خلاصه دو قرن تحقیر و پیامدتاثیر ان بر ایرا&

May 9, 2004
15,168
179
سرکار، فارسی ات هم که نم کشیده. "خلاصه دو قرن تحقیر و پیامد تاثیر ان بر ایران" یعنی چی؟!-یا باید بگوئی " دو قرن تحقیر و پیامد های آن ...... " یا اینکه "تاثیرات دو قرن ..." یا "تاثیرات و پیامد های ....پیامد تاثیر آن" بی معنی است و غلط." بله جانم
جناب متشکر از توضیح جنابعالی البته اگر جمله خلاصه دو قرن تحقیر پیامد تاثیر ان را شما با کسره در کلمه پیامد خوانده اید که در اینصورت انرا به تاثیر ربط داده اید یعنی به این شکلپیامده تاثیر در صوریت که پیامد نه ضمه دارد نه کسره یعنی پیامد یک کلمه جدا از تاثیر است در جمله البته شما حق دارید چون در فارسی ما از کسره و ضمه و فتحه استفاده نمیکینم ولی اصل جمله به این شکل است دو قرن تحقیر و پیامد و تاثیر ان بر......اهمچنین در جمله هم می شود پیامد را جمع یا مفرد نوشت یعنی در هر دو شکل صحیح است

Oct 18, 2002
14,471
5
Antelope Valley,California
سرکار، فارسی ات هم که نم کشیده. "خلاصه دو قرن تحقیر و پیامد تاثیر ان بر ایران" یعنی چی؟
!-
یا باید بگوئی " دو قرن تحقیر و پیامد های آن ...... " یا اینکه "تاثیرات دو قرن ..." یا "تاثیرات و پیامد های
....
پیامد تاثیر آن" بی معنی است و غلط."

بله جانم

اومد چوسی بیاد ، پیامد و تاثیر را در یک جمله استفاده کنه. دیگه زیادی ضدّ حال بهش نزن. بذار به همون زبون آخوندی نوین ز***ر بزنه، فکر کنه خیلی*** نو اندیشه :)

May 9, 2004
15,168
179
جناب موتوری
توهین کردن کار ادمهایی است که نه منطق دارند نه سواد
شما اگر منطق داشتید می امدید در مورد موضوع ترید بحث میکردید و مثلا می گفتید اینجای حرف شما اشتباه هست
نه اینکه بیایید و فحاشی کنید
شما صد صفحه هم که از فحش و ناسزا اینجا پر کنید هیچ چیزی را ثابت نخواهد کرد زیرا اولا در شان من نیست که بخواهم جوابی به توهینات شما بدهم
و گفتم که من هیچوقت به کسی از پشت کیبورد توهین نخواهم کرد زیرا این کا باعث می شود که احساس کنم انسان بزدل و ترسویی هستم
چنانکه الان من این احساس را در مورد جنابعالی دارم
توهین کردن کار من نیست و جواب توهین های شما را نمی دهم
حالا بیا ده صفحه از فحش های ابدار هم اینجا نثار ما کن
همچنین خودتان شاکی می شوید که جواب این را ندهید بعد خودت دو صفحه در همین ترید پر کردی از اراجیف و فحشهایی که به پیداست لایق چه کسی است
و لطفا ترید را تبدیل به ترید فحش و ناسزاا نکنید و حداقل نصیحت خودت را عملی کن

متشکرم

May 9, 2004
15,168
179
جناب بی ازار
پیامد و تاثیر را می شود در یک جمله کنار هم قرار داد حالا این دوستت اشتباه کرد تو بیا ماست مالی کن
مثال
جنگ ایران و عراق هشت سال کشتار خونریزی قتل
در اینتجا اگر به اشتباه با کسره و فتحه خوانده شود
انگار نویسنده گفته خونریزی کردن قتل
و لی سه کلمه کشتار خونریزی و قتل مترادف هستند و برای تاکید بر اثرات جنگ در کنار هم قرار گرفته اند
حالا بگذریم ما باید برای شما کلاس درس هم بگذاریم ؟

Behrooz_C

Elite Member
Dec 10, 2005
16,651
1,566
A small island west of Africa
چند بار بهت بگم تو لیاقت صحبت بر اساس منطق رو نداری.
تو برو ارتش آزادیبخش ایران در اسرائیل رو هدایت کن دلقک. یا اینکه برو تا پیر مرد ٧٠ ساله روی شومبولت برینه.
مرتیکه وقیح، با پیشینه که اینجا داره و تفکر فرسوده ٥٠ سال پیش آمده اینجا میگه با من بهص منطقی کنید. خجالت هم نمیکشه
.

May 9, 2004
15,168
179
خیر جناب
شما و دوستانت در اوایل سعی کردید که بحث کنید اشخاصی امثال چاینسکی بی هنر موتوری ایران زمین اردشیر و غیره
امدند و اول می خواستند با منطق بحث کنند
ولی وقتی که در مانند مجبور شدند توهین کنند فحش بدهند و بحث را شخصی کنند مثلا از موضوع دینی بپرند به داستان گوگول مگولی
از سیاسی بپرند به پیرمرد ابنه ای
از موضوع علمی بپرند به حزب مهر
چون می دیدند درمانده اند در مقابل بنده
و اشخاصی مثل شما که اصلا نمی توانید بحثی منطقی و درست کنید می ایید و چرت می گویید که نمی دانم تو مال بحث نیستی تو نمی دانم مزدور هستی و از این حرفها که خوانندگان مطمئا می فهمند که چرا شما چنین جواب می دهید
من بسیار اینجا دیده ام که برخی از شما سعی کرده اید مثلا در مورد موضوعی من را محکوم کنید ولی وقتی که می بینید نمیتوانید یا توهین میکنید یا فرار
مثال ان در موضوع نشاندن ارکیو 170 از طرف ایران بود
یا درمود جنبش سبز
یا موارد دیگر که در اوایل اشخاصی مثل موتوری و شاهینک امدند و سعی کردند بطرق علمی ثابت کنند که امکان پذیر نیست
بعد که دیدند این دوکلاس سوادی که در مورد هواپیماهای اسباب بازی دارند با جریان ارکیو و قدرت ایران زمین تا اسمان فرق میکند توهین شدو فرار
یا در مورد جنبش سبز که من از اویل گفتم این جنبش شکست خواهد خورد
یا همین انقلاب مصر که من می گفتم حسنی مبارک سقوط کند به نفع منطقه نیست و شما می گفتید بعد از مصر نوبت ایران است
نمی دانم تو مزدور و تو هیچ نمی دانی
حالا هم همینطور
شماها بجز توهین و فحش به کسانی که با شما بحث میکنند ندارید
من اشتر رضا حسن ارش علی باوفا و دها نفر دیگر هیچوقت شما یک بحثی ارام نداشته اید
چون احساس میکنم از نظر ضریب هوشی و معلومات عمومی در سطح پایینی هستید به همین خاطر فحاشی میکنید
شما بروید ببینید چه قشرهای فحاش هستند
هیچوقت دو تا ادم با فرهنگ در یک بحث جدی فحاشی نمیکنند حالا اگر حتی پدر کشتگی داشته باشند

بله جانم

Behrooz_C

Elite Member
Dec 10, 2005
16,651
1,566
A small island west of Africa
دلقک،تو بگو چطور آدم با فرهنگ داستان گوگولی و ارتش آزادیبخش ایران در اسرائیل و حزب مهر را تاسیس میکند. بقیه دری وری هات رو بزار همون آرش و شتر و باوفا و حسن کچل باور کنند.

:p

May 9, 2004
15,168
179
ادامه خلاصه دو قرن تحقیر پیامد تاثیر و علل ان

در این میان مملکت از معدل بیسوادی بالایی برخوردار بود ولی شاید روشنفکران و باسوادهای ما زیانشان از بیسوادها در این عقب افتادگی اگر بیشتر نبود کمتر از انها نبود
این قشر روشنفکر همانطور که گفتم افکارو ارایی از خود نداشتند
هرچه داشتند از کراوات و فکل گرفته تا کتاب و ایده و عقیده همه و همه وارداتی بود
تنها چیزی که برای اینها مانده بود زبان فارسی مادری بود که ان هم در بسیاری از این اشخاص به شکلی مضحک با کلمات فرنگی امیخته شده بود
اینها هیچگونه تولید مادی و معنوی نداشتند
هیچگونه تولید نه فکری نه عملی
شاید بیسوادها به مملکت بیش از اینگونه اشخاص کمک می کردند
مثلا یک شاطر نانوا می دانست چطور خمیر کند چه مقدار ارد و اب و خمیره لازم است تا یک نانوایی را به کار اندازد
ولی اینها حتی فک و کراوات خودشان را هم خودشان نمی ساختند
هیچ کاری بلد نبودند بجز نوشتن نوشتن ارا و افکاری که تفاله ارا و افکار غرب بود و چیز جدیدی را ارئه نمی دادند
و خوراندن ان به نسل روشنفکر اینده
حتی قلم و کاعذشان را نمی ساختند و مانند افکارشان وارداتی بود
اینها بیش از بیسوادها عمله ها به عقب افتادگی مملکت کمک می کردند همین قشر باعث شدند که این تحقیر بیش از پیش در افکار نسل ها رسوخ کند
شاید به این خاطر بود که اکثریت این قشر با جامعه خودشان غریبه بودند
ما می بینیم که نویسندگان در این مقطع به شکلی دونی به اقشار بیسواد یا کم سواد مملکت نگاه میکنند
بجای اینکه تلاش کنند و درد این قشر را التیام بخشند یا این قشر را نقد میکنند و در این نقد هیچ راه حلی جلوی پای انها نمی نهند یا انها را به صورت مسخ هایی در داستانهای خود معرفی میکنند
سینما که بعدها کم کم وارد عرصه شد در اوایل سعی کرد به گونه ای منطقی با این معضل برخورد کند ولی ان هم بخاطر اینکه چرخاندن این ابزار احتیاج به سرمایه داشت تبدیل شد به همان نمایش های رو حوضی و شاید بداموزنده تر از ان
همیشه ما می بینیم که قهرمان داستان یا یک چاقو کش است یا یک قاتل شاید اگر یک امار دقیق می بود می دیدیم که در این چند دهه چند نفر بخاطر این نوع سینما پشت میله های زندان عمر را سپری کردند
اندسته از فیلمسازان هم که سعی میکردند فیلمی بسازند که واقعا مشکلات جامعه را بررسی کند و در پی حل ان براید باز بخاطر اینکه
جامعه خودش می خواست در دود تریاکی که این روشنفکران غربی برایش هوا کرده بودند خمار باشد
کسی به اینگونه فیلمها اهمیتی ندهد
این کارگردانها هم در اخر مجبور شندندکه فیلم رقاصه شهر و چاقو کش محله و طوقی و کفتر باقی و طوطی و لوتی را جایگزین
فیلمهایی کنند که در ان مقطع جامعه به انها نیاز داشت تا از این تحقیر دویست ساله برهد

ادامه دارد

May 9, 2004
15,168
179
همه چیز ما در تضاد بود سینمای ما ضد و نقیض می گفت
سیاسیون ما ضد و نقیض بودند یا با جامعه در تضاد بودند یا اینکه انهایی که جامعه را درک می کردند با افکار وارداتی که بر مبنای ان می خواستند جامعه را از یوغ استعمار و عقب ماندگی برهانند در تضادی روحی بسر می بردند
چناکه گفتم کمونیست های ما هنوز یاعلی میگفتند و فکلی های ما از ناف به پایین هنوز خون قیصرها در رگشان بود بخاطر ناموس شاهرگ می زدند
سینمای ما که از همه بدتر
تقریبا همه فیلمهای ما بعد از ان دوران کوتاه که سینما رایج شد بجز چند فیلم تحسین برانگیز ساخت
یک چاقو کش داشت یک رقاصه و یک کاباره دار
داستان فیلمها نه تنها اموزنده نبود و برای برطرف کردن معضلات اجتماعی راه حلی نداشت بلکه خود باعث بوجود امدن
معضلات جدیدی در جامعه شده بود
شخصیت قهرمان غیر از انچه بود که جامعه می پسندید یا می بایستی می پسندید
شاید بتوان گفت در هیچ یک از فیلمهای ما یک ادم تحصیل کرده با رفتارهای هنجار قهرمان نمیشد
و چند تا بیشتر فیلم درست نشد که یک شخصیت درستکار قهرمان داستان بود
اکثر قهرمانان داستانها چاقو کش دزد لاعبالی کفتر باز معتاد و در بهترین مراتب یک ادم خشن و بزن بهادر بود
اگر شاگرد زرنگی بودی نقش تو را اقای مطالعه با ان قیافه چپل و خنگ بازی کرده بود
و مترادف بود با یک هالوی عینکی
تئاتر ما هم به همین منوال یا ترجمه و بازی نمایشنامه های غربی بود یا فتوکپی همان مسخره بازی های کریم شیره ای قرن گذشته
ادبیات ما در این میان نسبتا نقش مثبتی داشت که ان هم در گودال سانسور دفن میشد
روشنفکران ما می خواستند موتور جت را روی درشکه سوار کنند
و وقتی جواب نمی داد درشکه چی یا درشکه را متهم می کردند
غافل از ان بودند که موتور جت روی هر وسیله ای سوار نمیشود
ولی چه می توانستیم بکنیم
اینها رفته بودند و غرب را دیده بودند و امده بودند و می خواستند با الگوهای غرب مردمی را که حتی بند تنبان خودشان را نمی توانستند تولید کنند اداره کنند
ووقتی به بن بست می رسیدند بجای اینکه علت را بر طرف کنند معلول را کنار می زدند و فکر میکردند با مینی جوب و فکل همه کارها درست میشود
درست مثل ادمی که ببیند یک پرفسوری کچل و عینکی است
برود و موهایش را تیغ بزند و عینک بزند و فکر کند که پرفسور و علامه دهر میشود
و غافل از ان باشد که این بابا رفته سالیان سال تحصیل کرده مشقت
کشیده و رنج دیده شبها بی خوابی کشیده
و به خاطر این تلاش بوده که موهایش ریخته و چشمهایش کم سو شده نه اینکه عینک و سرطاس پرفسور ساخته
ولی روشنفکران ما فکر میکردن این عینک و سر طاس است که پرفسور می سازد
رقص تویست است که مردم را با فرهنگ می کند یا
مینی جوب است که باعث می شود یک شهر تمیز و مرتب داشته باشیم
و علت عقب ماندگی ما سبیل های داش اکل بوده و علت شکست ما در جنگ با روس ریش های بلند فتحعلی شاه قاجار

ادامه دارد

masoudA

Legionnaire
Oct 16, 2008
6,199
22
Sorry Doostan - man modati naboodam........az title benazar resid keh taraf bala tar az khodesh dareh sohbat mikoneh....pendari GP ghabli karo beh yek GP jadid tahvil dadeh......in yeki benazar beh andaazeh oon ghabli olagh nist - shayad ham hast........dar har hal - mankeh nemishinam harchi neveshteh ro bekhoonam.....shoma ha keh khoondin mitoonin dar 2-3 jomleh kholaseh begin? hamantor keh goftam faghat title ro khoondam...... He is trying to put us down as a nation, a population and a culture.....his stupidity comes from the fact that he has only been educated on what is wrong with us - if he knew what is right with us, he would probabaly have never sold himself to Arabs.

Last edited:

OSTAD POOYA

National Team Player
Jan 26, 2004
4,678
426
..dar har hal - mankeh nemishinam harchi neveshteh ro bekhoonam.....shoma ha keh khoondin mitoonin dar 2-3 jomleh kholaseh begin? .

Basically with his great knowledge he has broken down the psychology, history, with psychosocial effects of Iranian cinema like it has not bee seen before. The way this writing is presented reminds me of that guy "Akhoonde Daneshmand" who uses everything in his power to put down one side and belittle the other group or what is being presented as a form of debate which would not be respected or accepted in any real intellectual realm or society. This is a tactic that has been used for hundreds of years by Mullahs and alike to make fun of others and "Tahghir" them and what they did in order to present their own side as being superior. In reality its just very light examples with no real root or understanding of the actual problem and which most it actually lies with themselves who are presenting this directly.

Perfect example,

http://www.youtube.com/watch?v=7DyogxzizE8

masoudA

Legionnaire
Oct 16, 2008
6,199
22
Basically with his great knowledge he has broken down the psychology, history, with psychosocial effects of Iranian cinema like it has not bee seen before. The way this writing is presented reminds me of that guy "Akhoonde Daneshmand" who uses everything in his power to put down one side and belittle the other group or what is being presented as a form of debate which would not be respected or accepted in any real intellectual realm or society. This is a tactic that has been used for hundreds of years by Mullahs and alike to make fun of others and "Tahghir" them and what they did in order to present their own side as being superior. In reality its just very light examples with no real root or understanding of the actual problem and which most it actually lies with themselves who are presenting this directly.

Perfect example,

http://www.youtube.com/watch?v=7DyogxzizE8

Thanx I see he has already been taken care of........

May 9, 2004
15,168
179
جناب مسعود
شما که نخواندید چرا نتیجه گیری میکنید ؟
من در مورد جامعه ایرانی بعد از دو قرن تحقیر و تاثیر ان بر رفتارهای اجتماعی نوشته ام
اگر وقت کردید بروید بخوانید و بعد اگر انتقادی دارید بیایید و بگویید اینجای حرف تو اشتباه است
و خواهش می کنم توهین نکنید
متاسفانه همین توهین کردن ها یکی از ناهنجاریهایی است که گریبان ما ایرانیان را گرفته
چرا نمیتوانیم مودب بحث کنیم
شاید یک ترید به همین عنوان باز کنم

جناب استاد
البته در هر انتقادی منتقد می اید و چیزهایی را نقد میکند که در ان موضوع منفی هستند
خوب بله جامعه از پوئن های مثبتی هم برخوردار بود
ولی بنده در اینجا یک ناقد به امور هستم
مثلا در مورد سینما البته پیشرفت های زیادی هم شد و همچنین فیلمهای اموزنده هم وجود داشت و همین سینمای امروزی که اینطرف و انطرف جائزه می گیرد
زاییده همان سینما است
ولی همانطور که گفتم اینجا بنده فقط سلبیات سینما را بیان میکنم

masoudA

Legionnaire
Oct 16, 2008
6,199
22
ژنرال

بین من و تو و خدا،......ما اینجا کم به تو وقت نداده ایم......ببم جون چی*** میگی***؟ منو پویا یک حرفی*** زادیم - حرفی*** ماوری آن چه ما گفتیم داری بیا تو.