محمد بن احمد شمس***الدین المقدسی

May 9, 2004
15,168
179
حماقت از سر و روت میباره آخه ۴پا, ببین فکر شیعه و خراب تو چطور اومده کلمه جاسوس رو گرفته و گذاشته کنار اون حرف در مورد زنان خوزی و ببین چطور اون مسلک شیعه تو تمام خط داستان رو داره با حیله گری عوض میکنه. نه بیسواد, جاسوس برای اینکار به خوزستان نفرستاده. هیچ جا هم چنین چیزی گفته نشده که محمد برای دونستن این کار جاسوس به خوزستان فرستاده. منظور از حرف من این بود که به بیسواد یک بعدی مثل مثل تو نشون بدم که اون زمان رفت و آمد بوده, حرف و حدیث بوده, مبادله بوده, جاسوس بوده, بازرگان بوده, ...ایرانیان از زمان ساسانیان رفت و آمد بزرگی در عربستان داشتند و اعراب در مناطق خوزستان رفت و آمد داشتند, در مورد ایران کتاب وجود داشته, در مورد اعراب کتاب وجود داشته...و تمام اینها فاکتور هایی بودند که نشون میدن نه ما برای اعراب یک علامت سؤال بزرگ بودیم, نه اونا برای ما,یعنی اگه محمد حرفی هم زده بر پایه و اساس حرف هایی بوده که میشنیده. ولی تو الان سال هاست که داری سعی میکنی جریان رو طوری جلوه بدی که انگار همه از هم جدا بودن, هیچکی به هیچکی کاری نداشته, نه ما اونا رو میشناختیم, نه اونا مارو. همه چیز یک معجزه بوده. بدبختی اینست که بیسواد هم هستی و هیچگونه مطالع در هیچکدوم از این زمینه ها نداشتی. یعنی مثل همیشه از در عقبی حرف میزنی.

برو شروع کن تاریخ اسلام رو بخون ۴پا, پر است از روایات و احادیث مانند اون روایتی که از محمد تو اون کتاب نوشته. تقصیر هم با خود محمد نبوده. محمد از همون اول گفته بود که نه علم غیب داره نه میتونه پیشگویی کنه. گفته بود که فقط یک رابط معمولی میون خدا و انسان هاست. اون اطرافیانش بودن که این بابا رو مجبور کردن به جفنگ گویی. هی اومدن گفتن آقا نوح , موسی فلان کرد, عیسی بسار کرد, که این هم بعد یک مدت شروع کرد یک سری اطلاعتی که در مورد کشور ها و ملت ها بهش داده بودن رو از طرف خودش بلغور میکرد که لا اقل برای طرفدار هاش حرفی واسه گفتن داشته باشه که فکر نکن این فقط یک چوپون ساده بوده. شانسکی یک سری از این حرفا هم درست از آب در میومد ولی در اینکه این روایات وجود داره, هیچ شکی نیست. اینها ثبت شدن. این بیسوادی تو الان سال هاست که کار دستت داده و مسخرت کرده برو ایرادات رو بر طرف کن دوباره بیا. بله جانم.

