********** PORTUGAL vs. FRANCE **********

byebyenow

Elite Member
Jun 3, 2006
4,962
175
Well, Argentina in general, is a much better team than Portugal too so maybe that could help. I mean maybe Messi can be more influential when he's got better players around him compared to Ronaldo. I mean look at Zlatan. He's a much more influential in his clubs than when he plays in Sweden. Specially this time around he was a complete $hit for Sweden! IMO, Sweden would play so much better if he was out!

As for Messi and Ronaldo comparison which is not right, both of them are fast, both of them are extremely skillful with the ball and they both read the game very well. The only difference is, judging by his physique, Ronaldo seems to be a stronger person and judging by his height and the kind of goals he's scored, he's just better with his head, which is natural. On the other hand, Messi seems to be a bit more consistent so....

It's stupid to compare them really.
Well, comparing Messi in Barca and Ronaldo in Madrid, I still think Messi is more influential and gets involved with the game much more and that is one aspect that I think he has a leverage over Ronaldo.

Apr 15, 2016
1,481
1
Suisse
دوستان عزیز روزی تیم*** ملی*** ایران در جریان مقدماتی جام جهانی*** ۱۹۷۸ میزبان تیم*** کویت بود.کویت در اون زمان قدرت اول آسیا بود مثل همین ژاپن فعلی.
ببین بیسواد, من همیشه بالا سرت هستم, افسارت هم دستمه, کس و شر که همیشه میگی, ولی اگه ببینم دیگه زیادی روی میکنی, یه کمکی افسارتو میکشم. ببین من هدفمند پیش میرم, تو فقط یک ذهن خراب و تهی از هرچی فکر سالم و منطقی هستی. ببین من میخواستم بهت بفهمونم که کویت اون زمان قدرت اول آسیا نبود و آخر هم خود بیسوادت مجبور شدی, گه خوری کنی و حرف من رو قبول کنی. تمام. دیگه انقدر زر و وق وق در مورد احسان طبری و خروشچف و گورباچف و گوزف و چوسف نداره که بابا بیسواد. دفعه اولت هم که نیست, باز یه گهی خوردی و توش موندی دیگه. پس کویت قدرت اول آسیا نبود. تمام حرف منم همین بود.

بارم جان،وقتی*** میگم قدرت اول،منظور بعد از ایران،کویت قدرت اول بود
دفعه دیگه پس نگو کویت قدرت اول آسیا بود. بگو کویت بعد از ایران قدرت دوم آسیا بود. باشه؟ از زبون فارسی درست استفاده کن

Last edited:
Apr 15, 2016
1,481
1
Suisse

هالو ،نوشتی*** در سال ۸۰،کویت چندان راه مشکلی برای ورود به جام جهانی*** ۱۹۸۲ نداشت،چرا که به کره شمالی،هنگ******کنگ و چین و نیوزیلند افتاده بود،چرا که ایران فوتبال را رها کرده بود کرده بود،همچون عراق.

هالو جان،کویت در مرحلهٔ مقدماتی تیم*** کره جنوبی اون زمان را حذف کرده بود.شیر فهم شد،میدونی*** یعنی*** چی***؟کره تیم*** نبود؟بشر ،آدم،جوجه کمونیست،احسان طبری،رفیق استالین،استاد کیانوری،حضرت گلسرخی که کمونیست بود ولی*** یک دفعه همچون تو مالیخولیا گرفته بود داد زد یا علی***؟ کره در اون زمان تیم*** دوم آسیا بود،که این کویت حتا اجازهٔ بالا رفتن از گروهش را به این تیم*** نداد.

نوشتی***،نیوزیلند،رفیق خرچف،ببخشید،رفیق خور و پف،تیم*** نبود،همین نیوزیلند که استرالیا را حذف کرده بود،با ۴ امتیاز اختلاف و بدون باخت استرالیا را از میا******ن برداشت،عراق هم در گروهش با دو امتیاز اختلاف به عربستان قافیه را باخت،که داشت سری از سرها در می***آورد.

بعد گفتی***،کویت با امثال نیوزیلند،هنگ کونگ و چین و کره شمالی*** مبارزه میکرد.

آیکیو،کویت نه با هنگ کونگ مبارزه کرد، و نه با کره شمالی،جون رفیق لنین،شیر فهم شد،کویت،ابتدا کره جنوبی،تایلند و مالزی را سر راه برداشت،بعد در فینال افتاد با نیوزیلند،چین و عربستان و یک یک دمار همهٔ تیمها را بردس

بابا تو پدر ما رو در آوردی از این همه بیسوادیت،برو جانم،اونقدر خودت را جلوی دیگران خورد و بدبخت و کنف نکن،مضحک قلمی..
بابا بیسواد, چرا انقدر خودتو به در و دیوار میزنی؟ انقدر وق وق بیربط نداره که. بابا تو آسیا ایران بود, کره بود, استرالیا بود, و اسرایل هم تا موقعی که تو آسیا بود تیم قدرتمندی بود. و عراق هم همیشه موی دماغ بود چون جزو عرب هایی بودن که فیزیک بدنیشون قوی تر از بقیه تیم های غرب آسیایی بود و کویتی ها هم از نظر فیزیکی دقیقا مثل عراقی ها بودن. یک کم بیشتر بریم عقب , برمه هم جزو قدرت های آسیایی بود که امروز اسمش شده میانمار. کویت هم همونجور که گفتم اوائل سال های ۸۰ تیم جونداری داشت منتها باز همونطور که به تو بیسواد گفتم, اوائل دهه ۸۰ تمام تیم های قدر آسیا درگیر بودن, ایران ول کرده بود, عراق هم افت کرده بود, ...یعنی رقابت کویت در آسیا افتاده بود با امثال نیوزیلند و هنگ کنگ و چین و کره شمالی, که هیچکدومشون هیچ پخی نمیبودن اگر قدرت های اول آسیا دوران نزول رو طی نمیکردن. آخه بیسواد کی گفت اینا با هم همگروه بودن؟ هههههه....اینجا قرار بود فقط شیر فهم شی که کویت تو اون دوران رقیب هاش یه همچین تیم هایی بودن, نه ایران و عراق و کره و غیره. باز مغز خراب تو نتونست یه جریان خیلی ساده رو بگیره.
:)

May 9, 2004
15,168
179
بابا بیسواد, چرا انقدر خودتو به در و دیوار میزنی؟ انقدر وق وق بیربط نداره که. بابا تو آسیا ایران بود, کره بود, استرالیا بود, و اسرایل هم تا موقعی که تو آسیا بود تیم قدرتمندی بود. و عراق هم همیشه موی دماغ بود چون جزو عرب هایی بودن که فیزیک بدنیشون قوی تر از بقیه تیم های غرب آسیایی بود و کویتی ها هم از نظر فیزیکی دقیقا مثل عراقی ها بودن. یک کم بیشتر بریم عقب , برمه هم جزو قدرت های آسیایی بود که امروز اسمش شده میانمار. کویت هم همونجور که گفتم اوائل سال های ۸۰ تیم جونداری داشت منتها باز همونطور که به تو بیسواد گفتم, اوائل دهه ۸۰ تمام تیم های قدر آسیا درگیر بودن, ایران ول کرده بود, عراق هم افت کرده بود, ...یعنی رقابت کویت در آسیا افتاده بود با امثال نیوزیلند و هنگ کنگ و چین و کره شمالی, که هیچکدومشون هیچ پخی نمیبودن اگر قدرت های اول آسیا دوران نزول رو طی نمیکردن. آخه بیسواد کی گفت اینا با هم همگروه بودن؟ هههههه....اینجا قرار بود فقط شیر فهم شی که کویت تو اون دوران رقیب هاش یه همچین تیم هایی بودن, نه ایران و عراق و کره و غیره. باز مغز خراب تو نتونست یه جریان خیلی ساده رو بگیره.
:)
نه جانم
اشنباه می فرمایید
عراق بزرگترین رقیب کویت در جام خلیج (خلیج فارس) و مقدماتی المپیک مسکو بود و همچنین کره
فکر کنم یادت رفته که کویت بعد از پیروزی 3-0 علیه کره جنوبی بود که قهرمان اسیا شد
همچنین یک سال بعد باشکست دو بر صفر کره جنوبی بود که کویت توانست تقریبا بدون مشکل به جام جهانی راه پیدا کنه
یعنی می بینیم برای قهرمانی در جام خلیج فارس و صعود به المپیک و جام اسیا و صعود به جام جهانی کره جنوبی و عراق بودند که سد راه کویت بوده اند
کویت هم از عراق قدرتمند تر بود هم از کره جنوبی
عراق رو تو بغداد 4-2 برد جام خلیج فارس رو گرفت و باشکست عراق در بازیهای مقداماتی مسکو به المپیک مسکو راه یافت
همانطور که گفتم کره جنوبی رو هم یک بار 3-0 در فینال جام اسیا برد و قهرمان شد
و یک بار 2-0 برد و کره جنوبی را از بازی های مقدماتی جام جهانی اوت کرد
کویت تیم قدرتمندی بود و بعد از انقلاب ایران و افت کردن فوتبال در ایران اون حرف اول را در اسیا می زد

Apr 15, 2016
1,481
1
Suisse
نه جانم
اشنباه می فرمایید
عراق بزرگترین رقیب کویت در جام خلیج (خلیج فارس) و مقدماتی المپیک مسکو بود و همچنین کره
فکر کنم یادت رفته که کویت بعد از پیروزی 3-0 علیه کره جنوبی بود که قهرمان اسیا شد
همچنین یک سال بعد باشکست دو بر صفر کره جنوبی بود که کویت توانست تقریبا بدون مشکل به جام جهانی راه پیدا کنه
یعنی می بینیم برای قهرمانی در جام خلیج فارس و صعود به المپیک و جام اسیا و صعود به جام جهانی کره جنوبی و عراق بودند که سد راه کویت بوده اند
عراق رو تو بغداد 4-2 برد جام خلیج فارس رو گرفت و باشکست عراق در بازیهای مقداماتی مسکو به المپیک مسکو راه یافت
کویت تیم قدرتمندی بود و بعد از انقلاب ایران و افت کردن فوتبال در ایران اون حرف اول را در اسیا می زد
تو هروقت خواستی خودتو قاطی کنی, بکن, منتها تواریخی که داریم ازش صحبت میکنیم رو فراموش نکن. تو داری حرف خود منو میزنی ولی میگی "جناب اشتباه میکنی"!! تو رفتی تو اوائل دهه ۸۰ , تو داری حرف منو تایید میکنی, که گفتم تو اون دوران تیم هایی مثل ایران و عراق و کره سیر نزولی رو دنبال میکردن و درست در اون زمان کویت تیم جونداری داشت. اول برو پست ها رو درست بخون, بعد بیا خودتو قاطی کن. اون بابا رفیق بیسوادت که اصلا اومد گفت ۷۸ کویت قدرت اول آسیا بود که البته به گه خوری هم افتاد منتها رو که نیست, سنگ پا قزوینه. ساده ترین جریانت رو باید ۱۰ دفعه واسه شما ها توضیح داد. واقعیت مطلب این است که این بابا, یا هر کس دیگری, میتونست بیاد بگه کویت در فلان و فلان دوران جزو تیم های قدرتمند آسیا بود اونوقت هیچکی هم هیچی بهش نمیگفت. ولی این گوز گوز های خنده دار که زرتی میاد کویت رو میکنه قدرت اول آسیا اونم درست موقعی که ایران تو فوتبال چسکی آسیا آقایی میکرد, اینا رو من به هر بیسوادی باشه گوشزد میکنم. کویت همونطور که گفتم شاید ۲ سال قدرت برتر فوتبال آسیا بود و اون هم همون حدود های ۸۰ تا ۸۲ بود و این به این دلیل بود که فوتبال یک سری از تیم های معمولا قدرتمند قاره, مقداری در حال درجا زدن بود.

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,874
1,375
نه جانم
اشنباه می فرمایید

جناب تیمسار،آیا میدانید،سرنوشت فتحی کمیل،احمد طرابلسی دروازبان نامدار کویت به کجا رسید؟از اینها هیچ خبری نیست.البته شنیده بودم که طرابلسی مربی*** دروازبانها شده.

May 9, 2004
15,168
179
تو هروقت خواستی خودتو قاطی کنی, بکن, منتها تواریخی که داریم ازش صحبت میکنیم رو فراموش نکن. تو داری حرف خود منو میزنی ولی میگی "جناب اشتباه میکنی"!! تو رفتی تو اوائل دهه ۸۰ , تو داری حرف منو تایید میکنی, که گفتم تو اون دوران تیم هایی مثل ایران و عراق و کره سیر نزولی رو دنبال میکردن و درست در اون زمان کویت تیم جونداری داشت. اول برو پست ها رو درست بخون, بعد بیا خودتو قاطی کن. اون بابا رفیق بیسوادت که اصلا اومد گفت ۷۸ کویت قدرت اول آسیا بود که البته به گه خوری هم افتاد منتها رو که نیست, سنگ پا قزوینه. ساده ترین جریانت رو باید ۱۰ دفعه واسه شما ها توضیح داد. واقعیت مطلب این است که این بابا, یا هر کس دیگری, میتونست بیاد بگه کویت در فلان و فلان دوران جزو تیم های قدرتمند آسیا بود اونوقت هیچکی هم هیچی بهش نمیگفت. ولی این گوز گوز های خنده دار که زرتی میاد کویت رو میکنه قدرت اول آسیا اونم درست موقعی که ایران تو فوتبال چسکی آسیا آقایی میکرد, اینا رو من به هر بیسوادی باشه گوشزد میکنم. کویت همونطور که گفتم شاید ۲ سال قدرت برتر فوتبال آسیا بود و اون هم همون حدود های ۸۰ تا ۸۲ بود و این به این دلیل بود که فوتبال یک سری از تیم های معمولا قدرتمند قاره, مقداری در حال درجا زدن بود.
نه جانم نگاه کن
کویت قبل از اینکه جام اسیا رو ببره خیلی در اسیا مطرح بود
یعنی اینطور نبود که یکدفعه بیاد و در عرض یکی دو سال جام اسیا رو ببره و به جام جهانی صعود کنه
شما گفتید حریفهای کویت کره شمالی و چین و نیوزلند بودند در صورتی که اگر در مورد سالهای قبل از 80 صحبت میکنید اینطور نبوده
و اگر در مورد بعد از 80 صحبت میکنید همانطور که گفتم حریفهای کویت کره جنوبی و عراق بودند
کره جنوبی هم انزمان ضعیف نبود و دلیل ان هم اینکه به فینال جام اسیا صعود کرد
و اگر کویت نبود حتما به جام جهانی هم صعود میکرد

May 9, 2004
15,168
179

جناب تیمسار،آیا میدانید،سرنوشت فتحی کمیل،احمد طرابلسی دروازبان نامدار کویت به کجا رسید؟از اینها هیچ خبری نیست.البته شنیده بودم که طرابلسی مربی*** دروازبانها شده.
بله کسری جان
فتحی کمیل سکته مغزی کرد و الان فکر کنم برای پیگیری علاجش رفته المان
خیلی هم چاق شده وزنش الان صد کیلو بیشتره
احمد الطرابلسی هم الان در متیتنگ های دینی و قرائت قران شرکت میکنه
و پیر مردی شده
لازم به ذکر است که احمد الطرابلسی لبنانی الاصل
و متولد بیروت است

Sly

Elite Member
Oct 18, 2002
28,748
878
Well, comparing Messi in Barca and Ronaldo in Madrid, I still think Messi is more influential and gets involved with the game much more and that is one aspect that I think he has a leverage over Ronaldo.
I think their role in club level is more decided by their coach! Messi seems to play more versatile while Ronaldo waits for an attack. I don't think they decide how to play in the field by themselves. If I had a team of 10 men and was gonna choose the last spot between Ronaldo and Messi in their top forms, I would choose Ronaldo if I had to play and win 1 game, but I would choose Messi if I had a tournament to play. That's mostly because of Messi's consistency. That does not make any of them better footballer than the other.

It's like saying who was a better footballer: Ronaldo (the Brazilian one), or Romario?! It's impossible to say who's better. It's a matter of opinion and taste.

Last edited:

byebyenow

Elite Member
Jun 3, 2006
4,962
175
I think their role in club level is more decided by their coach! Messi seems to play more versatile while Ronaldo waits for an attack. I don't think they decide how to play in the field by themselves. If I had a team of 10 men and was gonna choose the last spot between Ronaldo and Messi in their top forms, I would choose Ronaldo if I had to play and win 1 game, but I would choose Messi if I had a tournament to play. That's mostly because of Messi's consistency. That does not make any of them better footballer than the other.

It's like saying who was a better footballer: Ronaldo (the Brazilian one), or Romario?! It's impossible to say who's better. It's a matter of opinion and taste.
Well, at the end of the day the coach decide based on what you can deliver in the pitch, it is Messi's style to get more envolved with the game and he has a better vision in the field than Ronaldo. But at the end of the day it is down to opinion, it is fine that you think this way, but I think Messi is just much better player all around and will never pick Ronaldo over Messi. And if I have to choose between Romario and Ronaldo, I pick Ronaldo because he at his peak was just unstoppable, strong, fast, just another beast, but I pick Batistuta over both.

Mahdi

Elite Member
Jan 1, 1970
6,999
497
Mjunik
I think that we can finally take this final as the ultimate end of discussion about names and other crap. Portugal's team had in the final no name and they lost their best player, yet beat a France team of much more transfer value, simply because they had a coach who organised the players and every player had a role he knew how to play. Deschamps however played Pogba, a player with lots of energy but a poor first touch, as a pivot. It is frankly irrelevant how many Higuain, Di Marias and what not Messi has in his team, if his coach at the end of a lost final says that the plan was to get Messi less involved and play through other players, like the idiot Martino said. Football is all about the 14 players you use during a game. But hey, Higuain scored 36 goals in Serie A. LOL.

Sly

Elite Member
Oct 18, 2002
28,748
878
Well, at the end of the day the coach decide based on what you can deliver in the pitch, it is Messi's style to get more envolved with the game and he has a better vision in the field than Ronaldo. But at the end of the day it is down to opinion, it is fine that you think this way, but I think Messi is just much better player all around and will never pick Ronaldo over Messi. And if I have to choose between Romario and Ronaldo, I pick Ronaldo because he at his peak was just unstoppable, strong, fast, just another beast, but I pick Batistuta over both.
The coach decides not only based on what you can deliver but also based on what all players in every position can deliver. Not the least based on the system, style and philosophy a club wants to play with. It's over-simplification of the players role, if you just say coach decides based on the players' ability alone. As for Ronaldo and Romario, eventhough I agree with you about Ronaldo being a beast, Romario himself was unstoppable too when he was at his top from. I'd have a hard time choosing between them. but as said it's all a matter of opinion. However with all the respect I have for Batistuta whom I liked a lot when he played, If you'd pick him before either of Ronaldo or Romario, than you have a very lousy taste sir! :D J/K