What was your neighborhood football club name?

Behrooz_C

Elite Member
Dec 10, 2005
16,651
1,566
A small island west of Africa
sad to hear they turn it into 5-aside! There were some really talented players in Shemiran who played for SadAbad club after the revolution. Ebrahim Babajoyee, Toraj Ghahni, and a few others I can't recall their names.
Behrooz, did you play for Gheytariye team?
No I played for one of the local teams. I remember Saadabad was the team every player wanted to join.

Recently I found a group on Instagram called shemiran_players which I strongly recommend you all to join. There are tonnes of photos from the old days on there. You might even spot yourselves ;)

oghabealborz

Elite Member
Feb 18, 2005
15,124
2,602
Strawberry field
یادش بخیر من توی سالن خونه با پسر خالم فوتبال بازی می‌کردم.اون هم با توپ پینگ پنگ!!! در اون زمان سالن خونه یکی به اتاق خواب وصل میشد دیگری به اتاق دیگری.یکی طرف شمال دیگری طرف جنوب.من دروازبان بودم البته در حد مدرسه. عشقم هم ناصر حجازی بود.اون زمان ناصر خان در اوج بازیش بود.من هم همیشه روزهای جمعه با پسر خالم به استادیوم می‌رفتیم. این چیزها را که میگم مربوط به قبل از انقلاب است.اون زمان که بچه مدرسه‌ای بودم.پسر خالم اون زمان تو تیم دسته دو تاج بازی میکرد یعنی افسر.البته او ۸ سال از من بزرگتر بود.بعدها شد خبر نگار کیهان ورزشی.یعنی در سن ۲۰ سالگی هم خبرنگار بود هم بازیکن.در یکی از همین روزها او به عنوان خبرنگار باید به شمال میرفت تا از اردوی تیم فوتبال ایران گزارش تهیه کنه.

شب قبلش اومد به من گفت که اگه بچه خوبی باشی فردا با خودم به چالوس میبرمت قرار است که با بازیکنان تیم ملی به آنجا بریم.من هم به عشق ناصر خان که ببینمش شب را زود خوابیدم تا صبح زود بلند بشم.اگر اشتباه نکنم سال ۱۳۵۲ بود و تیم ملی خودش را برای بازی با کره شمالی آماده میکرد.بچه‌های تیم ملی با اتوبوس به شمال میرفتند و خبرنگاران کیهان ورزشی و دنیای ورزش بهمراه گزارشگران فوتبال از جمله آقای روشن زاده نیز کاروان تیم ملی را همراهی میکردند.

ساعت ۶ صبح اتوبوس بازیکنان تیم ملی به چالوس رسید اتوبوس ما هم ۱۵ دقیقه بعد به آنجا رسید.من که بچه نوجوانی بودم از پسر خالم خواستم که من را پیش ناصر خان ببرد.اون هم من را به سر میز او برد.او با محبت خاصی به من لبخند زد بعد هم یک عکس یادگاری از او گرفتم که اکنون برای شما میفرستم.این عکس بقول بهمنش که اون زمانها میگفت صد تومن ارزش داره،واقعا ارزش داره.

اونطرف میز هم علی پروین،،رشیدی و مناجاتی را می‌بینید در یک قهوه خونه پین راه جاده چالوس.از اون زمان نیم قرن می‌گذرد و هر یک از ماه در یک گوشه از کره خاکی اسکان گزیدیم با خاطرات گذشته زندگی می‌کنیم.......
View attachment 45531
این عکس زیبا منو برد به یک تشابه که این میتونست صحنه یک فیلم باشه که قراره آرتیست خوش تیپ اول فیلم بره اون چهار تا گنده لات رو بزنه و درب و داغون کنه😁

Last edited:

oghabealborz

Elite Member
Feb 18, 2005
15,124
2,602
Strawberry field
Yes Oghab Jaan, he used to drive around with his 1000 CC bike all over the place. And his hang out place was Bashgah Enghlab/Shahanshahi a lot
There was another football pitch behind bagh ferdos adjacent to Shapoor high school called zamin Maracana !
Because it was in a deep and the side of it was like a stand that you could sit and watch the game, many of famous Shemiran footballers played there including Mehdi Arbabi ...
I used to sometimes play There in summer time.
جناب فاینالی این ترد رو شروع کرد و خودش ساکت نشسته و هیچی از خودش نگفت.
درست مثل اینکه همه رفتیم استخر و ایشان با کت و شلوار و کراوات نشسته به هیکل لخت ما میخنده.
🤭

Finally

Elite Member
Oct 18, 2002
3,888
913
There was another football pitch behind bagh ferdos adjacent to Shapoor high school called zamin Maracana !
Because it was in a deep and the side of it was like a stand that you could sit and watch the game, many of famous Shemiran footballers played there including Mehdi Arbabi ...
I used to sometimes play There in summer time.
جناب فاینالی این ترد رو شروع کرد و خودش ساکت نشسته و هیچی از خودش نگفت.
درست مثل اینکه همه رفتیم استخر و ایشان با کت و شلوار و کراوات نشسته به هیکل لخت ما میخنده.
🤭
والله چى بگم
من سنم قد نميده مثل شماها
منو زياد بازى نميدادن چون كوچولو بودم
ولى منده ما خيلى بالا بود و اسم تيم محلمون ارسنال بود
در زمين خاكى به اسم سلتيك دم تپه هاى عباس اباد بازى ميكرديم
يادمه كه برادران خبيرى ميامدن اونجا مسابقه

oghabealborz

Elite Member
Feb 18, 2005
15,124
2,602
Strawberry field
والله چى بگم
من سنم قد نميده مثل شماها
منو زياد بازى نميدادن چون كوچولو بودم
ولى منده ما خيلى بالا بود و اسم تيم محلمون ارسنال بود
در زمين خاكى به اسم سلتيك دم تپه هاى عباس اباد بازى ميكرديم
يادمه كه برادران خبيرى ميامدن اونجا مسابقه
یادش بخیر، این اسم‌های خارجی که میگذاشتند نه فقط تیم های محلی بلکه کافه رستوران‌ها،
کی یادش میاد چلوکبابی هاید پارک تو خیابون جردن، حالا چلوکباب چه ربطی به هاید پارک لندن داره، مک هوشنگ همبرگری، همبرگر بابی سندز تو دربند
خودش از گشنگی تلف شد ولی همبرگرش در تهران معروف شد.