نگاه کن جانم
موضوع را از عقاید مذهبی و غیر مذهبی و اینکه محمد ادم خوبی بوده عرب ادم خوبی بوده یا نه نمی دانم تاریخ اسلام چه و چه هست
بکش کنار
اصلا محمد ادم بدی بوده اعراب جنایت کار تر از خودشون خودشون
شیعه از همه طائفه ها بدتر
من اینجا در مورد یک خبر از یک منبع تاریخی که در مورد یک نفر در عربستان در موردی سخن گفته بحث میکنم
همین نقد رو هم با یک سنی یک شیعه یک خداپرست یا اتئیست کمونیست یا یک شوئنیست
ناسیونالیست یا هر کیش و فرقه ای که شخصی از ان بخواد بیاد و حرفی بزنه برای تایید عقیده اش و غلط باشه و بدون منطق باشه خواهم کرد
چنانکه مثال ان شیعه رو زدم و اگر تو به کتب تاریخی این همه عقیده داری پس می بایستی
ان شیعه که میگه امام حسین روز عاشورا فلان کرد وعلان کرد را هم با این منطقت قبول کنیم
چون فردا اون هم می اید کتابی از مسعود ابن محمود یا موسی ابن دینار یا عمر ابن نمی دانم چی به عنوان مصدر میگذارد و
ادعا میکند که حرفش درست است
انوقت می بایستی ان را هم قبول کنم و گردن بنهم که بله در کتاب فلان تاریخ نویس و علامه بوده و مال هزار سال پیش است
خلاص اما حسین 1200 نفر را کشت و حضرت عباس 1100 علی ابن حسین 100 وسلام نامه تمام
ببندیم و بگذاریم کنار که حضرات برایمان کتاب اورده اند که توی کتاب نوشته
پس اینجا می بایستی عقل را بکار برد و هر چرت و پرتی که کسی به عنوان مصدر اورد را حقیقت محض ندانست
این مقدمه را گفتم تابگم مشکل من مشکل شخصی با جنابعالی نیست پست بعد بیایی فحش خواهر مادر هم بدی یا برفیق جون جونی بنده هم باشی اصلا برایم فرق نمیکند
و باز این انتقاد را میکنم
چنانکه گفتم از کسری عزیز هم در مورد اینکه می گفت ورزش ایران در دوران گذشته بهتر بود انتقاد شدید کردم
عقاب البرز هم همینطور دوستان عزیزی هستند حتی یک بار توهین هم نکرده اند که کسی بگوید موضوع موضع کله شقی و فقط مخالفت است و بس
می ایم از انها هم در موردی که می بینم منطقی نیست انتقاد شدید میکنم
اگر از شما هم انتقاد کردم به همین دلیل است حالا همانطور که گفتم دوست بودی یا دشمن توهین بکنی یا از گل بهتر نفرمایی
میگوی که در ان زمان مردم عربستان از جامعه ایرانی با خبر بوده اند تا جایی که مثلا می دانسته اند زنهای فلان شهر در فلان منطقه ایران بی وفا هستند
و چه و چه
اولا اگر برگردیم به گفته های خود پیامبر در قران که حداقل شما میگویید این سخنان را خود او گفته
یا فوقش حداقل تایید کرده
این گفته محمد در مورد بی وفایی زنان یک منطق کاملا با قران مخالف است
بعد از ان شما از کدام اعراب و رفت امد انها با ایرانیان سخن می گویید؟
اگر منظورتان اعراب امپراتوری ایران است که بنده کاملا موافق هستم و اینها جزو امپراتوری ایران بوده اند
در تواریخ هست که اعراب مناذره از وفادارترین سربازان امپراتوری ایران بودند تا جایی که یزدگرد برای تربیت پسر خود بهرام
را نزد انها سپرد
این اعراب ساکن عراق کنونی بودند
اینها اصلا جزو امپراتوری فارس بوده اند و کار به اعراب مکه و مدینه نداشته اند
رفت وامد اعراب مکه با ایران صفر بوده تنها برخی از قوافل انها به سوریه و لبنان و اردن کنونی برای تجارت می رفته اند
در بین اعراب مکه زمان ظهور پیامبر ده نفر ادم با سواد وجود نداشته
چنانکه مثلا ابوعثمان الجاحظ در کتابش البیان و التبیین می نویسد وقتی از طرف پیامبر نامه ای به قبیله بکر بن وائل
که یکی از بزرگترین قبایل عرب بود فرستادند کسی در میان انها نبود که سواد حتی خواندن ان نامه را داشته باشد
اکثر قبایل ان زمان در اجتماعی کاملا بسته زندگی میکردند و تنها کارشان حمله به قبایل دیگر برای گرفتن غنایم بوده است
ابن خلدون در کتابش در مقدمه ابن خلدون می نویسد که بی سوادی در بین اعراب شبهه جزیره یک صفت عمومی بود
