Artistic expressions in support of Iranian people.

footy

Elite Member
Aug 28, 2019
4,142
841
Marina Dool Rey

.
MOHAMMAD.B.PARHIZKARI
KNOWN AS HESAM FARYAD
PERSO,BELGO
CANADIAN
SINGER,LYRICIST
& MELODIST

محمد باقر پرهیزکاری هستم
ملقب به حسام فریاد...
خواننده،سراینده و ملودیست
ایرانی تبار، بلژیکی کانادایی
ساکن بلژیک.مُجَرَّد
زاده هفدهم شهریور ۱۳۵۹
برابر با هشتم سپتامبر ۱۹۸۰
گیلک تبار و وفادار به نیاکانم از رودبار گیلان تا رودبار الموت ولی زاده شرق تهران. خیابان ترقی که هم اکنون اتوبان شده...💔😢
مجری و نویسنده
برنامهٔ تلویزیونیِ کنونیِ
"در وادی ترانه"
هر پنجشنبه شب
از شبکه جهانی آیدیا
برنامه ای فرهنگی،هنری
که به فصل دومش رسیده
و هر فصل آن ۲۴ وادی دارد
با خوانهایِ گوناگون که به گپ و گفتی دوستانه با سرایندگان، خوانندگان، آهنسگازان، نوازندگان، تنظیم کنندگان وفرهنگسازان برون و بویژه درون میهن می پردازد. " برنامه ای که از سیاست و سیّاسین دور و جداست☝"

فراتر از ۲۲ سال ترانگی
فراتر از ۲۶ سال غربت نشینی
فراتر از ۳۶ سال شاگردی کماکان
از کودکی تلمذ در محضر
آموزگاران ارجمندم
آقایان: رضا پرهیزکاری.ایزد کاویانی.کریم صالح عظیمی.ایرج هیت.محمد شمس. نیماد. کریستیان الکساندر.ریچارد یوگلُ و...

شش آلبوم

نهنگ ۱۳۷۸
سپِیس۱۳۸۱
غزل ۱۳۸۵
تکدرخت ۱۳۸۹
نفسنوش ۱۳۹۱
ببین چه بیقرارم
۱۳۹۴ تا ۱۴۰۰

Last edited:

footy

Elite Member
Aug 28, 2019
4,142
841
Marina Dool Rey
updated with lyrics & Canada protest video

متن آهنگ نخواب آروم گل بی خار و بی کینه شهیار قنبری
────┤ ♩♪♫♪♩ ├────

لالا لالا دیگه بسه گل لاله… ♪♪
بهار سرخ امسال مثل هر ساله!! ♪♪
هنوزم تیر و ترکش قلبو میشناسه…
هنوزم شب زیر سرب و چکمه میناله ♪♪
نخواب آروم گل بی خار و بی کینه…
نمیبینی نشسته گوله تو سینه!! ♪♪
آخه بارون که نیست رگبار باروته ♪♪
سزای عاشقای خوب ما اینه!!
نترس از گوله ی دشمن گل لادن…
که پوست شیره پوست سرزمین من… ♪♪
اجاق گرم سرمای شب سنگر!!
دلیل تا سپیده رفتن و رفتن… ♪♪
نخواب آروم گل بادوم ناباور ♪♪
گل دل نازک خسته گل پرپر…
نگو باد ولایت پرپرت کرده!!
دلاور قد کشیدن رو بگیر از سر… ♪♪
دوباره قد بکش تا اوج فواره…
نگو این ابر بی بارون نمیزاره!!
مث یار دلاور نشکن از دشمن… ♪♪

footy

Elite Member
Aug 28, 2019
4,142
841
Marina Dool Rey
http://instagr.am/p/CjBGbVGg4nq/

babakaminiofficial
“ Iran “
Vocal: Darya Dadvar
Guitar& Arrangement: Babak Amini

“This video “IRAN” was meant to be broadcasted later this year.
Due to the current events in Iran, we have decided to honour the those affected in Iran by making an early release, and publish it now.
We are dedicating the video to all the brave people who are fighting for basic human rights in their everyday life.

