Why are major religions Vicious?

masoudA

Legionnaire
Oct 16, 2008
6,199
22
Have you ever thought why religious leaders at least at some points in history viciously murdered masses ? ala what Taliban and IRI are doing today. From the day moses dropped the 10 commandments on his people - these 3 religions have shown and preached very little value for lives of those whom they considered against their "godly messages". Why? God certainly does not want for so many to die - just does not make sense.

But I think I have the answer -
As far as Ibrahimi religious leaders - Humans are bad - women (Eve) are bad for listening to the snake, and men (Adam) for listening to women (Eve) !!

Especialy moslem akhoonds consider human beings as "guilty" in the eyes of god, hence have no problem punishing or vanishing them.
Then again - I could be right.

BTW - Christians appear to have been most advanced - but even their philosophy is:
Humans are sinners - but believers will be OK because Jesus died for them.

R.BAGGIO

National Team Player
Oct 19, 2002
5,702
0
Toronto
it's a good excuse for exercising power over fellow human beings, as they say power corrupts and when you have the majority of population believing you are doing the work of god, you can pretty much do anything you want within that framework. Anyone with 2 eyes in his head can see this framework which started as quite a simple doctrine for equality and freedom has expanded into a complex nonsensical set of rules set to serve whoever holds the power.

Oct 18, 2002
11,593
3
It is not just religions. Secular ideologies (Communism, Nationalism, fascism) have been far more murderous.

I agree that it has to do a lot with the exercise of power but also with the fact that people tend to justify any action for the sake of the ideology (secular or religious). Basically the goal becomes more important than the means.

masoudA

Legionnaire
Oct 16, 2008
6,199
22
You guys missed the point -
the 3 major religions say: Humans are bad and siniful by nature. Does'nt that justify (in akhoonds mind) vicious treatment of the population?
I agree with everything you both say - but being vicious can be traced to many factors including thirst for power.

Oct 18, 2002
11,593
3
You guys missed the point -
the 3 major religions say: Humans are bad and siniful by nature. Does'nt that justify (in akhoonds mind) vicious treatment of the population?
I agree with everything you both say - but being vicious can be traced to many factors including thirst for power.
That's the Christian version (original sin), and even the Christians believe that their sins were forgiven when Jesus was crucified.

The story of snake and man's original sin does not exist in Islam because Quran specifically says that no one is guilty for his father's sin (Adam in this case). I haven't seen anywhere in Islamic text saying that human is sinful by nature.

IMO this particular issue is not a major factor in this case.

Makaveli

IPL Player
Jan 28, 2006
2,976
0
Because these religions come from the Middle East, and there's something about the region that is by its nature vicious. You won't see this viciousness from religions originating anywhere else in the world.

masoudA

Legionnaire
Oct 16, 2008
6,199
22
Deerouz - Are you sure ? I am no Ghoraan expert, but I was under the impression that the story of Adam and Eve is accepted in ISlam - maybe even in Ghoraan.

Makiaveli - very good observation. None of the other religions originated outside ME have that viciousness.

Oct 18, 2002
11,593
3
Deerouz - Are you sure ? I am no Ghoraan expert, but I was under the impression that the story of Adam and Eve is accepted in ISlam - maybe even in Ghoraan.
Of course the story of Adam and Eve is there (though no snake: ). But the concept of "original sin", as it is in Christianity, does not exist in Islam. In other words, Adam's sin was his own and did not passed to his children.

Makiaveli - very good observation. None of the other religions originated outside ME have that viciousness.
I may be wrong, but I think the Native South American civilizations (Aztecs, Incas etc) had more vicious religious customs, including human sacrifice etc. Hindus religious parctices are no less vicious either.

Oct 16, 2002
39,533
1,513
DarvAze DoolAb
www.iransportspress.com
It's not religion that is vicious. It's humans who are vicious creatures by instinct and the human's capable brain that allows for overriding of instinctive actions/reactions. Once you give in to an ideology that originated from some other entity's instincts you have given up your ability to override the love, hate and indifference boundaries dictated by that ideology.

May 9, 2004
15,168
179
نه جانم برادر کشی ربطی به دین و این حرفها ندارد
مگر استالین مسلمان بود یا یهودی و مسیحی که بیش از سی ملیون روسی وگرجی که هموطنان او بودند را کشت
مگر چنگیز و اتیلا مسیحی و مسلمان یا یهود بودند که از جمجمه ایرانیان و غربیها هرمها ساختند
مگر خمر روژ (خمرهای سرخ) یا پل پوت اصلا دینی داشتند که بیست و پنج درصد از هموطنان خودشان را قتل عام کردند ؟
یا مثالهای زیاد دیگر
اصلا ایدئولوژی کمونیسم تنها در مدت پنجاه سال بیش از تمام قتل عام های تاریخ قدیم
قتل عام کرده چیزی در حدود پنجاه ملیون نفر فقط قتل عام کمونیستها در روسیه و خاور دور بوده
تمام کشتار طلبان و بن لادن و جمهوری اسلامی و نمی دانم حماس وحزب الله و اسرائیل و شارون
و دیگران را روی هم بگذارید یک درصد این هم نمیشود
حالا شما میخواهید چرت وپرت به خورد ما بدهید فکر میکنید همه ملت شوت هستند

شما می خواهید یه جوری دین را زیر سئوال ببرید جانم ولی بلد نیستی
چون معلومات دقیقی نداری
معلوماتت فقط دوتا برنامه تلویزیونی لس انجلسی و چهار تا یوتیوب
است و یه چند تا استرپوم تو این سایت و اون سایت
نه جان شما به این جمله ای که نوشته نگاه کنید
معلومه چند مرده حلاجه :iloveu:

Especialy moslem akhoonds consider human beings as "guilty" in the eyes of god, hence have no problem punishing or vanishing them.

.

بله جانم

Last edited:
May 9, 2004
15,168
179
General mishe shoma begi koja zendegi mikoni va chio ghabool dari?
جناب علی لندنی
بنده از کجا هستم ربطی به موضوع این ترید ندارد
و چه را قبول دارم ؟ من حرف حساب را قبول دارم
چرت و پرت و استروپوم را قبول ندارم
این دوست ما جناب مسعود امده و یهودیت و مسیحیت و اسلام را بزرگترین عامل قتل عام انسانها دانسته
بنده این را قبول ندارم برای اینکه حرف مفت و بیخود است
فرض کنیم
اسرائیل در طول مدتی که فلسطین را اشغال کرده
یعنی شصت سال 150 هزار فلسطینی را قتل عام کرده
جمهوری اسلامی در بیش از سی سال 150 هزار ادم بیگناه را قتل عام کرده
طالبان و القاعده در طول این بیست سال صد هزار انسان را کشته
حزب الله 50 هزار یهودی را کشته
حماس 40 هزار قتل عام کرده
که البته این تعداد خیلی خیلی بیشتر ازتعداد حقیقی است
همه این ها رو روی هم بگذارید نیم ملیون نمیشود
حال اگر قتل عام کمونیستها در کامبوج در دو سه سال را نگاه کنیم می بینیم که بیش از دو ملیون انسانی که نه سلاحی داشته اند
و نه با کسی جنگی را قتل عام کرده اند دو ملیون روستایی که بجز کشاورزی کار دیگری نداشته اند
استالین در عرض چند سال بیش از تعداد جمعیت ایران و عراق در انزمان را قتل عام کرد !!!!ا
یعنی اگر کشته شدگان بدست استالین همه ایرانی بودند الان ایرانی روی زمین وجود نداشت
بگذریم از مغولها که درصدی از کل جمعیت جهان را از بین بردند

خوب شما توقع دارید بنده بیایم و چهچه و به به بزنم که اقا مسعود وقت ما را با این چرندیات خود گرفته ؟
بنده اگر مسلمانی بیاید بدون دلیل و بگوید که زرتشت این است و ان است یا زرتشت بیاید و بدون دلیل یهودیت را زیر سئوال ببرد
یا هر کسی دیگری بخواهد عقیده دیگری را با دروغ و ریا زیر سئوال ببرد می ایم و انتقاد می کنم و
جواب میدهم

بله جانم

Last edited:
Apr 22, 2009
274
0
General avalan hamin ke javab nemidi koja hasti khodesh kheliy chia azat neshoon mide
dovoman in amari ke baramoon dar ekhtiar gozashti maloom nist az koja avordi vali man kari nadaram va midoonam milion ha adam zire comonista khoshte shodan vali agar bekhai hesab koni ke sali FAGHAT 5000 nafar zire religion koshte shodan mibini ke bishtarin amale koshtarha dar tarikh boode. va hamin arabhaye heivan ke azashoon defa mikoni kheily bishtar az comonista adam koshtan !

