News/Discussion Dec 08 - Dec 12

mowj

National Team Player
May 14, 2005
4,739
0

18 آذر 1389

اظهارات مبهم دادستان تهران در مورد بازداشت نازنین خسروانی: این متهم جرائم امنیتی دارد
کمپين بين المللی حقوق بشر : دادستان تهران در جلسه خبری روز سه شنبه ۱۶ آذر خود طی سخنانی گفت که نازنین خسروانی روزنامه نگار زندانی دارای جرائم امنیتی است که برخی از آنها را پذیرفته است.او همچنین از اینکه مادر این زندانی عقیدتی با رسانه ها در خصوص وضعیت دخترش گفت وگو می کند انتقاد کرد و خانواده این روزنامه نگار را از انجا چنین کاری برحذر داشت. یکی از نزدیکان به این روزنامه نگار عقیدتی به کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت پنهان کاری و بی خبری از وضعیت خانم خسروانی به همراه اظهارات دادستان تهران خانواده وی را بسیار نگران کرده است: « نازنین از هنگام دستگیری تنها یک بار تماس گرفته وامکان ملاقات با او هم وجود ندارد.
جعفری دولت آبادی درخصوص آخرین وضعیت پرونده نازنین خسروانی گفت: «هفته گذشته با این متهم در زندان ملاقات کرده ام حالا برخی مطبوعات ننویسند که دادستان با فتنه گران ملاقات می کند ،چرا که این از وظایف دادستانی است….در این ملاقات به خانم خسروانی گفتم که شما بازیچه دست برخی دشمنان نظام شده اید. این متهم جرائم امنیتی دارد که بخشی را هم خود قبول کرده است اما مادر وی مرتباً با رسانه ها مصاحبه می کند به همین دلیل به مادر وی نیز گفتم اگر به دنبال کمک کردن به فرزند خود هستی بهتر است با رسانه های ضد نظام مصاحبه نکنید.»
دادستان تهران در مورد اینکه چه نوع جرائم امنیتی توسط این روزنامه نگار رخ داده است سخنی نگفته است و همچنین توضیحی درمورد اینکه وی چه موضوعاتی را قبول کرده نداده است.
خانم خسروانی روز چهارشنبه ۱۱ آبان در منزلش توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد و تا کنون تنها یک بار با خانواده اش تماس تلفنی داشته است. او روز پنجم با منزل خود تماس گرفت و گفت که در سلول انفرادی در زندان اوین است. تا کنون دلیل دستگیری و اتهاماتی که موجب دستگیری وی شده از سوی مقامات مسوول ارائه نشده است.
واکنش مادر نازنین خسروانی به اظهارات مبهم دادستان: کدام جرم امنیتی؟ گفتند ان شاء الله بچه ات زنده است
کمپين بين المللی حقوق بشر: به دنبال اظهارات اخير دادستان تهران مبنی بر اينکه نازنين خسروانی، روزنامه نگار در بند دارای جرائم امنيتی است که برخی از آنها را نيز خودش پذيرفته است و انتقاد از مادر وی که با رسانه های بيگانه مصاحبه می کند، اعظم افشاريان ، مادر اين زندانی عقيدتی در واکنش به حرف های دادستان تهران به کمپين بين المللی حقوق بشر در ايران گفت: « از صحبت دادستان محترم تهران خيلی متعجب شدم،او گفته که با دختر من در زندان ملاقات کرده است و او جرائم امنيتی دارد. اما نازنين يکسال ونيم اخير بيکار و در خانه بود يعنی بی کاری جرم امنيتی می شود.اين صحبت دادستان برای من خيلی سنگين تمام شد.من يکسال ونيم با نازنين در خانه بودم وکارش و زندگيش شفاف بود. کدام جرم امنيتی.»
اعظم افشاريان در ادامه گفت: « نازنين نزديک به ۴۰ روز است که در انفرادی به سر می برد و فقط يک ثانيه با من تماس گرفته و گفته که در انفرادی و بند ۲۰۹ است آنوقت آقای دادستان در اين بی خبری ۴۰ روزه در يک کنفرانس مطبوعاتی می گويد که نازنين خسروانی جرم امنيتی دارد آخر من که مادرش هستم نبايد بدانم اين جرم امنيتی چيست.»
مادر اين روزنامه نگار در خصوص اينکه دادستان از گفتگوهای او با رسانه ها انتقاد کرده است به کمپين بين المللی حقوق بشر در ايران گفت: « گفتگو کردن حق من است. چون من هر روز به دادگاه انقلاب، دادستانی و زندان اوين می روم ويک کلمه جواب نمی گيرم. حالا فکر می کنم از طريق مصاحبه کردن شايد بتوانم صدايم را به گوش مسولان برسانم.اگر می دانستم که بچه ام سالم است که مصاحبه نمی کردم.من نامه نوشتم و خواهش کردم که به من اجازه ملاقات چند دقيقه ای با فرزندم را بدهند تا حداقل بدانم که او سالم و زنده است اما هر بار که به دادستانی می روم می گويند روی نامه ات درخواستی نخورده است، من هم فکر می کنم شايد اصلا نامه من را نخوانده اند يا به دستشان نرسيده پس ناچار مصاحبه می کنم تا شايد از اين طريق صدايم را بشنوند.»
اعظم افشاريان در ادامه افزود: « آخرين باری که به دادستانی رفتم، ديگر گريه ام گرفت ، به معاون دادستان گفتم من فقط می خواهم بدانم که دخترم زنده است و او گفت که انشالله زنده است.اين جواب خيلی بدی برای يک مادراست. من فقط از آقای دادستان خواهش دارم که اجازه ملاقات حضوری با دخترم را به من بدهند تا بلکه بدانم حالش خوب است، ببينمش، صدايش را بشنوم.»

mowj

National Team Player
May 14, 2005
4,739
0
احکام سنگین برای امیر خرم و عماد بهاور، اعضای نهضت آزادی

