیدوار شده اند ؟
خوب دوست عزیز هر پیشرفتی می بایستی تحقیقات مدام در مورد ان انجام شود اینطور که نیست که مثلا کاری تکراری انجام شده باشد خیر
ایران الان در استانه ساخت و پرورش قلب جگر و ریه و ادخال ان در حیوانات برای بهره برداری و استفاده ان در انسان است
کاری که بجز سه چهار کشور از انجام ان ناتوان هستند و این تحقیقات و پژوهش ها می بایستی به استمرار تکرار شود
اینطور نیست که مثلا یک چیزی ساخته شده و به کمال رسیده و خلاص تکرار ان بیهوده است
خیر دوست عزیز
این دانش و پیگیری ان بسیار وسیع و لازمه ان تکرار و فراگیری بیشتر و بیشتر است
انسان هنوز در مراحل ابتدایی ان قرار گرفته
و اینکه می فرمایید تکرار ان بیهوده است اشتباه محض است

متشکرم

May 9, 2004
15,168
179
Look at the level of knowledge and education of their audience Ali joon. Whatever they announce, no matter how stupid or useless, they think Iran is somehow just flourishing under the IR.

For thousands of years before the IR and before Timsar finally figured out that Vejebi is not a hair loss treatment (hence his hostility toward the product ;)), people on the Iranian plateau have been performing prosthetic eye surgery, introduced human rights, social justice, welfare, the postal service, coins, etc. etc., and excelled in all fields of science including math, chemistry, literature, medicine, astronomy, etc. etc. ahead of other nations. We were building aqua dots for agriculture and bridges over the Bosphorus thousands of years ago.

Timsar's goals with these posts isn't to say that we should be proud of Iranian accomplishments, because he would at some point mention the above accomplishments, rather than babbling about vajebi and chairs and aftabeh. His only aim, and the aim of people like him, is to say that we were nothing before the IR - that somehow the Iranian psyche has flourished under the IR and we suddenly went from being a nation of losers and underachievers to some imaginary if not delusional heights of self-awareness and sobriety. Khayaam said it best:

ای صاحب فتوا ز تو پر کارتریم

با این همه مستی ز تو هُشیار تریم

تو خون کسان خوری و ما خون رزان

انصاف بـده کـدام خونخوار تریم؟
به به
چه عالمی
شاگرد که بودی که چنین استادی جانم
من دارم در مورد سلول های بنیادی و پیشرفت ان در ایران که جزو پنج کشور جهان است می گویم
انوقت تو می ایی و از طبابت در عهد عتیق سخن می سرایی
خوب در مصر باستان هم جراحی میکردند
در 3 هزار سال پیش هم جراحی میکردند
کانال سوئز را هم ما ساختیم
این چه ربطی به سلولهای بنیادی و موضوع ترید دارد
تازه مگر من گفتم ما در گذشته هیچ بودیم وقتی من می گویم دوران واجبی سازی منظور به دوران شکوفای ایران نیست
منظور همین دویست سالی است که اشخاصی با افکار تو را ساخته که اگر ایران موشک ساخت
یا هواپیما امریکایی را اورد پایین حتما کار انگلیساست
بعدا این رباعی خیام چه ربطی به موضوع داشت ؟ ادبیاتت گل کرد
بعد از ان رباعی چنین است

ای مفتی شهر از تو بیدارتریم
با این همه مستی از تو هشیارتریم

تو خون کسان نوشی و ما خون رزان
انصاف بده کدام خونخوار تریم

بله جانم

Last edited:
May 9, 2004
15,168
179
از شوخی گذشته، میدونید چی جالبه؟
اینکه مرتیکه اومده این، به خیال خودش، پیشرفت رو به سیاست ربط داده، اینطور که زمان شاه ما واجبی میساختیم، حالا در جمهوری اسلامی داریم موشک و بمب اتم وبدن آدمیزاد رو میسازم.!!!!

گول نخورین، زیر حرفاش اینرو میخاد بگه، کاملا هم واضحه

خب حالا چرا این مهمه. برای این مهمه، که با رها اومده به ما تهمت زاده که ما از پیشرفت ایران بدمون میاد و همه چیز رو سیاسی میکنیم، تهمت زده که نمیتونیم سیاست رو از پیشرفت ایران جدا کنیم
......

یکی نیست بگه بیشرف، فراموش کار شدی؟ این ترد اگر سیاسی نیست، پس چیه؟
باز هم دستت رو شد.
خر خودتی و بقیه طرفداران رژیم. .،

حالا برو چارتا فحش به رژیم بده دو تا دیسلایک بزن خیال کنباز ماست ما لی کردی. ولی دست رو شده دلقک
از شخصی مثل جنابعالی که طرز فکرتانطرز فکر دوران واجبی سازی است
این خزعبلات بعید هم نیست
حالا فکر کن من منظورم اینه خوب جوابت چیه ؟
جوابی داری یا می خوای بیای از ناراحتی اروغ بزنی و فحاشی کنی ؟

IEI

Administrator
Staff member
Nov 10, 2002
14,507
3,340
I think this is the only way he can get attention and make him feel good about himself ...
Quiet sad if you ask me ...

May 9, 2004
15,168
179
I think this is the only way he can get attention and make him feel good about himself ...
Quiet sad if you ask me ...
جناب
شما جوری حرف می زنید که انگار ما روی فرش قرمز هالیوود قرار گرفته ایم و ملیونها نفر ما رو تماشا میکنند
من امده ام اینجا از پیشرفت های کشورت می نویسم یکم افتخار کنی
و بدانی اگر فقر و بدبختی هست در کنار اون هم شادی و خوشبختی هم هست
و به ایرانی بودنت ببالی و بدانی کشورت جزوپنج کشور جهان در این رشته هست
انوقت تو می ایی و می گویی می خواهد جلب توجه کند ؟
اگر می خواستم جلب توجه کنم می رفتم فیلم سکس می ساختم
شاید انوقت برای شما افتخار بود که یک ایرانی کارگردان فیلمهای سکس است
یاعکس فلان زن ایرانی لخت عور روی جلد فلان مجله اروپایی رو چاپ می کردم
شاید انوقت برای شما افتخاری محسوب می شد

عجب

IEI

Administrator
Staff member
Nov 10, 2002
14,507
3,340
جناب
شما جوری حرف می زنید که انگار ما روی فرش قرمز هالیوود قرار گرفته ایم و ملیونها نفر ما رو تماشا میکنند
من امده ام اینجا از پیشرفت های کشورت می نویسم یکم افتخار کنی
و بدانی اگر فقر و بدبختی هست در کنار اون هم شادی و خوشبختی هم هست
و به ایرانی بودنت ببالی و بدانی کشورت جزوپنج کشور جهان در این رشته هست
انوقت تو می ایی و می گویی می خواهد جلب توجه کند ؟
اگر می خواستم جلب توجه کنم می رفتم فیلم سکس می ساختم
شاید انوقت برای شما افتخار بود که یک ایرانی کارگردان فیلمهای سکس است
یاعکس فلان زن ایرانی لخت عور روی جلد فلان مجله اروپایی رو چاپ می کردم
شاید انوقت برای شما افتخاری محسوب می شد

عجب
You are right ... this is not Hollywood red carpet rather a small community (comparatively) and you know
how everyone stands and that is why you create such a thread in order go get their reaction and you enjoy it ...
This even makes it more sad ...
Even a kid knows this is completely intentional ...
If you are proud of your country, go back to Iran and contribute and stop this nonsense.
You are not patriotic rather a person that needs attention on this community.
Iran doesn't need people like you who are proud and put one leg on top of the other ...
It needs people who sacrifice their lives for the future of our youth and you are not one of them ...

Behrooz_C

Elite Member
Dec 10, 2005
16,651
1,566
از شخصی مثل جنابعالی که طرز فکرتانطرز فکر دوران واجبی سازی است
این خزعبلات بعید هم نیست
حالا فکر کن من منظورم اینه خوب جوابت چیه ؟
جوابی داری یا می خوای بیای از ناراحتی اروغ بزنی و فحاشی کنی ؟
خب پس قبول داری که پیشرفت ایران رو به سیاست ربط میدی.
حالا، اینرو تو حافظت نگه دار تا بهت بگم

May 9, 2004
15,168
179
You are right ... this is not Hollywood red carpet rather a small community (comparatively) and you know
how everyone stands and that is why you create such a thread in order go get their reaction and you enjoy it ...
This even makes it more sad ...
Even a kid knows this is completely intentional ...
If you are proud of your country, go back to Iran and contribute and stop this nonsense.
You are not patriotic rather a person that needs attention on this community.
Iran doesn't need people like you who are proud and put one leg on top of the other ...
It needs people who sacrifice their lives for the future of our youth and you are not one of them ...
جناب
شما و دوستانت اگر من امده بودم و ترید سیل و زلزله یا روسپیان خیابانی تهران و فقرا
زده بودم دها تنکس هم میزدید و انوقت این بهانه ها را نمی گرفتید
الان امدم و یک ترید که باعث افتخار هر ایرانی است زده ام هر کسی یه متلکی می پراند
می دانید چرا؟
چون صراحتا شما دوست ندارید کسی چنین خبرهای را از ایران بشنود
همین و بس
والا این خبر کجایش تبلیغ برای شخص خود بنده است یا مثلا من یکی از پژوهشگران بوده ام و می خواهم پز در کنم و جلب توجه کنم؟
کدام یک از شما از این پیشرفت ها با خبر بود ؟
اگر بگویید هیچکدام که واقعا شرم اور است
اگر بگویید می دانستیم باز هم شرم اور است که می دانستید ایران جزو 5 کشور برتر جهان در این رشته است و یکی از شما حتی خبری کوتاه در مورد ان پست نکرده
حالا اگر رده پنجم در بدبختی و فقر را داشت که سریع ده تا ترید می زدیدو صدو پنجاه تا پست پشت پست
و ای وااای ایران وااا مصیبتا سر می دادید
ولی چنین خبری در یک سایت ایرانی باید پست کننده ان یا توهین شود یا برچسب بخورد
اصلا جلب توجه کردن در یک سایت که ده نفر در ان پست میکنند و از این ده نفر شش هفت نفر انها به من توهین می کنند چه معنایی دارد
هر کس نداند فکر میکند سه چهار تا دختر خوشگل اینجا ریختند و من با لباس شنا عکسم را پست کرده ام

عجب