May 9, 2004
15,168
179
General avalan hamin ke javab nemidi koja hasti khodesh kheliy chia azat neshoon mide
!
جناب علی لندنی
یعنی چه همین که جواب نمی دهم کجا هستم خودش خیلی چیزها را نشان می دهد ؟
مگر عزم کرده اید که بیاید خواستگاری که بنده ادرس بدهم
dovoman in amari ke baramoon dar ekhtiar gozashti maloom nist az koja avordi vali man kari nadaram va midoonam milion ha adam zire comonista khoshte shodan vali agar bekhai hesab koni ke sali FAGHAT 5000 nafar zire religion koshte shodan mibini ke bishtarin amale koshtarha dar tarikh boode. va hamin arabhaye heivan ke azashoon defa mikoni kheily bishtar az comonista adam koshtan !
جناب علی گرامی
به این میگویند مغلطه
یعنی چه سالی 5000 نفر را دین می کشد؟
خوب یعنی اگر دین نبود جنگی نمی شد ؟ برادر کشی نمی شد ؟ ادم کشی نمی شد ؟ دزدی و قتل و تجاوز نمی شد ؟
شما با کدام منطق حرف می زنید ؟
جنگ های ایران و روم
جنگهای یونان باستان و جنگ جهانی اول و دوم و جنگ ویتنام و جنگ کره و جنگ شمال و جنوب امریکا
و جنگ یانکیها و سرخپوستان و جنگهای اروپا بر سر افریقا
جنگ صد ساله فرانسه و انگلیس
جنگ ژاپن و چین / بیست جنگ امریکا در طول تاریخ دویست ساله امریکا
جنگ مغولها و چین و مغولها و خاورمیانه و مغولها و اروپا
و صدها جنگ را برایتان می اورم که اصلا ربطی به دین نداشته
شما از روی تعصب حرف میزنید جانم کدام 5000 و شش هزار
حالا فرض کنیم سالانه پنج هزار بخاطر دین کشته می شوند
پنج هزار ضربدر هزار = پنج ملیون در یک هزار سال
سه هزار سال تاریخ ادیان ابراهیمی که مسعود ذکر کرد
خوب می شود 15 ملیون نفر
این که یک سوم کشته شدگان کمونیستها در نیم قرن هم نشد عزیزم
اصلا یهودیت می گوید ان کس که انسانی را کشت مانند ان است که همه انسانها را کشته است
ایا این 5000 را یهود یا مسیح یا اسلام گفته بکشید ؟
باز با منطق شما هم که پیش برویم می بینیم که عامل اصلی جنگها و کشت و کشتارها دین نیست
بروید تاریخ را بخوانید نیایدد چرت و پرت پست کنید
عامل اصلی جنگها در طول تاریخ اقتصاد بوده و هست
از دوران ما قبل از تاریخ از انسانهای نخستین تا الان عامل اصلی اقتصاد بوده
عامل اصلی دستیابی به مراتع / برده / زمین / غدای بیشتر و خلاصه اقتصاد بوده
نه دین
شما نمی توانید تاریخ را عوض کنید و نمی توانید دیگران را متقاعد کنید که حرف مسعود درست است حالا هی بیا و بگو پنج هزار در سال و نمی دانم شش هزار در ماه
اخه حرف چرت و پرت هم حدی داره جانم

Apr 22, 2009
274
0
general inja mosabeghe nist ke vase ma hey amar midi biroon vali har chi mikhahi begi ke dele khodeto aroom koni begoo. boro dorost tahghigh kon bad bia shaar bede inja ! vali never underestimate the power of religion and its influence within politics around the world ! kheily az haghayegh ro khoob penhan mikonan va adamai mesle shoma mian va barashoon tablighat mikonan o migan religion is peacfull and about love. Masoud A hichvaght nagoft ke religion has been the cause of most deaths in history, he only pointed out the fact that religion up to now has been extremely violent and their leaders have been murderers bastards !

May 9, 2004
15,168
179
general inja mosabeghe nist ke vase ma hey amar midi biroon vali har chi mikhahi begi ke dele khodeto aroom koni begoo. boro dorost tahghigh kon bad bia shaar bede inja !
!
جناب علی
بنده برای دلخوشی خودم امار نمی دهم این تاریخ است
من خودم یک محقق هستم و فکر نکنم شما بیشتر از من در مورد تاریخ ملل و اقوام و اجتماع ودین می دانید
والا نمی گفتید دین دلیل اصلی جنگ و کشتار است جانم

vali never underestimate the power of religion and its influence within politics around the world !!
بنده هیچوقت نقش دین در سیاست و قدرت را انکار یا تحقیر نکرده ام
کجا چنین حرفی را زده ام ؟
اداب و رسوم فرهنگ و دین نقش مهمی در سیاست ملل داشته و خواهد داشت ولی این که دین را عامل اصلی جنگها و کشتار ها دانست درست نیست
با تاریخ مطابقت ندارد اصلا در بسیاری از مقاطع تاریخی دین خودش زاییده اقتصاد بوده
یعنی این اقتصاد بوده که دین را به قدرت رسانده یا بوجود اورده
kheily az haghayegh ro khoob penhan mikonan va adamai mesle shoma mian va barashoon tablighat mikonan o migan religion is peacfull and about love. Masoud A hichvaght nagoft ke religion has been the cause of most deaths in history, he only pointed out the fact that religion up to now has been extremely violent and their leaders have been murderers bastards !
دوست عزیز اینطور که پیداست شما با افکار من اشنایی ندارید
می توانید به چند ترید قبل در مورد بهاییت که بحث می کردیم رجوع کنید و ببینید که من گفته ام اسلام قصاص دارد
اعدام دارد اعلام جنگ می کند و دستور کشتن می دهد و جهاد دارد
بنی اسرائیل هم اگر قدرت داشتند بجای فرار از مصر انجا را تسخیر میکردند
همینطور عیسی ابن مریم ع اگر حواریونش زیاد بودند ساکت نمی ماند
ولی اینها ربطی به گفتن این که دین عامل اصلی جنگ و کشتار است ندارد جانم
شما سخت در اشتباه هستید بروید تاریخ را بخوانید تا بیخود قضاوت نکنید

بله جانم

Apr 22, 2009
274
0
جناب علی
بنده برای دلخوشی خودم امار نمی دهم این تاریخ است
من خودم یک محقق هستم و فکر نکنم شما بیشتر از من در مورد تاریخ ملل و اقوام و اجتماع ودین می دانید
والا نمی گفتید دین دلیل اصلی جنگ و کشتار است جانم

hanooz nagofti koja zendegi mikoni ;) ta inja ke man az to didam.. az arabha va mazhab defa mikoni va az amirka va comonista badi migi ! hmm interesting
vali haghighat besiar vaze hast ! YEKI AZ BOZROGTARIN DALAYEL KOSHTAR DAR TARIKH RELIGION HAST. nagoftam dalile asli. hich kass nagoft dalile asli

masoudA

Legionnaire
Oct 16, 2008
6,199
22
General joon -
baz dobareh pa berahneh paridi vasat?
Nobody expects people like Atila, Changiz, Hitler, Stalin,..... not to be vicious - they never claimed to be men of God - holly individuals representing morality on earth.
The question is: What makes religion Vicious ? And my theory is:
Maybe because they consider man, guilty at birth !! Some of them believe sin shall expand and people are going to get more and more sinful - until the messiah appears. Some of the idiots are even pushing for more sinful behavior hoping to expedite return of the messiah !!

Dear Ali Landani -
Are you new here ? everyone knows about the General direction General is headed. ;) you are spot on

May 9, 2004
15,168
179
hanooz nagofti koja zendegi mikoni ;) ta inja ke man az to didam.. az arabha va mazhab defa mikoni va az amirka va comonista badi migi ! hmm interesting
vali haghighat besiar vaze hast ! YEKI AZ BOZROGTARIN DALAYEL KOSHTAR DAR TARIKH RELIGION HAST. nagoftam dalile asli. hich kass nagoft dalile asli
دوست عزیز
حالا شما چرا این همه اصرار می کنید که من کجا زندگی می کنم اگر دوست دارید یک ترید باز کنید و از اعضا درخواست کنید که محل اقامت خود را ذکر کنند بنده هم با کمال میل این کار را خواهم کرد

کجا من از اعراب دفاع کردم اگر بر خلاف قوانین سایت نبود چند تا فحش خواهر و مادر به اینها می دادم تا دلتان خوش شود
اگر از دین دفاع کردم بخاطر ضغف حمله اشخاصی مثل شما و مسعود بوده است
وقتی کسی می اید و می گوید سلمان فارسی قران را نوشته
و گذاشته زیر بغلش و اورده مکه تحویل داده
وقتی کسی می ایدو می گوید ابن ملجم بچه همدان بوده
وقتی کسی مانند شما می ایدو می گوید یزدگرد نامه نوشته و نمی دانم چه و چه گفته و جلوی ملیونها می خواند
این به مسخره گرفتن عقول ایرانیان است و بنده با این کار شدیدا مخالف هستم
فریب دادن عوام
فلانی میاید در کانال تلویزیونی قران را میخواند و غلط ترجمه میکنید و اسم خودش را استاد و دکتر میگذارد
ایا این فریب دادن ملیونها انسان نیست
دکتر فلان که فرق زکی و ذکی را نمی داند می اید و معرکه میگیرد و تفسیر قران می کند و مردم فریبی میکند
فریب دادن عده ای که چیزی از تاریخ نمی دانند
یعنی شما توقع دارید بنده بیایم و بگویم راست میگویید
در مورد ادیان اگر بیشتر مطالعه فرمایید می بینید که اگر جایی کشتاری به اسم دین شده
دین مورد سو استتفاده حکام برای پیشبرد اهداف گشته نه خود دلیل ان بوده
درست مانند کمونیسم که ابزاری برای رسیدن به اهداف عده ای بود
والا به نظر من کمونیسم خیلی هم خوب است مارکس خیلی هم ادم خوبی بود وافکار جالب و قابل احترامی داشت
ولی استالین چه کرد ؟
همان طور که گفتم فکر کنم شما با افکار بنده خیلی اشنا نیستید و الا من را متهم به ضدیت با کمونیسم و طرفداری اعراب نمیکردید

متشکرم

May 9, 2004
15,168
179
General joon -
baz dobareh pa berahneh paridi vasat?
Nobody expects people like Atila, Changiz, Hitler, Stalin,..... not to be vicious - they never claimed to be men of God - holly individuals representing morality on earth.
The question is: What makes religion Vicious ? And my theory is:
Maybe because they consider man, guilty at birth !! Some of them believe sin shall expand and people are going to get more and more sinful - until the messiah appears. Some of the idiots are even pushing for more sinful behavior hoping to expedite return of the messiah !!

Dear Ali Landani -
Are you new here ? everyone knows about the General direction General is headed. ;) you are spot on
مسعود جان
همانطور که گفتم دین از طرف عده ای در برخی موارد برای پیشبرد اهداف وسیله بوده است
چنانکه در تاریخ قدیم می بینیم با نام یک خدا عاشور بر علیه سومر و بابل بر علیه عاشور میجنگد
در تاریخ جدید بازبا نام یک خدا می بینید که اشخاصی اشخاص دیگری را می کشند
این اصل ادیان نیست یعنی قتل و کشتار
اگر ادیان مخصوصا ادیان ابراهیمی را بررسی کنید می بینید که چنین نیست
در مورد تولد با گناه چنین چیزی در اسلام نیست
و مسیحیت صلح و نوع دوستی را بیش از هرچیزی تبلیغ میکند
و یهودیت که انسان را انقدر ارج نهاده که کشتن یک انسان را کشتن همه انسانها دانسته ونجات یک انسان را نجات تمام بشر دانسته
شما اگر دقت کنید می بینید که حکمرانان از عقاید مردم برای پیشبرد اهدافشان سو استفاده کرده اند
یعنی جایی که مردم دین را گرامی داشته اند با دین این و ان را کشته اند
جایی که مردم به دین اهمیت نمی دادند با مذاهب مختلفی این کار را کرده اند
مثالهای زیادی برای شما و دوستان در همین ترید زده ام
که از جمله انها استالین و کشتار دها ملیون کشاورز بود

خلاصه مطلب اینکه عامل اصلی اقتصاد است و ابزار در طول تاریخ یا در برخی از مواقع تغییر یافته
گاهی به اسم انتقام گاه برده داری
گاه دین گاهی کمونیسم و گاه کاپیتالیسم

بله جانم

Last edited: