AFC Nations Cup Qualifiers - Nov 15 & 19 - Thailand vs Iran & Lebanon vs Iran (R)

mashdi

Football Legend
Sep 29, 2005
39,274
1

دژاگه : باید از فرصت باقی مانده نهایت استفاده را داشته باشیم

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، اشکان دژاگه معتقد است که باید از فرصت باقیمانده تا جام جهانی استفاده کنیم

دژاگه در خصوص بازی روز جمعه گفت: اردوی ما در تایلند که برای دو بازی با این کشور و لبنان است به خوبی در حال پيگيری است و فردا شب بازی مهمی برای تيم ملی خواهد بود و من فکر می کنم که با تمریناتی که در این يک هفته داشته ايم، اگر همه متمرکزمان بر روی بازی باشد می توانیم بازی را ببریم

وی در خصوص تیم ملی تایلند گفت: تایلند تیم خوبی است و نشان دادند که فوتبال را خوب بازی می کند و در تهران هم با سختی توانستیم آنها را ببریم و من معتقد هستم که فردا به دلیل اينکه در خانه حریف هستيم و زمین و هوادار و همه شرایط به نفع آنهاست، بازی سخت تری هم خواهيم داشت. از سویی دیگر زمین مسابقه هم شرایط مساعدی ندارد و تایلندی ها به بازی در اين زمین عادت دارند و بهتر بازی می کنند و امیدوارم بتوانیم بازی فردا را با برد پشت سر بگذاریم

بازیکن تیم ملی در خصوص نزدیک شدن به مسابقات جام جهانی افزود: من فکر می کنم تا برزیل وقت داریم و از فرصت باقی مانده بايد نهایت استفاده را داشته باشیم و چند بازی دوستانه و اردوی آماده سازی منظم می تواند برای تیم ملی بسیار خوب باشد چرا که می توانیم در این بازی ها محک بخوریم و ایرادات را پيدا کنيم

وی در پایان در پاسخ به سوالی در خصوص نحوه هماهنگی بازیکنان تيم های کشورهای مختلف که لژیونرهای بیشماری دارند افزود: من فکر می کنم آنها بازیکنان خوبی دارند و اين بازیکنان به خوبی تمرین می کنند و ما هم این موقعیت را داریم و تیم ملی خوبی داریم و اگر حرفه ای تمرین و کار کنیم خواهیم توانست به آنجا برسیم و اگر کارهایی که سرمربی تیم ملی با اين سابقه مربیگری طولانی و تجربه بین المللی در جام های جهانی از ما می خواهد را انجام دهیم، موفق خواهیم بود به شرطی که زمان را از دست ندهیم

کنفرانس مطبوعاتی سرمربی تیم ملی برگزار شد

کی روش : دو باخت به آمریکای جنوبی باید بیدار باشی برای آسیا باشد

به گزارش سایت رسمی فدراسیون، کارلوس کی روش – سرمربی تیم ملی پیش از دیدار مقابل تایلند به سوالات خبرنگاران پاسخ داد

سرمربی تیم ملی در ابتدا گفت: در ابتدا به همه رسانه ها و مسئولین فدراسیون فوتبال تایلند که به اينجا آمده اند خوشامد می گويم و باعث افتخار من است که در این کشور هستم و فردا با تیم ملی اين کشور دیدار خواهیم کرد. ما در مقابل تایلند دو دیدار را در چارچوب مسابقات مقدماتی جام ملتهای آسیا خواهیم داشت و من با توجه به دیدار رفت در تهران معتقد هستم هر دو تيم فوتبال خوبی را از خود نشان دادند و بازیکنان من در این دیدار همه تمام تلاش خود را مطابق با وظیفه شان انجام داده و خواهند داد

وی در ادامه افزود: ما می دانیم که فردا دیدار سختی را مقابل اين تیم خواهیم داشت و سرمربی تیم ملی تایلند، تیم خوب و منسجمی را برای این دیدار آماده و مهیا کرده است و دیدار نسبتا سختی را مقابل این تیم در تهران داشتیم. تاریخچه بازیهای دو تیم نشان می دهد که تیم ملی ایران در سالهای اخیر موفق به برد تیم ملی تایلند در بانکوک نشده است، اما من به شاگردانم اعتقاد دارم و ما تمام تلاشمان را برای برد به کار خواهیم بست

سرمربی تیم ملی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص شانس ایران در جام جهانی افزود: من ترجیح میدهم که در مورد مسایل مربوط به بازی فردا صحبت کنم و هدف ما این است که تمام ذهن و تمرکزمان را برای بازی فردا به کار ببندیم و اگر در مورد سایر مسایل خارج از این دیدار صحبت کنیم ممکن است باعث بی احترامی به تیم ملی تایلند شود و البته من می خواهم از این فرصت بدست امده استفاده کنم که ما می خواهیم از فرصت بازی در مقابل تایلند استفاده کرده و توانایی های تیم ملی ایران را افزایش دهیم تا عملکرد بهتری داشته باشیم

کی روش در ادامه افزود: باید به نکته بسیار مهمی اشاره کنم. روز گذشته مسابقات پلی آف جام جهانی برگزار شد و تیم سوم یکی از گروه های آسیا به مصاف تیم پنجم آمریکای جنوبی یعنی اروگوئه رفت و این دیدار با نتیجه پنج بر صفر به سود اروگوئه به پایان رسید و در بازی دیگری هم مکزیک هم با 5 گل نیوزلند را در هم شکست. اما این واقعیت فوتبال آسیاست که باید آن را بپذیریم و یک بیدار باش بزرگ برای فوتبال آسیا است. درست است که تیم ملی ایران به جام جهانی صعود کرده اما ما در جام جهانی نه تنها نماینده ایران که نماینده قاره آسیا هستیم و این وظیفه در حال حاضر بر دوش ما قرار گرفته که باید سخت تلاش کنیم و تمام تلاشمان را در خصوص افزایش سطح و توسعه فوتبال آسیا به کار بندیم تا بتوانیم با آمادگی کامل در جام جهانی برزیل حضور پیدا کنیم و این میسر نخواهد شد مگر با برنامه ریزی صحیح و حساب شده

سرمربی تیم ملی در ادامه در خصوص شکل و چیدمان تیم ملی ایران در مقابل تایلند گفت: ما سه بازیکن تاثیرگذار خود را به خاطر مصدومیت در اختیار نداریم و البته شاکله اصلی تیم ملی را نمی توان با دو هفته تمرین به طور کامل تغییر داد و من کاملا به بازیکنانم اعتقاد دارم و مطمئن هستم این بازیکنان با تلاش خود بهترین عملکرد را در زمین مسابقه نشان خواهند داد

کی روش در ادامه در پاسخ به سوالی در مورد نقطه نظرش در مورد تیم تایلند گفت: من بازیهای این تیم مقابل چین، لبنان و همچنین تیم ایران را دیده ام و نحوه بازی که سرمربی تیم ملی تایلند در دستور کار خود قرار داده را می پسندم. چراکه این تیم هجومی بازی می کند. به خاطر دارم که در تهران ما دو بر صفر تا دقایق پایانی بازی از آنها جلو بودیم، اما این تیم توانست یک گل به ثمر برساند و میل به هجومی بازی کردن را با تمرکز کامل تا دقایق پایانی از دست نداد

سرمربی تیم ملی در پاسخ به سوال آخر خبرنگار تایلند در خصوص شرایط میزبانی تایلندی ها گفت: این وظیفه من نیست که در خصوص این موضوعات صحبت کنم و البته ما به آن صورت هم شکایتی از مهمان نوازی تایلندی ها نداشتیم و اگر اعتراضی شده به خاطر افزایش سطح دیدگاه حرفه ای به فوتبال است که قطعا به پیشرفت فضای رشته ورزشی کمک خواهد کرد. من معتقد هستم که ایران هم در این خصوص باید حرفه ای تر نگاه کند و اگر صحبتی می شود تنها به خاطر این است که با دادن پیشنهادات و انتقادات خود بتوانیم شرایط را بهتر و حرفه ای تر کنیم و البته فدراسیون فوتبال تایلند ایراد چندانی در کارش ندارد

Shahram

Elite Member
Oct 21, 2002
3,329
248
Davari , Hajsafi , Beirtashur and Jabbari are starting today. The rest of the players are the same.

Last edited:
Jun 9, 2004
13,753
1
Canada
Great to see Davari and Beitashour start. The game looks a little bit more slow paced that the one in Tehran so far - probably 'cause of the humidity

Jun 9, 2004
13,753
1
Canada
Ashlan scores with a great shot from 20 yards out with his left foot after a shitty Shojaei pass hit a Thai defender and accidentally fell in front of Ashkan!

Iran 1 - Thailand 0

If I'm not mistaken, a win today will qualify us for the tournament with 2 games to go.

Jun 9, 2004
13,753
1
Canada
Gucci scores! :)

Gucci: 8 Goals in 10 games (0.8 goal / game average), so far higher than any other TM player ever, including Daei and Mazloumi!

Ashkan: 4 goals in 10 games (0.4 goal / game average), so far higher than any other non-striker in TM history with the exception of Bagheri!

Last edited:

Silverton

National Team Player
Nov 6, 2004
4,524
6
Decent first half by Iran.

Beitashour has been player of half for me. Didn't think he was this speedy.

Shojaei needs to be put where Jabbari is now (in center) and Jahanbaksh needs to start where Shojaei is on the left (but I understand CQ's reservations when he does start for his club regularly, he'll start for TM)

Shahram

Elite Member
Oct 21, 2002
3,329
248
Ashlan scores with a great shot from 20 yards out with his left foot after a shitty Shojaei pass hit a Thai defender and accidentally fell in front of Ashkan!

Iran 1 - Thailand 0

If I'm not mistaken, a win today will qualify us for the tournament with 2 games to go.
Unless Kuwait beats Lebanon today, we need at a least a point against Lebanon on Tuesday to qualify. Even then, it will come down to the goal difference if we lose the next two matches to Kuwait and Lebanon, and Lebanon wins its next two matches. So, a draw against Lebanon on Tuesday should seal it for us.

Jun 9, 2004
13,753
1
Canada
Unless Kuwait beats Lebanon today, we need at a least a point against Lebanon on Tuesday to qualify. Even then, it will come down to the goal difference if we lose the next two matches to Kuwait and Lebanon, and Lebanon wins its next two matches. So, a draw against Lebanon on Tuesday should seal it for us.
Yeah, it's still possible that we won't finish in the top two spots in our group, but doing a quick look at the tables I think it's impossible for another 3rd placed team to finish with 10 points.

Shahram

Elite Member
Oct 21, 2002
3,329
248
Decent first half by Iran.

Beitashour has been player of half for me. Didn't think he was this speedy.

Shojaei needs to be put where Jabbari is now (in center) and Jahanbaksh needs to start where Shojaei is on the left (but I understand CQ's reservations when he does start for his club regularly, he'll start for TM)
I think CQ should test that combination. Today, we were not very effective on moving the ball on the wings. Neither were we able to do many through passes in the middle. One of the reasons is that Jabbari is far from his good days. Ashkan has been sort of filling that void. For some reason, he stopped going to Beitashur after the first 20 minutes or so.