عماد بهاور و امیر خرم مجموعا به هفده سال زندان محکوم شده اند

امیر خرم و عماد بهاور، از اعضای نهضت آزادی ایران، در روزهای اخیر به ترتیب به ۷ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق، و ۱۰ سال حبس و ۱۰ سال محرومیت از فعالیت های سیاسی و رسانه ای محکوم شده اند.
امیر خرم بنا بر حکم قاضی پیرعباسی، قاضی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران، به اتهام های "اقدام علیه امنیت ملی از طریق عضویت در نهضت آزادی ایران"، "نوشتن مقالات و انجام مصاحبه با رادیوهای بیگانه" و نیز حضور در "تجمعات غیرقانونی"، به هفت سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.
آقای خرم که ۴۸ سال دارد، اواسط دی ماه ۱۳۸۸ و در موج بازداشت های بعد از عاشورای آن سال بازداشت شد و بعد از حدود ۵۰ روز با سپردن وثیقه به مرخصی آمد.
امیر خرم در بازداشت دسته جمعی اعضای گروه های ملی – مذهبی در سال ۸۰ هم بازداشت شده بود که ۱۳۵ روز را در سلول انفرادی گذراند و در دادگاه انقلاب به چهار سال و نیم حبس تعزیری محکوم شد.
عماد بهاور، مسئول شاخه جوانان و عضو دفتر سیاسی نهضت آزادی ایران است که در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، عضو هسته مرکزی «پویش حمایت از خاتمی و موسوی» (موج سوم) بود.
فریده غیرت، وکیل آقای بهاور، به خبرگزاری کار ایران، ایلنا، گفته است که قاضی صلواتی، رئیس شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران، موکلش را به "۱۰ سال حبس و ۱۰ سال محرومیت از هر گونه فعالیت حزبی و رسانه ای و حتی فعالیت در فضای مجازی" محکوم کرده است.
به گفته خانم غیرت اتهام های عماد بهاور، "اجتماع وتبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی"، "تبلیغ علیه نظام" و "عضویت در نهضت آزادی" بوده است.
عماد بهاور ابتدا چند روز قبل از انتخابات ۲۲ خرداد ۸۸ بازداشت شد. او در یک سال و نیم بعد از انتخابات هم چند بار بازداشت و آزاد شده و از اسفند ماه سال ۸۸ بدون وقفه در زندان اوین بوده است.
مسئولان جمهوری اسلامی ایران بارها نهضت آزادی ایران و فعالیت در آن را غیرقانونی اعلام کرده اند، اما اعضای این تشکل سیاسی ادعا می کنند که تنها دادگاه صالح حق غیرقانونی اعلام کردن یک حزب سیاسی را دارد و تا بحال این حزب در هیچ دادگاهی محکوم نشده است.
در حال حاضر چند نفر از اعضای این تشکل سیاسی، که ۴۹ سال از تاسیس آن می گذرد، در زندان هستند که از جمله آنها می توان از ابراهیم یزدی، دبیرکل ۷۹ ساله نهضت آزادی و اولین وزیر خارجه ایران بعد از انقلاب سال ۱۳۵۷ و فرید طاهری را نام برد.​

mowj

National Team Player
May 14, 2005
4,739
0
ابراز نگرانی سندیکای شرکت واحد
رضا شهابی در اعتصاب غذاست

• رضا شهابی در اعتصاب غذای خشک است. خانواده ی وی تقاضای کمک کرده اند ...

اخبار روز: رضا شهابی عضو دربند سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه از روز شنبه ی گذشته دست به اعتصاب غذا زده است و سندیکا با انتشار اطلاعیه ای نسبت به وضعیت او ابراز نگرانی کرده است.

روز ۵ شنبه ۱٨ آذر ماه ۱٣٨۹ خانواده رضا شهابی موفق شده اند با وی ملاقات کنند. بنابه اظهار خانواده رضا شهابی، این عضو در بند سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه از روز شنبه به دلیل عدم رسیدگی به پرونده اش در اعتصاب غذا به سر می برد. رضا شهابی از تاریخ ۲۲ خرداد ۱٣٨۹ در زندان اوین به سر می برد. در تاریخ ۱۹ مهر ماه قرار بود وی با وثیقه ۶۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شود که این امکان میسر نشد و در روزهای گذشته با امضای یک قرار جدید ۱۰۰ میلیونی که توسط ایشان امضا شده است کماکان در زندان به سر می برد.
در حال حاضر آقایان ابراهیم مددی، رضا شهابی و مرتضی کمساری در زندان اوین، علی اکبر نظری در زندان قزل حصار، غلامرضا غلامحسینی و منصور اسالو در زندان رجایی شهر در بازداشت به سر می برند.
سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه دز اطلاعیه ی خود ضمن ابراز نگرانی شدید از وضعیت سلامت رضا شهابی خواهان رسیدگی هر چه سریعتر به پرونده وی و آزادی اعضای سندیکا شده است.

برای آزادی رضا تلاش کنیم
نامه ی سرگشاده ی خانواده ی رضا شهابی
به: کارگران ،تشکل های کارگری، نهادهای حقوق بشری و رسانه ها
همانطور که میدانید رضا شهابی، کارگر زندانی محبوس در بند ۲۰۹ زندان اوین، از روز شنبه ۱٣ آذرماه ٨۹ دست به اعتصاب غذای خشک زده است و با توجه به بیماری های عدیده پیشین و نیز بیماری هایی که در دوره ی شش ماهه ی زندان به آن دچار شده است، سلامت جانی وی شدیدا در معرض خطر است.
در حالی که در ۱۹ مهرماه،نامه ی آزادی وی صادر شده و ما برای آزادیش وثیقه ی ۶۰ میلیون تومانی تودیع کرده ایم. از طرفی هم به طور همزمان یک ابلاغیه برای وثیقه ی صد میلیون تومانی به امضای رضا رسانده اند. همچنین هر دو مقام قضایی معرفی شده به ما از در دست داشتن پرونده ی قضایی رضا شهابی اظهار بی اطلاعی می کنند.
رضا شهابی به مدت شش ماه است که به دلیل دفاع از حقوق کارگران در زندان محبوس است،
دو ماه است که با وجود صدور نامه ی آزادی هنوز در بند است و اکنون نیز سلامت او در معرض خطر جدی قرار دارد و ما نمیدانیم در اثر اعتصاب غذای خشک چه صدمات دیگری بر او وارد خواهد شد.
بدین وسیله از تمامی کارگران، تشکل های کارگری، نهادهای حقوق بشری و رسانه ها و تمامی وجدان های بیدار خواستاریم برای آزادی بی قید و شرط رضا شهابی و همکاران زندانیش و دیگر کارگران زندانی از هیچ کوششی فروگذار نکنند.

همسر ،برادران و اعضای خانواده ی رضا شهابی
پنجشنبه ۱٨ آذرماه ٨۹ - تهران

پیام ژان فرانسوا کورب از طرف ث ژ ت
به کارگر زندانی رضا شهابی
رفیق عزیز شهابی،
ما با خبر شدیم که شما وارد اعتصاب غذا شده اید. ضمن اینکه ما بخوبی به دلایل مشروع این اعتصاب آگاه هستیم و با اهداف و مبارزات شما اتفاق نظر داریم، ولی از شما تقاضا می کنیم که اعتصاب غذای خود را خاتمه دهید.
جنبش کارگری به همه مدافعینش احتیاج دارد و سندیکالیسم در ایران احتیاج به حضور، همکاری و کمک شما در این مبارزه مشترک دارد.
ث ژ ت همبستگی خود را با شما و تمامی فعالین زندانی اعلام میکند و به حمایت خود از شما و نیز آگاه نمودن افکار عمومی فرانسه از مبارزات حق طلبانه تان ادامه خواهد داد.

ژان فرانسوا کورب

mowj

National Team Player
May 14, 2005
4,739
0
۵ سال حبس تعلیقی برای دکتر مریم عباسی نژاد

ندای سبز آزادی: دکتر مریم عباسی نژاد عضو سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران که دراردیبهشت ماه امسال بازداشت و پس از ۸ روز آزاد شد به تازگی حکم خود را دریافت کرده است.
به گزارش تحول سبز، در متن حکم وی آمده است:
نظر به اینکه انجمن اسلامی دانشگاه تهران از جمله هدایت گران فتنه سبز بوده و متهم ضمن عضویت، رابط اصلی انجمن اسلامی با دفتر خاتمی و دعوت کننده آنان برای تحریک جوانان و ایجاد موج در گسترش فتنه بوده است، اتهام انتسابی از نظر داد گاه وارد تشخیصداده شد و به اتهام اجتماع و تبانی با هدف اقدام مجرمانه علیه امنیت ملی کشور، به سه سال حبس تعزیری محکوم گردید.
حکم ایشان در دادگاه تجدید نظر به ۵ سال حبس تعلیقی تبدیل گردید.

mowj

National Team Player
May 14, 2005
4,739
0
نمایش وحشت از اقتدار مردم

بازداشت امیرهادی انواری، یکی دیگر از اعضای تحریریه روزنامه شرق

در ادامه موج بازداشت روزنامه نگاران و فعالان مطبوعاتی، امیرهادی انواری، یکی دیگر از خبرنگاران روزنامه شرق نیز امروز پنجشنبه ۱٨ آذرماه بازداشت شد.
به گزارش جرس، انواری خبرنگار حوزه اقتصادی بود که سابقه فعالیت در روزنامه اعتماد و دیگر روزنامه های اصلاح طلب را نیز در کارنامه خود دارد.
گفتنی است روز سه شنبه هفته اخیر (۱۶ آذرماه) نیز، ماموران امنیتی به ساختمان روزنامه شرق یورش بردند و فرزانه روستایی، کیوان مهرگان و احمد غلامی و سرمایه گذار این روزنامه علی خدابخش را بازداشت نمودند.
هنوز از علت بازداشت انواری خبری منتشر نشده است، اما دادستان تهران، بازداشت روزنامه نگاران شرق را، “دلایل امنیتی” اعلام نموده بود.
روزنامه شرق تاکنون سه بار در سال های ٨٢، ٨۵ و ٨۶ مورد فشار و توقیف شده بود، که اولین بار این در سال ٨٢ با چاپ مطلبی در صفحه ویژه مشروطه تا پای توقیف پیش رفت، اما در نهایت، حکم توقیف آن، به حکم تغییر مدیر مسئول تبدیل شد. در ۲۰ شهریور ماه سال ۱۳۸۵ نیز، به خاطر انتشار کاریکاتوری که در آن در یک صفحه شطرنج، اسب و الاغی ترسیم شده بود و بر گرد سر الاغ، هاله ای از نور مشاهده می شد، (همزمان با ادعای احمدی نژاد در مورد داشتن هاله نور) توقیف شد که پس از مدتی به حکم دادگاه، انتشار خود را از سر گرفت.
این روزنامه در ۱۵ مرداد ۸۶ ، به اتهام انتشار مطالب “خلاف عفت عمومی”، از سوی هیات نظارت بر مطبوعات توقیف گردید، که شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران، ۲۴ شهریور ماه با نقض حکم هیات نظارت، رای به رفع توقیف آن داد.
روزنامه اصلاح طلب شرق، دور تازه انتشار خود را از اسفند ٨٨ آغاز کرده بود.
گفتنی است بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته، جمع زیادی از روزنامه نگاران و فعالان مطبوعاتی ایران بازداشت و به حبس های طولانی، ممنوعیت از شغل مطبوعاتی و تبعید محکوم شده اند.

Coach
Feb 7, 2004
13,568
0
اعتراض جوانان معترض در ماه محرم/درگیری با مزدوران

بنابه گزارشات رسیده به "فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران" شب گذشته نیروهای سرکوبگر به تکیه های عزاداران حسینی که مردم و جوانان معترض در دهکدۀ المپیک در آن حضور داشتند یورش بردند و آنها را آماج ضربات باتون خود قرار دادند که تعدادی مجروح و مصدوم شدند و تعدادی دیگر را دستگیر نمودند.
چهارشنبه شب 17 آذر ماه حوالی ساعت 23:30 نیروهای سرکوبگر یکان ویژه و نیروی انتظامی به تکیه های عزادار حسینی که اکثرا جوانان معترض آن را تشکیل می دادند در دهکدۀ المپیک یورش بردند و با آنها درگیر شدند این درگیری تا پاسی از شب ادامه داشت. در این درگیری وحشیانه تعدادی از مردم و جوانان زخمی شدند و یکی از جوانان بنام محمد نصیری پور در اثر ضربات وحشیانه بیهوش گردید و به بیمارستان میلاد تهران منتقل شد.
همچنین تعدادی از جوانان دستگیر و به زندان منتقل شدند حداقل 4 نفر از آنها به سالن جوانان بند 4 زندان گوهردشت کرج منتقل شدند. اسامی 4 نفر از دستگیر شدگان عبارتند از: رضا صبحی،مهدی نصیرپور،رضا حشمتی و یوسف جان محمدی می باشند.
مردم و جوانان در تهران وشهرستانها در تلاش هستند که مراسم عزداری ماه محرم را به تظاهرات علیه استبداد حاکم تبدیل کنند که اوج آن در روزهای تاسوعا و عاشورا خواهد بود.

Feb 7, 2004
13,568
0
تیتر یک روزنامه اطلاعات در 2روز

دیروز چهارشنبه 17 آذر 89

امروز پنجشنبه 18 آذر 89

mowj

National Team Player
May 14, 2005
4,739
0
درحکومت فرومايگان

قائم مقام آموزش و پرورش: زندانباني يك عبادت بزرگ است و در كنار معلمي قرار مي گيرد

فارس: قائم مقام وزارت آموزش پرورش گفت: شغل زندانباني بسيار حساس و با ارزش است و در كنار معلمي قرار مي گيرد.
جلال رحيمي بعد از ظهر پنجشنبه در بازديد از كانون اصلاح و تربيت و زندان مركزي شيراز اظهار داشت: زندانباني آن قدر حساس بوده كه افراد طرد شده جامعه را با برنامه هاي اصلاحي و تربيتي به جامعه باز مي گرداند كه اين بسيار مهم است.
وي افزود: فضاي آموزشي و معنوي در كانون اصلاح و تربيت نبايد ناديده گرفته شود چراكه عدم وجود فضاي آموزشي اثرات ناخوشايندي براي جامعه در پي دارد. رحيمي افزود: آموزش و پرورش در زمينه تعامل سازنده با سازمان زندان ها نظر مساعدي دارد.
وي گفت: در حوزه تعليم و تربيت و مدرسه قرآني اقدام هاي شاياني صورت پذيرفته است كه خستگي روحي و جسمي را از تن هر بازديد كننده اي بيرون مي آورد.
رحيمي بيان داشت: طرح ها و برنامه هاي اجرايي زندان عادل آباد شيراز مي تواند الگوي ساير زندان هاي كشور قرار گيرد چراكه اين برنامه ها در هيچ يك از زندان هاي كشور با توجه به بازديدهايي كه داشته ام، مشاهده نشده است.
وي اضافه كرد: 65درصد از كساني كه در زندان ها محبوس هستند، در مقطع راهنمايي مدرسه را رها كرده اند كه اين آمار بيانگر ارتباط معنادار بين جرم و سواد افراد است.

Feb 7, 2004
13,568
0

جمعه, ۱۹ آذر ۱۳۸۹

دانشجونیوز: هم زمان با شانزهم آذرماه، روز دانشجو در ایران، برنامه ها و مراسم های متعددی برای گرامیداشت این روز و زنده نگه داشتن یاد دانشجویان زندانی و تلاش های جنبش دانشجویی ایران در کشورهای مختلف در خارج از ایران برگزار شد. مراسم های برگزاری شده در سال جاری به مناسبت روز دانشجو در خارج از کشور به لحاظ تعداد، تنوع و گستردگی تاکنون کم سابقه بوده است. هدف از برگزاری این مراسم ها، آگاهی رسانی در خصوص وضعیت سرکوب جامعه دانشگاهی ایران بود و کشورهای مختلفی را در بر می گرفت. این مراسمات به همت شبکه فعالین دانشجویی خارج از کشور و گروه های محلی فعال در زمینه حقوق بشر برگزار شد. گروه "اتحاد برای ایران" هم نقش هماهنگ کردن این برنامه ها را برعهده داشت. گزارش های رسیده حاکی از آن است که در بیش از ۳۰ نقطه مختلف در دنیا مراسمی به این مناسبت برگزار شد. در ادامه گزارشی از مراسم ها می خوانید: (همچنین سایت

student4iran.org

شرح کاملی از این مراسمات را به زبان انگلیسی منتشر ساخته است)

امریکا (۷ برنامه)

روز ۱۳ آذر ماه در واشنگتن دی سی و در دانشگاه جورج واشنگتن مراسمی برای بزرگ داشت روز دانشجو برگزار شد. در این بزرگداشت علی افشاری دبیر انجمن دموکراسی خواه دانشگاه جورج واشنگتن، ژاله بهروزی از فعالان کنفدراسیون دانشجویان ایرانی پیش از انقلاب، مهدی فتاح پور از رهبران دانشجویی در اواخر دهه چهل و اوایل پنجاه، ابوالفضل جهاندار، کوروش صحتی و احمد باطبی از فعالین دانشجویی پیشین در ایران به ایراد سخنرانی پیرامون جنبش دانشجویی در ایران پرداختند. در این مراسم پیامی هم از حشمت الله طبرزدی خوانده شد. (گزارش برنامه بزرگداشت ۱۶ آذر در واشنگتن دی سی)

همچنین در دانشگاه جورج میسون در ایالت ویرجینیا مراسمی توسط سازمان عفو بین الملل و بنیاد برومند برگزار شد که در آن نمایشگاه عکسی از دانشجویان زندانی و همچنین مراسم سخنرانی که در آن ابولفضل جهاندار و نماینده سازمان عفو بین الملل صحبت کردند، بر پا شد. در دانشگاه هاروارد در بوستون نیز دانشجویان ونزوئلایی با کمک دانشجویان ایرانی برنامه ای با نام "همبستگی دانشجویان ونزوئلا با دانشجویان ایران" برگزار کردند. در دانشگاه مرکزی فلوریدا نیز میزی برای یابود و حمایت از دانشجویان ایرانی گذاشته شد و در خصوص نقض حقوق دانشجویان اطلاع رسانی شد. (برای مشاهده گزارش این برنامه می توانید به این لینک مراجعه کنید.)

در دانشگاه آستین تگزاس نیز گروه "آستین برای ایران" برنامه ای برای یادبود فعالین دانشجویی در ایران و به مناسبت روز ۱۶ آذر برگزار شد. (لینک گزارش برنامه)

به همین ترتیب در دانشگاه برکلی در سان فرانسیسکو و لس آنجلس برنامه هایی در همین خصوص برگزار شد.

ایتالیا (۳ برنامه)
روز دوشنبه ۱۵ آذر در شهر رم و در دانشگاه سپینزا کنفرانسی به مناسبت ۱۶ آذر و در دفاع از دانشجویان زندانی برگزار شد. در این کنفرانس ریکاردو رتزیوناله از فعالین دانشجویی ایتالیا***، لئوپالدو ترتالیا از بخش بین الملل سندیکای کارگری ایتالیا، ریکاردو نوری سخنگوی سازمان عفو بین الملل و سناتور پیترو مارچنارو، رئیس کمیسیون حقوق بشر سنای ایتالیا در کنار حسن یوسفی اشکوری نویسنده و دگر اندیش دینی، شهرزاد هوشمند، استاد دانشگاه و مصطفی خسروی، عضو سازمان دانش اموختگان ایران در سخنانی به دفاع از دانشجویان در زندان، و تحلیل نقش دانشجویان در گذر به دموکراسی در ایران پرداختند. کنفرانس «دانشجویان در زندان» در رم بر گزار شد. (گزارش کنفرانس «دانشجویان در زندان» در شهر رم ایتالیا)

همچنین در شهر ونیز ایتالیا برنامه اعلام همبستگی با جنبش دانشجویی ایران در تاریخ ۱۶ آذر انجام شد. در این برنامه که در میدان سان زکریا جریان داشت به منظور افزایش آگاهی نسبت به وضعیت دانشجویان ایرانی، عکس ها و پوسترهای دانشجویان زندانی در ایران به نمایش در آمد. در پایان نیز بروشورهایی که حاوی اطلاعات در مورد جنبش دانشجویی ایران بود پخش شد. (برای مشاهده گزارش کامل این برنامه می توانید به این لینک مراجعه کنید.)
برنامه اعلام همبستگی با جنبش دانشجویی ایران در کشور ایتالیا

دانشجویان و ایرانیان ساکن در تورین ایتالیا مسابقه فوتبالی را بین دانشجویان ایرانی و ایتالیایی به منظور بزرگداشت روز ۱۶ آذر و برای یاد کردن از دانشجویان زندانی در ایران برگزار کردند. در حاشیه این مسابقه تصاویری از دانشجویان دربند در ایران به نمایش درآمد.

ترکیه (۱ برنامه)
در پی فراخوان انجمن همبستگی فعالان تبعیدی ترکیه، روز سه شنبه ۱۶ آذر تجمعی به مناسبت روز دانشجو، تحت تدابیر شدید امنیتی در مقابل سفارت ایران در آنکارا برگزار شد. ایرانیان معترض در این تجمع ضمن آنکه تصاویری از زندانیان دربند از جمله ضیا نبوی، مجید دری، بهروز جاوید تهرانی، مهدی خدایی، علی ملیحی، احمد زیدآبادی، امیرخسرو دلیرثانی، عبدالله مومنی، حامد روحی نژاد، بهمن احمدی امویی، میلاد اسدی، بهاره هدایت، مهدیه گلرو، حسن اسدی زیدآبادی، حسین رونقی، علی جمالی، شبنم مددزاده و ... در دست داشتند، شعارهایی همچون "مرگ بر دیکتاتور" و "دانشجوی زندانی آزاد باید گردد" سر دادند. (گزارش کامل این برنامه را در این لینک ببینید.)

فرانسه (۲ برنامه)
در فرانسه و در شهر پارس کنفرانس مطبوعاتی «فشارهای دولتی بر جنبش دانشجویی ایران» به مناسبت روز دانشجو در تاریخ ۱۴ آذرماه برگزار شد. این برنامه با هماهنگی "اتحاد برای ایران" ، "شبکه فعالین دانشجویی خارج از ایران" ، "دانشجو نیوز" و "حرکت برای ایران" برگزار شده و در آن آقای عبدالکریم لاهیجی نایب رییس فدراسیون جهانی جامعه های دفاع از حقوق بشر، آقای پی***یر شاپیرا به نمایندگی از شهرداری پاریس، خانم آزاده کیان استاد دانشگاه، پویان محمودیان فعال دانشجویی، محمد صادقی عضو ادوار تحکیم وحدت، نسیم سرابندی دبیر سابق کمیسیون زنان دفتر تحکیم وحدت، صادق شجاعی فعال دانشجویی و سپهر عاطفی عضو جمعیت مبارزه با تبعیض تحصیلی به همراه مارک برنسکی عضو اتحادیه دانشجویان اروپا، در خصوص ابعاد متعدد سرکوب جنبش دانشجویی صحبت کردند. (گزارش کامل کنفرانس مطبوعاتی «فشارهای دولتی بر جنبش دانشجویی ایران» به مناسبت ١٦ آذر در شهر پاریس)

همچنین دانشجویان و ایرانیان مقیم پاریس در مقابل دانشگاه سوربن تجمع و تریبون آزادی به مناسبت روز دانشجو برگزار کردند. در این تجمع، شرکنندگان تصاویر دانشجویان در بند در ایران را در دست داشتند.

مجارستان (۱ برنامه)
در پی برگزاری مراسم سراسری ۱۶ آذر در خارج از کشور، بوداپست پایتخت مجارستان نیز شاهد تجمعی برای آزادی دانشجویان زندانی در ایران بود. مراسم ۱۶ آذر، روز دانشجو، در بوداپست با نمایش دادن عکس های دانشجویان زندانی در ایران در دانشگاه "اروپای مرکزی" در این شهر برگزار شد. مراسم ۱۶ آذر در مجارستان برگزار شد.

ژاپن (۱ برنامه)
فعالان جنبش حقوق مدنی در ژاپن روز یکشنبه ۱۴ آذر ماه به مناسبت ۱۶ آذر و روز جهانی حقوق بشر در مقابل دانشگاه سازمان ملل متحد در خیابان آءویاما برنامه ای برگزار کردند. آنها در برنامه خود خواهان آزادی بیش از هفتاد دانشجوی در بند ایرانی شدند. (لینک گزارش این برنامه)

هند (۲ برنامه)
دانشجویان ایرانی دانشگاه عثمانیا در شهر حیدر آباد هند نیز مراسمی در این خصوص برگزار کردند و دانشجویان ایرانی این شهر به همراه انجمن دانشجویان خارجی دانشگاه "شهر هند" بیانیه ای به مناسبت ۱۶ آذر صادر کرده و نسبت به سرکوب های صورت گرفته واکنش نشان دادند. آنها در بیانیه خود با مردم آزاده ایران و دانشجویان حمایت کردند و همبستگی خود را با دانشجویان زندانی در ایران اعلام کردند.

در شهر دهلی نو هند طوماری در حمایت از دانشجویان ایرانی امضا شد. امضا کنندگان این طومار خواستار آزادی دانشجویان در زندان در ایران شدند. (گزارش این برنامه)

هلند (۱ برنامه)
در روز شنبه ۱۳ آذر در دانشگاه آمستردام هلند مراسمی با حمایت شبکه جوانان پیشرو و رادیو زمانه تحت عنوان «جنبش دانشجویی ایران آخرین تحولات و چشم اندازها» برگزار شد. در این برنامه سعید حبیبی، دبیر سابق دفتر تحکیم وحدت و فعال حقوق بشر، پیمان جعفری محقق علوم سیاسی دانشگاه آمستردام ، شاهین نصیری، سخنگوی شبکه جوانان پیشرو، و پژمان سلیم حقوقدان و عضو هیت مدیره شبکه جوانان پیشرو سخنرانی کردند و در باره جنبش دانشجویی توضیحاتی دادند. بزرگداشت روز شانزدهم آذر در دانشگاه آمستردام، هلند

دانمارک (۱ برنامه)
سازمان بین المللی حمایت از حقوق بشر در ایران به همراه فعالین کشور دانمارک نیز حرکتی اعتراضی در میدان کلتروت کپنهاگ، پایتخت دانمارک، به مناسبت روز دانشجو برگزار کردند. در این آکسیون اعتراضی پتیشنی برای آزادی مجید توکلی، مهدیه گلرو، مجید دری، کوهیار گودرزی و سایر دانشجویان زندانی در ایران به منظور ارائه به سازمان ها، مجامع و نهادهای حقوق بشری جمع آوری شد. علاوه بر این پتیشن، بوروشورهائی در رابطه با نقض حقوق بشر در ایران توزیع شد و گردانندگان این برنامه به علاقه مندان، درباره وضعیت دانشجویان در زندان ها و همچنین خواسته های انان توضیح دادند.

مالزی (۳ برنامه)
گراميداشت ۱۶ آذر در حالی در کوالامپور مالزی وبه همت گروه رسام – راه سبز ايرانيان مالزی _برگزار شد که شرکت کنندگان عکس های دانشجويان در بند را در دست داشتند. در این مراسم پیام تصویری مهندس عزت الله سحابی و تقی رحمانی پخش شد. سحابی در پیام خوبش بر نقش سازنده دانشجویان در جنبش سبز تاکید کرد. همچنین تقی رحمانی فعال سیاسی نیز با پیامی تصویری در این مراسم حضور داشت و به نقد جنبش دانشجویی پرداخت. در این مراسم وحید پور اسماعیلی و صادق شجاعی که از دانشجویان ستاره دار و محروم از تحصیل هستند از تجربه خود صحبت کردند و خانم عابدینی از اعضای سازمان ادوار تحکیم وحدت به نقش زنان در جنبش دانشجویی پرداخت. (گزارش این برنامه را در این لینک می توانید بخوانید.)
مشابه این مراسم در شهرهای سایبر جایا و جوهور مالزی نیز برگزار شد.

کانادا (۳ برنامه)
روز سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۸۹، هم زمان با اعتراضات دانشجویی در دانشگاه های ایران و مراسم جهانی در حمایت از جنبش دانشجویی در ایران، تعدادی از ایرانیان ساکن تورنتو در میدان مل لستمن دور هم جمع شدند و روز دانشجو را گرامی داشتند. در این گردهمایی که با دعوت جبهه متحد دانشجویی در کانادا انجام گرفته بود، دکتر فرخ زندی استاد دانشگاه یورک و عضو انجمن سکولارهای سبز در تورنتو، علی وکیلی فعال مدنی، اردشیر زارع زاده روزنامه نگار و فعال دانشجویی سابق در ایران، محمد باقر صمیمی روزنامه نگار، ایرج شکیبایی زندانی سیاسی دهه ۶۰، محمود صفی فعال حقوق بشر در کانادا، افشین اعرابی مدیر برنامه های جبهه متحد دانشجویی در تورنتو، همسر سعید ملک پور زندانی محکوم به اعدام، مریم بنی هاشم دبیر سایت حقوق بشری پرشین تو انگلیش، و نیز تعدادی از زندانیان سیاسی سابق در ایران حضور داشتند. بزرگداشت روز دانشجو در کانادا برگزار شد

در کانادا و در شهر وینیپگ در استان منیتوبا نیز مراسمی به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه منیتوبا برگزار شد.
در این مراسم عکسها و پوستر های دانشجویان در بند به نمایش در آمد. در پایان دانشجویان برگزار کننده این مراسم اهداف خود از این حرکت را در قالب بیانیه ای عنوان کردند. (گزارش برنامه پاسداشت روز دانشجو در دانشگاه "منیتوبا"ی کانادا)

گروه همبستگی با جنبش دموکراسی خواهی ایران در ادمونتون کانادا هم برنامه ای به مناسبت ۱۶ آذرماه و همبستگی با دانشجویان ایرانی برگزار کرد. در این برنامه علی افشاری به سخنرانی پرداخت. (گزارش برنامه)

آلمان (۲ برنامه)

در شهر برلین آلمان در دانشگاه آزاد این شهر مراسمی به مناسبت روز دانشجو بر پا شد. دانشجویان ایرانی در دانشگاه فنی مونیخ به مناسبت روز دانشجو در ایران تجمعی را بر پا کردند. در این مراسم شرکت کنندگان تصاویری از دانشجویان در بند در ایران را بر روی پارچه ای سبزرنگ نصب کرده بوند. (گزارش کامل این برنامه)
سوئد (۱ برنامه)

به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو، سمیناری جهت بررسی جنبش دانشجویی ایران به همت گروه "دموکراسی سبز" در شهر استکهلم برگزار گردید. در این سمینار مرتضی اصلاحچی، عضو سابق شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت، دکتر مهرداد درویش پور، فعال سیاسی و استاد جامعه شناسی، و دکتر محمد رفیع محمودیان، استاد جامعه شناسی، به ایراد سخن پرداختند. در این مراسم مرتضی اصلاحچی در خصوص سیر تاریخی دفتر تحکیم وحدت صحبت کرده و روند تکاملی این تشکیلات از یک جریان حکومتی تا یک تشکیلات آزادی خواه و منتقد حکومت بررسی کرد. (گزارش کامل این برنامه)

نیوزلند (۱ برنامه)

دانشجویان دانشگاه کانتربری در شهر کریستچرچ نیوزلند طوماری را در حمایت از حقوق دانشجویان ایرانی امضا کردند و آن را برای سفارت ایران در این کشور ارسال نمودند.

انگلیس (۲ برنامه)
دانشجویان در دانشگاه اقتصاد لندن برنامه ای به مناسبت روز ۱۶ آذر در ایران برگزار کردند. همچنین در هایتی پارک لندن و رو به روی سفارت ایران در این شهر درختی به نام ندا آقاسلطان در روز ۱۶ آذر کاشته شد.

ایرلند (۱ برنامه)
در دوبلین، پایتخت کشور ایرلند، نیز مراسمی به مناسبت روز دانشجو در ایران برگزار شد.

Feb 7, 2004
13,568
0
حمله ی پلیس در برلین به تظاهرکنندگان ایرانی

• میتینگ اعتراضی ایرانیان در روز جهانی حقوق بشر در برلین با حمله پلیس به خشونت کشیده شد، چند نفر بازداشت و یک نفر راهی بیمارستان شد! ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com

شنبه ۲۰ آذر ۱٣٨۹ - ۱۱ دسامبر ۲۰۱۰

اخبار روز: پلیس برلین تطاهرات ایرانیان مقیم این شهر به مناسبت روز جهانی حقوق بشر را مورد حمله قرار داد. در اطلاعیه ی مشترکی که کانون پناهندگان سیاسی ایرانی – برلین و کمیته دفاع از زندانیان سیاسی ایران – برلین در این باره منتشر کرده اند، آمده است:
امروز به مناسبت روز جهانی حقوق بشر در اعتراض به اعدام، سنگسار، دستگیری فعالین جنبش های اجتماعی و نقض سیستماتیک حقوق بشر در ایران یک میتینگ اعتراضی در مقابل سفارت جمهوری اسلامی که از طرف کمیته دفاع از زندانیان سیاسی ایران و کانون پناهندان سیاسی ایران در برلن تدارک دیده شده بود، برگزار شد.
ابتدا بیانیه ای از طرف برگزارکنندگان در رابطه با موارد فوق خوانده شد. سپس خانم پری رفیع از جامعه دفاع از حقوق بشر در ایران به موارد نقض حقوق بشر در ایران پرداخت.
شرکت کنندگان با در دست داشتن پلاکارد هائی با مضمون زندانی سیاسی آزاد باید گردد، جدائی دین از دولت، لغو مجازات اعدام، ممنوعیت شکنجه، مرگ بر جمهوری اسلامی ایران و...
به دادن شعار با این مضمون ها پرداختند.

بیش از سه ربع از آکسیون نگذشته بود که یکی از ماموران پلیس از داخل سفارت برگشت وبه مسئول آکسیون گفت که سفارت شکایت کرده و پلاکارد، "سرنکون باد جمهوری اسلامی" به زبان فارسی و انگلیسی بر نرده کنار پیاده رو آویزان بود را باید برداریم. تظاهرکنندگان مخالفت کرده و با صدای بلندتر شعار "مرگ بر جمهوری اسلامی" و "سفارت ایران مرکز جاسوسی" سر دادند. نیروهای کمکی پلیس با سگ به محل آکسیون سر رسیدند و پلیس با خشونت به تظاهرکنندگان حمله نمود و با کوبیدن مشت بر سر و روی تظاهرکنندگان که همگی پشت نرده هائی که توسط پلیس برای آکسیون نصب شده بود، پلاکار را کشیده و با خود بردند.
از طرف تظاهرکنندگان به زبان فارسی و آلمانی اعلام شد که این کار پلیس غیرقانونی بوده و آنها نه به سفارت رژیم و نه به دولت آلمان اجازه می دهند که جلوی فعالیت سیاسی مخالفین رژیم را بگیرند. تظاهرکنندگان همچنان علیه رژیم و علیه خشونت پلیس آلمان، شعار دادند.

بعد از اتمام آکسیون در حالیکه تظاهرات کنندگان دستجمعی و با فاصله بسیار کم در حال بازگشت بودند پلیس با خشونت تمام حمله کرده و سه مرد و یک زن را با خود بردند. در این میان چندین نفر زخمی شدند و یک زن که بشدت توسط پلیس پرتاپ شده بود با ماشین اورژانس به بیمارستان انتقال یافت.

در این اطلاعیه سپس آمده است:
ما ضمن محکوم کردن خشونت پلیس علیه شرکت کنندگان حرکت اعتراضی، این مسئله را تحت پیگرد قانونی قرار داده ایم.
ما همچنان که تاکنون اجازه ندادیم که نمایندگان رژیم سرکوب و اعدام در مجاامع بین المللی برلن حضور یابند، اجازه نخواهیم داد جمهوری اسلامی در اینجا نیز فعالیت سیاسی ما را محدود سازد.
فیلم های تهیه شده از این آکسیون را بزودی در اختیار همگان قرار خواهیم داد.

Feb 7, 2004
13,568
0
ممانعت از برگزاری سالگرد قتل محمد مختاری و محمدجعفر پوینده

• کانون نویسندگان ایران به ممانعت از برگزاری آزادانه ی مراسم سالگرد قتل مختاری و پوینده اعتراض کرد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com

آدينه ۱۹ آذر ۱٣٨۹ - ۱۰ دسامبر ۲۰۱۰

اخبار روز: کانون نویسندگان ایران غروب روز جمعه با انتشار اطلاعیه ای نسبت به ممانعت از برگزاری آزادانه ی مراسم سالگرد قتل محمد مختاری و محمدجعفر پوینده دو تن از نویسندگان عضو این کانون که در جریان قتل های زنجیره ای کشته شدند، اعتراض کرد. متن بیانیه ی کانون نویسندگان به شرح زیر است:

امسال نیز از آغاز ورود به گورستان امام زاده طاهر، شرکت کنندگان در مراسم با فشار، تهدید و ممانعت مأموران سرکوب روبه رو شدند. با این همه، به یاد جان باختگان راه آزادی و ستم ستیزی یک دقیقه سکوت داده شد و بیانیه ی کانون نیز خوانده شد. پس از پراکنده شدن جمعیت، این جا و آن جا برای شرکت کنندگان مزاحمت هایی ایجاد شد، پوسترها را ضبط کردند، بعضی تلفن های همراه را گرفتند و...
چنان که در بیانیه ی کانون نویسندگان ایران آمده است، کانون هم چون گذشته خواهان معرفی و محاکمه ی آمران و عاملان قتل های زنجیره ئی است، و برگزاری آزادانه ی مراسم برای جان باختگان آزادی را در هر نقطه ی ایران حق بی چون وچرای خود می داند.

کانون نویسندگان ایران
۱۹ آذر ۱٣٨۹

گزارش گردهمایی به مناسبت سالگرد قتل محمد مختاری ومحمد جعفرپوینده
اخبار روز - گزارش دریافتی: درپی درخواست کانون نویسندگان ایران جهت گرامی داشت یاد جان باختگان راه آزادی زنده یادان محمد مختاری و محمدجعفر پوینده در ساعت ۲ بعد از ظهر جمعه ۱۹ آذر ماه تحت تدابیر شدید امنیتی مراسمی بر مزار آنها برگزار گردید. در این مراسم که با ممانعت پی درپی مامورین مواجه بود پیام کانون نویسندگان ایران توسط فریبرز رئیس دانا خوانده شد و شعر کوتاهی نیز از طرف یکی از شرکت کنندگان سروده شد. در پایان علی اشرف درویشیان که برروی چرخ ویلچر سخنرانی میکرد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره زنده یادان محمد مختاری و محمد جعفر پوینده تاکید نمود که راه آنها که راه آزادی و سعادت مردم این سرزمین است همچنان ادامه خواهد داشت.

Feb 7, 2004
13,568
0
روز جهانی حقوق بشر - گزارش تصویری از گردهمایی ایرانیان در برابر کنسولگری جمهوری اسلامی در فرانکفورت
عکس ها: تونیا ولی اوغلی

Feb 7, 2004
13,568
0
گزارش تصویری
سالگرد قتل محمد مختاری و محمدجعفر پوینده

• مراسم بزرگداشت مختاری و پوینده در سالگرد قتل آن ها بر مزار این دو نویسنده آزادی خواه برگزار شد ...

اخبار روز:

www.akhbar-rooz.com

Feb 7, 2004
13,568
0
[video=youtube;AYvdk4lXKC0]http://www.youtube.com/watch?v=AYvdk4lXKC0[/video]

[video=youtube;S3TuvMu7Z7A]http://www.youtube.com/watch?v=S3TuvMu7Z7A[/video]

[video=youtube;fiR5JdM1vdQ]http://www.youtube.com/watch?v=fiR5JdM1vdQ[/video]

perspolis ny

Bench Warmer
Mar 4, 2005
584
1

احمد جنتی: حادثه تلخ عاشورای ٨٨ را نمی***توانیم فراموش كنیم

[FONT=tahoma,sans-serif] جرس: امام جمعه امروز تهران با ادعای اینکه با ولایت***فقیه درافتادن، "با علی و حسین درافتادن است"، از لزوم حاکمیت کامل و اطاعت از ولایت فقیه سخن گفت و اظهار عقیده کرد "ما حادثه تلخ عاشورای ٨٨ را نمی***توانیم فراموش كنیم، در این حوادث خداوند آبروی فتنه***گران را برد."

[FONT=tahoma,sans-serif]به گزارش فارس، احمد جنتی امروز در خطبه های نماز جمعه تهران، ضمن گرامی***داشت هفته موسوم به "امر معروف و نهی از منكر"، ***مدعی گردید: "... باید بدانیم هر آنچه به سرمان می***آید از گناهانی است كه انجام می***دهیم، اكنون گرفتار كم***آبی و خشكسالی هستیم كه از دید توحیدی و قرآنی، مصیبتی كه بر شما وارد می***شود، بر اثر كارهایی است كه انجام می***دهید و یكی از مصیبت***های بزرگ خشكسالی است كه این***گونه موجب ایجاد مشكلاتی برای مردم می***شود، بنابراین توصیه اكید می***كنم در این ایام ماه محرم همه ملت، با تضرع و زاری به درگاه پروردگار و توسل به امام***حسین، از گناهان توبه كنند چرا كه در این صورت خداوند باران رحمتش را فرو می***فرستد​
. "​
[FONT=tahoma,sans-serif]بقای اسلام به بقای ولایت فقیه است
به گفته این عضو فقهای شورای نگهبان، "مسئله ولایت باید بسیار مهم تلقی و از حادثه غدیر درس گرفته شود و بدانیم كه بقای اسلام به بقای ولایت و زوال اسلام به زوال ولایت است. "[/FONT]​

[/FONT]
[/FONT]

mowj

National Team Player
May 14, 2005
4,739
0
مرگ بر جمهوری وحشت و غارت. مرگ بر ولايت وقيح و جنايت. نابود باد سپاهيان، پاسداران جنايت و شناعت

گزارش ها از وخامت حال چند زندانی سیاسی در ایران

نسرین ستوده خواستار "لغو همه احکام ناعادلانه صادر شده بعد از انتخابات" شده است

اخبار رسیده از ایران از وخامت وضعیت جسمانی نسرین ستوده، وکیل، محمد نوری زاد، مستندساز، عیسی سحرخیز، روزنامه نگار و حسن شهابی، فعال کارگری حکایت دارد.
رضا خندان، همسر نسرین ستوده، امروز ۲۰ آذر (۱۱ دسامبر) در گفت و گو با بی بی سی فارسی گفت که همسرش از دوشنبه گذشته اعتصاب غذای مجددی را آغاز کرده است.
آقای خندان افزود که خانم ستوده، به خاطر اعتصاب غذا به حدی ضعیف شده که در تماس تلفنی امروز، نتوانسته است از وقتی که برای صحبت با اعضای خانواده خود داشته به طور کامل استفاده کند.
نسرین ستوده پیشتر هم در اعتراض به بلاتکلیف ماندن در زندان دست به اعتصاب غذا زده بود، اما در پی قول قاضی پرونده مبنی بر ادامه نیافتن دوران بازداشت، به اعتصابش پایان داده بود.
در پی عدم تحقق وعده قاضی، خانم ستوده پنج روز پیش طی تماس با خانواده خود اعلام کرد که مجددا "اعتصاب غذای خشک" را تا رسیدن به خواسته***های خود آغاز می کند.
رضا خندان به بی بی سی فارسی گفت که همسرش نسرین ستوده، به خاطر اعتصاب غذا به حدی ضعیف شده که در تماس تلفنی امروز، نتوانسته است از وقتی که برای صحبت با اعضای خانواده خود داشته به طور کامل استفاده کند.

به گفته همسر خانم ستوده، وی این بار اعلام کرده که برای پایان دادن به اعتصاب غذایش خواسته ای شخصی ندارد و خواستار "لغو همه احکام ناعادلانه صادر شده بعد از انتخابات" است.
همزمان، فاطمه ملکی، همسر محمد نوری زاد در مصاحبه با سایت جرس گفت که همسرش در اعتراض به فشارهای وارد شده بر وی در زندان و همچنین برگزاری یک "دادگاه سه دقیقه ای و صدور حکم بدون حضور وکیل"، دست به اعتصاب غذای خشک زده است.
خانم ملکی با اشاره به "زانودرد شدید" و "عفونت دندان" آقای نوری زاد، از دچار شدن او به "بیماری شدید پوستی" در داخل زندان خبر داد.
وی با هشدار به مقام های مسئول ایران در مورد ضعیت جسمانی آقای نوری زاد، ابراز نگرانی کرد که اعتصاب غذای همسرش باعث "مرگ تدریجی" وی شود.
سایت جرس همچنین دیروز گزارش کرد که عیسی سحر خیز، که به دنبال خونریزی داخلی در بهداری زندان رجایی شهر تحت عمل جراحی قرار گرفته بود، در شرایط نامساعد جسمی به سر می برد و زیر چادر اکسیژن است.
عیسی سحر خیز، که به دنبال خونریزی داخلی در بهداری زندان رجایی شهر تحت عمل جراحی قرار گرفته بود، در شرایط نامساعد جسمی به سر می برد است.

بنا به همین گزارش، با وجود آنکه محل عمل جراحی آقای سحرخیز عفونت کرده و او به مراقبت های ویژه پزشکی احتیاج دارد، دادستان تهران با خروج وی از زندان و انتقال به بیمارستان موافقت نکرده است.
عیسی سحرخیز هفته گذشته در پی درد شدید به بهداری زندان رجایی شهر منتقل شد و سپس تحت عمل جراحی قرار گرفت.
او سه روز پیش با انتشار نامه سرگشاده ای به عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران، زندانیانی همچون خود را "گروگان مقام های سیاسی و امنیتی" دانسته بود.
این اخبار در شرایطی منتشر شده که بنا به گزارش های دیگری از تهران، رضا شهابی، عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران نیز امروز در پی وخامت وضعیت جسمانی اش به بیمارستان منتقل شده است.
وی از هفته قبل، در اعتراض به تداوم بازداشت و بلاتکیفی وضعیت پرونده خود دست به اعتصاب غذا زده و گفته بود که تا روشن شدن وضعیتش به اعتصاب ادامه خواهد داد.

mowj

National Team Player
May 14, 2005
4,739
0

مشت نمونه خروار در ايرانی که ج.ا ساخته.....درحکومت فرومايگان و اراذل واوباش

فروش آب آشاميدني شيرين در اهواز
در همين زمینه:

مردم آبادان هنوز آب شور می خورند / طرحی که احمدی نژاد افتتاح کرد، بی نتیجه مانده است

دستگاه تصويه آب آشاميدني شيرين در يكي از مغازه هاي عرضه کننده آب در اهواز