footy

Elite Member
Aug 28, 2019
4,142
841
Marina Dool Rey

اوج و حضیضی دیدم چشمان هیزی دیدم من تیغ تیزی دیدم قتل عزیزی دیدم از نو هبوطی دیدم از نو سقوطی دیدم دام و بلوطی دیدم من قوم لوطی دیدم خشکیده باغی دیدم خامش چراغی دیدم دست چلاقی دیدم شیخ الاغی دیدم محنت سرایی دیدم جور و جفایی دیدم زشت اجتماعی دیدم حرص جماعی دیدم فصل خزانی دیدم

من خونفشانی دارم آتشفشانی دارم رستم نشانی دارم دشمن کشانی دارم من انقلابی دارم من پیچ و تابی دارم با خود کتابی دارم فصل الخطابی دارم

اینک قیامی دارم روشن پیامی دارم شیرین کلامی دارم شیوا سلامی دارم

Last edited:

footy

Elite Member
Aug 28, 2019
4,142
841
Marina Dool Rey

اوج و حضیضی دیدم چشمان هیزی دیدم من تیغ تیزی دیدم قتل عزیزی دیدم از نو هبوطی دیدم از نو سقوطی دیدم دام و بلوطی دیدم من قوم لوطی دیدم خشکیده باغی دیدم خامش چراغی دیدم دست چلاقی دیدم شیخ الاغی دیدم محنت سرایی دیدم جور و جفایی دیدم زشت اجتماعی دیدم حرص جماعی دیدم فصل خزانی دیدم

من خونفشانی دارم آتشفشانی دارم رستم نشانی دارم دشمن کشانی دارم من انقلابی دارم من پیچ و تابی دارم با خود کتابی دارم فصل الخطابی دارم