اعراب عربستان کنونی بر خلاف اعراب عراق و یمن و غیره بدوی زندگی میکردند اکثریت بجز عده کمی کوچ نشین بوده اند
قبایلی که در چند ده کیلومتریکدیگر بوده اند یکدیگر را نمی شناختند مگر در جنگ ها و غزواتی که برای گرفتن غنایم یا
جنگ برای چشمه ابی در ان بیابانها رخ میداده
شما چنین جامعه ایی را به شکلی می خواهید نشان دهید که هرکس نداند فکر میکند رفت و امد انها با ایران به شکلی بوده که
چنان جامعه ای ایرانی را شناخته اند که حتی بی وفایی زنها فلان منطقه ایران را هم تجربه کرده اند
به قول تاریخ نویسان اعراب وقتی به تیسفون رسیدند کافور را با نمک اشتباه گرفتند
و جامهای نقره را بر جامهای طلا ترجیح می دادند
و حیرت انها از بسیاری از رسم و رسوم ایرانیان در ان زمان در کتب تاریخی زیادی ثبت شده است
چطور یک چنین مردمانی که قبیله ای از قبیله دیگر خبری نداشته
از زنان ساکن شهرهای ایران تا ان اندازه خبر و تجربه داشته اند که مثلا می دانستند زنهای خوزستان بی وفا یا با وفا هستند
بعد از ان چه حکمتی بوده که پیامبرشان نشسته و وعظ کرده که بله زنهای اهواز بی وفا هستند ؟
بجز اینکه اینچنین احادیثی بوی خورشت سبزی می دهد و برخی از اشخاص که برای تحقیر کردن قوم یا جمعی در زمان فلان خلیفه و فلان حاکم
چنین احادیث ابکی از پیامبر می گفتند
بعدا جنابعالی می فرمایید من تاریخ را نخوانده ام
عجیب
عمو جان اگر من تاریخ را نخوانده بودم می گفتم سپاه ایران از مکه و مدینه به مصر حمله کرده است
این جنابعالی هستید که اعراب عراق را با عربستان قاطی کرده بودید و حمله سپاه ایران از جنوب عراق را با صحرای عربستان اشتباه گرفته بودید
چون نوشته شده بوده اعراب به سپاهیان ایران اذوقه دادن فکر کرده بودید که بله اعرابی بجز مکه و مدینه بنوده
واقعا مضحک است
این درست همانند ان داستان مضحک نامه عمر به یزدگرد است که حتی برخی از به قول گفتنی روشنفکران ما فریب چنین
داستان ابکی را خوردند تا انجا که یکی انرا در موزه لندن جستجو می کرد دیگری در موزه پاریس و نیویورک
و برای خرید ان نامه ذوالقدر حتی پول جمع می کردند تا انرا به هر بهایی بخرند
الان هم این بلانسبت کس کتابکهایی که من می توانم برای شما دها بلکه صدها مصدر بیاورم که مثلا در روز عاشورا امام حسین صدها نفر را کشت
با نامهای و کنیه و لقب انها
و صد مصدر بیاورم که حضرت محمد مثلا گفته اگر علم در ثریا هم باشد ایرانیان به ان دست خواهند یافت
یا مصادر دیگر که هر کدام را اگر بخواهیم بنا بر گفته جنابعالی چون مصدرش مثلا هزار سال قدمت دارد و شده حقیقت محض پس قبول کنیم
که فلان مصدر که قدمت ان هزار و اندی است حتما حقیقت است و گردن بنهیم بدون اینکه بنشینیم و روی ان فکر کنیم
شما که خدا را شکر عقل را ملاک قرار میدهید و مثل مذهبیون و بیسوادهای مثل بنده نیستید که منطق و عقل را ملاک قرار نمی دهند
پس این همه روی مزخرفاتی در موردی که نه اساس منطق قران که به قول خودتان خود محمد گفته قبول دارد نه تاریخ نه جغرافیا
چرا پافشاری میکنید
فقط و فقط به این خاطر که بگویید بله ببینید محمد گفته ادمهای خوزستانی بد هستند
پس خوزستانی ها کافر شوید احمق ها حرف من را گوش کنید ببینید محمد گفته زنهای شما بی وفا هستند
حالا حتی اگر این حرف غیر منطقی باشد
چون می خواهی حرف خودت را به کرسی بنشانی الا و بلا که حقیقت محض است و بس
انگار همین دیروز از زبان خود پیامبر شنیده ای یا مثلا بی بی سی در مورد ان پخش مستقیم داشته
عرب انزمان انقدر از فرهنگ و شناخت ایرانی بدور بود که پای برهنه به دربار امپراتور ایران می رفته انوقت این بابا میخواهد برای
به کرسی نشاندن حرف خودش بگوید که بله از جامعه ایرانی شناخت کامل داشته تا انجا که حتی روابط خانوادگی در یک شهر در ایران را می دانسته
عجب

Apr 15, 2016
1,481
1
Suisse

چون می خواهی حرف خودت را به کرسی بنشانی الا و بلا که حقیقت محض است و بس
انگار همین دیروز از زبان خود پیامبر شنیده ای یا مثلا بی بی سی در مورد ان پخش مستقیم داشته

آخه احمق بیربط, این حرف ها رو من نزدم که بخوام حرفم رو به کرسی بنشونم. احمق, اینا رو یکی از معروف ترین جغرافی دان های جهان اسلام نوشته. محمد نه فقط این حرف رو زده حرف های دیگری هم زده. محمد مثلا به زبان فارسی و بخارایی و خوزی هم توهین کرده, حالا میتونی بیای برای این حرف هاش هم شروع کنی یاوه سرائی کنی و خر کسانی رو بگیری که اومدن اینها رو تو کتاب درج کردن. علی و حسین و صادق و تمام این دار و دسته هیچکدومشون به هر دلیلی هم که بوده, هیچ تره ای برای ایران و ایرانیان خورد نمیکردن. برو خر اونا رو بگیر احمق نه خر کسی که کتاب مینویسه چون این روایات زیاد هستند. برو تمام این کتاب ها رو بسوزون, برو خودتو اصلا جر بده, به تخم چپم ولی انقدر کس و شر بیربط تحویل ما نده اینجا. هنوز داری همون کس و شر های بی سر و ته رو بلغور میکنی بابا بیسواد. من مدت هاست که تمام این یاوه های مبهوم و طویل و مسخره تو رو به طور کامل نمیخونم چون دقیقا مثل نوشته های ملا مجلسی میمونه. یک کتاب هم بنویسی مفت نمیارزه. من فقط سریع و مختصر یه نگاهی به کس و شر هات میندازم و یک قسمتشو انتخاب میکنم واسه درس دادن بهت. باور کن تو وجودت مفت نمیارزه چه برسه به این یاوه هات. میگم دیگه, آدمی که اینجا کس و شر هاش در مورد معجزه قرآن و کندو تنبل و جادو و جنبل و رمالی و طالع بینی هست, و خجالت هم نمیکشه و میاد دم از منطق میزنه. بابا علاف برو بشین شروع کن لا اقل یک کتاب در مورد تاریخ اسلام بخون. کتاب بخون, انقدر زرمفت نزن.

جمع کن این کس و شر های بیمار و خالی از محتوی رو. برو تک تک این تاریخنویسان و کسانی رو که این روایات رو نقل کردن رو از قبر بکش بیرون , برو خر ابن مسعود رو بگیر, خر محمد ابن احمد رو بگیر, منصور بن محمد, اسـحاق بن احمـد، محمـد بن خالد بن ابراهیم، ابو عصـمه، اسـماعیل بن زیاد، مالک قبطان، خلید، مقبري، ابو هریرة....برو خر تمام اینا رو بگیر که از محمد و دار و دستش نقل کردند ,بگو آقا حزب فقط حزب الله.

بگو آقا من یک گماشته ملایان شیعه ایران هستم و هیچکدوم از حرف های شما ها رو قبول ندارم. حزب فقط حزب الله, رهبر فقط روح الله, تاریخ فقط مجلسی, فرمانده فقط سلیمانی. برو بزار باد بیاد بابا بیسواد بیمار.

Apr 15, 2016
1,481
1
Suisse
ن
فقط و فقط به این خاطر که بگویید بله ببینید محمد گفته ادمهای خوزستانی بد هستند
پس خوزستانی ها کافر شوید احمق ها حرف من را گوش کنید ببینید محمد گفته زنهای شما بی وفا هستند

ببین واقعا تو یک آدم تماما خراب هستی. سر و ته تو رو بزنن مغز تو مغز خراب یک بچه شیعه نادانه. ببین تو اون قبرستون زیر جمجمه تو چه میگذرد! با اون مغز کوچیکت به این نتیجه رسیدی که من میخوام خوزستانی ها رو کافر کنم آره؟ ای خاکه عالم و آدم تو اون سرت کنن. نترس بدبخت, به نظر مسلمون های واقعی شما ها بچه شیعه ها همینجوری هم کافرید, من لازم نیست کسی رو کافر کنم.

Apr 15, 2016
1,481
1
Suisse
ن
اگر منظورتان اعراب امپراتوری ایران است که بنده کاملا موافق هستم و اینها جزو امپراتوری ایران بوده اند
در تواریخ هست که اعراب مناذره از وفادارترین سربازان امپراتوری ایران بودند تا جایی که یزدگرد برای تربیت پسر خود بهرام
را نزد انها سپرد
این اعراب ساکن عراق کنونی بودند
اینها اصلا جزو امپراتوری فارس بوده اند و کار به اعراب مکه و مدینه نداشته اند
رفت وامد اعراب مکه با ایران صفر بوده تنها برخی از قوافل انها به سوریه و لبنان و اردن کنونی برای تجارت می رفته اند
در بین اعراب مکه زمان ظهور پیامبر ده نفر ادم با سواد وجود نداشته

