سلاح اگزیستانسیالیسم در مبارزه با توتالی

Jul 2, 2006
813
0
برای مبارزه با توتالیته مذهبی باید مجهز به انواع سلاح های ایدئولوژیک شد
سلاحهای ایدئولوژیک تنها سلاحهای عقیدتی که در ژرفای افکار مردم بصورت کیش و مسلک رسوب کرده نیست
بلکه ممکن است فلوکور یک سلاح در این نبرد باشد
من اینجاا در مورد اگزیستانسیالیسم و چگونگی مبارزه با این سلاح با توتالیته مذهبی صحبت خواهم کرد
اگزیستانسیالیسم به ما می اموزد که فرد منشاء سرنوشت جامعه است
در صورتي كه توتاليته اخونديسم در تضاى اشكار با اگزیستانسیالیسم ان را نفي مي كند
رسوب کردن این فکر و جایگزینی ان با اصل و حقیقت باعث شده کهرئالیسم وجودی جای خود را
به خرافه گرایی دهد
چنانکه در فلوکلور ایرانی این پر واضح است که در طی صدها سال این خرفه گرایی به اشکال مختلف از جمله رقص و موسیقی هم سرایت کرده

اگزیستانسیالیسم و فهم و و درج ان در جامعه می تواند سد منیعی در مقابل توتالیته و پیش دانش باشد
چنانکه رئنه سانس از بطن میدیا اکتاسیسم متولد شد
اگزیستانسیالیسم هم از بطن توتالیته متولد خواهد شد در این میان باید توده ها را مجهز به این سلاح فتاک در مقابل توتلیسم کرد
سیر تاریخی دانش و پیش دانش و ممکن است
در یک خط یا بشکل دائری اتفاق بیافتد
چنانکه در ایران ما اتفاق افتاد یعنی از دانش به پیش دانش و از سنانس به اکتاسیسم حرکتی فراگشتی داشته ایم
اگزیستانسیالیسم نه تنها می تواند ماهیت توتالیته مذهبی را اشکار کند
بلکه ترسباتی که باعث شده خرافه گرایی جای رئالیسم را پر کند را تصحیح کند
اگزیستانسیالیسم در تک تک افراد یک جامعه باید رسوخ کند این باعث خواهد شد که در دراز مدت همه ان جامعه توتالیته ارتجاعی را شناخته و خواسته و ناخواسته از ان کناره گیری کنند
چنانکه در انقلاب فرانسه اتفاق افتاد
هر چند که انقلاب روسیه نه با اگزیستانسیالیسم بلکه با ایدئولوژی نسبتا جدید ی بوقوع پیوست ولی نقش اگزیستانسیالیسم در ان کاملا روشن است
پس باید روشنفکران ما عامه مردم را با این سلاح مجهز کنند
به امید انکه نور بر تاریکی پیروز شود
ممبر اوف دی

Last edited:
Dec 12, 2002
8,517
1
usa
dear member of the day,we take one day at a time .the first thing is first .the right of our people, right of our women , childern, and everyone .it is time to fight ignorance and superstition .2000 years ago iranian' women had more right than many of countries now .a house wife had a regularsalary, a sick person who couldn't work had a salary .think about it, we were a great nation .we really don't need to borrow any ism from any body .welcome back .

Jul 2, 2006
813
0
dear member of the day,we take one day at a time .the first thing is first .the right of our people, right of our women , childern, and everyone .it is time to fight ignorance and superstition .2000 years ago iranian' women had more right than many of countries now .a house wife had a regularsalary, a sick person who couldn't work had a salary .think about it, we were a great nation .we really don't need to borrow any ism from any body .welcome back .
دوست من اقای پایان اتفاقا من هم در همین مورد سخن می گویم
بوجود اوردن یک رئنه سانس ایرانی بر گشت به ارزشهای فرهنگی قدیم خود و همچنین
تلقین اگزیستانسیالیسم در افکار و سپس جایگزینی ان با ارتجاع میدیا اکتاسیسمی در فرهنگ عامه مردم که بوسیله توتالیته مذهبی بوجود امده است
متاسفانه بسیاری از روشنفکران ما هم عامه گرا هستند
شاید
گر خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو را سر مشق خود قرار داده اند

May 9, 2004
15,168
179
جناب ممبر گرامی
مرد ومردونه یک سئوالی از تو می پرسم جواب بده ؟
جانم نوش جانت
ولی بگو کی هستی ؟!!!آ

May 9, 2004
15,168
179
Some koskhol like yourself. He is doing what you did 3 years ago. He is just changing his personality. That's all.
توهین نکن
بجای اینکه توهین بکنی برو توی تظاهرات بیست و دو بهمن شرکت کن تا رژیم را سرنگون کنی
برو جانم برو

May 9, 2004
15,168
179
LOOOOL. yadete khodesh ba hamin ID chetori az yek rooye sekke tabdil shod be yek rooye dige? :D
جناب
من تبدیل نشدم
فقط وقتی دیدم شما در مواردی اشتباه می کنید به مخالفت با شما پرداختم
این دوست شما ممبر یکشبه از یک دهاتی طرفدار رژیم تبدیل شد به فیلسوف و لنین و مائو
و تز و انتی تز می نویسد
تعجب است که شما ها حالا شما یا یکی از دوستانتان این ممبررا یکی دو سال علم کردید اول می خواستید طوری وانمود کنید که دیگران فکر کنند من هستم و از این راه من را متهم بکنید !!!ا
بعد که دیدید این کار فایده چندانی ندارد
امده اید نمی دانم چه نقشه ای دارید
هرچه هست نشانگر ان است که این خود شما هستید که باید متهم شوید نه من
الان یادم می اید که پی ام هایی را که بوسیله همین ای دی ممبر اوف دی می فرستاید و از من نشانه و ادرس می خواستید برای چه بوده
حالا چرا را

عاقلان دانند