اینک قیامی دارم روشن پیامی دارم شیرین کلامی دارم شیوا سلامی دارم

"روزگار!"۱- یک شب سرابی دیدم۲- آشفته خوابی دیدم۳- ملک خرابی دیدم۴- رنج و عذابی دیدم۵- وهم و خیالی دیدم۶- امر محالی دیدم۷- من قیل و قالی دیدم۸- مکر شغالی دیدم۹- روز سیاهی دیدم۱۰- شام تباهی دیدم۱۱- سرها به چاهی دیدم۱۲- نفرین و آهی دیدم۱۳- من ازدحامی دیدم۱۴- سودای خامی دیدم۱۵- سحر کلامی دیدم۱۶- فعل حرامی دیدم۱۷- خلق عجیبی دیدم۱۸- حال غریبی دیدم۱۹- خون و صلیبی دیدم۲۰- حوا و سیبی دیدم۲۱- من التهابی دیدم۲۲- من اضطرابی دیدم۲۳- هر سو نقابی دیدم۲۴- مرگ عقابی دیدم۲۵- زندان و بندی دیدم۲۶- دار و کمندی دیدم۲۷- پست و بلندی دیدم۲۸- سی سال و اندی دیدم۲۹- داغ و درفشی دیدم۳۰- افتاده رخشی دیدم۳۱- من آذرخشی دیدم۳۲- گریان بدخشی دیدم۳۳- اوج و حضیضی دیدم۳۴- چشمان هیزی دیدم۳۵- من تیغ تیزی دیدم۳۶- قتل عزیزی دیدم۳۷- از نو هبوطی دیدم۳۸- از نو سقوطی دیدم۳۹- دام و بلوطی دیدم۴۰- من قوم لوطی دیدم۴۱- خشکیده باغی دیدم۴۲- خامش چراغی دیدم۴۳- دست چلاقی دیدم۴۴- شیخ الاغی دیدم۴۵- محنت سرایی دیدم۴۶- جور و جفایی دیدم۴۷- زشت اجتماعی دیدم۴۸- حرص جماعی دیدم۴۹- فصل خزانی دیدم۵۰- ظلم عیانی دیدم۵۱- آه و فغانی دیدم۵۲- من شوکرانی دیدم۵۳- فقر زیادی دیدم۵۴- طوفان و بادی دیدم۵۵- ابلیس شادی دیدم۵۶- فریاد و دادی دیدم۵۷- من نیش ماری دیدم۵۸- سگهای هاری دیدم۵۹- قوم تتاری دیدم۶۰- ابله تباری دیدم۶۱- خون دیدگانی دیدم۶۲- دیوانگانی دیدم۶۳- دل مردگانی دیدم۶۴- بد چهرگانی دیدم۶۵- مرد جفنگی دیدم۶۶- تیر و تفنگی دیدم۶۷- میدان جنگی دیدم۶۸- زهر و شرنگی دیدم۶۹- خوک و گرازی دیدم۷۰- ریش درازی دیدم۷۱- بشکسته سازی دیدم۷۲- در خون نمازی دیدم ۷۳- یاریم در کس نمی بینم۷۴- یاران را چه شد۷۵- دوستی کی آخر آمد۷۶- دوستی کی آخر آمد۷۷- دوستداران را چه شد۷۸- شهریاران بود و خاک ۷۹- مهربانان این دیار۸۰- مهربانی کی سر آمد۸۱- مهربانی کی سر آمد۸۲- شهریاران را چه شد۸۳- صد هزاران گل شکفت و۸۴- بانگ مرغی بر نخاست۸۵- عندلیبان را چه پیش آمد۸۶- هزاران را چه شد۸۷- بشنو حدیثی دارم۸۸- چشمان خیسی دارم۸۹- شعر نفیسی دارم۹۰- لحن سلیسی دارم۹۱- بنگر چه حالی دارم۹۲- قصد جدالی دارم۹۳- من شور و حالی دارم۹۴- تقدیر و فالی دارم۹۵- در سر هوایی دارم۹۶- بانگ صدایی دارم۹۷- در دل نوایی دارم۹۸- من نینوایی دارم۹۹- صبح پگاهی دارم۱۰۰- از نو نگاهی دارم۱۰۱- دیده به راهی دارم۱۰۲- فرخنده ماهی دارم۱۰۳- من آفتابی دارم۱۰۴- شمشیر نابی دارم۱۰۵- روز حسابی دارم۱۰۶- خشم و عذابی دارم۱۰۷- شیر ژیانی دارم۱۰۸- گرز گرانی دارم۱۰۹- راز نهانی دارم۱۱۰- شوریده جانی دارم۱۱۱- من خونفشانی دارم۱۱۲- آتش فشانی دارم۱۱۳- رستم نشانی دارم۱۱۴- دشمن کشانی دارم۱۱۵- من انقلابی دارم۱۱۶- من پیچ و تابی دارم۱۱۷- با خود کتابی دارم۱۱۸- فصل الخطابی دارم۱۱۹- من کارزاری دارم۱۲۰- فکر شکاری دارم۱۲۱- از نو بهاری دارم۱۲۲- از خود گذاری دارم۱۲۳- اینک قیامی دارم۱۲۴- روشن پیامی دارم۱۲۵- شیرین کلامی دارم۱۲۶- شیوا سلامی دارم ۱۲۷- یارب تو را می خوانم۱۲۸- یارب تو را می خواهم۱۲۹- بنگر چه سان تنها ماندم۱۳۰- یارب تو را می جویم۱۳۱- یارب تو را می پویم۱۳۲- اکنون بیا در آغوشم۱۳۳- من بذر پاکی خواهم۱۳۴- پاکیزه خاکی خواهم۱۳۵- انگور و تاکی می خواهم۱۳۶- جام شرابی خواهم۱۳۷- جوی پر آبی خواهم۱۳۸- عطر گلابی می خواهم۱۳۹- میل کمالی خواهم۱۴۰- شوق وصالی خواهم۱۴۱- زیبا جمالی می خواهم۱۴۲- بخت سعیدی خواهم۱۴۳- عشق و نویدی خواهم۱۴۴- نور امیدی می خواهم۱۴۵- من فتح بابی خواهم۱۴۶- چنگ و ربابی خواهم۱۴۷- عهد شبابی می خواهم۱۴۸- رقص و سماعی خواهم۱۴۹- مهر و وفایی خواهم۱۵۰- من دلربایی می خواهم۱۵۱- شرب مدامی خواهم۱۵۲- عیش تمامی خواهم۱۵۳- جانانه کامی می خواهم۱۵۴- زلف نگاری خواهم۱۵۵- چشم خماری خواهم۱۵۶- خوش روزگاری می خواهم۱۵۷- خوش روزگاری می خواهم۱۵۸- خوش روزگاری می خواهم.
Show less

"Age!"1. Tonight I saw a mirage2. I saw a nightmare3. I saw a devastated land4. I saw pain and agony5. I saw delusion and illusion6. I saw delusion and illusion7. I saw uproar and contention8. I saw shakal's deceit9. I saw a dark day10. I saw a wasted night11. I saw heads into a well12. I saw curse and sigh13. I saw a crowd14. I saw a crude imagination 15. I saw a spell of rhetoric 16. I saw a taboo practice 17. I saw a weird folk18. I saw a strange situation 19. I saw blood and cross20. I saw the Eve and apple21. I saw a tumult22. I saw an anxiety 23. I saw a mask in every direction24. I saw death of an eagle25. I saw jail and chain26. I saw gallows and rope27. I saw ups and downs28. I saw for thirty years and more29. I saw mark and flag30. I saw a fallen Rakhsh* (horse)31. I saw a lightning 32. I saw a weeping ruby33. I saw peak and nadir34. I saw lewd eyes35. I saw a sharp razor36. I saw murder of a dear one 37. I saw a decline again 38. I saw a collapse again 39. I saw trap and oak40. I saw a nude tribe41. I saw a dried garden42. I saw a dead light43. I saw a crippled hand 44. I saw an ass sheikh45. I saw a grief house 46. I saw tyranny and oppression 47. I saw an disgraceful society 48. I saw a greed of coitus49. I saw a fall season50. I saw an explicit cruelty 51. I saw sigh and whine52. I saw a cup of poison53. I saw much poverty 54. I saw storm and wind55. I saw a happy devil56. I saw yelling and shouting57. I saw a snake bite58. I saw barking dogs59. I saw a Tartarian tribe60. I saw an idiot ancestry 61. I saw bloody eyes people62. I saw insane ones63. I saw depressed people64. I saw ugly faces65. I saw a crap man66. I saw bullet and gun67. I saw a battlefield 68. I saw poison and venom69. I saw pig and boar70. I saw a long beard71. I saw a broken musical instrument 72. I saw prayers in blood73. I see no one to help 74. Where are friends?75. When did friendship come to an end?76. When did friendship come to an end?77. What happened to the fans?78. There were kings and the land79. The kind ones of this region80. When did kindness come to an end?81. When did kindness come to an end?82. What happened to the kings?83. A hundred thousand flowers bloomed and84. No bird singing was raised85. What happened to the nightingales?86. What happened to the thousands?87. Hear I have a story88. I have wet eyes89. I have an exquisite poem90. I have an eloquent language 91. Look how I feel92. I intend to fight 93. I have a passion94. I have destiny and omen95. I have plans in mind96. I have a clamor of voice97. I have a tune in my heart98. I have a Nineveh*99. I have a morning dawn100. I have a new view101. I have waiting eyes looking at the road102. I have an auspicious month103. I have a sunshine104. I have a genuine sword 105. I have a doomsday106. I have fury and agony107. I have a fearsome lion108. I have a heavy mallet109. I have a hidden secret110. I have a frenzied life111. I have a zealous devotee112. I have a volcano113. I have a sign of Rustam* 114. I have enemy killers 115. I have a revolution 116. I have twist and swing 117. I have a book with me 118. I have a distinguishing word119. I have a fighting 120. I have a hunting plan 121. I have a new spring122. I have a self passing-by 123. I have an uprising now 124. I have a clear message 125. I have a sweet rhetoric 126. I have a mellifluous greeting 127. O lord, I'm calling you128. O lord, I want you129. Look how I remained alone130. O lord, I'm searching you131. O lord, I'm seeking you132. Now come into my arms133. I want clean seeds134. I want a clean land135. I want grape and vine136. I want a chalice of wine 137. I want a full water stream138. I want a fragrance of rosewater 139. I want a desire of perfection 140. I want a fervor of rejoining141. I want an elegant beauty 142. I want a blessed destiny143. I want love and good news144. I want a light of hope 145. I want a break through the gate 146. I want harp and tambor 147. I want a youth time 148. I want dancing and the sky 149. I want affection and loyalty 150. I want charm 151. I want constant drinking 152. I want full pleasure 153. I want the a perfect desire154. I want a beloved's bangs 155. I want dreamy eyes 156. I want a happy time 157. I want a happy time158. I want a happy time.

Last edited: