عکسی کمیاب از تیم فوتبال ایران

Payandeh Iran

Elite Member
Feb 4, 2005
25,253
5,470
You are right ,the one you mentioned is his cousin , I have met him ,he was a fine gentleman and a footballer himself with the same first name and very generous and with outstanding social skills and humor ,sadly he passed away many years ago in his 50s ,R.I.P ...
Yes he sadly passed away early.

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,870
1,366
Remember him having a sport dress store by Saadi? St . We bought our team's jerseys from there . They told us his left foot was bought by Shah because it had killed a Russian GK !!!

Skickat från min iPad med Tapatalk

Image (22).jpg

نادر عزیز در ارشیو من همه چی*** پیدا میشه از آگهی شیر پاستوریزه بگو،تا آگهی مغازه بیوک جدیکار.این هم در تایید حرف شما.چاپ کردن این آگهی میتواند بسیاری از خاطرات گذشته شما را زنده کند.یاد یخچال کلویناتور و کفش بلا هم بخیر،عجب دورانی بود.دوستان خوش باشید.اگر هر یک از دوستان دنبال خاطره یی میگردند که یاد آور گذشته آنها باشد میتوانید به من بگویید.نادر عزیز فعلا با این خوش باش و با یاد گذشته حال کن.

Nadersan

Bench Warmer
Mar 20, 2016
889
1
Stockholm
View attachment 39403

نادر عزیز در ارشیو من همه چی*** پیدا میشه از آگهی شیر پاستوریزه بگو،تا آگهی مغازه بیوک جدیکار.این هم در تایید حرف شما.چاپ کردن این آگهی میتواند بسیاری از خاطرات گذشته شما را زنده کند.یاد یخچال کلویناتور و کفش بلا هم بخیر،عجب دورانی بود.دوستان خوش باشید.اگر هر یک از دوستان دنبال خاطره یی میگردند که یاد آور گذشته آنها باشد میتوانید به من بگویید.نادر عزیز فعلا با این خوش باش و با یاد گذشته حال کن.
اول استاد من کلیپ دیدم و بخودم گفتم که مگه میشه یک اگهی به این اندازه را ادم داشته باشه ؟ بعد نوشته رو که خوندم فهمیدن در نزد شما میشه

Skickat från min iPad med Tapatalk

Last edited:

Payandeh Iran

Elite Member
Feb 4, 2005
25,253
5,470
View attachment 39403

the most amazing thing about you is your memory. You even see a post about someone's store and you find something about it in your archive. Do you have it electronically indexed?!!! Man ham esmam yekbar zaman daneshjooti dar dintay varzesh hast. Around 1366 when I finished 3rd in 3k race. Agar rast migi postesh kon!!!

IEI

Administrator
Staff member
Nov 10, 2002
14,507
3,340
View attachment 39403

You should make a web-site out of this ... where everything can be serached :D

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,870
1,366
the most amazing thing about you is your memory. You even see a post about someone's store and you find something about it in your archive. Do you have it electronically indexed?!!! Man ham esmam yekbar zaman daneshjooti dar dintay varzesh hast. Around 1366 when I finished 3rd in 3k race. Agar rast migi postesh kon!!!

نادر عزیز از خود گفتن امر بر خود ستایی می***باشد که بسیار از این کار متنفرم،چرا که انسانها هر یک متفاوت با دیگری هستند و هر کس بنا بر هوش خود در امور مختلف با دیگری متفاوت میباشد،یکی*** رقصنده زیباییست دیگری ریاضیدان ماهریست یکی*** راننده خوبیست. بهر صورت طبیعت یا خدا یا هرچی*** را اسم بگذاری کمی*** هم دست من را اینطور گرفت که بتوانم حافظه خوبی*** داشته باشم،من دارای یک حافظه فوتوگرافیک هستم که بسیار به من در گذشته کمک کرد،تا آنجا که حتا در دوران دانش جویی و دوران تخصص و فوق تخصص خود در آمریکا بسیار اساتید دانشکده را متعجب زده کرده بود،تا بدانجا که توانسته بودم

کتاب***های چند هزار صفحیی پزشکی*** را در مغز خود جمع کنم،و به آنها تحویل دهم این هوش ذاتی کاری کرد که بتوانم در خدمت انسانها باشم و به آنها به عناوین مختلفی*** کمک نمایم،تا آنجا که مورد تقدیر باراک اوباما نیز قرار گرفتم

(به دلیل تحقیقاتی*** که در امر بیماریهای سالمندان انجام دادم)

اما از همه اینها که بگذریم،من مخلص همه شما عزیزان هستم.در این دنیا هوش،پول،مقام،همه و همه زود گذارند،آخر همه به یک طریقی به انتها میرسیم،اما چیزی که همیشه به یاد میماند یک نام نیک است،واگر نه*** دکتر شدن،با هوش بودن،رئیس جمهور شدن،رئیس یک بیمارستان شدن،همه و همه،نه شاهکار است نه دلیل برتری کسی*** به کس دیگر،انسان بودن مهم است که در این دنیا کار بسیار سخت و مشگلی است.اما از همه لطف شما دوست عزیز و دوستان این سایت بسیار متشکرم.

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,870
1,366
دوستان عزیز،ابراهیم آشتیانی در بیمارستان لاله بستری شده است،که در شهرک غرب میباشد.ایشان دچار سکته قلبی شده بود که بعد از انجام عمل آنژیوگرافی،دچار آب آوردن ریه میشود،و چون فشار اکسیژن در بدنش پایین میرود،پزشکان او را به کمای مصنوعی میبرند،یعنی*** لوله گذاری در ریه بیمار انجام میدهند،میبرند،وگرنه خود بیمار به کما نرفته،ولی*** چون سطح علمی*** افرادی چون علی*** کریمی***،پایین است،و این بشر هم خودش عادت داره تو همه چیز دخالت دهد از جمله موضوع کیروش در تیم*** ملی*** تا طرفداری از برانکو، آقا در ایسناگرامش نوشته که برای کما رفتن آشتیانی دعا کنید،در حالیکه خود پزشکان ایشان را به کما بردند تا مقدار مصرف اکسیژن در بدنش کمتر شود،که البته پس از چند روز او را از کما در می***آورند،ولی***
ما ملت عادت داریم خودمان را با تمامی بیسوادی که در رشته***های دیگر داریم تو هر موضوعی دخالت دهیم،از جمله تو پرواز موشک در ناسا گرفته تا همین علی*** کریمی*** در مورد کیروش،که مربی*** گری کیروش را زیر سوال برده تا همین جریان به کما رفتن ابراهیم آشتیانی.

واقعا که این بشر که خود را کاسه هر آشی می***کند.

در آخرین خبری که دارم این است که بازده قلب آشتیانی کم شده است و پزشکان برای اینکه از شوک قلبی جلوگیری کنند،با دادن داروهای مخصوص سعی*** در بالا آوردن فشار خون و همینطور بازده قلب دارند

Last edited:
Nov 24, 2002
27,860
1,466
دوستان عزیز،ابراهیم آشتیانی در بیمارستان لاله بستری شده است،که در شهرک غرب میباشد.ایشان دچار سکته قلبی شده بود که بعد از انجام عمل آنژیوگرافی،دچار آب آوردن ریه میشود،و چون فشار اکسیژن در بدنش پایین میرود،پزشکان او را به کمای مصنوعی میبرند،یعنی*** لوله گذاری در ریه بیمار انجام میدهند،میبرند،وگرنه خود بیمار به کما نرفته،ولی*** چون سطح علمی*** افرادی چون علی*** کریمی***،پایین است،و این بشر هم خودش عادت داره تو همه چیز دخالت دهد از جمله موضوع کیروش در تیم*** ملی*** تا طرفداری از برانکو، آقا در ایسناگرامش نوشته که برای کما رفتن آشتیانی دعا کنید،در حالیکه خود پزشکان ایشان را به کما بردند تا مقدار مصرف اکسیژن در بدنش کمتر شود،که البته پس از چند روز او را از کما در می***آورند،ولی***
ما ملت عادت داریم خودمان را با تمامی بیسوادی که در رشته***های دیگر داریم تو هر موضوعی دخالت دهیم،از جمله تو پرواز موشک در ناسا گرفته تا همین علی*** کریمی*** در مورد کیروش،که مربی*** گری کیروش را زیر سوال برده تا همین جریان به کما رفتن ابراهیم آشتیانی.

