قانون جاذبه قبل از بیگ بنگ Gravity before Big Bang !

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,874
1,375
Kheili khandeh dareh vaghan ... Bing bang ham akhar be Ghoran vasl shod

دوست عزیز کاملا حق با شماست.اونقدر بدبختی و بیچارگی کشیدیم که وقتی*** یک مقاله علمی*** هم که یک موضوعی را اثبات میکنه،را روی تعصب ردّ می***کنیم.من اصلا در مورد بد یا خوب بودن اسلام و یا چیز***های دیگر صحبت نمیکنم،چیزی را به شما عزیزان نمیخواهم ثابت کنم.پرفسور مور ***یک جنین شناس برجسته جهان است،که مقالات زیادی هم در این مورد نوشته.البته باید خود من تجربه خودم را در این مورد جداگانه برای شما بنویسم،که بسیار جالب است.اما تا به اونجا برسیم این مقاله این استاد دانشمند است.

Keith L. Moore, A Scientist's Interpretation of References to Embryology in the Qur'an

vol 18, Jan-Jun 1986, pp. 15-16

May 21, 2003
19,849
147
Not The Eshaalic Goozpublic !
Kheili khandeh dareh vaghan ... Bing bang ham akhar be Ghoran vasl shod
bebin ghoran tanhaa fayedeyee ke dareh in e gir koni bedoone kaaghaz toilet bemaali be koonet goheto paak koni bahash.

95 darsad e mosalmoon haaye kos mashang asan ghoraan o nakhoondan. har aadam i ba aghle yek bacheye 9 saale oon neveshteye mozhek ro bekhoone bayd aval bekhande bad ham gerye kone ke cheghad adam e pofyooz e ahmagh too een donya hast.

enjil o torat ham yek kos o sher digeh hastan mese hamoon ghoran.

May 21, 2003
19,849
147
Not The Eshaalic Goozpublic !
دوستان عزیز من در مورد فضا و کائنات اونقدر همچون رشته خودم از اطلاعات کافی*** برخوردار نیستم تا وجود خدا ،پیغمبر و یا دیگران را جستجو کنم،ولی*** در سال ۱۹۹۶ من در دانشگاه تورنتو،کانادا با دکتر مور،که اکنون استاد بازنشسته و افتخاری این دانشگاه تورنتو است،دو سال تحقیق در باره جنین انسان کردم. در کتاب ایشان که یک دایره معارف برای پزشکان متخصص هست،نوشته شده است،که تحقیقی که این استاد دانشمند کرده است ۱۵۰۰ سال پیش توسط حضرت محمد گفته شده است که البته،به عربی*** این گفته میشود که در بحثی*** که با دکتر مور داشتم،میگفت،منظور محمد از لخته در اون زمان همون سلول***های ژرمینال یا زاینده است.
kasra jaan oon doctore LSD zadeh obod too conference ya yek botr vodka ke een kos o sher haaro migoft.

hazrat e mohamad yani chi, mitooni tozih bedi hazrat yani chi lotfan ?

Oct 16, 2002
39,533
1,513
DarvAze DoolAb
www.iransportspress.com

دوست عزیز کاملا حق با شماست.اونقدر بدبختی و بیچارگی کشیدیم که وقتی*** یک مقاله علمی*** هم که یک موضوعی را اثبات میکنه،را روی تعصب ردّ می***کنیم.من اصلا در مورد بد یا خوب بودن اسلام و یا چیز***های دیگر صحبت نمیکنم،چیزی را به شما عزیزان نمیخواهم ثابت کنم.پرفسور مور ***یک جنین شناس برجسته جهان است،که مقالات زیادی هم در این مورد نوشته.البته باید خود من تجربه خودم را در این مورد جداگانه برای شما بنویسم،که بسیار جالب است.اما تا به اونجا برسیم این مقاله این استاد دانشمند است.

Keith L. Moore, A Scientist's Interpretation of References to Embryology in the Qur'an

vol 18, Jan-Jun 1986, pp. 15-16

من شخصا ریدم تو سر دکتر مور و تحقیقاتش

واقعا بعضی وقتها کاملا به چینسکی حق باید داد. آخه بحثی علمی در مورد فیزیک ذرات و تئوری بیگ بنگ چطور به کس شعرهای قرآن مجید ختم میشه؟ اصلا چه ربطی به تحقیقات این مردک ابله (دکتر مور) و شما در مورد جنین انسان داره؟

من از خودم خجالت میکشم که اومدم تو این ترد مغزم رو در مورد فیزیک کوانتوم به کار انداختم و فکر کردم یه چیزی از توش قراره در بیاد. غلط کردم

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,874
1,375
kasra jaan oon doctore LSD zadeh obod too conference ya yek botr vodka ke een kos o sher haaro migoft.

البته خدمت دوست گرامی*** عرض کنم که من در تز*** خود به جنگ دکتر مور رفتم و یادم هست که در آن زمان فرضیه اریستتل دانشمند یونانی را مطرح کردم که ایشان که چند صد سال قبل از میلاد مسیح زندگی میکرده که در کتاب نسل حیوانی*** خود،طرز تشکیل جنین را با زبان ناقصی شرح داده است.

در کتاب گالنوس نیز در مورد این گفته شده است ،روی این اصل بحث مفصلی را با این استاد علم جنین شناسی*** داشتم،که البته جزئیات آن*** را شرح خواهم داد.

دوست عزیز،دکتر مور بزرگترین استاد جنین شناسی*** دنیا است،و روی خوردن شراب و این و آن*** بحث نمیکند،باید به جنگ یک پرفسور با علم بروی و ثابت کنی*** که نظرش اشتباه است.اون به ما ثابت کرد،که در قرآن آمده،در کتابهایش که چاپ میکنه این را برای دانشجویانش مینویسه،آخه من که نمیتونم به ایشان بگویم غلط کردی؟ باید با علم جواب علم را بدهی***..

به یک استاد دانشگاه که نمیتونی*** بگی*** گوه خوردی که این را نوشتی***،ایشان با دلیل این را مطرح کرده،حالا من و شما به عنوان مخالف باید با علم خود این را نقض کنیم.

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,874
1,375

واقعا بعضی وقتها کاملا به چینسکی حق باید داد. آخه بحثی علمی در مورد فیزیک ذرات و تئوری بیگ بنگ چطور به کس شعرهای قرآن مجید ختم میشه؟ اصلا چه ربطی به تحقیقات این مردک ابله (دکتر مور) و شما در مورد جنین انسان داره؟

من از خودم خجالت میکشم که اومدم تو این ترد مغزم رو در مورد فیزیک کوانتوم به کار انداختم و فکر کردم یه چیزی از توش قراره در بیاد. غلط کردم

بچه تهرون جان،اولا وقتی*** موضوعی را می***نویسیم،دال بر این نیست که همه این را قبول کنند ،و باز می***گویم،این تریدها فقط برای یادگیری از همدیگر است،و واقعا شاید اصلا همه حرفها غلط و بیهوده باشد،اما لطفا جواب سوال را طوری بدهید که من هم از شما عزیزان چیزی یاد بگیرم،با فحش و این غلط کرد و فلانم تو دهان این و آن*** بحثی*** نمی***شود کرد،و اصلا هم لازم نیست که من شما را قانع کنم یا شما من را قانع کنید،اینجا آمدیم تا ردّ و بدل اطلاعات کنیم و یک چیز یاد بگیریم .

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,874
1,375
maxresdefault.jpg

دوستان عزیز عکسی*** از پرفسور مور.البته اون زمانی*** که با ایشان کار می***کردم،جوانتر از این زمان بود.برای دوستان عزیز شماری از جوایزی که برده است را برای شما چاپ می***کنم
.

Awards

The American Association of Clinical Anatomists awarded Dr. Moore, the previous president, with their Honored Member Award (in 1994).[7][8] The American Association of Anatomists awarded him the Henry Gray/Elsevier Distinguished Educator Award in 2007 for human anatomy education in the anatomical sciences.[2][3][9]

Further awards, appointments and honors include:

The Queens Diamond Jubilee Medal was awarded to Dr. Moore in Barrie in 2012 [10] The Medal is awarded to those who have made significant contributions and achievements in Canada. The medal was created to mark the celebrations of the 60th anniversary of Her Majesty Queen Elizabeth II’s accession to the Throne as Queen of Canada, 2012
Member of the Canadian Association of Anatomists since 1954; Former Secretary and later President

Member of the American Association of Anatomists since 1955
Consultant in Anatomy and Embryology, Honorary Attending Staff, Children’s Hospital, Winnipeg, Manitoba, Canada 1959–1976
Member of the Advisory Board of the journal Acta Cytologica 1960–1990.

Member of the Board of Consultants of the International Academy of Gynaecological Cytology since 1961
Member of the Senate of the University of Manitoba, Winnipeg Manitoba 1966–1976
Fellow of the International Academy of Cytology (FIAC) since 1968
Member of the Executive Committee of the Senate of the University of Manitoba, Winnipeg Manitoba 1970–1976

American Medical Writers Association Award for "excellence in medical publications as represented by his book "The Developing Human" 1974
American Medical Writers Association Awarded Honourable Mention for his book Clinically Oriented Anatomy 1981
Founding member of the American Association of Clinical Anatomists; Vice President and later President 1983

J.C.B. Grant Award, the highest honour given by the Canadian Association of Anatomists in recognition of "meritorious and outstanding scholarly accomplishments in the field of anatomical services" 1984
Fellow of the Royal Society of Medicine (FRSM) London England 1985
Associate Editor of the Clinical Anatomy Journal since 1986
Member of the National Board of Medical Examiners of the United States of America, the first Canadian to be appointed to this prestigious board. The certificate was presented "in appreciation of the valuable contribution to the work of the board and the preparation of examinations for American and Canadian Medical schools" 1988–1992

Member of the Federative International Committee on Anatomical Terminology for 20 years, the only Canadian ever appointed to this prestigious committee. The aim of this committee is "to present the official terminology of the anatomical sciences after consultation with all 55 members of the International Federation of Associations of Anatomy, thus insuring a democratic input to the terminology". The terms are translated into several languages so that all anatomists and doctors can use the recommended terms 1989–2009

American Medical Writers Association First Place Award for medical books in the Physicians Category as represented by the book Clinically Oriented Anatomy 1993
Honoured Member of the American Association of Clinical Anatomists (AACA), the highest honour given by the association for scholarship and service. The recognition is for "outstanding contributions to the field of Clinical Anatomy, epitomized by his many textbooks on clinically- oriented gross anatomy and embryology, and many years of dedicated service to the AACA and its journal, Clinical Anatomy" 1994.
Very Eminent Professor Award in Commemoration of 100 Years of Independence of Panama and the School of Medicine Panama City, Panama 2003
Fellow of the American Association of Anatomists . This Fellowship honours distinguished members who have demonstrated excellence in science and overall contributions to the medical sciences 2008.
The University of Costa Rica, Faculty of Medicine in San Jose designated Dr. Moore as a "Maestro De La Anatomia De America" 2008
Honoured Member of the Italian Society of Anatomy and Histology in recognition of his scientific and academic curriculum 2009

May 9, 2004
15,168
179
یک مغز غیر منطقی امکان نداره بتونه قوانین فیزیکی این دنیا رو تجزیه و تحلیل کنه. فیزیک خیلی شفافه. متافیزیک نیست, مذهب نیست, اعتقاد هم نیست. بدون وزن و حجم در فضا, نیرویی به اسم نیروی جاذبه وجود نداره و قبل از بیگ بنگ وزن و حجمی وجود نداشته. بیگ بنگ نه فقط قبل از نیروی جاذبه بوده, حتی یک شبهه نیرویی مثل نیروی گریز از مرکز هم بعد از بیگ بنگ قوی تر از نیروی جاذبه عمل کرده, طوری که ماده ها, اتم ها و وزن ها رو به صورت انفجاری, هزاران سال افقی و نه به صورت عمودی حرکت میداده.

البته امام علی و امام جعفر صادق و یک سری دیگر از مغزان متفکر اسلام این جریانات رو از ریشه حل کردن. گفتن: هرچیزی که انسان برای رستگاری و زندگانی بهش احتیاج داره در قرآن درج شده و انسان به هیچ چیز دیگری غیر از اوامر قرآن احتیاج ندارد. به عنوان یک مسلمان, جواب این مطلب رو هم برو تو قرآن جستجو کن.
جناب
متشکرم که به این شکل و بدون تنش بحث را اغاز کردیم
چون در اخر ما می خواهیم از یکدیگر چیزی بیاموزیم
حالا برویم سر مطلبی که جنابعالی نوشتید
البته این چیزی را که شما می فرمایید تعرف شده است و هیچ جای انکار ان نیست و بنده هم در پی انکار ان نیستم
چون این یک تئوری است که بزرگترین دانشمندان جهان انرا قبول دارند
مطلب من فقط و فقط این است که پاسخ سئوالی را که در ذهن دارم و می پندارم ان می بایستی جوابی بجز این تئوری و اصول ان داشته باشد
همین و بس
موضوع من این است که چرا و به کجا این انبساط منتهی میشود؟
و به چه دلیلی این انبساط حتی قبل از وجود قوانین فیزیکی شناخته شده رخ داده ؟!!!ا

May 9, 2004
15,168
179
ز سن عالم تاکنون، ۱۳٫۸۲ میلیارد سال گذشته ( طبق مشاهدات جدید ماهواره پلانک که نشان داد کیهان نزدیک به ۱۰۰ میلیون سال قدیمی تر است ) طبیعی است برای بیان مرحله های این تحول از زمان استفاده کنیم. ذره هایی مانند پروتون و نوترون، که در فیزیک آنها را با نام کلی باریون می شناسیم، در همان یک ثانیه ی اول بعد ازبیگ بنگ به وجود آمده اند. شاید تصور کنید یک ثانیه در مقابل ۱۳٫۸ میلیارد سال که اصلاً به حساب نمی آید. اما در فیزیک این طور نیست! کیهان زمانی که یک ثانیه یا کسری از ثانیه سن داشته است بسیار داغ بوده است، یک ثانیه بعد از بیگ بنگ را به چند قسمت می شود تقسیم کرد که معنی داشته باشد؟ کوچکترین زمانی که به لحاظ علم فیزیک از ثابت های جهانی که طبق گرانش نیوتن، پلانک، و نیز سرعت نور می توان ساخت زمان پلانک نامیده می شود و برابر ۲۳- ^۱۰ ثانیه، توجه کنید یعنی که ثانیه را به ۱۰۴۳ قسمت تقسیم کنیم و تنها یک قسمت از آن را بگیریم!

این زمان شاخص است برای محدوده ای از تحول عالم که انتظار می رود گرانش کوانتومی شود؛ علت این ادعا این است که در محاسبه ی زمان پلانک ثابت پلانک که نشانه ی کوانتومی بودن است وارد می شود. بنابراین این زمان مرز اعتبار نظریه ی گرانش اینشتین را تعیین می کند و انتظار داریم در زمان های کوتاه تر از آن، که عالم فشرده تر بوده است، گرانش کوانتومی بشود. هیچ رابطه یا فرمول فیزیکی شناخته شده ای وجود ندارد وفقط از این زمان به بعد است که روابط فیزیکی وجود دارند. بعد از عبور از چند مرحله ویژه وکاهش تدریجی دما در زمان ده بتوان منفی ۱۲ چهار نیروی بنیادی شکل گرفته و در زمان ده بتوان منفی شش هم دما آنقدر پایین آمده تا شرایط برای شکل گیری هسته اتمها فراهم شود. دراین زمان عناصر طبیعی بویژه هلیوم وهیدروژن شکل گرفته اند. بعد از گذشت سیصدهزار سال از لحظه آفرینش کیهان برای فوتونها شفاف شده وتابش از

ماده جداشده است. با انبساط کیهان ماده ٬از تابش زمینه جداشده و اتمها تشکیل شده اند. گرانش موجب تغییر چگالی های موضعی شده و ستاره ها شکل گرفته اند

http://bigbangpage.com/science-content/بیگ-بنگ-چیست؟/
کسری جان
بخصوص انفجار اولیه و ان یک در هزار ثانیه یا جرقه
که خوانندگان این تئوری فرض میکنند باید بگویم که در اینجا درست مثل توضیح کرواس در مورد کلمه هیچ باز این تعیین زمان (1043 برثانیه) متاسفانه بشکلی
لغوی و با معیار کنونی فرض شده که غلط است
چون زمان در بدو انفجار بزرگ با زمان کنونی در در حال شکل گرفتن بوده بسیار متفاوت است
اینجا وقتی ما میگویم یک ثانیه ذهن انسان به ان سوق داده میشود که بله یک ثانیه کنونی
در صورتی که این یک ثانیه یا زمان کوتاه ممکن است بسیار بسیار طولانی تر از انچه ما فکر میکنیم رخ داده باشد
بهتر بگویم زمان در 13 ملیارد سال پیش با زمان در حال حاضر یک اندازه نیست
درست مانند مکان
البته این ثانیه اولیه تقریبا تمام مکان کنونی را بوجود اورده
یعنی در بعد از ان هزارم ثانیه تمام ذرات کونی بوجود امده اند و انجا است که می توان زمان را اندازه گرفت نه قبل از ان
البته من مطمئا هستم که بزرگان فیزیک کاملا بر این امر واقفند ولی عدم توضیح انها و تعریف لغوی انها خواننده را گمرا میکند
درست مانند
Nathing

May 9, 2004
15,168
179
http://bigbangpage.com/science-content/بیگ-بنگ-چیست؟/

تیمسار به این جمله توجه کنید،می***گوید انرژی تمام ذرات بنیادی بدون جرم بوده،سوال من این است خود این ذرات بنیادی از کجا آمده؟آیا میتوان گفت که خود این ذرات بنیادی در اصل همان چیزی است که در کتاب***های فقه هیپ آن*** را خدا اسم گذاشته اند؟ و یا اینکه این یک مقوله کاملا جداست.
انرژی تمامی ذرات بنیادی در لحظه تولد جهان ( بیگ بنگ ) بدون جرم بوده*** اند اما در کسر بسیار کوچکی از ثانیه پس از آن هنگامی که ذرات هیگز از « انرژی بیگ بنگ» پدید آمده و کل جهان را پُر کردند و ناگهان برخی از ذرات بنیادی به واسطه برهم*** کنش با آنها جرمدار شدند و همچنان این ذرات نامرئی در میدان هیگز جهان انرژی ابتدایی خود را حفظ کرده اند. خوب حال سوال پیش می آید بیگ بنگ انرژی اش را چطور بدست آورده است؟ در مدل های کوانتومی به علت افت و خیزهای میدان گرانشی ناپایدار، باعث می شود گذاری خود به خود به عالم در حال انبساط و ماده رخ دهد.

ممکن است فکر کنید خلق ماده و انبساط آن به مقداری انرژی نیاز دارد و بنابراین اگر ماده از « فضای خالی » به وجود آمده باشد؛ پایستگی انرژی که یکی از اصول مسلم فیزیک است، بر هم خواهد خورد
کسری جان
خود بوزن هیگز یا ذره خدا بنا بر تئوری بیگ بنگ مخلوق همان انفجار هستند
و بنده هم دوست ندارم موضوع بحث را به الهیات بکشانم و اثبات یا دعم اثبات خدا تبدل شود
خواست من از این ترید سئوال مبهم ان است که امیدوارم حداقل جوابی بدور از اصل خود تئوری و اینکه ما
معیار را انچه تئوری میگوید حتی اگر با ان تضاد داشته باشد پیدا کنم
چنانکه همانطور که در اولین پست گفتم سالها قبل موضوع سرعت نور را نوشتم که کاملا متضاد انچه در ان زمان متعارف بود
اینجا هم سعی میکنم سئوال خود را به همین شکل مطرح کنم
متشکرم

May 9, 2004
15,168
179
از دوست عزیزم کسری گرامی و بقیه دوستان خواهش میکنم
که بحث را به موضوع دین و خدا و پیامبر نکشانند
چون این مطلب باعث حساسیت دو گروه می شود وگذشته نشان داده باعث میشود کار اخر به فحش و دعوا اینجور چیزها کشیده شود
و هیچکدام از ما حاضر نیست حرف طرف مقابل را حتی اگر منطقی باشد قبول کنیم چون تعصب چه تعصب مذهبی چه تعصب لادینی هر دو باعث
می شود شخص روی عقیده خود پافشاری کند
بگذارید تنها به شکل سئوالهای مبهم
که فکر کنم هر کدام از ما چنین سئولاتی داریم بماند
و هر کسی سعی کند جوابی که فکر میکند منطقی تر است را بیان کند
این هم باعث میشود هر کدام از ما از دیگری هرچند با او عقیدتا مخالف باشیم چیزی یاد بگیریم
و هم این که بحث به تنش و توهین فحش و اینجور چیزها کشیده نمیشود
متشکرم

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,874
1,375
از دوست عزیزم کسری گرامی و بقیه دوستان خواهش میکنم
که بحث را به موضوع دین و خدا و پیامبر نکشانند
چون این مطلب باعث حساسیت دو گروه می شود وگذشته نشان داده باعث میشود کار اخر به فحش و دعوا اینجور چیزها کشیده شود
و هیچکدام از ما حاضر نیست حرف طرف مقابل را حتی اگر منطقی باشد قبول کنیم چون تعصب چه تعصب مذهبی چه تعصب لادینی هر دو باعث
می شود شخص روی عقیده خود پافشاری کند
بگذارید تنها به شکل سئوالهای مبهم
که فکر کنم هر کدام از ما چنین سئولاتی داریم بماند
و هر کسی سعی کند جوابی که فکر میکند منطقی تر است را بیان کند
این هم باعث میشود هر کدام از ما از دیگری هرچند با او عقیدتا مخالف باشیم چیزی یاد بگیریم
و هم این که بحث به تنش و توهین فحش و اینجور چیزها کشیده نمیشود
متشکرم

