What Does the Iranian Public Really Think?

May 9, 2004
15,168
179
برای اندسته که فکر می کنند در اکثریت هستند

[ame="http://www.youtube.com/watch?v=NKG-hUyk1_0&feature=player_embedded"]YouTube- ‪What Does the Iranian Public Really Think? - Panel 1‬‎[/ame]

ashtar

National Team Player
Aug 17, 2003
5,448
19
ژنرال، جا داشت شما یک هشداری، تذکری، چیزی در تیتر میدادین که این ویدیو ممکنه باعث حناق برای بعضی از دوستان بشه. خدای ناکرده اگر از خفگی بمیرن ممکنه در دادگاه شما را مسئول بدونن

May 9, 2004
15,168
179
ژنرال، جا داشت شما یک هشداری، تذکری، چیزی در تیتر میدادین که این ویدیو ممکنه باعث حناق برای بعضی از دوستان بشه. خدای ناکرده اگر از خفگی بمیرن ممکنه در دادگاه شما را مسئول بدونن
جناب اشتر
فکر کنم الان حتی اکثریت انهایی که اقلیت بودن این گروه را انکار می کردند الان وااقف هستند که در اقلیت هستند
البته معنای در اقلیت بودن ان نیست که اقلیت باطل و اکثریت حق هستند
ولی خود را فریب دادن باعث خواهد شد که به باطل گرایش پیدا کرد
من این ترید را باز کردم برای اندسته که مردم ایران مردم ایران می کنند و فکر میکنند مردم ان اقلیتی هستند که با انها هم عقیده هستند و بقیه یا از لبنتان امده اند یا بزور ساندیس و کیکی و شیرینی رای داده اند
متاسفانه برخی ها هنوز خود را فریب می دهند و فکر می کنند با انکار حقیقت می توان کاری از پیش برد
من در همان اویل یعنی چند روز بعد از انتخابات گفتم که سبزها در اقلیت هستند
و این بدان معنا نبود که باطل هستند
ولی عده ای که سرشان را در برفهای بی بی سی و سی ان ان کرده بودند امدند و فحاشی کردند
و حتی برخی از انها سبزها را بیش از نود درصد از جمعیت می دانستند !!!آ
به این می گویند خود را فریب دادن

بله جانم

ashtar

National Team Player
Aug 17, 2003
5,448
19
جناب البته معنای در اقلیت بودن ان نیست که اقلیت باطل و اکثریت حق هستند

البته این حرف شما در کل درسته. ولی وقتی اقلیتی حقانیت را کلاً در رای اکثریت میداند آنگاه خود به خود در اقلیت بودن به معنای باطل بودن است. برای همین است که طرفداران دموکراسی از نوع غربی نمیتونن هیچ وقت قبول کنن که خودشون و نظرشون در اقلیت هستن. برای اینکه قبول اقلیت خودشون و اکثریت نظر مخالف به ناچار به معنای بطلانشان میباشد. ولی افکاری مثل مذاهب که حقانیت را در حق بودن و نه در اکثریت تعریف میکنند از اینکه در اقلیت باشند نه واهمه ای دارند و نه منکر حقیقت در اقلیت بودن خود میشوند و در واقع حد اقل در این مورد دچار خود فریبی نمی شوند

May 9, 2004
15,168
179

البته این حرف شما در کل درسته. ولی وقتی اقلیتی حقانیت را کلاً در رای اکثریت میداند آنگاه خود به خود در اقلیت بودن به معنای باطل بودن است. برای همین است که طرفداران دموکراسی از نوع غربی نمیتونن هیچ وقت قبول کنن که خودشون و نظرشون در اقلیت هستن. برای اینکه قبول اقلیت خودشون و اکثریت نظر مخالف به ناچار به معنای بطلانشان میباشد. ولی افکاری مثل مذاهب که حقانیت را در حق بودن و نه در اکثریت تعریف میکنند از اینکه در اقلیت باشند نه واهمه ای دارند و نه منکر حقیقت در اقلیت بودن خود میشوند و در واقع حد اقل در این مورد دچار خود فریبی نمی شوند
جناب اشتر
منظور من این نیست که هر اقلیتی بر حق هستند تنها منظور این بود که تعداد شرط حق و باطل بودن نیست
متاسفانه غرب و فرهنگ غرب حق را در انچه با معیارهایش سازگار است می بیند
البته مخالفان غرب هم به همین شکل ایده و معیارهای خود را حق می دانند
ولی مشکل اینجاست که غرب دم از ازادی و دمکراسی می زند
و انگاه که همین دمکراسی مثلا حماس را بر کرسی می نشاند با ان به مخالفت می پردازند
چرا ؟ چون با معیارهای غربی سازگار نیست
پس دمکراسی انها به معنای قبول فرهنگ غرب از طرف اکثریت است نه رای اکثریت
به این ترتیب که اگر مثلا در ایران اکثریت به دمکراسی از نوع غربی رای دهند اینجا بر خورد غرب با این حکومت و قانونی بودن ان زمین تا اسمان فرق می کند
تا وقتی که اکثریت مثلا به اسلام یا کمونیسم رای دهند
که در اینجا حتی اگر اکثریت حکومت را انتخاب کنند از نظر غرب دیکتاتوری است!!آ
پس به نظر من رای اکثریت با دمکراسی از نوع غربی فرق می کند
زیرا مثلا در اسلام دمکراسی معنایی ندارد یعنی انطور که از طرف غرب تعریف شده معنایی ندارد
در صورتی که اگر نود درصد از مردم یک کشور مسلمان به حکومتی اسلامی رای دهند از جهتی با تعریف دمکراسی غربی فرق می کند
از جهت دیگر ناشی از ارا اکثریت است که باید بنا بر تعریف غرب از دمکراسی مورد احترام قرار گیرد
حال که می بینیم اینطور نیست
پس به نظر من دمکراسی از نوع غربی را باید اینطور تعریف کرد
دمکراسی یعنی
حکومت اکثریتی که دوست دارند به شکل غربی و با فرهنگ غربی و دخالت غرب کشور را اداره کنند

بله جانم

masoudA

Legionnaire
Oct 16, 2008
6,199
22
In short bey jaan - IR agents are saying: Iranians are a bunch of religious freaks majority of whom love IR and are contempt with it in anticipation of #12 to appear. Most IR agents outside Iran try to relieve some of their guilt trips suggesting IR is what Iranians want.

Oct 18, 2002
14,471
5
Antelope Valley,California
جناب بایستر

چیزی مهم از دست ندادی. ویدئو اول مباحث نظری و ویدئو دوم مباحث عملی*** و تجربی*** طرفداران جمهوری اسهالی را شرح میده.

Behrooz_C

Elite Member
Dec 10, 2005
16,651
1,566
A small island west of Africa
Guys..would u please tell me in short who says what.? I can't watch clips ..thanks
beystr jan, they asked a sample of 1000 people who they vote for and a bunch of other questions and most said Ahmadinejad! Yes, a sample of 1000 in a country of 70 million.

If I were in Iran and someone called me and said they are calling from abroad and wanted to know who I vote for, I too would say Ahmadinejad. But when I go to cast my vote I'd do it differently. Even if 20% of the 1000 said Ahmadinejad out of fear that is enough to skew the result of this poll.

As it happens I never believed in 'voting' in that system anyway.

But hey, illiterate people don't bother to think so they believe whatever.

Dec 5, 2004
3,918
0
[ame="http://www.youtube.com/watch?v=5Es_gizAx_E"]YouTube- ‫تحلیلی از یک مزدور:رژیم بیچاره Ùˆ حکایت توالت Ù￾رنگی‬‎[/ame]

Jun 18, 2005
10,889
5
Have you guys realized how Ashtar and General since returning from the conference have become such close friends..

Khoda midone to hotel chi karaa kardan. :D

ashtar

National Team Player
Aug 17, 2003
5,448
19
Have you guys realized how Ashtar and General since returning from the conference have become such close friends..

Khoda midone to hotel chi karaa kardan. :D
جاتون خالی نشستیم با هم یک ساندیس خنک زدیم تو رگ و جای شما را خالی کردیم

Pahlevoon Nayeb

National Team Player
Oct 17, 2002
4,138
0
Poshteh Kooh
They were invited as expert janitors. The Acharpayan was put in charge of the guest toilets and Shotor cleaned Ahmaghinejad's personal mostarah.

As Shotor put it so succinctly, afterward they would inject Sandis directly into vein so as to prevent any loss of the precious fluid.