در آخرین خبری که دارم این است که بازده قلب آشتیانی کم شده است و پزشکان برای اینکه از شوک قلبی جلوگیری کنند،با دادن داروهای مخصوص سعی*** در بالا آوردن فشار خون و همینطور بازده قلب دارند
Are you surprised people commenting about the stuffs they have no clue about Kasra jan? It is in our gene man, Siasi, Esghteaadi, Varzeshi, Honari, Elmi, Farhangi, etc, Irooni jamat dayerat-o-maarefe sayyare.

oghabealborz

Elite Member
Feb 18, 2005
15,124
2,602
Strawberry field

Thanks for clarifying ,we all wish him well and a quick recovery ,he was an Ace for team melli and Perspolis .

Regarding Ali Karimi it is not science and education that he lacks but lack of common sense and inteligence ,he is trying to be a bean in every soup .

Nadersan

Bench Warmer
Mar 20, 2016
889
1
Stockholm
@ Kasra and other good friends, he maybe comment about everything but he was good player and much better human being than Daei , Ghalehnoei ...khordbeen . I know for the fact that he helps a lot of poor families without showing off. Never mind his comments. He is alright.

Skickat från min iPhone med Tapatalk

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,870
1,366
آخرین اخبار حاکی از این است که پزشکان پس از دو روز استراحت دادن به قلب ابراهیم آشتیانی که منظور همان فرستادن وی به کمای مصنوعی بود(که این کار را با داروهای بیهوشی انجام میدهند تا دستگاه به جای بیمار کار کند و عمل تنفس را برای بیمار انجام دهد،تا بیمار بیهوده دچار مشکلات ریوی و قلبی نشود)،امروز با کم کردن داروی بیهوشی،او را از کما در آوردند،یعنی*** اینکه بیمار هنوز به دستگاه وصل است،ولی*** بر خلاف دو روز پیش،خود بیمار نفس می***کشد(به جای اینکه دستگاه برایش نفس بکشد)،که این علامت بسیار خوبی*** است.

ریه آشتیانی پر از آب شده بود(به علت نارسایی قلب)،این یعنی*** مثلا انگار که سر شما را زیر آب بگیرند و بگویند نفس بکش،که همان خفگی میباشد،که خوشبختانه،پس از پیهوش کردن او،و وصل کردن به دستگاه،با روشی*** که سوزن به ریه میزنند،ابها را از ریه کشیدند.

حالا به هر صورت،حال آشتیانی رو به بهبود میرود که این علامت بسیار خوبی*** است،احتمالا در ظرف ۲۴ ساعت،آینده،او را از دستگاه جدا میکنند،تا با انجام آزمایشات بخصوصی که آنژیوگرافی می***باشد،ببینند که آیا رگی در قلب گرفته شده است یا نه***.

بهار صورت میتوان گفت تا ۷۵ درصد خطر رفع شده است که این علامت خوبی*** است.

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,870
1,366
ashtiaani.jpg

خاطره یی از ابراهیم آشتیانی

تیم ملی ایران سرانجام با پیروزی در یک مصاف سه گانه برابر تیم مدعی کره شمالی بعنوان یکی از نمایندگان آسیا راهی دور نهایی مسابقات المپیک میگردد تا برای خود اعتباری جدید در سطح جهان کسب کند سپس در جدول گروه بندی مسابقات با تیمهای مجارستان - دانمارک و برزیل همگروه میشود گروه بسیار دشوار که صعود از ان برای هر تیم آسیایی همانند یک معجزه می ماند

ابراهیم آشتیانی که یکی از نفرات اصلی تیم است در دیدار اول برابر مجارستان بسیار پر انتقاد ( همانند سایرین ) ظاهر میگردد بگونه ای که احتمال نیمکت نشینی او برابر دانمارک میرود اما با اعتماد دوباره مربی تیم بمیدان میرود و یکی از بهترینهای تیم ایران در دیدار دوم است .

دیدار سوم برابر برزیل نیز با یک بازی درخشان از سوی ابراهیم آشتیانی و سایر ملیپوشان مواجه میشویم تا در کمال شگفتی تیم مدعی برزیل که برابر حریفان قبلی بسیار نیرومند ظاهر شده بود برابر ایران تن به شکست بدهد در نهایت آشتیانی و یارانش با یک پیروزی از سه دیدار مسابقات را به پایان میرسانند اما دلیل شکست گروه ایران با آن همه امید و آرزو و برخورداری از بهترینهای فوتبال ایران در دهه 50 چه بود ؟

دلالیل بسیاری را میتوان برشمرد همانند عدم تجهیز و تدارک صحیح به مسابقات شیوه رهبری تیم و ...... اما نشریه دنیای ورزش در شماره 104 مورخه شهریور 1351 ذکر میکند که بنظر صحیح می اید و ایراد را به روش و شیوه فوتبال ایران در آنسالها مرتبط دانسته و از ابراهیم آشتیانی نیز بعنوان یکی از حلقه های این زنجیر نامبرده بود :

دنیای ورزش

...... در سالهای اخیر مساله گلزدن برای تیم ما گاه خفیف و گاه حاد مطرح بوده اما همیشه یکی دو تن وجود داشته اند که بهر نحوی توپ را وارد دروازه کنند با توجه به شیوه پذیرفته شده انگلیسی ( نفوذ از گوشها و سانتر از جناحین روی دروازه ) وجود افرادی که با سر خوب بازی کنند برای خط حمله ایران بسیار مغتنم بود بویژه از زمانیکه ابراهیم آشتیانی به تیم ملی راه یافت و در نقش مدافعی که نفوذ هم میکند ظاهر شد این روش بیشتر معمول شد اما ایران پیش از المپیک بناگاه دو تن از بهترین سرزنهای خود را از دست داد ( کلانی و بهزادی ) و این دو با اعلام کنارگیری خود از تیم ملی مربی را وادار کردند که به بازیکنان توصیه کند حتی المقدور برابر مدافعان قد بلند و تنومند حریف از سانتر کردن خود داری کنند .

اما تنها توصیه کافی نبود و دیدیم که حتی مقابل مجارستان و دانمارک که مهاجمان ما کاملا در مقابل سد دفاعی حریف ناپدید شده بودند آشتیانی همچنان روش پیشین را دنبال میکند و سایرین هم ! و این نه گناه بازیکن است و نه مربی . بازیکن شایسته ما سالها عادت کرده چنین کند و از این رو وقتی پا بتوپ پیش میرود بی اختیار توپ را بلند روی دروازه ارسال میکند از دیگر سو مربی نیز وقت و فرصت کافی برای اینکه با تمرین های مرتب و دقیق تیم و بازیکنانش را به شیوه ای جدید تعلیم دهد را تداشته و ....

18 شهریور 1351 - دنیای ورزش شماره 104

نتایج تیم ایران نیز صحت جملات بالا را تایید میکند چرا که تیم ایران برابر دانمارک و مجارستان که فیزیکی تر بازی را دنبال میکنند در نتیجه گیری ضعیف است اما برابر برزیل تکنیکی موفق در حالیکه هر سه تیم در دیدار های رو در رو دارای قدرتی برابر هستند و همچنین هر چه تیم ایران بازیهای بیشتری انجام میدهد هماهنگ تر و منظمتر فوتبال میکند که نشان از تغییر آهنگ تیم ایران و خو گرفتن آنها بشیوه جدید می باشد . شاید اگر تیم ایران کمی زودتر دست بکار میش و با تعداد بیشتری بازی تدارکاتی پای به این میدان میگذارد نتیجه بسیار متفاوت میشد

oghabealborz

Elite Member
Feb 18, 2005
15,124
2,602
Strawberry field
Ebrahim Ashtiyani was the perfect man for what Allen Rogers wanted ,attacking right back who could go up and down the right flank and finding Kalani or Behzadi or Iranpaak with his precise crosses ,in getting up to the attacking position he normally had the assistance of Ali Parvin and these two on many occasions interacted together very well .

there have been three outstanding right backs and he was the first one and one of them ,the other two were Hasssan Nazari and Mehdi Mahdavikia .

Hassan Nazari was originally a midfield player but he was transferred to right back to fill Ashtiyani who had retired and he was an excellent replacement and became one of team melli's Aces ,just like Mahdavikia did two decades later ,it is very hard to say which one of them was better ,all three were tremendous , it was almost impossible to go past them in defence and they were all awsome in attacking form .

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,870
1,366
Image (27).jpg

ابراهیم آشتیانی اولین مرد برگزیده فوتبال ایران ،که بهترین بازیگر سال ایران شد.او اولین بازیکنی است که تاج بهترین بازیکن سال را به خود اختصاص میدهد.خاطره یی از ابراهیم آشتیانی در بازی با کریستال پالاس بسیار شنیدنی است.از او می******پرسند زهرناکترین بازیکنی که تابحال شناختی*** چه کسی*** بوده است می***گوید تیم*** کریستال پالاس انگلیس بازیکنی داشت به نام راجرز،که من مامور مهار او بودم،اما او آنقدر تکنیکی*** و ساعی بود که من نه تنها هرگز نتوانستم مهارش کنم بلکه از جناح من ۵ بار دروازه تیم*** پرسپولیس را فرو ریخت.طوری که بعد از این بازی تازه به اختلاف سطح بازی ایران و انگلیس پی*** بردم.این مصاحبه در سال ۱۳۵۲ انجام می***گیرد،و آشتیانی می***گوید،تا یک سال بعد از این بازی کابوس این بازیکن را میبینم،که چه تکنیک و مهارتی داشت.

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,870
1,366
Ebrahim Ashtiyani was the perfect man for what Allen Rogers wanted ,attacking right back who could go up and down the right flank and finding Kalani or Behzadi or Iranpaak with his precise crosses ,in getting up to the attacking position he normally had the assistance of Ali Parvin and these two on many occasions interacted together very well .

there have been three outstanding right backs and he was the first one and one of them ,the other two were Hasssan Nazari and Mehdi Mahdavikia .

Hassan Nazari was originally a midfield player but he was transferred to right back to fill Ashtiyani who had retired and he was an excellent replacement and became one of team melli's Aces ,just like Mahdavikia did two decades later ,it is very hard to say which one of them was better ,all three were tremendous , it was almost impossible to go past them in defence and they were all awsome in attacking form .

***عقاب جان بسیار زیبا و محشر نوشتی***.واقعا بین این سه*** تن*** آشتیانی،نظری،و بالاخره مهدوی کیا،رقابتی وصف ناپذیر حاکم می***باشد،و بسیار سخت است که یکی*** را به عنوان بهترین انتخاب کرد.

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,870
1,366
بازیهای آسیایی تهران 1353 ( The 7th Asian Games 1974 )

داستان سیلی*** آبدار به گوش مهاجم کره***ای در بازیهای آسیایی تهران ۱۳۵۳

ایران در شهریور ماه 53 میزبان هفتمین دوره مسابقات آسیایی است . مسابقات فوتبال در چهار گروه مقدماتی آغاز تا دو تیم برتر ار گروه پای به دور دوم گذارند در این دور تیمها در دو گروه مسابقات را پیگیری میکنند تا در نهایت تیمهای اول هر گروه برگزار کننده دیدار فینال باشند و تیمهای دوم نیز برای کسب مدال برنز و مقام سومی مصاف دهند .

ابراهیم آشتیانی که در آنروزها یکی از ستارگان بی جانشین تیم ملی ایران محسوب میشد با درخشش در تورنمنت دوستانه جام ایران که یکماه قبل از آغاز بازیهای آسیایی برگذار شد جای خود را در دل - سر فرانک اوفارل - مربی صاحب نام تیم ملی باز کرده بود و به یکی از نفرات ثابت تیم تبدیل گشت

ایران در دور مقدماتی با تیمهای برمه پاکستان و بحرین همگروه میشود بجز برمه دو تیم دیگر حرفی برای گفتن ندارند تا با نتایج 7 بر صفر و 6 بر صفر بقولی کل باران شوند اما برمه برای تیم ایران ایجاد مشکل کرده تا در نهایت یک برتری خفیف 2 بر 1 برای ایران هر دو تیم را راهی دور بعد میکند .

ابراهیم آشتیانی در دیدار برابر پاکستان و برمه تیم ایران را همراهی کرده اما در دیدار سوم بجهت ضعف تیم بحرین و مسجل بودن صعود تیم ایران با نظر اوفارل از یاران ذخیره بهره میگیرد تا ابراهیم آشتیانی از روی نیمکت ذخیره ها جدال یارانش را نظاره گر باشد .

در دور دوم ایران با تیمهای کره جنوبی - مالزی و عراق همگروه میشود دیدار اول را ایران با یک نتیجه عجیب یک بر صفر پیروز میشود ( عجیب از آن جهت که همین مالزی در دور مقدماتی با 8 گل مغلوب اسرائیل شده بود )

ابراهیم آشتیانی نیز در این دیدار 90 دقیقه تیم را همراهی میکند حریف بعدی کره جنوبی ( رقیب همیشگی فوتبال ایران ) است دیداری که با حوادثی برای آشتیانی در پی دارد

20 شهریور 53 تیم ایران تا دقیقه 85 با برتری شکننده یک بر صفر از حریفش پیش است و روند بازی بگونه ای است که برتری ایران را نشان داده و هر لحظه امکان سقوط دوباره دروازه کره میرود در یک لحظه پیونگ چول هافبک چپ کره با خطا مانع حرکت آشتیانی میشود قاضی دیدار اعلام خطا میکند اما در اقدامی عجیب و در میان بهت و حیرت دیگران او با دست یک سیلی آبدار بصورت کره ای مینوازد تا بلافاصله توسط ابراهیم , قاضی میدان اخراج گردد .

ازاین لحظه به بعد تیم ایران 10 نفره بازی را دنبال میکند تا فرصتی طلایی نصیب تیم نا امید کره جنوبی گردد هر چند تیم کره نتوانست از این فرصت استفاده کند و با هشیاری اوفارل محمد صادقی هافبک توانمند تیم ایران جای خالی آشتیانی را پر کرد اما فشار کره حتی موجب چسبیده شدن پروین به خط دفاع تیم شده بود در آخرین لحظات غلامحسین مظلومی مرد اول گلزنی تیم ایران از یک لحظه یک گل میسازد تا تیم ایران بویژه ابراهیم آشتیانی نفسی به آسودگی بکشند .

اما این دیدار به یکی از نقاط تاریک تاریخچه ورزشی مدافع ممتار فوتبال ایران بدل میشود او علاوه بر اخراج از این دیدار از دیدار حساس برابر عراق نیز محروم گشته تاجایش را محسن هوشنگی مدافع شایسته تیم پاس پر کند و . . . .

هر چند ابراهیم آشتیانی در کارنامه ورزشی خود سابقه دریافت کارت های رنگی را داشته اما آنها غالبا به شیوه بازی او که متاثر از خوی جسارت و مبارزه طلبی او داشت بود .این یک خصلت مثبت برای هر مدافع ارزشمندی است ولی حرکت غیر ورزشی هرگز از او در طول دوران ورزشی سر نزده بود
[/SIZE[/FONT]
]

Attachments

Last edited:

oghabealborz

Elite Member
Feb 18, 2005
15,124
2,602
Strawberry field
View attachment 39456

ابراهیم آشتیانی اولین مرد برگزیده فوتبال ایران ،که بهترین بازیگر سال ایران شد.او اولین بازیکنی است که تاج بهترین بازیکن سال را به خود اختصاص میدهد.خاطره یی از ابراهیم آشتیانی در بازی با کریستال پالاس بسیار شنیدنی است.از او می******پرسند زهرناکترین بازیکنی که تابحال شناختی*** چه کسی*** بوده است می***گوید تیم*** کریستال پالاس انگلیس بازیکنی داشت به نام راجرز،که من مامور مهار او بودم،اما او آنقدر تکنیکی*** و ساعی بود که من نه تنها هرگز نتوانستم مهارش کنم بلکه از جناح من ۵ بار دروازه تیم*** پرسپولیس را فرو ریخت.طوری که بعد از این بازی تازه به اختلاف سطح بازی ایران و انگلیس پی*** بردم.این مصاحبه در سال ۱۳۵۲ انجام می***گیرد،و آشتیانی می***گوید،تا یک سال بعد از این بازی کابوس این بازیکن را میبینم،که چه تکنیک و مهارتی داشت.
Funny even now every time I see Selhurst park it reminds me that Perspolis got thrashed in there ( and not for a happy reason), but did not know about Ashtiyani's strory and his problem with Palace winger ...

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,870
1,366
970894_10201636082920889_1210377919_n.jpg

دوستان عزیز امروز حال ابراهیم آشتیانی بسیار خوب بود.تا چند روز دیگر از بیمارستان ترخیص میشود.همه چیز به خیر گذشت.

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,870
1,366
Image (28).jpg

دوستان عزیز در شماره ۱۷۷ دنیای ورزش،شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۵۲،مجله دنیایه ورزش مصاحبه یی با ابراهیم آشتیانی که بسیار در بورس بود انجام میدهد.از نکات بسیار جالب که خود من هم نمیدونستم این بود که آشتیانی می***گوید،رایکف من را کشف کرد،شانس من این بود که در سر راه یک مربی*** بزرگ مثل رایکف قرار گرفتم،که مرا برای تیم*** ملی*** انتخاب کرد.

آشتیانی برای اولین بار در سال ۱۳۴۷ بوسیله رایکف در تیم*** ملی*** انتخاب شد و در ترکیه مقابل پاکستان بازی کرد،یعنی*** هم ناصر حجازی و هم آشتیانی هر دو یک زمان به تیم*** ملی*** توسط رایکف دعوت شدند،

واقعا،این رایکف چی*** بود؟عجب حسی در پیدا کردن استیعدادهای فوتبال ایران داشت.برای یک عمر،دفاع نفوذی ایران یعنی*** آشتیانی را تضمین کرد،حجازی را برای یه دهه توی دروازه ایران گذاشت،که اگر اون قانون مسخره نبود میشد دو دهه(چون حجازی رقیب نداشت) و دها بازیکن دیگر که همگی*** فوتبال ایران را برای سالها تضمین کردند،از کارگرجم،تا حسن نظری،حسن روشن و دها بازیکن دیگر.

دوستان این مصاحبه آشتیانی را بخونید بسیار جالب است که ۴۵ سال پیش انجام گرفته است.

برای بهتر دیدن روی عکس کلیک کنید.