کاملا صحیح است،با پوزش از دوستان گرامی*** و جناب تیمسار.البته اشتباه دیگر من این بود که بحث دیگری را نیز وارد بحث شما کردم،لذا از دوستان عزیز و شما پوزش می***طلبم.

kasra1930

National Team Player
Dec 30, 2011
5,874
1,375
کسری جان
بخصوص انفجار اولیه و ان یک در هزار ثانیه یا جرقه
که خوانندگان این تئوری فرض میکنند باید بگویم که در اینجا درست مثل توضیح کرواس در مورد کلمه هیچ باز این تعیین زمان (1043 برثانیه) متاسفانه بشکلی
لغوی و با معیار کنونی فرض شده که غلط است
چون زمان در بدو انفجار بزرگ با زمان کنونی در در حال شکل گرفتن بوده بسیار متفاوت است
اینجا وقتی ما میگویم یک ثانیه ذهن انسان به ان سوق داده میشود که بله یک ثانیه کنونی
در صورتی که این یک ثانیه یا زمان کوتاه ممکن است بسیار بسیار طولانی تر از انچه ما فکر میکنیم رخ داده باشد
بهتر بگویم زمان در 13 ملیارد سال پیش با زمان در حال حاضر یک اندازه نیست
درست مانند مکان
البته این ثانیه اولیه تقریبا تمام مکان کنونی را بوجود اورده
یعنی در بعد از ان هزارم ثانیه تمام ذرات کونی بوجود امده اند و انجا است که می توان زمان را اندازه گرفت نه قبل از ان
البته من مطمئا هستم که بزرگان فیزیک کاملا بر این امر واقفند ولی عدم توضیح انها و تعریف لغوی انها خواننده را گمرا میکند
درست مانند
Nathing

جناب تیمسار لطفا من را راهنمایی کنید،زمان مگر ثابت نیست؟منظورم اینکه آیا زمان با گذشت زمان مقدارش تغییر می***کند؟

May 9, 2004
15,168
179

جناب تیمسار لطفا من را راهنمایی کنید،زمان مگر ثابت نیست؟منظورم اینکه آیا زمان با گذشت زمان مقدارش تغییر می***کند؟
اولا متشکر از اینکه به اصل بحث برگشتیم
در مورد زمان
بله زمان تنها حاصل ذهن بشر است و تنها می تواند با وجود مکان و حرکت تعریفی داشته باشد بدون ان یک ملیارد سال و یک ملیونم ثانیه یکی است
انچه ما به عنوان زمان می شناسیم حاصل همین تقسیم بندی ذهنی خودمان است که در مکان انجام میگیرد
ووجود مستقلی ندارد
به همین خاطر در اثنای انفجار بزرگ زمان می تواند یک ثانیه یا یک ملیارد سال بوده باشد
واضحتر این مطلب بر اساس تئوری نسبیت انشتین
با افزایش سرعت یک جسم زمان برای ان جسم کندتر میگذرد
چنانکه می بینید این تئوری اثبات میکند که زمان معیار واحدی ندارد
حال اگر به انفجار اولین که در عرض مدتی باعث شده تمام فضای کنونی را بوجود بیاورد و انرا سرعت را در نظر بگیریم
می توان درک کرد که زمان در حین ان انفجار تا چه اندازه کند عمل کرده
و ان یک ثانیه یا یک ملیونم ثانیه میتواند ملیاردها سال بوده باشد

IEI

Administrator
Staff member
Nov 10, 2002
14,508
3,342
oon doctor e kos kesh o bayd yek tir zad too maghzesh.

cheghad yek adam mitoone kos kesh bashe akheh

yek biyaaboon gard e arab e kos kesh ke faghat too zendegish tapaleh shotor midooneste oomade gofte lakhte ye ....

oh fuck man . vahgan ke ...

Man yanni enghadr khandidam ashk az chesham mioomad.