برای اولین بار ویدئو ناصر حجازی استادیوم آریامهر ۱۳۵۳ در مقابل کره شمالی

oghabealborz

Elite Member
Feb 18, 2005
15,124
2,604
Strawberry field
Yes, at the end of the day, it's not just about making the most difficult saves, but more importantly, making ALL the easy ones, and as we have seen, we have keepers (or a keeper) in the TM that can make the former but not the latter.
You are talking about Abed junior , I agree he is not team melli material.
He is too short and unlike other short keepers like Casillas who make up for it with their superior technical ability , he is not technically an outstanding keeper.

Beyranvand though is a top draw keeper, best I have seen since the great Nasser Hejazi.

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,873
1,370
You are talking about Abed junior , I agree he is not team melli material.
He is too short and unlike other short keepers like Casillas who make up for it with their superior technical ability , he is not technically an outstanding keeper.

Beyranvand though is a top draw keeper, best I have seen since the great Nasser Hejazi.
دقیقا عقاب جان من هم همین نظر شما را دارم.عابدزاده اصلا در حد و قواره تیم ملی نیست.بیراوند یک سر و پا از همه بهتر است.او بهترین دروازبان تاریخ ایران بعد از ناصر حجازی است.در جام جهانی قبل او یک شاهکار بود. بازی با اسپانیا،پرتقال مهار ضربه پنالتی رونالدو کار هر کسی نیست.

IEI

Administrator
Staff member
Nov 10, 2002
14,508
3,340
دقیقا عقاب جان من هم همین نظر شما را دارم.عابدزاده اصلا در حد و قواره تیم ملی نیست.بیراوند یک سر و پا از همه بهتر است.او بهترین دروازبان تاریخ ایران بعد از ناصر حجازی است.در جام جهانی قبل او یک شاهکار بود. بازی با اسپانیا،پرتقال مهار ضربه پنالتی رونالدو کار هر کسی نیست.
I agree with you 100% but the question is if he is in form for the world cup.
He had miserable 2 years in Europe.

rahim

Elite Member
Oct 23, 2003
3,185
2,707
behbahan
Question for ostad كسرى or others

I recall Hejazi wearing no 22 before no 1 or 21. Even his peykan javanan had 22 painted on it.I always thought that was the number he was known for.
Am I right or mistaken?

Feb 4, 2005
25,253
5,470
I agree with you 100% but the question is if he is in form for the world cup.
He had miserable 2 years in Europe.
Abed wasn't able to show himself as a worthy replacement and others weren't given a chance. So, it's probably going to be him. Hopefully he'll get enough playing time with PP and be match fit and ready.

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,873
1,370
Question for ostad كسرى or others

I recall Hejazi wearing no 22 before no 1 or 21. Even his peykan javanan had 22 painted on it.I always thought that was the number he was known for.
Am I right or mistaken?

سلام استاد رحیم عزیز

اول اینکه من کوچیک شما هستم و نه استاد و این لطف و بزرگی شما را میرسوند/

دوم هم اینکه حق کاملا با شماست من دقیقا با اینکه بچه بودم این شماره ۲۲ را به یاد دارم.

ناصر حجازی بعد از اینکه در جام عمران منطقه یی با تیم پاکستان اولین بازی ملی را انجام داد با شماره ۱ شروع بکار کرد.

بعد از این بازی در بازی دوم که ۴ گلی خورد از تیم ترکیه، رایکف دریافت که ناصر اون کاریسمای دروازبانی را ندارد و فورواردهای تیم مقابل ترسی از ناصر ندارند چرا که بسیار لاغر بود. روی این اصل وقتی تیم ملی به بانکوک در بازیهای آسیایی سال ۱۳۴۹ رفت پیراهن ۲۲ را بر تن داشت.

بعد از بازیهای آسیایی ۱۳۴۹ وقتی ناصر در باشگاه تاج بازی میکرد شماره ۲۱ را انتخاب کرد و از آن موقع شماره ۲۱ روی تنش بود.

و بعد که بدن عضلانی پیدا کرد شماره ۱ را پوشید

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,873
1,370
100009855.jpg
ناصر حجازی با شماره ۲۲ در تائید حرف استاد رحیم عزیز

اوایل سال ۱۳۵۰ است و تیم ایران از بازیهای اسیأیی ۱۳۴۹ برگشته است.

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,873
1,370
عکسی جالب دیگر البته این عکس مربوط به سال ۱۳۵۰ است که از ناصر خان گرفته شده در تیم شهباز شماره ۱ را میپوشید.

در این عکس شماره ۱۲ بر شلوار ناصر خان ثبت شده است.

1468589_595621213818676_674623028_n.jpg

Feb 4, 2005
25,253
5,470
عکسی جالب دیگر البته این عکس مربوط به سال ۱۳۵۰ است که از ناصر خان گرفته شده در تیم شهباز شماره ۱ را میپوشید.

در این عکس شماره ۱۲ بر شلوار ناصر خان ثبت شده است.

View attachment 45931
دکتر جان فکر کنم سال ۱۳۵۰ حجازی هنوز نرفته بود شهباز؟

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,873
1,370
دکتر جان فکر کنم سال ۱۳۵۰ حجازی هنوز نرفته بود شهباز؟
سلام پاینده جان

دقیقا

این عکس که من فرستادم مربوط به کیهان ورزشی ۱۳۵۶ است.در اون مجله عکسی که از ناصر خان چاپ کردند مربوط میشد به ۶ سال پیش یعنی ۱۳۵۰. یعنی عکس ۶ سال پیش ناصر خان را امروز در مجله چاپ کنند.امیدوارم که منظورم را متوجه شده باشید.