بیسواد انقدر زر مفت نزن بابا من در این مورد به تو سال ها پیش یک سری درس دادم یادت رفته؟ معلومه که تو عربستان اون زمان همه با سواد نبودن, بابا تو خودتو ببین. تو همین امروزش بعد ۱۴۰۰ سال هنوز بیسوادی! ایران تا اوائل حکومت محمد رضا شاه پهلوی هنوز ۷۰-۸۰ درصد بیسواد داشته! خوب آخه بیسواد این ها که بائس نمیشن چون بیشتر مردم بیسواد هستند, رابطه با همسایه هاشون نداشته باشن, تجربه کسب نکرده باشن, حرف و داستان نشنیده باشن. چقدر تو احمقی آخه. ملت ها تا بوده با هم در رابطه بودن, همون عربستان از زمان هخامنشی با ایران در رابطه بوده, میگم که احمق, مردم اون موقع هم حرف میزدن, حدیث میساختن, داستان میگفتن, داستان میشنیدن, کاروانی اگه از جایی میومده از اون کشور ها و ملت ها صحبت میکرده, تجارت بوده بازرگانی بوده, تماس بوده...این اصلا جزو ستون اولیه تاریخ انسانه. بله تمام مردم اون زمان درست مثل همین امروز نه دانش و نه اطلاعات کافی داشتن ولی کسی که به خودش میگفته پیغمبر اون زمان خیلی براش چیز تعریف میکردن, انسان های دانشمندی هم دور و ور خودش داشته. همون مسیح که ۶۰۰ سال هم قبل از محمد بوده, وقتی میگفت مرده رو زنده میکنه, به مردم ولی نمیگفت که از پزشکان هند و ایران شنیده بوده که هرکسی که بیهوش میشه نمیمیره. مردم اون منطقه چون از علم پزشکی دانش کافی نداشتن, خیلی وقت ها انسان های بیهوش رو فکر میکردن مردن و اونها رو خاک میکردن. مسیح میدونست اینها بیهوش هستند و از این دانش استفاده میکرد و این بیهوشان رو به هوش میاورد و مردم فکر میکردن این مرده رو زنده کرده. یعنی اینکه تمام این به قول خودشون پیغمبر ها, دسترسی به یک سری اطلاعات داشتن که ازشون استفاده میکردند. محمد خودش هم نه آدم بیسوادی بوده نه فقط بیسواد دور و ور خودش داشته. آخه احمق چرا من باید این چیز های بدیهی و پیش پا افتاده رو به تو بیسواد مرتب گوشزد کنم؟ قبل از اینکه اصلا محمد وجود داشته باشه, مردم عربستان یک سریشون با دین زرتشت در تماس بودن, دین یهود و مسیح رو میشناختن, کتاب بوده, منبر بوده, مذهبیون بودن که با مردم صحبت میکردن. کاروان هایی بودن که به شام و عراق و مکان های دیگر میرفتند و بازرگانی و تجارت وجود داشته. در زمان ساسانی تمام اون شبه جزیره زیر نفوذ ساسانیان بوده. ساسانیان در شبهه جزیره ارتش داشتن, پادگان و پایگاه داشتن, تقریبا تمام استان های عربستان که در جوار آب بودن به دست استاندار هایی اداره میشدن که ساسانیان اونها رو برگزیده بودند, ساسانیان هرجا بودند کتاب خونه میساختن, ...احمق حرف های تو همون اراجیفی هستند که امثال تو سر هم کردند که بتونن جریان غلبه اعراب بر ایران رو مثل یک معجزه جلوه بدن. که بله یه مشت آدم از دنیا بیخبر, به رهبری یک چوپان بیسواد و با قدرت اللهی و کمک الله بر اون امپراطوری عظیم ساسانی چیره شدن. نه بیسواد اون حرفا نبود. اعراب از همه مشکلات دستگاه ساسانی باخبر بودند, از سپاه ساسانی باخبر بودند. ایرانیان دانشمندی مانند سلمان فارسی مشاور محمد بودند. رو حساب کتاب اون جنگ رو بردن و نه چون معجزه رخ داده بود.

Apr 15, 2016
1,481
1
Suisse
Just a little bit about the influence of Iran, iranian culture, iranian religion, iranian sasanids, iranian books on arabia which goes way back to even before the Achemenid times. They were not az khoda bikhabar at all. The jewish, christian, iranian, zoroastrian, manichean...influence has been a big part of Arabia for a long time.

Last edited: